Bitcoin Forum
June 20, 2024, 09:56:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Süt Bank  (Read 347 times)
adile (OP)
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
January 09, 2018, 07:03:44 AM

arkadşlar internette gezerken gözüme ilişti bunun hakkında bilgi sahibi olan varmı.

eğer Doğru ise bana mantıklı geldi fikirleriniz nedir.

Sütbank

Sütbank yatırımcılar için  hayvancılık sektöründe "sıfır risk"li bir yatırım projesidir. Kurucusu DKC Tarım olan DKC Sütbank projesi hayvan kiralama sistemine dayalı çalışmaktadır.

Sizden alınan büyük baş hayvan fiyatını yatırım olarak kullanıyor ve sizin adınıza bir inek alıyoruz, hayvanın tüm bakım, veteriner, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını firmamız karşılıyor. Karşılığında hayvandan alınan sütleri iş ortaklarına satan firmamız size aylık 9000 TL katılımcılarına 180 LT, 8000 TL Katılımcılarına 150 LT, 7000 TL Katılımcılarına 120 LT süt parası veriyor. 1 yıl için toplam 10 ay süt parası verilmektedir. Yılın 2 ayı süt parası verilmeme nedeni 10 ay süt alımından sonra hayvanların 2 ay kuru dönemde kalmalarıdır.

Sütün birim litre fiyatı Ulusal Süt Konseyince belirlenen fiyat üzerinden belirlenmektedir. Hayvanların sigortaları işletmemiz tarafından yaptırılmaktadır.

Katılımcının 2 yıl boyunca ayrılmama şartı olup yıl sonunda ayrılmak isteyen katılımcılar 1 ay önceden firmamıza katılımdan çekileceğini yazılı bildirmesi şartı ile katılımcı bedeli olan 9000 TL’yi veya 8000 TL’yi veya 7000 TL’yi alarak ayrılabilmektedirler. Katılımcı sistemden ayrıldıktan en geç 30 gün içinde katılımcının ödemesi yapılır.

internet sitesi:http://www.dkcsutbank.com/index.html
kolinasnum
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
January 09, 2018, 07:26:09 AM

hacım derdin ne senin daha çiftlikbank patlayalı kaç gün oldu hiçmi duymadın araştırma yapmadın Cheesy
sütbanka yatırım yapan ponzi sevdalısı mağdurlar sayfası mı açacan forumda bir ay sonra Cheesy Cheesy
ilons
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
January 09, 2018, 07:28:08 AM

Ben Banka İsminin Kullanımına Karşıyım . Sisteme Dahil Olacaklar Geri Ödeme Garantilerine Güvenmeleri ve Teminatlarının Kimde Olduğunu Bilmeleri Gerekli. Bir Banka Batsa Paranın Belli Kısmı Devlet Güvencesindedir. Bunlardaki Garanti Nedir? Yarın Senin İçin Aldığımız Hayvan Öldü Paran Gitti Derler Mi ? Birde Çıkarken Girdiğin Parayı Veririm Diyor. 2 Yıl Sonra Hayvanın Değeri Aynı Mı Olacak ?
adile (OP)
Member
**

View Profile
January 09, 2018, 08:56:03 AM

hacım derdin ne senin daha çiftlikbank patlayalı kaç gün oldu hiçmi duymadın araştırma yapmadın Cheesy
sütbanka yatırım yapan ponzi sevdalısı mağdurlar sayfası mı açacan forumda bir ay sonra Cheesy Cheesy

Baya bi araştırma yaptım dkc tarım hakkında konyanın en büyük tarım işletmlerinden biri ama işte bu yaptıklar proje kafamı karıştırdı.  zaten yatırım yapacak o kadar paramız olsa coın alır daha cok kazanırız.  aylık olarak 240 tl verıyorlar:))
etkisizeleman
Member
**

Activity: 170
Merit: 11

View Profile
January 09, 2018, 09:44:29 AM

süt bank çiftlik bank hiçbirine inanmıyorum tamamen ponzi
Atumn
Member
**

Activity: 84

View Profile WWW
January 09, 2018, 12:09:59 PM

Yeni versiyon ponzi, uzak durun.

huzun
Newbie
*

Activity: 100

View Profile
January 09, 2018, 01:15:48 PM

bu mesajı yazmadan önce büyük ihtimalle açıklamayı okumamışsın okumuş olsan bile üzerine düşünmemişsin.

bir inekten ortalama değeri 7 8 bin lira günlük 20 litre süt alırsın aylık 600 litre yapar. işletme 180 litrelik para veriyor geri kalanı yeme içme, bakım, veteriner giderlerine gidiyor. üstüne de şirket parasını alıyor.
diyor ki. sadece süt parasını veriyor. doğan buzalar işletmede kalıyor.
fahiş bir ödeme verilmiyor. aylık ödeme 9 bin lira için 250 lira gibi bir şey.

işletme gerçekse. anlaşmalar incelenirse proje bu açıklamalara göre güzel.
a.hasat
Member
**

View Profile
January 09, 2018, 01:20:41 PM

Baya bi araştırma yaptım dkc tarım hakkında konyanın en büyük tarım işletmlerinden biri ama işte bu yaptıklar proje kafamı karıştırdı.  zaten yatırım yapacak o kadar paramız olsa coın alır daha cok kazanırız.  aylık olarak 240 tl verıyorlar:))

projeyi araştırmadım ama anlatımına göre benzer proje yıllar önce diyarbakır bölgesinde başarılı oldu.
denizlide de buna benzer bir çalışma yapılıyordu.
hayvanlar küçük ahırlarda 3er 5 er yerine herşeyi düşünülmüş büyük bir ahırda toplanıyor. kooperatifleşiliyor. yatırım yapmak isteyenler kooperatif üzerinde yatırım yapabiliyordu.

araştırmak lazım balıklama atlamadan. sağlam temellere sahipse koinle uğraşanlar değilde yatırım yapmak isteyenler için güzel bir yatırım aracı olur.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
January 09, 2018, 02:06:35 PM

ciftlikbank ne zaman patladı .takırtakır paramızı alıyoruz hala.  Cheesy
zunnun
Newbie
*

Activity: 167

View Profile
January 09, 2018, 02:12:40 PM

böyle şeylere güvenemiyorum nedense
torontoconti
Member
**

Activity: 112

View Profile
January 09, 2018, 05:37:59 PM

Uzak durmanızda fayda, yeni nesil titan oyunlarına gelmeyin.
drogbacrash1
Member
**

Activity: 392
Merit: 13

View Profile
January 09, 2018, 08:24:41 PM

Valla hocam böyle sistemlerin en büyük örneği şuanda da faliyet gösteren ve patlaması an meselesi olan çiftlikbantır. bu tür olaylardan uzak durun tamamen ponzi sistemi. ilk girenler biraz para kazanır son girenlerinde parasını yerler yani bence hiç gerek yok oraya yatıracağın  yatırımı sağlam bir coine yap kat kat fazlasını kazanırsın
minionstar
Member
**

Activity: 196

Streamity Decentralized cryptocurrency exchange

View Profile
January 09, 2018, 08:53:29 PM

çiftlikbank tarzı bir proje daha mı  Huh ben bu tarz projelerin güvenli olduğunu düşünmüyorum. bir süre iyi gitse bile bir yerde patlayacaktır.
uzak durulması gerekli bence böyle projelerden.

hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
January 09, 2018, 08:58:17 PM

Böyle bir sisteme nasıl güveniyorsunuz anlamıyorum. Çiftlikbanktan farkı yok ve çok tehlikeli. Bence paranızı riske atmayın (:

a.hasat
Member
**

View Profile
January 09, 2018, 09:26:03 PM

siteyi ve sözleşmeyi inceledim de aklıma takılan bi soru oldu.
9 bine benim adıma hayvan alındı atıyorum. kaç yıl süt sağımı gerçeklecek bu hayvandan?

kaç yıl sonra benim para uçacak kaç yıl ödeme yapmaya devam edecek. bununla ilgili sözleşmede herhangi bir madde yok veya varda ben farkedemedim.
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 09, 2018, 09:33:12 PM

Yumurta çiftliği içinde böyle yararlı destekler oluyormu varsa bilgilendirilirsek süper olur

kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
January 10, 2018, 01:06:02 PM

Parası çok olan cebini akrep sokan bunlara girişin. Vebal almayın.
SogukSavas
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
January 10, 2018, 03:20:56 PM

devletin tarım alanında ki teşviklerini son yıllarda beğeniyorum süt içinde aynı teşvikler var
TrueNorht
Newbie
*

Activity: 55

View Profile
January 11, 2018, 05:34:16 PM

kaba hesapla ineğin parası 2-3 seneden aşağı çıkmıyor 200 250 lira için değmeyebileceğini düşünüyorum
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
January 11, 2018, 07:11:41 PM

Abicim sakın bu tarz şeylere bulaşmayın. Devletin kendi eliyle yapmadığı bir işe hele ki şeffaf değilse asla girmeyin. Süt bankmış vay arkadaş ya millet nereden vurgun yapacağını şaşırdı.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: