Bitcoin Forum
May 06, 2024, 04:15:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: BİRİLERİ KAZANIRKEN BİRİLERİNİN KAYBETMESI GEREKMEZ Mİ  (Read 383 times)
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
January 15, 2018, 07:20:31 AM
Merited by Baltazaar (1)

Fizik ve kimya derslerinde sık sık karşılaştığımız bir söz vardır: “Var olan şey yok, yok olan da var edilemez”. “Maddenin veya kütlenin korunumu kanunu” olarak bilinen bu ifade, Fransız kimyacısı A. L. de Lavoisier'e aittir. Oyüzden birileri kazanırken birileri kaybeder. Kısa vadede bu durum beli olmasada uzun vadede olay budur.

Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714968931
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714968931
Reply with quote  #2

1714968931
Report to moderator
1714968931
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714968931
Reply with quote  #2

1714968931
Report to moderator
InvictusManeo
Jr. Member
*

Activity: 115
Merit: 5

Gemstra - The Future of Social Selling

View Profile WWW
January 15, 2018, 07:46:41 AM
Last edit: January 15, 2018, 11:12:55 AM by InvictusManeo

Başlıkta da belirttiğim gibi coinler değerlenirken kaybedenler kim?

Sizce uzun vadede coinler hep kazandıracak mı?

Sisteme para girişi olmazsa ponzi sistemine dönüşme ihtimali var mı?

Sistem uzun vadede ponziyse bunun süresi ne kadardır?

Normalde dünya piyasasında tüm alısverisin dolarla olduğundan dolayı doların hep kazandığından bahsederiz dolar kazanıyor ama dolarda bu kadar spekülasyon var mı sizce?

Coinlerin temelinde israf yok mu neden enerji karşılığında coinim oluyor?

Sistem başka birşey üzerine kurulamazmıydı?

Coin olayları çok büyürse bunu karşılayacak enerji nereden temin edilecek?

Şimdi yine diyeceksiniz "ileride coinler artık para yerine kullanılacak" kullanılabilir ama tek varlığımızın internete mahkum olduğu herhangi bir savaşta coinlerin yerle bir olacağı gerçeğini degistirmez mi?

Bence gerçek varlıklar(ev araba mal mülk) dolar ve coinlere yatırılmamalı özellikle değerli madenleri paraya ya da coinlere çevirmek mantıksız

Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

NOT:Buralarda yeniyim

Siz bir coini 100 liradan satarken sizden alan bunun 150 tl olacağına inandığı için alıyor. Şu an piyasada zararına satış yapmayanlar bir - iki aya tekrar eski seviyeleri görüyorlar. Bu piyasada en önemli şey sabır.

Bence dolardaki manpülasyon daha büyük. Amerika kafasına göre dolar basabiliyor. Coinlerin ise genelde max supply'ı oluyor ve coin üretmenin bir maliyeti var. Çin yıllarca çalıştı dolar biriktirdi, Amerika kafasına göre doları bastı bende daha çok dolar var dedi. ( eskiden elinizdeki altın rezervine göre para basabiliyordunuz.) benim görüşüm altın fiyatı bile manipülasyonlu sınırlı kaynağı olmasına ve dünyanın her yerinde geçmesine rağmen fiyatı çok ucuz geliyor bana.

enerji israfına elince artık yeni yöntenmler var bunlardan biri de POS( prof of stake). yani btc deki gibi kazım yok siz sadece coini cüzdana atıyorsunuz ve cüzdanı açık bırakıyorsunuz ( rasperry pi3 ler bunun için çok uygun ve elektrik tüketimi çok az. kapatmadan uzun süre açık kalabiliyor ısınma yapmıyor.)

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
RayaLLennn
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
January 15, 2018, 08:52:19 AM

benimde cevabını aradığım bir soru teşekkür ederim hocam böyle bir konu açtığın için
parafmax
Newbie
*

Activity: 149

View Profile
January 15, 2018, 06:06:24 PM

Müzik durdu mu birileri ayakta kalıcak  Wink
beklenmeyenmisafir
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
January 15, 2018, 08:32:02 PM

Hayır çünkü, piyasa şiştikçe herkes kazanıyor gözükür, ama paraları bozdurmaya başlayınca asıl gerçek ortaya çıkar
win_win
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
January 16, 2018, 05:59:34 PM

Piyasa değer kaybettiğinde korkudan paralarını bozduranlar kaybediyor tabiki. Bu sayı hiç de az değil. Keriz silkeleme de deniyor bu bearish term'e.
2. Bir arkadaşın dediği gibi müzik durduğunda birileri ayakta kalacak.
Altcoinistic
Newbie
*

Activity: 51

View Profile
January 16, 2018, 06:05:15 PM

Balinalar kazanırken küçük yatırımcılar kaybediyor zaten. Kural böyle. Büyük balık küçük balığı..
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
January 16, 2018, 06:19:12 PM

Bugünkü gelişmelerden sonra bu konu açıldı zannetmiştim ama sanki önceden hissedilmiş. Şu dönemde de olabildiğince alttan yakalayıp alım yapanlar kazanacaklar, elinde birikim olanlar ise zaman kaybedecekler mesela

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
FatalErrorTR
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
January 16, 2018, 07:29:25 PM

Başlıkta da belirttiğim gibi coinler değerlenirken kaybedenler kim?

1-)Her kullanıcı sabırlı değildir. Aldığı ürünün değeri 10x olan kişi tüm borsada olan bir düşüş sonucu patlıyor mu acaba , daha da düşecek satayım da daha düşükten alayım yada hep zarar ediyorum daha fazla zarar etmeden şuradan kurtalayım çıkayım diyebiliyor.
2-)Bitcoin ve kripto paraların ismi son zamanlarda düşüş ve yükselişleriyle köyde ki kahvede ki 50 yaşında olan Ahmet amcanın bile ağzında sakız olmuşken piyasaya sürekli yeni para girdiğini söylemek mümkündür.

Sizce uzun vadede coinler hep kazandıracak mı?

Şuan da kripto paraların kullanım alanları ne kimlik gizliliği ne de ucuz transfer değiller. Yani aslında kullanım alanlarının dışında kullanıldıklarını söyleyebiliriz. Şuan için kripto paraların kullanım amacı 'Kısa yoldan zengin olacağım'' diyenlerin ve para kazanmak düşüncesiyle girenler ile dolu bu piyasa önümüzde ki 4-5 yıl içerisinde ekonomik bir burhan veya savaş olmadığı sürece bu durum değişime girecek gerçek hayattan kripto paralar gerçekten kullanılmaya başlayacak bu dönemde bazı kripto paraların değerlerinin çok düştüklerini kimsenin kullanmadığını sadece gerçekten teknolojisi itibariyle kullanmak isteyenin işine yaradığı coinlerin ayakta durduğu ve kur üzerindeki oynaklığın düştüğünü söyleyebilirim.Yani kısa cevap olarak hayır hep kazandırmayacaklar hayatta kullanımı sıklaştıkça işe yaramayan çöpler aradan elenecekler.

Sisteme yeni paraların girmeme gibi bir olasılığını düşünmüyorum zaman içerisinde kullanımı oldukça artacaktır. Bu söylediğinizin aynısını Forex'e artık kimse para yatırmazsa , Borsaya artık kimse para yatırmazsa diyede sormanız ile aynı durumdur.

Sistem ponzi değil ama 5 yıl sonra şuan ilk sıralarda yer alan coinlerin yerlerine yeni coinlerin geldiğini göreceksiniz.

Normalde dünya piyasasında tüm alısverisin dolarla olduğundan dolayı doların hep kazandığından bahsederiz dolar kazanıyor ama dolarda bu kadar spekülasyon var mı sizce?

Eskiden paralar merkez bankasında bulunan altına göre üretilmekteydi taki Amerika bu düzeni bozana kadar hiç yoktan kağıt parçasını değerli bir araç yapıyor ve bunun karşılığında bir şey yok bunun aksine kripto paraların çoğunun ne kadar üretileceği gibi miktarlar ve dayanakları vardır. Bunların değerini belirleyen şey ise kazılarak çıkarılmasıdır.Kripto paraların kullanıcı hızla artıyor ve yeni para girişi sürekli artmakta bu sebeplerden ötürü oynaklık yüksek ve yeni haberlere olan direnç düşük oluyor zamanla düzelecektir

Coinlerin temelinde israf yok mu neden enerji karşılığında coinim oluyor?

Eskiden herhangi bir devletin ürettiği paranın karşılığı merkez bankasında tuttuğu altın ile orantılıydı.Eğer kripto paralar kazılmadan çıkarılıyor olsaydı bunun değerinin olmaması gerekirdi . Ben x coini çıkarıyorum diyelim 100 milyar adet piyasaya dağıttım sonra kimse üretemiyor kendime 10 milyar daha çıkardım sattım 10 milyar daha çıakrdım sattım bu şekilde olması oldukça kötü bir durum olurdu ( Ripple için kripto para borsasına olan güveni yıkmak ve kripto para piyasasıyla rahatça oynayabilmek için olan bir proje olarak düşünüyorum)

Sistem başka birşey üzerine kurulamazmıydı?

Aklıma herhangi bir şey üzerine kurulabileceği gelmiyor.

Coin olayları çok büyürse bunu karşılayacak enerji nereden temin edilecek?

Aslında oldukça uzun cevaplamak gereken ve felsefik bir konu bunu geçiyorum başka bir yer üzerinde uzunca konuşulabilir

Şimdi yine diyeceksiniz "ileride coinler artık para yerine kullanılacak" kullanılabilir ama tek varlığımızın internete mahkum olduğu herhangi bir savaşta coinlerin yerle bir olacağı gerçeğini degistirmez mi?

Elbette doğru bir yaklaşım peki Almanya örneğini ele alalım bir ekmek için bir tomar paranın kullanıldığını biliyorsunuzdur sanırım.

Bence gerçek varlıklar(ev araba mal mülk) dolar ve coinlere yatırılmamalı özellikle değerli madenleri paraya ya da coinlere çevirmek mantıksız

Bu düşüşlerin ardından tam aksine evi arabayı satıp her şeyden almak 100den fazla kripto para ile sepet oluşturmak gerekir. Kafada belirlenen ise bir hedef olmalı örneğin benim hayatım boyunca lazım olacak miktar örneğin yatırıdığımın 5 katı o zaman hedefimizi 5 yapalım mesela bu gerçekleştiğinde elimizi ayağımızı çekelim fazlasında gözümüz olmasın en mantıklısını bu olarak buluyorum. Riskli bir durum elbette geçenlerde  bir kişi yıllar önce arabasını satıp bitcoin almıştı bu düşüşün ardında ne oldu arabayı satmıştın filan bak ne oldu şimdi filan dediklerin de şimdide evi satıp onunla da bitcoin alacağım diyordu güzel fırsat elbette. Söylediklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kendi fikirlerimdir biraz uzun olmuş Smiley

coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
January 16, 2018, 11:38:36 PM

Bugün de birileri kazanırken birileri kaybetti. Mesela Bitconnect'e yatırım yapanlar bugün çöküş yaşamıştır. Veya BTC'deki ani düşüş panik satışlarına yol açmış olabilir. Bazı arkadaşlar diyor ya bunun mantığı ne herkes mi kazanıyor diye. İşte bugün birçok kişi için kaybetme günü oldu.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: