Bitcoin Forum
April 24, 2024, 05:51:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Cüzdanları Güvenilir Değil !  (Read 258 times)
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
January 09, 2018, 09:24:44 PM
Last edit: January 10, 2018, 09:12:51 AM by ferhat1242

Nerede kaldı bu bitcoinin merkezsizliği ? Zaman geçtikçe çok saçma sapan şeyler öğrenip soğuyorum bitcoinden.Hani hacklenemezdi hani çok sağlamdı cüzdanlar ? Elecktrum cüzdanında çıkan bir açıkdan dolayı hackerler az daha cüzdanları boşaltacakmış ve açık farkedilmişmişmişmişmişmişmiş !!! HuhHuhHuh? Eeee eğer açtığımız bitcoin hesapları biryere bağlıysa ve birileri şifremizi-privkeylerimizi görüyorsa bu nasıl merkezsiz oluyor ? Yine birilerinin insafına kalmadık mı ? O açık yüzünden olmayan milyon dolarlarımız çalınsa kim hesap verecek bize ? Bence merkezsiz oluşu sadece burada devreye giriyor hesap soracak KİMSE yok.Evet çok merkezsiz gerçekten bitcoin ..

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
1713981066
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713981066
Reply with quote  #2

1713981066
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713981066
Hero Member
*

Ignore
1713981066
Reply with quote  #2

1713981066
Report to moderator
1713981066
Hero Member
*

Ignore
1713981066
Reply with quote  #2

1713981066
Report to moderator
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
January 09, 2018, 11:50:12 PM

Hocam en son böyle konuşuyordum geçen bir baktım 170 bin lira param olmuş sonra yaktım bi sigara keyfime baktım, çok düşünme bunları Bitcoin adı üzerinde Deneysel bir ödeme sistemidir. Bu deney başarili da olabilir, başarisiz da.
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
January 10, 2018, 12:01:57 AM

Nerede kaldı bu bitcoinin merkezsizliği ? Zaman geçtikçe çok saçma sapan şeyler öğrenip soğuyorum bitcoinden.Hani hacklenemezdi hani çok sağlamdı cüzdanlar ? Elecktrum cüzdanında çıkan bir açıkdan dolayı hackerler az daha cüzdanları boşaltacakmış ve açık farkedilmişmişmişmişmişmişmiş !!! HuhHuhHuh? Eeee eğer açtığımız bitcoin hesapları biryere bağlıysa ve birileri şifremizi-privkeylerimizi görüyorsa bu nasıl merkezsiz oluyor ? Yine birilerinin insafına kalmadık mı ? O açık yüzünden olmayan milyon dolarlarımız çalınsa kim hesap verecek bize ? Bence merkezsiz oluşu sadece burada devreye giriyor hesap soracak KİMSE yok.Evet çok merkezsiz gerçekten bitcoin xD

İyi de elecktrum zaten yarı merkezi bir cüzdan. İkinci olarak da cüzdan başka bir şey, bitcoin blockchain başka. Bitcoin adresleri kırılamaz ve merkezsizdir. Cüzdanlar merkezi olur, merkezsiz olur, kırılabilir, hacklenebilir. Boşuna offline veya donanımsal cüzdanlar çıkmıyor.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1232

View Profile
January 10, 2018, 12:02:08 AM

Electrum Core cüzdan değil ki, 3. parti yazılım. Güvenliğe çok takıntılıysanız Bitcoin Core kurarsınız. 350 gündür burada olup da daha en temel bilgilere bile sahip olamamanız acınası bir durum. Bitcoin'e bok atmadan önce aynaya bakın ben neden bu kadar cahilim diye düşünün.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
January 10, 2018, 12:22:01 AM

Electrum Core cüzdan değil ki, 3. parti yazılım. Güvenliğe çok takıntılıysanız Bitcoin Core kurarsınız. 350 gündür burada olup da daha en temel bilgilere bile sahip olamamanız acınası bir durum. Bitcoin'e bok atmadan önce aynaya bakın ben neden bu kadar cahilim diye düşünün.

Bu kadar kaba konuşmanız doğru değil harbiden merkezsizliğe zarar veren bazı noktalar mevcut örneğin borsalar, madenciler vb birsürü faktör merkezsizliğin önünde bir engel oluşturuyor.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1232

View Profile
January 10, 2018, 01:02:50 AM

Bu kadar kaba konuşmanız doğru değil harbiden merkezsizliğe zarar veren bazı noktalar mevcut örneğin borsalar, madenciler vb birsürü faktör merkezsizliğin önünde bir engel oluşturuyor.

İnsanlara yanlış bilgi vererek kendi cehaletini yayan kimseye karşı kibar konuşmamalıyız. Bir senedir foruma üye olan biri bu şekilde bir mesaj atmamalı.
Bahsettiğiniz konuların Bitcoin'in merkezsiz yapısı ile bir alakası bulunmuyor.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
January 10, 2018, 06:49:02 AM

bitcoin core wallet diye birşey var  Wink

sr. member da bunu bilmezse vay halimize
kimsesiz
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
January 10, 2018, 07:57:35 AM

Bu konuda tamamen katılıyorum. Hani merkezsizdi. Hani insanlar dünyanın öbür ucuna aracı koyup komisyon ödemeden transfer gerçekleştiriyodu. Geçen gün çok basit küçük bir işlem için 70 tl komisyon kesildi. BU işin meerkezsizliği kafamı kurcalıyor. Merkezsiz diye bişey yok abi. Elektronik bir ortamda merkeze bağlı olmadan bir bardak su bile içemez insan.
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
January 10, 2018, 09:00:28 AM
Last edit: January 10, 2018, 09:22:46 AM by ferhat1242

Bitcoin coreyi biliyor ve kullanıyorum orada skıntı yok ama oda çok merkezsiz değildir bence neyse.Ben asıl çoğunluğun kullandığı diğer cüzdanlardan bahsediyorum heralde herkes Bitcoin Core Kullanmıyor değil mi ?? Herkesin priv keyi o 3.parti yazılım şirketlerinin elinde sonuçta.Bu çok büyük bir tehlike ve eleştirilebilir.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
January 10, 2018, 09:50:59 AM

Bitcoin coreyi biliyor ve kullanıyorum orada skıntı yok ama oda çok merkezsiz değildir bence neyse.Ben asıl çoğunluğun kullandığı diğer cüzdanlardan bahsediyorum heralde herkes Bitcoin Core Kullanmıyor değil mi ?? Herkesin priv keyi o 3.parti yazılım şirketlerinin elinde sonuçta.Bu çok büyük bir tehlike ve eleştirilebilir.

İşin bencesi oncası yok. Bitcoin core merkezsiz. Bitcoin core kullanmayanalar da kendi bacağından asılacak. Ne yapılsın yani, keselim mi merkezsiz olmayan cüzdan üretenleri, kullananları. Millet kendi eliyle private keyleri başkasına veriyorsa Bitcoin Core ne yapsın?
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
January 10, 2018, 09:54:07 AM

İşin bencesi oncası yok. Bitcoin core merkezsiz. Bitcoin core kullanmayanalar da kendi bacağından asılacak. Ne yapılsın yani, keselim mi merkezsiz olmayan cüzdan üretenleri, kullananları. Millet kendi eliyle private keyleri başkasına veriyorsa Bitcoin Core ne yapsın?
Doğrudur inşallah bir kaç kişi okurda bitcoin core geçerler.Diğerlerini eleştiriyorum bence büyük risk eğer sermayede büyükse.Hele ki uzun vade için çok riskli.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
January 10, 2018, 10:36:51 AM

O açık yüzünden olmayan milyon dolarlarımız çalınsa kim hesap verecek bize ?

İşte bu yüzden kafaya takmamak lazım derim.Olmayan milyon dolarım için düşünmeye değmez. Grin Grin
Tek bildiğim internet ortamında güvenli kavramı ucu açık kavramdır.
Lafı gelince güvenli derler işte işler sarpa sarınca hackerlar saldırdıda efendim öyle oldu böyle oldu.
Benim tahminim şu elecrtumda çalışan birini işten atmışlardır oda intikam için işte bişeyler yaparsa sonrada bunlar anlayınca hadi yavrum işte açık vardıda son anda fark ettik derler. Grin
Bundan 2 ay önce twitterda adamı işten atıyorlar oda gider ayak trump ın twitter hesabını askıya alıyor hemde 2-3 saat çıkıyor gidiyor pılıyı pırtıyı topluyor.Tabii millet şokta bakıyorlar sonra twiitera uyarılar şikayetler gelince bunlar inceliyorlar işte hesabı askıya alan işten kovulan kişi ve trump ın hesabıda 3 saat sonra açıyorlar.İşten atılanda orda trump ın sesini kestiği için günün kahramanı ilan ediliyor. Grin Grin
Özet olarak bir gün bakarsın walletda 5 btc var sonra girersin bir  bakarsın birilerine havale edilmiş olurmu olur. Grin
İşin kötü tarafı işte btc de geri döndürme yok kaza ilede olsa yollayanda çok yolladınmı gitti.geri gelmez.. Roll Eyes Huh
kulmagu
Member
**

Activity: 308

View Profile
January 10, 2018, 07:54:58 PM

Bu işte en çok güvendiğimiz dijital cüzdanlarda güvenlik açığının çıktığını duymamız iyi olmadı. şimdi nerede saklayacağız bitcoinlerimizi?
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1293

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 10, 2018, 08:21:32 PM

Bence derken?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
snowball90
Member
**

Activity: 196

View Profile
January 10, 2018, 08:44:25 PM

Piyasa hacmi büyükdükçe kötü niyetli insanlar da bu piyasada açık aramaya başladılar. CÜzdanların hiçbirine tam olarak güvenemiyorum ben de ama bu sorunların kısa sürede çözüleceğini umuyorum yoksa işler git gide daha da karışacak.

smiletyson
Hero Member

Activity: 661
Merit: 509

View Profile
January 11, 2018, 01:29:19 AM

O açık yüzünden olmayan milyon dolarlarımız çalınsa kim hesap verecek bize ?

İşte bu yüzden kafaya takmamak lazım derim.Olmayan milyon dolarım için düşünmeye değmez. Grin Grin
Tek bildiğim internet ortamında güvenli kavramı ucu açık kavramdır.

milyon doları olan adam risk yönetimi yapar portföy yönetimi yapar tüm parasını tek bir yerde tutmaz.
milyon doları olan adam okuyup araştırmıştır kafası çalışıyordur haberleri takip ediyordur. bu troll konuyu açan yazar gibilere prim vermez. Wink
arapgeceleri
Member
**

Activity: 378

View Profile
January 11, 2018, 02:01:43 AM

biraz fizik gördüyseniz mutlak doğru diye bir şeyin olmadığını, bir makineden %100 verim almanın imkansız olduğunu biliyor olmanız gerekir bunları niye söyledim insanoğlunun içinde olduğu bir sistemin hiçbir alanında güvenliği %100 olarak sağlanmış bir şey bulamazsınız, hele ki içinde para dönen bir olay varsa merkezmiş merkezsizmiş vs farketmez onu bozma denemeleri girişimleri gerçekleşir. bu konulara kafayı takarsak yastıkbank veya sütyen banktan başka hiçbir şeye güvenmememiz gerekir e ya eve hırsız girerse napıcaz. En iyisi parayla işimiz olmasın kafamız rahat olsun Cheesy

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 11, 2018, 07:00:35 AM

Güvenilir olmayan electrum. Btc ağı değil.
Diyeceklerim bu kadar.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
January 11, 2018, 08:05:19 AM

bilgisayara indirilen programlar ile bitcoini saklamanın da zararı olabileceğini gördük. electrum için sanıyorum ki daha önceden de bazı hatalar olmuştu.

a4 kağıda bastırılacak paper wallet bana daha güvenilir geliyor. Bir nevi MEW gibi bir şey bence. Tam olarak teknolojisine hakim değilim yalnız birkaç kopya basıp da üzerini güzel bir kaplama ile saracaksınız. su bile dökülse zarar görmeyecek.

Ayrıca notepade kaydedip, şifreli winrar da saklayıp o şifreyi de bir kağıda yazacaksınız. Birkaç tane de winrarın kopyasını flashdisklerde tutacaksınız bana bu daha mantıklı geliyor.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 11, 2018, 08:26:31 AM

En güzel kağıda basıp saklamak, ama onunda yangın, ıslanma nem, kimyasallarla kararma gibi problemleri oluyor, 2 ayrı kağıda basıp 2 ayrı yerde tutabilirsiniz. ama üreteceğiniz sitenin güvenilir kurumsal olması lazım,
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: