Rok osiągnięć Altair VR dla wirtualnej edukacji
Altair VR
Witajcie!
Jestem CEO w
Altair Digital – firmie łączącej edukacyjną rozrywkę z technologią wirtualnej rzeczywistości. Chciałbym zaprezentować podsumowanie naprawdę fantastycznego roku, w którym z sukcesem rozwinęliśmy sieć franczyz, zajęliśmy czołowe miejsce na światowej liście aplikacji sklepu Oculus Store oraz rozpoczęliśmy pracę na projektem opartym na blockchain - Virtual Wikipedia.
Już
od 2010 roku, za pomocą technologii, pomagamy dzieciom odkrywać świat. Jako pierwsze wprowadzaliśmy mobilne planetaria, dzięki którym dzieci ze szkół z całej Rosji mogły zobaczyć programy edukacyjne przedstawiające otaczający nas świat oraz przestrzeń kosmiczną.
Model klasycznego mobilnego planetarium Altair
Ponad pół miliona dzieci skorzystało z naszej sieci mobilnych planetariów, największej takiej sieci na terenie WNP. Nie ograniczaliśmy się jedynie do astronomii: prezentowaliśmy materiały dotyczące nauki o Ziemi, historii, biologii czy fizyki. Dzieci, a także dorośli byli zachwyceni, ale używana przez nas wówczas technologia nie zaspokajała naszych potrzeb. Sposobem na radykalne ulepszenie naszych usług okazało się zastosowanie technologii rzeczywistości wirtualnej.
2016 rok to etap rozwoju, którego efektem było
wypuszczenie na rynek,
w styczniu 2017 roku, aplikacji
Altair Fulldome Cinema (nazwę zmieniono później na Amazing Cinema) dostosowaną do gogli Gear VR. Nasza aplikacja przenosi użytkowników do 200-miejscowego planetarium z dwudziestometrowym ekranem, który pozwala widzom na oglądanie filmów „edurozrywkowych” w jakości 2K. Aplikacja została pobrana 40,000 razy już w pierwszym miesiącu po wydaniu, co stanowi niemal 1% liczby łącznie sprzedanych urządzeń Gear VR na całym świecie! Większość użytkowników pobierających aplikację pochodziło z USA.
W marcu otrzymaliśmy nagrodę dla najlepszego projektu z branży IT, „Best IT Project” na Skolkovo Startup Tour, co dało nam prawo udziału w finałowej edycji ogólnorosyjskiego konkursu Startup Village, gdzie zajęliśmy miejsce w top-15 i zaprezentowaliśmy nasz projekt na największym w kraju wydarzeniu tego rodzaju.
12 kwietnia, z powodzeniem uruchomiliśmy sieć franczyz Wirtualnego Planetarium Altair VR, a w znacznym stopniu ułatwiło nam to ponad siedmioletnie doświadczenie na rynku edukacyjnym. Koncepcja franczyzy jest prosta: do współpracy zapraszamy każdego chętnego przedsiębiorcę, który posiada lub zakupi 10-30 zestawów gogli Gear VR, przyjdzie do szkoły, czy innej placówki edukacyjnej i jednym przyciskiem uruchomi planetarne pokazy dla dzieci. Wysokiej jakości gogle VR wciąż są nowością, a zapotrzebowanie wśród dzieci bardzo wysokie. Szkoła odpowiada za udostępnienie miejsca do pokazu, a rodzice pokrywają koszta biletów. Inwestycja niezbędna do rozpoczęcia współpracy to minimum 15 000 USD, a zwrotów można spodziewać się po około 6 miesiącach.
Z końcem kwietnia znaleźliśmy się na liście 100 najlepszych europejskich startupów, a także uzyskaliśmy możliwość prezentacji naszego projektu na konferencji WEBIT w Bułgarii.
Do maja naszą aplikację pobrało już ponad 150 tysięcy użytkowników, co dało nam pewne miejsce w top-10 najpopularniejszych darmowych aplikacji w sklepie Oculus Store.
Po zakończeniu sukcesem, bardzo wymagającego, wieloetapowego procesu selekcji,
w czerwcu otrzymaliśmy aprobatę Funduszu Rozwoju Inicjatyw Internetowych, co przekładało się na inwestycję startową dla naszego projektu. Podczas trwania programu akceleracyjnego opracowaliśmy metody zarabiania na aplikacji, przeprowadziliśmy mnóstwo testów A/B, nie zapomnieliśmy też o stronie wizualnej, dokonując rebrandingu oraz redesignu projektu, żeby
w sierpniu w końcu wspiąć się na pierwszą pozycję światowej listy aplikacji sklepu Oculus Store.
Pierwsi franczyzobiorcy rozpoczęli współpracę z nami
we wrześniu i wtedy nabraliśmy przekonania, że zmierzamy w dobrym kierunku, a nasz produkt okaże się sukcesem. Aktualnie nasza sieć franczyzy obejmuje 17 rosyjskich regionów. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że po otrzymaniu wstępnych wskazówek i wytycznych, społeczność franczyzobiorców świetnie sama daje sobie radę, a dodatkowo przedstawia nowe pomysły i koncepcje na rozwój oraz chętnie współpracuje, wspierając się nawzajem.
8 września zakończyliśmy program akceleratora IIDF, a już
18 września rozpoczęliśmy kolejny program akceleracyjny - „MEGA” pod przewodnictwem IKEA Centres Russia. Wynikiem tego programu była możliwość uruchomienia pilotażowej wersji wirtualnego planetarium. Udało nam się to pod koniec listopada, w jednym z centrów MEGA na terenie Moskwy. Program pilotażowy okazał się wspaniałym sukcesem: 96% odwiedzających było niezwykle zadowolonych z doświadczenia i aż 87% z nich wyraziło chęć by ponownie zawitać do wirtualnego planetarium.
Z końcem września wzięliśmy udział w targach technologii edukacyjnych EdCrunch, gdzie mogliśmy zaprezentować nasze wirtualne planetarium dużej liczbie obecnych na targach nauczycieli. Zebrane opinie pokrywały się z naszymi zamierzeniami – kluczem do pełnego sukcesu ma być wprowadzenie interaktywnych narzędzi, służących edurozrywce i zawierających treści pokrywające się z programem przedmiotów szkolnych.
W październiku nasz projekt zajął pierwsze miejsce w konkursie MTS Telecom Idea, co pozwoliło nam podpisać umowę na wdrożenia wirtualnego planetarium do rosyjskich sierocińców w ramach misji społecznej MTS.
Zwycięzcy MTS Telecom Idea
Nie czekaliśmy długo na kolejny sukces -
w listopadzie zwyciężyliśmy w konkursie innowacji technologicznych MosGorTech, czego rezultatem były oferty współpracy od kilku dużych internetowych portali edukacyjnych.
Zwycięzcy Mosgortech
Z kolei
w grudniu, najlepszym małym przedsiębiorstwem innowacyjnym na terenie Nowosybirsku, został wybrany Altair Digital. Mieliśmy także możliwość prezentacji naszego projektu w Parlamencie Rosyjskim oraz Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym.
Rok ten był niezwykle produktywny i pełny różnych wydarzeń – a to jeszcze nie koniec! W zasadzie to dopiero początek wielkiego projektu, na którym od lata koncentrujemy nasze wysiłki - encyklopedii VR, czyli Wikipedii opartej na blockchain oraz technologii VR. Ma ona skupiać w sobie elementy wirtualnej edurozrywki, które pomagać będą poznawać świat w całej jego okazałości - od świata molekularnego po krańce uniwersum, od ery dinozaurów po scenariusze przyszłości. Zarówno dzieci jak i dorośli, dzięki tysiącom interaktywnych doświadczeń VR, będą mogli studiować wszechświat w formie interaktywnej gry. Dzięki wirtualnej edukacji wyznaczymy
nowe standardy oraz zrewolucjonizujemy szkolne programy nauczania na całym świecie.
Przez ostatnich siedem lat skutecznie realizowaliśmy wszystkie wyznaczone sobie cele, przynosząc jednocześnie korzyść całemu społeczeństwu. W tym projekcie jednak będziemy potrzebować zaangażowania i wsparcia całej
społeczności. Jeśli nasz pomysł wydaje ci się interesujący, dołącz do dyskusji, dołącz do naszego zespołu - razem kreujmy przyszłość!
Nasz kanał TelegramStrona Altair VRFacebookTemat na BitcointalkUrvantsev Konstantin, CEO Altair Digital
-------------------------------------------------------------------
Oryginalny artykuł:
https://medium.com/@AltairVR/the-year-of-achievements-in-virtual-education-from-altair-vr-1da2651001Tłumaczenie:
https://drive.google.com/file/d/1nMRH0igxxFsdCynvsmv2OTZpvVi_r5JU/view?usp=sharing