Bitcoin Forum
May 21, 2024, 04:55:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Zorunlu eğitim 12 yıl olmalı mı olmamalı mı?  (Read 496 times)
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
July 03, 2018, 08:31:18 PM

Olmalı olmaması bu yüzyılda zaten garip karşılanmalı ama insanlara uzun süre eğitim verip sonra işsiz bırakılacak bir eğitim içeriği olmamalı ihtiyaçlara göre eğitim içeriği düzenlenmeli yani eğitim sonunda  meyve alınmalı.
kiymetli
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile WWW
July 03, 2018, 08:51:24 PM

Kesinlikle olmali fakat sistem bu sekilde olmamali. Egitim sistemi bastan sona degistirilmeli cocuklarin kafasini gereksiz bilgilerle doldurmak cok bir ise yaramiyor bence.

iLink2Music     ●     PRE-ICO LIVE     ●     J O I N  U S
|   THE POWER TO SHARE & CONNECT GLOBAL MUSIC ENTERTAINMENT   |
[          FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM          ]
symtrmnl
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
July 03, 2018, 08:59:21 PM

Bu aistemle okula gitmek bile saçma eğitim diyince sadece türkçe matematk vs gibi şeylerle dolduruyolar çocukların kafalarını ahlak toplumsal davranış gibi şeylerde öğretilmeli
YusufOlmez
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
July 03, 2018, 09:28:26 PM

Okul ve eğitim tabiki aşırı derecede önemli ama 12 yıl mevzusu örgün eğitim için şart.
bhu11
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
July 03, 2018, 09:39:37 PM

Bu aistemle okula gitmek bile saçma eğitim diyince sadece türkçe matematk vs gibi şeylerle dolduruyolar çocukların kafalarını ahlak toplumsal davranış gibi şeylerde öğretilmeli

keşke o doldurulan bilgiler de kaliteli ve düzenli bir şekilde verilse. bilgileri sadece ezberleterek çocukları soru kitaplarına, denemelere gömüyorlar.
ezberletsinler bakalım sinüsleri kosinüsleri.

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
cesuralp32
Newbie
*

Activity: 81

View Profile
July 04, 2018, 01:37:43 PM

eğitimin içi boş olduktan sonra 30 yıl yapsanız bir şey fark eder mi? öncelikli olarak müfredatın, sistemin ve en önemlisi öğretmenlerin ta kendisinin (düşünce yapısı ve donanım) değişmesi gerek. kalitesiz, boş bir eğitici okulun ilk yıllarında öğrenciyi okuldan eğitimden soğutuyor.
alpcaba45
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
July 05, 2018, 12:18:53 PM

zorunlu eğitimin 12 olması ya da olmaması sorusu herhangi bir sorunu çözecek nitelikte cevaplar vermez bize. şu an kalifiye eleman bulma sorunu yaşayan ilk 10 ülke arasındayız. tümör gibi artan imam hatip liseleri açmak yerine meslek liselerine ağırlık verilmesi gerekiyor. asıl sorun burada bence.
buckberry
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
July 19, 2018, 10:00:24 AM

Okumak istemeyen birine ister 12 olsun ister 16 isterse 8 fark etmez okusa da bir şey değişmiyor yani zorla olduktan sonra.
ront
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
July 19, 2018, 12:11:31 PM

evet 12 yıl olması gayet iyi. hatta sanayi ile entegre edilmiş meslek liseleri ve üniversitelerde zorunlu olsun ama hepsinden önce eğitim olsun. sadece zaman öldürmesin çocuklar.
4141moonstar
Jr. Member
*

Activity: 85
Merit: 1

View Profile WWW
July 19, 2018, 02:07:52 PM

Zorunlu eğitimin 12 yıl olup olmamasından ziyade, Türkiye'de eğitim sistemi bir türlü düzene girmedi. Her gelen bu böyle olmaz, şöyle olur deyip inşaatı yeniden inşa etmeye çalışıyor. Mevcut sistemin üzerinde ne gibi iyileştirmeler yapabiliriz şeklinde düşünce olmadığı sürece, eğitim sistemi düzene zor girer.
cabbarhasan
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
July 19, 2018, 02:16:08 PM

Zorunlu eğitimin 12 yıl olup olmamasından ziyade, Türkiye'de eğitim sistemi bir türlü düzene girmedi. Her gelen bu böyle olmaz, şöyle olur deyip inşaatı yeniden inşa etmeye çalışıyor. Mevcut sistemin üzerinde ne gibi iyileştirmeler yapabiliriz şeklinde düşünce olmadığı sürece, eğitim sistemi düzene zor girer.

amaçları mevcut sistemi düzelme değil kendi çıkarları doğrultusunda sistemi tekrar yapılandırmak. onlarda bilmiyor mu sanki eğitim sistemini çökerttiklerini. hatayla bile olsa bu kadar bozulamazdı bu sistem.
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
July 19, 2018, 03:11:29 PM

20 yıl olsun zorunlu eğitim. yaş zaten 26 olur. sonrada 1 yıllık askerliği düşünürsek kağıt üzerindeki işsizlik oranı rahatlıkla tek hanelere düşer. bence bunu düşünsünler.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
bergenozyavuz
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
July 20, 2018, 06:27:56 AM

bence 12 yıl olmalı fakat eğitim sistemi değişmeli. doktor olacak adamın sivastaki ilk camiyi bilmesinin, matematik öğretmeni olacak kişinin lizozumu derinlemesine öğrenmesinin bir yararı yok.
cryptoTT
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
July 20, 2018, 07:13:00 AM

Zorunlu oldukça kalite daha da düşüyor. Çünkü hocalara da bu çocukları geçirmek zorundasın deniliyor ve bir çok şeyi bilmese bile okulu bitirtiyorlar. Ayrıca 12 yıl boyunca zorla eğitim görmüş kişi artık çıraklık çağını geçmiştir ve diğer arkadaşlarına da bakarak üniversiteye gitmek zorunda hissetmiştir kendisini. Bunlar da ister istemez okumuş cahilleri ve ülkeye katkısı gittikçe azalan insanlar oluşturuyor.
dagbula
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
July 20, 2018, 07:53:54 AM

okuma yazma öğretildikten sonra gerisinin zorunlu olmasını istemiyorum ben açıkçası. Eğer çocuk okuyacaksa okusun. Okumayacaksa da kendisini geliştirmeye baksın. Erken yaşta da öğrencinin eğilimini bulup ona göre eğitim devam etmeli. Hem bu sayede okumuş cahil kişi sayısı azalacaktır. Sevmediği işi yapmak zorunda olan kişi sayısı da azalacaktır.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 273

View Profile
July 20, 2018, 03:06:35 PM

Olmamalı diye düşünüyorum ben. Okumak isteyen zaten okur zorunlu olmasa bile bir şey yapmak istemeyeni niye zorluyoruz ki ? Zorlasak da sonuç değişmez yani.
M.aksak
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 3

View Profile WWW
July 20, 2018, 03:11:08 PM
Merited by s.kocaman (3)

okuma yazma öğretildikten sonra gerisinin zorunlu olmasını istemiyorum ben açıkçası. Eğer çocuk okuyacaksa okusun. Okumayacaksa da kendisini geliştirmeye baksın. Erken yaşta da öğrencinin eğilimini bulup ona göre eğitim devam etmeli. Hem bu sayede okumuş cahil kişi sayısı azalacaktır. Sevmediği işi yapmak zorunda olan kişi sayısı da azalacaktır.

aileler yeterince bilinçli olsa senin dediğine hak veririm ama aileler bilinçli değil. özellikle doğu bölgelerinde 2. sınıftan sonra kız çocukları okuldan alınır ve daha fazla baskılanır. eğitimsiz kalan çocuklara her türlü eziyetler yapılır. okul sadece eğitim vermenin yanı sıra diğer çocuklarla hocalarla beraber çocukların ufku açılır. kayserinin köyünde yetişmiş okul görmemiş bir genç ile üniversitesini istanbulda okumuş ve yurtdışını görmüş bir gencin düşünceleri arasında çok fark olacaktır. bu arada şehirleri öylesine söyledim kayseriyi kötülemek için falan değil yanlış anlaşılmasın.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
reddolphin
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
July 21, 2018, 01:41:44 PM

bunun artıları ve eksileri olacaktır.toplum açısından eğitim verilmesi tabi önemli ama eğitime kapalı bireylere de ne yaparsanız yapın eğitmek imkansız oluyor.okullara yük olacak çok öğrenci olacaktır.
portatifx
Newbie
*

Activity: 152

View Profile
July 21, 2018, 02:04:19 PM

eğitimin kaç sene olduğunun bir önemi yok.eğitimin kalitesinin önemi var.bizim eğitim sistemimiz gibi eğitimi 50 sene versen yine bir şey olmaz..
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
July 21, 2018, 02:06:22 PM

önemli olan boyu değil işlevi demişler ya aynı onun gibi burada kaliteyi sağladıktan sonra sayıların pek önemi yok. O kalitenin içinde en uygun yıl bulunur zaten. Bizim öncelikle kalite üstüne çalışmamız gerekiyor.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  

Jump to: