Bitcoin Forum
June 20, 2024, 09:42:31 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: DEBİT Cartlar iptal !  (Read 1088 times)
bluemylife1907 (OP)
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
January 10, 2018, 09:27:26 PM

Xapo tenx v.b gibi  debit kartlar iptal edildi.Btc yi nakite dönüştürmenin en kolay yolu olan debit kartların iptali sonrası BTC yi nakite dönüştürmek için  iyi bir önerisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
sbryasin
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile WWW
January 10, 2018, 09:41:31 PM

cryptopay'da kartları iptal etti. :S
loveistanbul
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
January 10, 2018, 09:50:16 PM

Mecbur artık hepimiz türk borsalarına bankalarına mahkummu olacaz düşünmek bile istemiyorum.Mutlaka bunun bir başka çözümü olmalı. Angry Angry Angry
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
January 10, 2018, 10:38:12 PM

beklediğim bir şeydi .sistemden devamlı olarak para çıkışı var yada yasal mevzuatlar sorun çıkaracağı belli bir şeydi
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
January 10, 2018, 10:43:27 PM

Buna alternatif bir kaç kart daha var sanırım litvanya ve taivanda daha önce duymuştum bir araştırmak lazım tekrardan. Huh

intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
January 10, 2018, 10:56:47 PM

Direkt olarak MasterCard çalışanlarının oluşturduğu STACK adlı bir proje geliyor, MasterCard'ın ortağı olduğu için Visa ile yaşanan anlaşmazlık onu etkilemeyecektir. Piyasaya çıktıktan sonra STK satın alabilir ya da Türk borsalarını kullanabilirsiniz.
sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
January 10, 2018, 11:01:01 PM

Aslında sıkıntı visa ile ilgili değilmiş sanırım bu kartları basan firmanın artık basmayacağını kartların kullanımınıda iptal etmesiymiş. Speküle haberde olabilir ama konuyu biraz daha araştırmakta fayda var. Sad Sad

eller55
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
January 10, 2018, 11:22:30 PM

İyi bok yediler bir bu eksikti. Yeni blockchain tabanlı kartlar geliyor.1ay kadar sabredin gençler. Smiley Smiley

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
January 11, 2018, 09:38:32 AM

Kart ne anlamış değilim zaten mis gibi borsalar var oradan paranı çek, insanlar neden böyle saçma sapan işlerle uğraşır anlamış değilim.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
January 11, 2018, 09:43:24 AM

herşey üst üste geliyor iyi takip edin.

asya ülkelerinde bitcoin borsası ve mining yasaklaması getirmeye hazırlanıyor.
kripto paraları destekleyen kartlar iptal ediliyor.
sonraki aşama eğer bu hızla devam ederse farklı ülkelerde de benzer durumların yaşanması kripto borsalarındaki hacimlerin iyice düşmesine neden olabilir.
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 11, 2018, 11:48:18 AM

Kart ne anlamış değilim zaten mis gibi borsalar var oradan paranı çek, insanlar neden böyle saçma sapan işlerle uğraşır anlamış değilim.
Kapitalin artınca anlarsın, kimse bitcoinden, borsalardan falan kazandığı 5.000 lirayı nasıl çekerim derdinde değil, öyle rakamlarda sıkıntı yok, risk yukarılarda, anladın?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
January 11, 2018, 01:06:35 PM

Centra projesini inceleyin derim debit kartların kralı geliyor. Bu kart ile sadece bitcoin değil LTC, Zcash, Monero ve en az 10 tane daha paranın harcanabildiği bir sistem geliyor.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
January 11, 2018, 01:34:07 PM

ADVCASH ne durumda var mı bunun gibi bir gelişme?
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
January 11, 2018, 01:42:36 PM

Benimde beklediğim birşeydi. Zaten kart olayı yavaş yavaş 5-10 sene icerisinde hayatımizdan kalkar.Bundan sonra kart ile ilgili projeler kolay kolay tutmayabilir.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
January 11, 2018, 02:50:21 PM

Asya son dönemde ciddi anlamda müdahele ediyor. Anlam veremiyorum bu duruma. Oysaki cryptocurrency sayesinde dünya ekonomisinde ciddi şekilde pay sahibi olabilirler. Anlaşılan yine kaldık Türkiye borsalarına...
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
January 11, 2018, 03:01:10 PM

VISA ile yaşanan sorunun kaynağı nedir bilgisi olan var mı. Ben zaten bu işe açıkçası şaşırmıştım kendilerine tehdit olarak görmeye mi başladılar yoksa bşaka sebepler mi bulunuyor. Tehdit görüyorlarsa neden en başında kart kullanımına izin verdiler anlamıyorum. Başka sebep olduğunu tahmin ediyorum.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
January 11, 2018, 03:02:03 PM

Finans sistemi göstere göstere çomak sokmaya başladı.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
January 11, 2018, 07:55:44 PM

Sorun sadece VISA'da mı? Net bilmiyorum ama bu kartları iptal eden firmalar değil mi? Avrupa'da geçmiyor mu bunlar geçiyor. 2 yıl önce Paypal'ı kovduk bu topraklardan arkadaşlar. Her işimizi Paypal ile görürken g.t gibi kaldık ortada. Başka ülkelerde vergi ödeyip bize büyükleniyorlarmış Paypal'ın da yaptığı ib.elik resmen. Böyle potansiyel olan bir ülkeye hizmet vermekten vazgeçiyorsun. Yerini alan çok oldu ama dolduramadı demek ki.
Sorun VISA'dan ziyade bizim mali sistemimizde olabilir. Bir bakıma iyi yapıyorlar vergi alsınlar denetlsinler istesem de bir bakıma bu kadar kapalı kutu olmak her kuralı uygulamak iyi mi diye düşünüyorum. Bende son dönemde Advcash almayı düşünüyordum inceledim videoları izledim falan gelme süresi biraz sürüyor diye uğraşmamıştım. Artık hiç alamayacağız sanırım. Şu saatten sonra geçerli olan bir debit card bilen varsa da asla paylaşmayacaktır. Haklı da çünkü bokunu çıkartıp onu da yasaklatabiliriz.
torunf
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
January 12, 2018, 03:25:08 AM

Forumda satabilirsin herhangi coini
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
January 12, 2018, 03:43:43 AM

Sorun sadece VISA'da mı? Net bilmiyorum ama bu kartları iptal eden firmalar değil mi? Avrupa'da geçmiyor mu bunlar geçiyor. 2 yıl önce Paypal'ı kovduk bu topraklardan arkadaşlar. Her işimizi Paypal ile görürken g.t gibi kaldık ortada. Başka ülkelerde vergi ödeyip bize büyükleniyorlarmış Paypal'ın da yaptığı ib.elik resmen. Böyle potansiyel olan bir ülkeye hizmet vermekten vazgeçiyorsun. Yerini alan çok oldu ama dolduramadı demek ki.
Sorun VISA'dan ziyade bizim mali sistemimizde olabilir. Bir bakıma iyi yapıyorlar vergi alsınlar denetlsinler istesem de bir bakıma bu kadar kapalı kutu olmak her kuralı uygulamak iyi mi diye düşünüyorum. Bende son dönemde Advcash almayı düşünüyordum inceledim videoları izledim falan gelme süresi biraz sürüyor diye uğraşmamıştım. Artık hiç alamayacağız sanırım. Şu saatten sonra geçerli olan bir debit card bilen varsa da asla paylaşmayacaktır. Haklı da çünkü bokunu çıkartıp onu da yasaklatabiliriz.

Paypal ın ülkeden çıkma nedeni vergi değil diye biliyorum. Paypal Türkiye de vergi veriyordu. Debit kart da çıkarttı. Her online site de ve POS lar da geçiyor du. Tanıtım ve kampanya da yaptılar.

Kapanma sebebi olarak Server larının Türkiye ye getirilmesi şartı konuldu diye hatırlıyorum. Bir web sitesi "finansal verilerini Türkiye’de tutmaması" demiş. Adamlar uluslararası şirket nerede vergi az sa nerede insan kaynağı ucuz sa hemen oraya kayıyorlar. Biz olsak biz de öyle yaparız.

Advcash  3- 5 ay önce den beridir zaten türkiye ye kart göndermiyor du. Hatta sanal kart bile oluşturamamıştım.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: