Bitcoin Forum
June 27, 2024, 08:17:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: ETH Halkın Coini Olmaktan Çıkıp Borsa Coini mi Oldu?  (Read 335 times)
yenilmez86 (OP)
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
January 09, 2018, 10:08:28 AM

Selamlar değerli arkadaşlar. Çok değil 2-3 ay önce 1-8 gwei arası çok çok rahat yetiyordu ve bütün tokenler ETH üzerinden kolayca yol alabiliyordu. Airdroplar, bountyler falan havada uçuşuyordu. Bir ara kedicikler çıktı o zaman da ETH ağı ebesine gitmişti, tam düzelecek derken ETH 1k USD'yi aşınca da ızdırap haline geldi. Gwei oranını minimum 40-50 yapmazsak ne token alıp gönderebiliyoruz, ne de ETH alıp gönderebiliyoruz. Fee ücreti 10 centlerden 7-8 hatta bazen 10-15 dolarlara yükseldi. Bu, ETH'nin misyonunu tamamlayıp vitrindeki yerini aldığı anlamına mı geliyor?
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
January 09, 2018, 10:18:56 AM

etherin forku sonrası 1 gwei ile işlem yapıyoduk.4 gwei pahalı filan geliyordu yani o derece.
sonra vitalik baktı cok dusuk komisyon,ulan 4 gwei ile iş mi yapılır dedi,bir kriptokitties salıp bunların agzına sıcım dedi.
saolsun yaptıdada 40-60 gwei arası işlem yapıyoruz su anda metamaskta.
1 etherum ile 1 btc yi aynı fiyata yolluyorum su anda.
gule gule harcayın etheriumunuzu.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
January 09, 2018, 10:23:16 AM

Aynen bende bu konudan muzdarip oldum. 0.2 eth çekmek için deli gibi fee vermek gerekiyor. Bu nasıl bir işte arkadaş 45 gwei ile anca işlem yapabildim.. arkadaş bu nasıl talihsizliktir..
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
January 09, 2018, 10:54:58 AM

gwei yükseltsen bile fayda etmıyor bazı durumlarda hesaplara geçmeyınce gecmıyor ben onemsız olan seylerı mesela yer degıstırdıgım zamanlarda dusuk gwei ile kullanıyorum, 3 gunde geçsin dıyorum çok umursamıyorum
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
January 09, 2018, 11:39:38 AM

Ethereum ağında ciddi sorun var, buna rağmen fiyat ciddi manada yükseliyor.
Marketcap de birinci sırada olacağı dillendirilmeye başladı.
bybrq
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
January 09, 2018, 11:56:42 AM

bu fee olayı çok ama çok abartıldı, bu durum NEO gibi coinlerin önünü açıyor, açmalı da amaç uygun ve hızlı para transferi bu şekilde amacından saptırılan coinler anca yatırım aracı olarak kalır, kullanılmaz.
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
January 09, 2018, 11:58:39 AM

Ethereum gas price artışı Borsadan ethereum tabanlı bir token çekmeye çalışırkende ortaya çıkıyor.
Tokenları çekerken ciddi rakamlar istiyor dikkat eden mutlaka olmuştur.

yenilmez86 (OP)
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
January 09, 2018, 02:08:29 PM

Tokenler ölü gibi yatıyor, kimi artıp kimi azalıyor ama hiç bir işlem yapamıyoruz. 40 gwei etherdelta da 200000 gas ile 9-10 dolar yapıyor hatta bazen fail oluyor o zaman daha da fazla kesiyor.
cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
January 09, 2018, 02:13:27 PM

Valla ethgas daki fiyatı kontrol edip yolluyorum iyi kötü az çok veriyoruz ama bunlar şuanlık ethereumun sınavları ve bunları bilerek ellemiyolar gibi geliyor yoksa vitalik çözer bunu ama biz böylede iş yapıyoruz diyo adam. Bizans gelince piyasada coin kalmayacak ethereumdan başka.
acmrl
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
January 09, 2018, 02:21:13 PM

eth burjuva coini oldu iyice, deli gibi fee kesiyor, btc den hiç bir farkı kalmadı, insan doyumsuz arkadaş verdikce daha fazlasını istiyor  Embarrassed
borya2002
Jr. Member
*

Activity: 87
Merit: 3

View Profile
January 09, 2018, 03:02:11 PM

abartmatin . btc den daha ucuz transfer fee si .ve degisik borsalar dgisik fee aliyor
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
January 09, 2018, 05:06:24 PM

şu an network hali içler acısı.
sabahtan beri 120 usd etherdeltada fee lere ödedim.
yaptıgım işlem sayısıda max 15 filandır.taş çatlasa 20.
15 usd fee oduyorum 15 dakika bekliyorum.
cok fena cakılacak ether boyle mumkun değil hayatta kalması.
zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
January 09, 2018, 05:20:58 PM

Bende niye sıkıntı yok ya gayet memnunum ether'den çok yüksek fee ödemediğiğm halde işlemlerim gayet hızlı gerçekleşiyor.genelde binance ve kucoinde işlem yapıyorum bikaç haftadır borsaya yaptığım transferleri txid takip ediyorum genede 2 dk bile sürmeden işlem gerçekleşiyor öyle uçuk fee de ödemiyorum üstelik gas 21000 de sabit

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
January 09, 2018, 05:30:01 PM

Valla ethgas daki fiyatı kontrol edip yolluyorum iyi kötü az çok veriyoruz ama bunlar şuanlık ethereumun sınavları ve bunları bilerek ellemiyolar gibi geliyor yoksa vitalik çözer bunu ama biz böylede iş yapıyoruz diyo adam. Bizans gelince piyasada coin kalmayacak ethereumdan başka.
https://medium.com/@lopp/the-challenges-of-building-ethereum-infrastructure-87e443e47a4b
Bitgo geliştiricisinin ethereum ile ilgili paylaştığı yazı: karşılaştığı sorunları dile getiriyor. Ethereum'a yapılacak her müdahale işi çok daha kötü ve karmaşık hale getirebilir. Şu an pos' a geçince sorunlar bitecek mi sanıyorsunuz. İsterlerse  ng protokolünüde eklesinler yine sorunlu bir ağ olmaya devam edecektir. Akıllı kontratlarda verilen açıklar bir yana, ölçeklenebilir bir zincire sahip olmadıkları için çok fazla suistimale uğramaya açık bir zincir. Cryptokitty sadece bir fragmandı daha kötü senaryolarda gerçekleşebilir. Benim gördüğüm tek çözüm yolu yeni zincir kurulması ama bunun yerine zaman kazanmak isteyip diğer geliştirmelere odaklanacaklarına da eminim.

Ethereum'u seven biri olarak bu sorunlara ne gibi çözümler üretecekler merak ediyorum.
Fiyat olarak insanların trend dışında umursadıkları birşey yok bu yüzden fiyatın yükselmesi doğal.
HDIMI
Full Member

Activity: 196

View Profile
January 09, 2018, 05:35:35 PM

Ethereum fee ücreti cidden can sıkmaya başladı yapılan son güncellemede gayet hızlı ve düşük fee ile işlem yapılabiliyordu ama artık ücretleri yükseldi..

Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
January 09, 2018, 05:36:53 PM

ethereum daki fee ücreti ağ hızı hepsi düzelecek vitalik halleder diye düşünüyorum hatta ben çok umutluyum eth den
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
January 09, 2018, 05:38:32 PM

ETH halen halkın coin . Çoğumuz ETH ve assetlerinden iyi kazanç elde etmişiktir. Yüksek fee 2018 sonlarına doğru düzeleceğini düşünüyorum.
akm3535
Full Member

Activity: 252

The Standard Protocol - Solving Inflation

View Profile
January 09, 2018, 05:43:42 PM

Bu yüksek fee muhabbeti can sıkmaya başladı harbiden bu kadar abartmanın ne anlamı bi etherumcu olarak bunları söylüyorum üzme bizi eth Smiley

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
January 09, 2018, 05:44:21 PM

ethereum classic bu konuda bir alternatif olabilir mi arkadaşlar hani bilmediğimden soruyorum, geleceğin parlayan yıldızı cenk tosun gibi bir efsane transfer ücretiyle kanayan yaraya merhem olursa belki bi kıpırdama falan olur bugün 3. defa aldım da söz konusu şahsı, marketcal'dan da baktım bir sürü haber var etc ile ilgili, dedim belki iş yapar
edit: neyse 3. defa sattım bugün Cheesy

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
sletra
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 12

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 09, 2018, 05:53:16 PM

https://medium.com/@lopp/the-challenges-of-building-ethereum-infrastructure-87e443e47a4b
Bitgo geliştiricisinin ethereum ile ilgili paylaştığı yazı: karşılaştığı sorunları dile getiriyor. Ethereum'a yapılacak her müdahale işi çok daha kötü ve karmaşık hale getirebilir. Şu an pos' a geçince sorunlar bitecek mi sanıyorsunuz. İsterlerse  ng protokolünüde eklesinler yine sorunlu bir ağ olmaya devam edecektir. Akıllı kontratlarda verilen açıklar bir yana, ölçeklenebilir bir zincire sahip olmadıkları için çok fazla suistimale uğramaya açık bir zincir. Cryptokitty sadece bir fragmandı daha kötü senaryolarda gerçekleşebilir. Benim gördüğüm tek çözüm yolu yeni zincir kurulması ama bunun yerine zaman kazanmak isteyip diğer geliştirmelere odaklanacaklarına da eminim.

Ethereum'u seven biri olarak bu sorunlara ne gibi çözümler üretecekler merak ediyorum.
Fiyat olarak insanların trend dışında umursadıkları birşey yok bu yüzden fiyatın yükselmesi doğal.

Hocam umarım cryptokitties sadece bizim gözlemlediğimiz gibi tek bir fragman olarak kalır ve bundan sonra ether ağında daha berbat sıkıntılar görmeyiz. Ethereumu sevmeyen yoktur zaten, çok daha güzel şeyler olsun diye beklerken ağın bu kadar sıkıntılı olması moral bozuyor. Umarım etkili çözümler üretilebilir.

■  RepuX  ■  Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs (https://repux.io/)
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: