Bitcoin Forum
June 26, 2024, 08:59:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Sermayeyi sabit tutmakmı? Yoksa katladıkça yatırım yapmakmı?  (Read 1811 times)
evergreeen
Jr. Member
*

Activity: 125
Merit: 1

View Profile
February 20, 2018, 02:59:03 AM

eğer iyi kazanç elde edildiyse anaparayı çekip altına yatırmak yeni depozitolar için çok uygun olur
Soslumisir
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
March 05, 2018, 05:06:58 PM

Herkesin fikri başkadır tabii ama artan miktarla birlikte farklı coinlerde daha düşük yüzdeli karlardan çıkılarak arttırıma gidilebilir.
boyacilar
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
March 06, 2018, 09:57:25 AM

en güzeli anaparayı çekip karla yol devam etmek. yeteri kadar kar edince paranın bir miktarını realize etmek. çünkü bu piyasa belli olmuyor.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
March 06, 2018, 01:56:38 PM

aslında sürekli değişen bir durum, yatırımı yaptın kara geçtin anaparayı alıp karla devam etmek psikolajik olarak da en güzel olanı olur tabiki zarar etsen de en azından kardan zarar diyebilirsin ama öyle fırsatlar geliyor ki geri çektiğin anaparayla tekrar alım yapma dönemleri geliyor. bu şekilde sürekli al sat karı çek yaşam kaliteni artır düzenini kurabilirsen bu piyasayı öğrenmiş oluruz

Drfalcon
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

Staker.network - POS Smart Contract ETH Token

View Profile WWW
March 06, 2018, 02:53:52 PM

Şu an için çok fazla yüklü girmedim bu piyasaya. Mecburiyetten tabi yoksa olsak girerdik. Ama bu piyasaya soktuğum parayı da hiç çekmedim.Ben uzun soluklu çok kar getireceğini düşünen taraftayım. Bir kısmıyla Btc aldım ve kenarda duruyor. Ona hiç karışmıyorum. Diğer taraftan btc aldığım gibi hemen borsalara aktarıp alt lardan uygun olanını alıyorum. Ana parayı çekip karıyla devam eden kişi için de şu söylenebilir. Kaybettiğinde üzüleceği paraysa çekmesi mantıklı. Yatırdığı miktar fazla ise muhtemelen karı da güzel bir miktardır. Ana parayı çekince aklının bi yerinde mutlaka keşke çekmeseydim şimdi x2-x3 yapmıştım düşüncesi olur her zaman Cheesy

ELONCITY    ❱ ❱ ❱ ❱    Power The world for FREE!
Public Sale Coming Soon  │  https://eloncity.io/
bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
March 07, 2018, 04:24:30 AM

Al sat işi tecrübe ve bilgi gerektiriyor bence öncelikle karın belli bir bölümüyle al sata başlayın, sinyal gruplarına çok fazla güvenmeyin kendiniz araştırıp ona göre yatırım yapın.
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
March 07, 2018, 09:34:23 PM

Katladıkça yatırım yapmak daha mantıklı hocam, eğer paranızı arttırmazsanız bir süre sonra zarar yazmaya başlarsınız, her yatırımcı kar etmek ister çünkü.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
March 08, 2018, 11:56:41 PM

bence kar satışı yapıp komple bu ilerden eli eteği çekmek gerekiyor, bu sıralar tadı tuzu yok ne kripto paraların ne de ülkenin.

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
March 09, 2018, 07:18:03 AM

bence kar satışı yapıp komple bu ilerden eli eteği çekmek gerekiyor, bu sıralar tadı tuzu yok ne kripto paraların ne de ülkenin.

Katılmıyorum. Düşüş görür görmez bu psikolojiye giriyorsanız ilerleyen dönemde kaçırdığınız paraları görünce psikolojiniz iyice bozulur. Önemli olan sizi sarsmayacak, açıkta bırakmayacak borç vb olmadan yatırım yapıp uzun bir süre unutmak. Zaten paranızı katlayacaksınız ilerleyen dönemde

mirzajoe
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
March 09, 2018, 08:46:57 AM

Al sat yaparken bazı coinlerin manipulasyona çok açık olmaları büyük sıkıntı,, ne olursa olsun belli bir kar ettikten sonra gaza gelip Allin yapmamak çok önemli.
nopedope89
Legendary
*

Activity: 1078
Merit: 1059

FROSTING

View Profile
March 09, 2018, 08:50:44 AM

2018 de 1 trilyonu zorlayacağına inanıyorum veya inanmak istiyorum piyasanın . Ozaman kar realizasyonu yapacağım %50 sini .

.next-generation social media service.
██   based on blockchain technology ██
                      ▄▄█▄ ▀▄▄
                   ▄███████  ███▄▄
               ▄█████▀▀ ████  ▀█████▄▄
           ▄▄█████▀    ▄ ▀███▄   ▀▀█████▄
       ▄▄█████▀       ██▄ ▀███▄      ▀▀█████▄
      ▐███▀▀        ▄█████  ████         ▀███▌
      ▐███         ████▀███▄ ▀███         ███▌
      ▐███        ████  ▀███▄ ▀███▄       ███▌
      ▐███      ▄███▀ ▄█  ███▌ ▐███▌      ███▌
      ▐███     ▄███▀ ████  ▀██▓  ████     ███▌
      ▐███    ████  ███▀  ▄▄▄▄▄▄▄▄████▄   ███▌
      ▐███   ████ ▄███▀ ▄██████████████▄  ███▌
      ▐██▀ ▄███▀ ▄███▒                    ███▌
      ▐█▀ ▄███▀ █████████████████████████████▌
         ████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
        ▀█████▄▄                    ▄▄█████▀
           ▀▀█████▄▄             ▄█████▀▀
               ▀▀█████▄▄     ▄▄████▀▀
                   ▀▀█████▄█████▀
                       ▀████▀
.

▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄   ▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀▀ ███▀▀▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀███▀ ████▄ ███ ███▀▀▀▀▀
     ███▄▄▄▄ ███   ▐██▌▐██▄  ▐██ ▐██████  ███▄▄▄▄▄   ██▌    ▓██  █████▄███ ██▌ ▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀  ███   ▐██▌▐███▀███▀ ▐██        ▀▀▀▀██▌  ██▌    ▓██  ███ █████ ██▌   ███
     ██▌     ▀████████ ▐██   ██▌ ▐███████░████████   ██▌   █████ ███  ▀███ ▀████████
Twitter
Facebook
Youtube
Telegram [EN]
Telegram [KOR]
Medium
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
March 09, 2018, 11:36:35 PM

Durmadan ciddi iniş çıkışlar yaptığını düşünürsek eğer al sat ile daha fazla kâr edebilirsin ayrıca kaybetme riskini de azaltabilirsin diye düşünüyorum. Tabi herkesin kendi doğrusu vardır
Haydarsagirr
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
March 10, 2018, 07:07:26 PM

Merhaba arkadaşlar. Bir çok kişi Btc yada diğer koinlerle alsat yapıyor. Sizce mantıklı olan belli bir sermaye ile girip elde edilen karı askıya almakmı, yoksa katlanarak büyüme sağlamakmı? Teşekkür ederim.
2x yaptıktan sonra ana parayı çekip normal devam etmek en mantıklısı hocam
kardx
Member
**

Activity: 60
Merit: 10

View Profile
March 11, 2018, 10:32:18 AM

sermayeyi çekip kar ile prayı katlamaya çalışmak en mantıklısı. tabi becerebilen kaç kişi var bunu tartışılır. riski yaymak lazım.
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
March 11, 2018, 11:14:46 PM

Eğer diyorsan ki benim fazla para ile işim olmaz. Parayı yatır bırak. Bir kaç sene sonra haberlerde izleyince hatirlarsin paranı çekersin. Ki büyük ihtimal o para ciddi derece de katlamis olur. Ama uğraşıp al sat yapmak daha kârli
silenticx
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
March 12, 2018, 04:18:16 PM

ripto para piyasasında ne zaman bir düşüş yaşansa hemen ardından panik yaşanmaya başlıyor. Bazı kişiler ortaya çıkıp piyasanın sonunun geldiğini, balonun artık patladığını ve herkesin kendini kurtarması gerektiğini söylüyor.

Ancak yaşanan düşüşlere bakmanın başka bir yolu daha var: düşüş demek kar fırsatı demek.
needestor
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 01, 2018, 08:31:35 AM

sanırım belirli bir planda ilerlemek daha mantıklı ve tabiki kazandıkça azar azar yatırım yapardım ben yani benim görüp anladığım kadarıyla böyle yapmak riskleri azaltıyor gibi,  bu arada doğru bir planda ilerlemek içinde  bu konuda çok iyi bilgi sahibi olmak lazım ve güvenilir insanlardan akıl da almak lazım.
SuperBird75
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
May 01, 2018, 09:26:51 AM

Doğru zamanlamalar bulunursa kar realize edilebilir. Örneğin geçtiğimiz ocak ayı. Onun dışında küçük artışlarda kar sermaye eklenebilir.
yadeke
Member
**

Activity: 62
Merit: 10

View Profile
May 01, 2018, 09:51:25 AM

sermayeyi ilk fırsatta geri çekmek ve kar ile yola devam etmek en mantıklısı. yani sıfır risk. tabiki bunu başarabilmek lazım öncelikle
FinancierNt
Newbie
*

Activity: 100

View Profile
May 02, 2018, 12:50:49 PM

Zengin baba fakir baba. Kitabı ilk fırsatta okuyacağım. İlgimi çekti.

Benim yatırım stratejim ; ana para 3 e katlanırsa ana parayı çekip yolumu kar ile devam etmek.

bazıları yatırım yaptıgı tutarı çekerek kalan ile yatırım yapmaya devam ediyorlar. bu bana çok mantıksız geliyor.

eğer yatırım yaptıgın paraya gerçekten ihtiyacın varsa o zaman anlarım bunu çekmeni, ancak bir de şu var, madem ihtiyacın var neden böyle riskli bir yatırım tercih ediyorsun

eğer yatırım yaptıgın paraya ihtiyacın yoksa bu parayı geri çekmenin anlamı yok. çünkü para durdugu yerde zaten enflasyon karsısında eriyecek, dolar, altın, hisse senedi bitcoin kadar getiri sağlamayacak, o zaman geri çekmenin anlamı yok

eğer parayı harcamak ve telefon araba gibi şeyler almak için çekiyorsanız bu da yanlış, çünkü bu kadar büyük potansiyeli olan bir yatırımı bu gibi şeyler satın almak için bozmak saçma. zengin baba yoksul baba kitabında yazdıgı gibi aktifler pasiflerden fazla olmalı ve araba bir pasiftir.

bu kitabı okuyan birisini görünce mutlu oldum. kitapta aktif ve pasif gelir konusunda çok güzel anlatmış. gelir gider döngüsünü.
herkese öneririm robert kiyosakinin zengin baba fakir baba kitabını.

eğer ekonomi ile ilgileniyorsanız kendi finans düzeninizi sağlamak istiyorsanız ilk okunacak kitaptır. hikaye kitabı gibi durduğuna bakmayın. anlatıyor. çok da güzel.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: