Bitcoin Forum
July 01, 2024, 11:25:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Elektronik Sigara  (Read 649 times)
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
February 07, 2018, 12:55:54 PM

sigaranın elektroniği olmaz zehir yine içerisinde mevcuttur
Kaynak?

sigaradan 5x daha zararlı bir cihaz tamamen akciğerleri bitiriyor o yüzden sigarayı tamamen bırakın.
Kaynak?

Bu konuda yapılan araştırmalarda şuan için esigarada herhangi bir zararlı maddeye ulaşılamadı. Cok uzun vadede oluşabilcek gizli bir etken varsa henüz bilinemiyor. Konu hakkında bbc nin yaptıgı bir belgesel var izleyin.

2 sene kadar önce zevk için başlamıştım fakat zamanla iyi aromalar yakalayamazsanız sıkıyor. Nargileden daha zevkli bence. Eleaf ve joyatech marka otomatik 2 makine kullandım. İkisinden de memnundum. Patlama olayı için 2-3 kişi döndürürseniz olabilir ama zaten alet acaip ısınıyor. O kadar ısınmasına rağmen icmeye devam ediyorsanız helal olsun.
patrona7
Jr. Member
*

Activity: 123
Merit: 1

View Profile
February 07, 2018, 02:41:54 PM

Sigarayı bırakmak için elektroniğe başlayacaksan hiçbir işe yaramıyor dostum, tavsiye etmem. Ama keyif için içersen gayet keyifli, nargile niyetine fokur fokur çekiyorsun dumanı. Bir de tadı güzel bir likit buldun mu yaşadın.

Ateşliyi, elektronik sigarayla bırakmıştım hocam 1 senedir içmiyorum. Özellikle mtl tarzı sıkı içim bagımlısı oldum cıktım diyebilirim. Hali hazırda likit stogum 1 litre altına düştügünde rahatsız olacak ölçüde hemde. Basit ciger cekim tipte havadar esigaralar  kullanırken cok icmiyordum cok sarmamıstı ama sonra mtl tarzı atolarla içmeye baslayınca özellikle taifun gt2, tam anlamıyla e sigara bagımlısı oldum. Normal sigara yakınca bogaz vurusu bile hissedemiyorum artık bogaz glikol vurusuna alısmıs iyice  Cheesy Günde 2 tank yani 9ml kadar tüketiyorum. gecen sene nicotin 12 mg ile baslamıstım. Su anda 3 mg a kadar indim. Olumlu etkilerinide gördüm özellikle üşüme konusunda. Ateşli içerken üşürdüm baya kışları.

Siren kullanan arkadaşlar varmı acaba bir denemek istiyordum bu tankıda. Hem taifun gt2 içmiş hem siren deneme imkanı olmuş arkadaşlar yorum yapsa çok sevinirdim. Çok sıkı içim seviyorum taifun gt2 efsanevi tankım.

Ben siren kullanıyorum pico üzerinde gayet memnunum, yeni çıkanını (siren v2) almanı öneririm.

Zararlı mı değil mi tartışmalarına gelirsek.Kesinlikle zararlı ama kesinlikle de sigara kadar zararlı değil hatta sigaranın yanında küçücük kalır zararı.Bir de modifikasyon yapabildiğiniz için varolan zararlarını da minimuma indirebiliyorsunuz.Aromayı bırakıp sek nbase içmek, nikotin miktarını azaltmak vs.

Sigarayı bıraktırıyor mu ? Sigarayı bırakmak isterseniz bıraktırıyor ama sigara alışkanlığınızın yerine oturuyor.Bir yıl olmak üzere başlayalı ve 6mg nikotine kadar düştüm.Hiç bir kötü yan etkisini görmedim bu süre içerisinde de.

Sigarayı bırakmak istediğinizde hiç bişey size engel olmaz.
jawlue94
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
February 07, 2018, 03:10:08 PM

Şu an sigara kullanmıyorum ama sigarayı bırakmadan önce bi süre elektronik sigara kullanma şansım olmuştu açıkcası her şeyde oldugu gibi bunun da tüketimi bilinçli olmalı. Elektronik sigara kullanıcaksanız sigarayı kestiginizde günlük gelen nikotin krizlerine karşı günde 5-6 defa 1-2 buhar alıp cebinize koymalısınız. Günde 1 tank likit biterse hem sigarayı bırakma psikolojisine giremezsiniz, hem de her şeyin fazlası zarar.

──『 JOY TOKEN 』──
Infrastructure Protocol for the Gaming Industry (https://joytoken.io/)
yyaman1
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
February 07, 2018, 06:38:53 PM

Biraz tehlikeli gibi ama bilinmez patlama riski vaaar.
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 07, 2018, 07:20:15 PM

Ben baya mesafeliydim bu elektronik sigaralara. Fakat birçok arkadaşım bu aletleri kullanarak sigara illetinden kurtuldular. Ben de bir sigara tiryakisiyim ve bende arkadaşlarımdan aldığım tavsiyeler üzerine elektronik sigara alacağım. Kesinlikle çift pilli ve kaliteli bir cihaz alınmalı ve likit seçimlerine de dikkat edilmeli. Sürekli aynı aromayı kullanmak iyi değil. Smok markasını çok övüyorlar bende bu markaya sıcak bakıyorum.

coinkeke
Newbie
*

Activity: 88

View Profile
February 07, 2018, 08:09:23 PM

Boğazı kurutuyor. Sigaradan az kurutmasını beklerdim ama neredeyse aynı onun dışında idare eder ama pek de beklediğim gibi değil
gunmunj
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
February 07, 2018, 10:23:32 PM

Ben akşamları nargile modunda içiyorum çok keyifli oluyor. Külü derdi ataş derdi yok dumanı da rahatsız etmiyor ve ayrıca içtiğiniz sıvının kokusu da ortama çok hoş bir koku bırakıyor. Sigaranın kokusu gibi ortamı kötü kokutmuyor.
ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
February 07, 2018, 10:32:30 PM

İlk günden itibaren elime tek bir sigara almadan 5 ay geçirmemi sağlayan ama gidilen kampta biten ve bir türlü doldurulamayan şarjıyla başa sarmama neden olan teknolojik alet.
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
February 07, 2018, 10:59:28 PM

Hocam kangertech markasını öneririm, kaliteli bir markadır.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
February 07, 2018, 11:49:46 PM

Elektronik sigaranın patladığından söz eden arkadaşlar olmuş. Patlayan pildir arkadaşlar. Amperi düşük pillerle yüksek watt ta içmeye kalkılırsa elbetteki pil akacak patlayacak iş göremez durumlara gelecektir. Ciddi yaralanmalarada sebep olacaktır haliyle. Ben bu yuzden mtl tarzı içime dönmüştüm. Sub-ohm denilen 1 ohm ve üzeri sarımlar yapıp öyle içiyorum 14-15w geçmeyecek şekilde.
omergstarik
Jr. Member
*

View Profile
February 08, 2018, 12:37:40 AM

Sigara içen biriysen ona göre çok çok daha iyi emin ol.Medya e-sigarayı daha zararlıymış gibi gösteriyor ama yok öyle bir şey.Hem cebinden daha az para çıkar hem de daha az zarar görürsün.Bir marka öneremem ama 1 saatlik bir youtube taraması bile hemen kafanda neyi alacağın konusunda bir fikir oluşturur.

COINVEST ● Decentralized Stock Market for Crypto ● COIN TOKEN
Buy, Sell, Short Crypto // Create Personal Index Funds (http://coinve.st)
nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248

View Profile
February 08, 2018, 09:23:36 PM

çat pat küt dikkat gerektirir alıyosanız kaliteli alın bitincede ucuz olsun diye dandik bişşeylerle devam etmeyin uçarsınız
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
February 09, 2018, 12:17:11 AM

Aslında sigarayla pek bir farkı yok 7 / 24 elektronik sigara içen bir arkadaşım var benim ve ciğerleri yüzünden sürekli hastaneye gidiyor. Ciğerinde kabarma başlamış sigara iç madem içeceksen o daha geç öldürür.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
HEROBUST
Jr. Member
*

Activity: 110
Merit: 3

View Profile
February 13, 2018, 10:45:24 AM

Bence Çok gereksiz.
Bırakmak isteyen zaten bırakır diye düşünüyorum.
kentcocugu
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
February 16, 2018, 11:43:11 PM

aslında sigarayı bırakmak istiyorum fakat bazı arkadaşların ciddi sorunları oluşmuş elektronik sigara konusunda kafam karıştı. en iyisi hiç içmemek ama yapamıyorsun ki
jawlue94
Jr. Member
*

Activity: 98

View Profile
February 17, 2018, 04:00:48 AM

Dostum çok klasik olacak ama iş tamamiyle sende bitiyor. Daha önce elektronik sigara da kullandım bırakıp tekrar pakete döndüm o yüzden kafanda bitirdiğin zaman gerçekten sigarayı bırakmış oluyorsun. Metrodan eve giderken çıktığım yokuşta en az 2 kere mola verip, o verdiğim molalarda da sigara içmeye başlayınca ciddi ciddi sigarayı bırakmayı düşündüm. Ee bir de 80 lik dedeler gibi durmadan öksürünce canıma tak etti ve bırakıcam dedim. 3 ay oldu o günden beri ağzıma tek bir dal sigara bile sürmedim sürmem de. Sen de benim gibi kendine dayanak oluşturabileceğin sebepler bulursan, her canın sigara içmek istediğinde o dayanaklara tutunup dayanabilirsin dostum. Ben başardım sen de başarabilirsin. İnşallah bırakırsın. Bol şans.

──『 JOY TOKEN 』──
Infrastructure Protocol for the Gaming Industry (https://joytoken.io/)
efey399
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
February 17, 2018, 11:13:29 AM

Sigarayı bırakmak isteyenlerin işini kolaylaştıran bir durum. Bir çok arkadaşım bu işi yaptı. Ama bunların kaliteli Olanları var. Diğerleri çok tehlikeli oluyor.
criptoturk
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile WWW
February 17, 2018, 12:03:20 PM

aslında kullanışlı ama ben zararlı olduğunu düşünüyorum. Kalp açısından içerisindeki nikotin riskli

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
slashgun
Jr. Member
*

View Profile
February 20, 2018, 08:33:01 AM

Sigaranın her türlüsü zararlıdır. Elektronik sigaralar psikolojik olarak rahatlatır. Asıl olan sigarayı bırakmaktır. İstemek ve iradeli olmak her şeyi çözer.
Gokhana51
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
February 20, 2018, 08:39:47 AM

Etkisi yok her alan kişi tekrar sigaraya başlıyor verdıgınız paraya degmez arkadaslar
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: