Bitcoin Forum
June 16, 2024, 10:49:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Sermayeyi sabit tutmakmı? Yoksa katladıkça yatırım yapmakmı?  (Read 1811 times)
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
December 23, 2018, 11:01:53 AM

Merhaba arkadaşlar. Bir çok kişi Btc yada diğer koinlerle alsat yapıyor. Sizce mantıklı olan belli bir sermaye ile girip elde edilen karı askıya almakmı, yoksa katlanarak büyüme sağlamakmı? Teşekkür ederim.

bence de kar ile hareket etmek daha mantıklı. giriş yaptığınız miktarı bir kenarda tutup geri kalan miktarla agresiv bir şekilde piyasaya saldırabilirsiniz.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 13, 2019, 08:18:27 PM

Sermayeyi BTC veya ETH'de sabit tutarak, bounty ve airdroplardan gelenlerle büyütüp altlara paylaştırmak daha mantıklı. Her şeyle girilip de sürekli al-sat yapıldığında zamanla sermaye eriyebiliyor. Yani birkaç defa belki kazandırır ama sonrasında ana para erimeye başlar. En azından piyasayı iyice öğrenip vakit geçirdikten sonra karar verilmelidir.
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
April 14, 2019, 12:21:18 PM

realize etmek her zaman her iş için çok önemlidir. size dokunmayacak bir meblayı rollingte kullanmanızı tavsiye ederim.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 14, 2019, 01:13:20 PM

millet katlamayı bırak yatırdığı sermayeyi kurtarmanın derdinde sadece şu sıralar Cheesy şayet sabit bir gelir olsa o zaman karı da koyup katlayarak gitmek mantıklı olur ama sabit kazanç olmadığı için risk çok yüskek
cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
April 14, 2019, 01:19:07 PM

Zamanınız varsa günlük ticaret bence en mantıklısı, boğa geldi ayı geldi vs derken ne fırsatlar kaçıyor. Tabi o parayı unutmak lazım stres yapmamak için.

1881 - 193∞
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 1

View Profile WWW
April 14, 2019, 02:56:22 PM

Dönemine bağlı bu. Boğa döneminde katladıkça üstüne koymak lazım ama durağan dönemlerde ve ayı dönemlerinde vurduğunu çıkarmak lazım piyasadan.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
hacidasi
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
April 14, 2019, 03:35:40 PM

tam 1 aydır al sat yapıyorum gözüme sürekli döngü içinde yüzde 4 5 azalıp artan 3 tane token kestirdim 5 eth ile başlığım serüvene 1 ayda 8 eth ile devam ediyorum para arttıkca kar oranı değişmese de miktarı güzel değişiyor o yüzden ana parayı kenera ayırma taraftarı değilim, etinden korkanın 1 senedir bu piyasada işi yok.

ayrıca ne kadar mantıklı bilmiyorum ama altlardan içinde bitcoin geçen shitleri ve 1/300 yapmış koinlerden yok parasına 3 5 alıyorum, 1'i bile eski koşusunu yinelese güzel para bırakır.

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
April 14, 2019, 04:03:42 PM
Merited by Vispilio (1)

Herkesin kendince bir yorumu var. Kimi geldiğini arttirmakla katlamaktan filan bahsetmiş. Bunla ilgili kitaplar olduğundan filan falan.

İster imkb olsun ister diger emtia piyasalari veya blockchain camiasi hepsini bir sistem olarak görebiliriz.

Bu sistemlerin ortak amacı sizin burda para kazanmanizdan daha çok sizi sistemde tutmaktadır.

Sistemde oldugunuz sürece kimse kazanmış sayılmaz.

Çokça hikayeler duydum 50.000 tl ile girip bunu 500.000 tl yapip şuan tekrar 5000-6000 tl lere inenleri.

Mutlaka sizde duymussunuzdur. Bu sadece burası içinde geçerli değildir.

Reel piyasaya baktığımız da en büyük örneği arkadaşlarımdan verebilirim. Kablo isindeydiler. Piyasaya deli gibi kablo sattilar 3-5 ay lik çekler havada uçuşuyordu. Güzel paralar kazandılar. Kenara çekildiler mi ? Butik kalmaya devam ettiler mi ? Biz napiyoruz diye sordular mı ?

Hayır çünkü para akıyordu taki zil çalana kadar. Piyasa sıkıştı, bir iki çek geri döndü. Piyasadan çeklerin karşılığını sorgulamaya başladılar.

Bu şuan Karaköy piyasasinda olan şey.(inşaat sektöründe) bakiniz yeşil kundura konkordato ilan etti. Niye ayakkabi sattığı için mi hayir tabiki !

Zil çalana kadar sisteme parada soksaniz , kazandığınızı çekmeyip tekrar yatırımda yapsaniz her şekilde kağıt üstünde karlı gözükürsunuz taki zil çalana kadar.

Zil çaldığında ise kenara para çekmiş oyuncular tekrar oyuna girer bir dahaki Zile kadar.

Kendim napiyorum kısmına gelirsem kafamda bir rakam var. Misal 1000 tl diyelim bunun üstüne ciktiysam eğer kismi olaral olmasada 2000 tl ye geldigimde 1000tl yi çekiyorum. Dolar yada tl yada altin spetimi çoğaltıyorum.

1000 tl ile devam ediyorum boğa gelirse temennim hepiniz zengin olursunuz işallah. Siz 1 milyon kazanirsiniz ben ise 10.000 tl ye eywallah derim.

Ama unutmamak lazim siz 10.000 tl ye aldığınız coinleri ben suan 100 tl ye aynı adet de topluyorum buda bir gerçek.

Unutmamak lazım. Kar çebe yakışır. Sistemden sermayeyi çıkarmış biri en agresif supekulator olur çünkü tüm sistemdeki parasini kaybetse bile umrunda olmaz Smiley çünkü fazlasi bankasinda fond kuzu kuzu yatiyordur.

btcfxcoin
Full Member

Merit: 107

View Profile WWW
April 15, 2019, 12:47:23 PM

Tercihim katlanarak yatırım yapmak oldu çoğunlukla. Çok önrmli bir ihtiyacım olduysa kardan satış yaptım ancak önceliğim kesinlikle karlada yatırıma devam etmek ve mevcur btc miktarımı artırmak.

btcboob
Member
**

Activity: 269
Merit: 20

View Profile WWW
April 15, 2019, 05:56:09 PM

Kripto para piyasasının ata sözü olduğunu düşündüğüm şu söz bence durumu fazlasıyla özetleyecektir; hodl daima kazandırır. Sabır bu piyasanın altın bileziğidir sabırla bekleyen mutlaka kazanır.

gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
April 16, 2019, 03:34:41 PM

en son yaşanan boğayı görenler, ben de dahil, bu durumu iyi yaşadı. şayet karımızı alıp yolumuza devam etseydik şu an için hala ölümüne hodl pozisyonunda durmazdık. bu yüzden sermayeyi al sonrası allah kerim. bence en doğrusu bu. bir dahaki boğayı görürsem aynen bu yolu izleyeceğim. sadece elimde tuttuğum 1-2 tokeni bekletirim. batarsa batar!
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
April 16, 2019, 04:05:29 PM

son zamanlarda bitcoinin geçmiş grafikleri ile içli dışlı oldum. bitcoinin, altcoin fiyatlarına etkisi vs.

net söyleyebilirim ki al-sat kısa vadeli hep zarar.

bir yerden satın alıp senelerce beklemek en doğrusu.

ama bunda seçici olunmalı.

örneğin bnb, ada, eos benim gördüğüm bu 3 altcoin. dahası da vardır.
bitcoine karşı değer kazanır.

1 btc değerinde satın alınsa işte bu tarz altcoinler ve 2-3 sene hiç dokunulmasa inanıyorum ki en azından 5 btc yapacaktır, belki daha fazlası.   dolar bazında ise daha uçuk hedefler gelir bence.

eskalb
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
April 18, 2019, 05:54:38 PM

bountyden aldıklarımın yarısını ethereuma çevirip kalan yarısını o projenin tokeninde tutmaya gayret ediyorum ben.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Ne0V
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
April 29, 2019, 11:45:25 AM

Sermayeyi belirli Coinlere yatırım yapıp Binance bekletmek bence daha mantıklı.
btcfxcoin
Full Member

Merit: 107

View Profile WWW
April 29, 2019, 08:08:13 PM

Kendine güvenemeyenler sabit tutmalı ama trade konusunda yeterli birikim becerisi olanlar trade yaparak katlama yöntemini seçerler

huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
May 03, 2019, 10:31:36 PM

Bazı yatırımlar sabit tuttukça değerlenir bazıları ise anlık aş sat yaparak değerlendirilebilir. Bütün bunlara elinizdeki portföy çeşidine göre karar verecek olan sizlersiniz.

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
June 01, 2019, 10:58:39 PM

Bazı yatırımlar sabit tuttukça değerlenir bazıları ise anlık aş sat yaparak değerlendirilebilir. Bütün bunlara elinizdeki portföy çeşidine göre karar verecek olan sizlersiniz.

Aynen öyle gereksiz bir tokeni uzun uzun hold edip ölmesini beklemeye gerek yok, zamanında satmayı bilmek lazım. Bunun dışında güvenilir ve geleceği parlak olan projelerde ise sabırlı davranıp beklemek önemli.
coinners
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile
June 01, 2019, 11:37:22 PM

alternatiflerin ralli yaptığı geçen seneki fantastik ortam şu an söz konusu olmadığı için katladıkça yatırım yapmak gibi bir durum mevcut değil. hatta düşüşte sabit tutabilmek de başarı sayılabilir.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
June 03, 2019, 01:28:49 AM

eğer sermayeyı 4 -5 katına cıkartabılırsem sermayemı alıp gerı kalanla yatırımımı surdurmektır benım amacımda. genel sözude yazalım.ıhtıyacınız olan parayla bu pıyasaya gırmeyın
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
June 03, 2019, 02:52:59 AM

kar'ın bi kısmını çekip kalanıyla devam ederek sermayeyi artırmak daha iyi bence. bi yerden sonra anaparayı çıkarırsın zaten.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: