Bitcoin Forum
May 14, 2024, 03:09:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Antminer s9 64 dereceyi geçmiyor Derece ayarlama  (Read 324 times)
al3pay
Member
**

Activity: 286
Merit: 11

View Profile
January 15, 2018, 06:54:25 PM

EVet hocam bittmain supporta yazın bu yazıyı, en makulu bu olur,  yoksa işiniz zor gibi. cihaza da dışardan müdehale yapmayın, belli ki fabrika çıkışı bir hata mevcut

ben olsam hocam bitmain support a çoktan başvurmuştum . bitmain bildigim kadarıyla yedek parca yollamakta şayet siz sorunu bir anlayın ,cihazının garanti durumu sorgulanabilir bitmain TR ye urun yollamasa bile bu ariza muhtemelen fabrikasyon bitmain bunu çözecektir. yinede  yedek parca tedarik ederiz bir sekilde.

Ayın 7 sinde ticket atmıştım fotoğraflarla hala dönüş yapmadılar. Konuyu açmadan önce ticket göndermiştim. Reset atıp fön makinesi tuttum bloğun ışığı yandı diğerleri gibi tam kazım işlemi başlarken şartel atıyor ısıtma ile çözülecek gibi görünüyor ama diğerleri zarar görmeden ısıtmam gerekli fön makinesiyle birlikte şartelle kaldırmıyor ama yeni bi şartelle halledeceğim.  Bu genel olan bir hata gibi çok araştırdım. Bitmain forumunda cevap şu şekilde verilmiş
6.Issue: The hash rate is lower than normal. Some chips are lost. The hash rate is only 2/3 of the normal.

Reason: It was caused by chain scission of chips

Solution: Remove the hash board to repair.

bitmain sorunun cozumu icin hashboard u tamir et demis sadece detaylı bi bok yok Smiley . s9 25 derece ortam isisinda 6.3Amper çekiyor fakat fan devir hızları arttıkça bu deger yukarıya çıkmakta 7.2amper leri okudum. benim bu ısıtma olayında kafama yatmayan bir nokta var , niye sadece 1 hashboard ısıtma istemekte ? buna anlam veremiyorum . isidan kaynaklı bir problem olsa butun hash board lardaki ekipman ayni hepsinde sikinti olması lazım kanımca . Isitma bu hashboard üstündeki neyi tetikliyor ki cihaz calismakta bunu çözmek lazım
1715656162
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715656162
Reply with quote  #2

1715656162
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715656162
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715656162
Reply with quote  #2

1715656162
Report to moderator
abmuh1 (OP)
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
January 19, 2018, 11:17:33 PM

EVet hocam bittmain supporta yazın bu yazıyı, en makulu bu olur,  yoksa işiniz zor gibi. cihaza da dışardan müdehale yapmayın, belli ki fabrika çıkışı bir hata mevcut

ben olsam hocam bitmain support a çoktan başvurmuştum . bitmain bildigim kadarıyla yedek parca yollamakta şayet siz sorunu bir anlayın ,cihazının garanti durumu sorgulanabilir bitmain TR ye urun yollamasa bile bu ariza muhtemelen fabrikasyon bitmain bunu çözecektir. yinede  yedek parca tedarik ederiz bir sekilde.

Ayın 7 sinde ticket atmıştım fotoğraflarla hala dönüş yapmadılar. Konuyu açmadan önce ticket göndermiştim. Reset atıp fön makinesi tuttum bloğun ışığı yandı diğerleri gibi tam kazım işlemi başlarken şartel atıyor ısıtma ile çözülecek gibi görünüyor ama diğerleri zarar görmeden ısıtmam gerekli fön makinesiyle birlikte şartelle kaldırmıyor ama yeni bi şartelle halledeceğim.  Bu genel olan bir hata gibi çok araştırdım. Bitmain forumunda cevap şu şekilde verilmiş
6.Issue: The hash rate is lower than normal. Some chips are lost. The hash rate is only 2/3 of the normal.

bitmain sorunun cozumu icin hashboard u tamir et demis sadece detaylı bi bok yok Smiley . s9 25 derece ortam isisinda 6.3Amper çekiyor fakat fan devir hızları arttıkça bu deger yukarıya çıkmakta 7.2amper leri okudum. benim bu ısıtma olayında kafama yatmayan bir nokta var , niye sadece 1 hashboard ısıtma istemekte ? buna anlam veremiyorum . isidan kaynaklı bir problem olsa butun hash board lardaki ekipman ayni hepsinde sikinti olması lazım kanımca . Isitma bu hashboard üstündeki neyi tetikliyor ki cihaz calismakta bunu çözmek lazım
Tickete yeni cevap bu şekilde geldi. Sizce ne yapmalıyım. Fön makinesiyle ısıtıp halledilebilir mi?
Thanks for your consultation!
Please try to unplug the power, wait for about 20 minutes then reboot the miner.
Meanwhile, the temperature of the Chips is a little low, you may try to put a known good miner next to this one to make the temperature higher.
If the problem still could not be solved, please ship the whole miner back to us to repair.
Please follow the instruction below:
al3pay
Member
**

Activity: 286

View Profile
January 20, 2018, 01:36:54 PM

Tickete yeni cevap bu şekilde geldi. Sizce ne yapmalıyım. Fön makinesiyle ısıtıp halledilebilir mi?
Thanks for your consultation!
Please try to unplug the power, wait for about 20 minutes then reboot the miner.
Meanwhile, the temperature of the Chips is a little low, you may try to put a known good miner next to this one to make the temperature higher.
If the problem still could not be solved, please ship the whole miner back to us to repair.
Please follow the instruction below:

oda sicakligi daha yüksek bir yerde deneyin vs den baska bir şey yok üstadım ya dediğini deneyeceksin cozulmuyor ise tamir icin adres belli diyor amca . Isitinca fon makinesi ile duzeliyormu hala ? gidip gelmesi senin isine gelmez haliyle . boktan bir durum hocam gidip gelmesi bir dert. izin alman gerekli ticaret bakanligindan gumruksuz tamir icin gidip gelmesi adina, o da bildigim kadarıyla çok düşük bir rakam degil. Satici ne diyor hocam bu duruma ? gidip gelmesinden ziyade control boardumu , hash board mu onu anlayıp onu yollamak yada tedarik etmek daha mantıklı . forum da bir başlık görmüş idim asic cihazlar icin teknik servis diye belki ordan tedarik edebilirsiniz parca sansinizi deneyin bir.
lp72tr
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
January 25, 2018, 07:29:49 PM

kartta sanırım iletim yollarında temassızlık var.. ısındığında uzayan yollar birbirine temas ettiğinde çalışıyor gibi duruyor.. PC ekran kartı arızalarında da fırınlama işlemi ile lehimler eritilip tekrar yapıştırma işlemi yaparak arıza gideriliyordu. Ama siz bunu denemeyin.. üzerinde çok fazla malzeme var.. Gönderemediğinize göre tamir edebilen varsa tamir oda yoksa fönle başlat ve kapatma...
Peno2
Member
**

Activity: 263

Para Basan Adam

View Profile WWW
March 04, 2018, 09:26:03 PM

.....  Ayrıca bende 17 altında sıkıntılar oluyor diye biliyorum.

Hocam ben 4 - 6 derece arasında calıstırıyorum hıc bır sıkıntı yok ayrıca fan sesi çok naif kartlar soğuk olduğu için dellenmiyorlar.

m3hm3t
Member
**

Activity: 133
Merit: 15

~ Fortuna Favet Fortibus ~

View Profile
March 08, 2018, 04:12:35 PM

.....  Ayrıca bende 17 altında sıkıntılar oluyor diye biliyorum.

Hocam ben 4 - 6 derece arasında calıstırıyorum hıc bır sıkıntı yok ayrıca fan sesi çok naif kartlar soğuk olduğu için dellenmiyorlar.

Hocam 4-6 derecede cihazın hashrate değeri düşük şekilde çalışmıyor mu? Bu sıcaklık aralığında hashrate kaç gösteriyor ?
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: