Bitcoin Forum
June 16, 2024, 11:17:15 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yerli Koin "Joint" Yayıncılara ve Yorum Yapanlara Para Kazandırmayı Amaçlıyor  (Read 392 times)
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
January 10, 2018, 11:43:04 PM
Last edit: January 22, 2018, 01:22:36 PM by kriptomadness

Arkadaşlar selamlar,

Geçtiğimiz gün webrazzi'de rastladım, sonra araştırdım fikir epey mantıklı geldi.

Aşağıdaki uzun yazıyı kısaca özetlersem eğer Joint Ventures, halihazırda aylık 2 milyar kullanıcıya ulaşan, içerik sitelerinde yorum yapılmasını sağlayan "Disqus" eklentisini blok zinciri platformuna taşıyarak yeni bir sistem yaratmayı planlıyor.

Sistem sanırım şöyle;

Eskiden
Reklamcının parası = Disqus + Yayıncı

Şimdi Reklamcının parası = Yayıncı + Yorum yapan kullanıcı

Bizim gibi içerik sevdalıları için güzel bir koin olabilir, bakalım white paperları nasıl olacak..

İnternet siteleri: https://jointventures.io/

Telegram: https://t.me/jointventures

Bu twitterları https://twitter.com/jointventuresio

Bu da bahsettiğim uygulama disqus https://disqus.com/

https://webrazzi.com/2017/12/25/joint-venturestan-yayincilar-icin-blockchain-tabanli-yeni-cozum/#comment-1029131

Blockchain tabanlı uygulamalar geliştirmek için kurulan bir çatı şirketi olarak karşımıza çıkan Joint Ventures, ilk ürünü ile yayıncıların işini kolaylaştırmayı hedefliyor. Ahmet Arslan, Cevdet Süer, Gülseren Arslan, Latif Çakıroğlu ve Zeki Kavrazlı tarafından kurulan Joint Ventures’ın ofisi ise İzmir Urla’daki Teknopark İzmir‘de yer alıyor.

Blockchain tabanlı yorum sistemi
Geliştirdiği ilk uygulama ile yayıncılar için blockchain tabanlı bir yorum sistemi sunacak olan Joint Ventures, popüler yorum servisi Disqus ile benzer bir çalışma mantığı sunacak. Disqus’tan farklı olarak reklam gelirini yayıncılar ve yorumculara Joint adı verilen bir token olarak dağıtacak olan Joint Ventures, oluşan ekonomik değerden ise pay almayacak.

Sistemin güvenli bir şekilde çalışması için blockchain teknolojisinden faydalanan girişim, sistemde dönen ekonomik değerin tüm kayıtlarını Joint kullanıcıları ile paylaşacak. Kullanıcılara dağıtılacak olan Joint tokenın Ethereum tabanlı bir token olacağını da ekleyelim.

Ethereum tabanlı Joint token
Ethereum‘un haricinde başka blockchain altyapılarını da kullanan Joint Ventures, kazanılan Joint tokenlarının son kullanıcılar ve yayıncılar tarafından kullanım alanları olmasına oldukça önem gösteriyor. Sistem arayıcılığıyla kazanılacak olan tokenlar, yorumları öne çıkarmak, yayıncılara destek olmak veya Joint network‘ünün paralı içeriklerine abone olmak için kullanılabilir.

Yayıncılar ise kazandıkları Joint tokenları başka yayıncılardan trafik satın almak veya ekip üyelerini ödüllendirmek için kullanabilir. Ethereum tabanlı olduğu için Joint tokenların işlem göreceği borsalara transfer edilip kullanılabileceğini de ekleyelim.

Senior / Full
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
January 11, 2018, 12:11:49 AM

Hiç fena bir projeye benzemiyor ayrıca ekip üyeleride eli yüzü düzgün kişiler, global piyasada kendilerini pazarlayabileceklerine inanıyorum. Şimdiden başarılar bu piyasadan ülkemiz ne kadar pay koparabilirse o kadar iyi, millet milyon dolarlar topluyor.
Kutup Ayisi
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
January 14, 2018, 04:07:26 AM

Başarılar dilemek isterim ama bir türlü tutunamıyoruz ülke olarak kripto para sektörüne. Nedenini çok merak ediyorum bakalım bu nasıl sonuçlanacak.

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 14, 2018, 06:55:56 AM

Ülkece kripto para sektöründe tutunmamamızın tek sebebi, ülkemizdeki eğitim eksikliği ve cehaletin iktidarında yaşamamızdır, gençlere imkan vermiyorlar ki bir şeyler yapsınlar. Anca organik hoşaf gibi şey lerlere teşvik veriyorlar. Bu kafayla hiç bir şey olmaz.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
January 14, 2018, 09:06:48 AM

white liste kaydoldum ama bu da tutmaz o potansiyeli göremedim
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
January 14, 2018, 09:30:14 AM

adı Türkçe olmayan hiçbir ürünü yerli olarak değerlendirmem.."omo donyo ongolozco konoşoyor"... sktr git bmw nin açılımını öğren hangi dildeymiş.."YERLİ" olduğu için yatırım yapacaksanız çok ince eleyip sık dokuyun..iyi araştırın..teknik anlamda uygulanabilirliği gerçekten var mı falan bunlara bakın

2. akche vakası olmasın
grkms
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 251

View Profile
January 14, 2018, 05:54:41 PM

white liste kaydoldum ama bu da tutmaz o potansiyeli göremedim

İşte bu tarz yorumlardan önyargılardan dolayı tutmaz diyebiliyoruz. Neye göre tutmaz ?

Hangi örnekle açıklayabileceksin ? Açıkları şunlardır diyerekten ileriye götürebileceğimiz yerli projeler neden olmuyor ? Anlayamıyorum .
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
January 14, 2018, 06:11:29 PM

Ulkeden 2 proje cıktı benım bıldıgım bırı peerguess ethereum tabanlı ama dev.takımı komple hintli yazi blockchain entegrasyonu falan TR de kımse tarafından yapılamadıgından herhalde dışarıya çıkıyor. Digeride zaten waves tabanlı bir projeydi burda sayfalarca konuşuldu en son ne oldu bılmıyorum ama bir akche furyası vardı
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
January 14, 2018, 06:17:06 PM

Adına vs. takılanlar olmuş ama ne bekliyorsunuz? Global bir proje olarak yola çıkılmış. YorumYapParaKazan mı olsaydı adı?

Proje genel olarak güzel. Bir yerlerden giriş yapmak gerekiyor. Biraz daha küçük ölçekli bir proje. Ama deneye deneye, üzerinde çalışa çalışa çok daha güzel işler çıkacağına eminim. Umarım reklamını güzel yaparlar ve icoda yeterli yatırımı toplayıp istedikleri projeyi hayata geçirebilirler.
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
January 14, 2018, 06:46:19 PM

Webmaster sektörü için gayet hoş bir proje, bu tarz projeler, uygulama aşamasına kadar sıkıntısız devam ederse bana göre tutma ihtimaller her türlü var. Sektör canlı bir sektör çünkü.
freedomforever
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
January 14, 2018, 06:52:43 PM

Yukardaki bir arkadaş gibi ben de şüpheyle bakıyorum Türk bir işe giriştiği zaman. Ben de Türküm fakat maalesef böyleyiz. Irk olarak değil belki ama bunun kök nedeni belki de eğitim bilmiyorum. Dolayısıyla bu coine karşı önyargılı olacağım.

burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
January 14, 2018, 07:25:05 PM

Güzel projeye benziyor, umarım dediklerini yaparak insanları kandırmadan çok güzel başarı elde ederler, ülkemizden çıkan kaliteli bir iconun uluslararası alanda başarılı olması bizi gururlandırır.

bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 14, 2018, 08:55:31 PM

adı Türkçe olmayan hiçbir ürünü yerli olarak değerlendirmem.."omo donyo ongolozco konoşoyor"... sktr git bmw nin açılımını öğren hangi dildeymiş.."YERLİ" olduğu için yatırım yapacaksanız çok ince eleyip sık dokuyun..iyi araştırın..teknik anlamda uygulanabilirliği gerçekten var mı falan bunlara bakın

2. akche vakası olmasın
Akcheye ne oldu, o projeyi özel olarak takip etmiyorum ama genel olarak ekip üzerinde çalışıyor ve iyi gidiyor gibiydi, projeyle ilgili olumsuz gelişmeler mi var?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
January 14, 2018, 09:37:18 PM
Last edit: January 22, 2018, 01:39:28 PM by avalonn

bobita

neymiş efendim dünyaya açılacaklarmış..e ulan siz demediniz mi önce türkiye de projemizi hayata geçireceğiz sonra dünya...ne oldu da fikir değişti? iyi tamam fikir değiştirdiniz de ekibi niye değiştiriyorsunuz..hiçbiri açıklama yapmıyor. büyük ihtimal iyi niyet suistimali var. ekibi kullandılar reklamı yaptırdılar sonra da tekme

ya da ekiptekiler baktı bundan bi halt olacağı yok biz çıkıyoruz falan oldu....açıklama yapmıyorlar ancak başka ihtimal yok bence

proje lafına da gıcık oluyorum..çok ayağa düşmüş bir kelime..ota boka proje deniyor artık..Türkçe karşılığı da yok gibi sanırım bu kelimenin ordan da bi gıcığım...
neyse işte projesi de muallak garip saçma sapan bişeydi

web siteleri aşırı dandikti.ekip üyelerinin bağlantıları çalışmıyordu...bir de anlam veremediğim B simgesi vardı..bitcoin yani...napayım ben adamın btc adresini ..niye oraya koyuyorsun? bu kadar da saçma bir sitesi vardı işte

amaaan yerli projeyse boşverin ...bi de voxxo vardı ne oldu acaba hiç ses yok Grin

duygularınızı sömürüp yerli mirli ayağına yatmalarına izin vermeyin..ne yerlisi ne millisi sallayın ya ..hangi ico coin token kaliteli düzgünse yapıştırın geçin işte ......"yerli" olmayan  Grin  

paranıza elde edeceğiniz kar oranına bakın sallayın
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
January 14, 2018, 10:26:00 PM

başarılı veya başarısız sonucu ne olursa olsun ülkemiz adına böyle girişimler önemlidir. Yanlışlar yapılabilir , eksik projeler de çıkabilir ama bu er yada geç doğru projenin bulunacağına inanıyorum.Şimdiden tebrik ederim sizleri.
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
January 14, 2018, 11:00:05 PM

İçerikten para kazanmak fikri neredeyse 10 senelik geçmişi olan bir şey ama bunu Blockchain' e taşıyan proje bir elin parmaklarıyla ancak sayılır. Edebiyatı ve şiir bilimini seven bizler sanırım bu projenin en sağlam müdavimleri olacağız.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
January 15, 2018, 03:04:47 PM

Resmi websitesi felan yok mu yoksa sadece ben mi göremedim? Eğer varsa lütfen ana knouya ekleyin daha fazla insanın görme şansı olsun. Mantıklı bir proje gibi duruyor şu aşamada.
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
January 22, 2018, 01:22:12 PM

Resmi websitesi felan yok mu yoksa sadece ben mi göremedim? Eğer varsa lütfen ana knouya ekleyin daha fazla insanın görme şansı olsun. Mantıklı bir proje gibi duruyor şu aşamada.

Resmi internet adesi de eklendi ana konuya.

9 günleri kalmış websitelerinin yayınlanmasına, white paperlarını merak ediyorum..

Senior / Full
bybrq
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
January 22, 2018, 01:34:17 PM

Bir benzeri Twitch üzerinden Refereum tarafından yapılıyor. Şimdilik karşılaştırma için erken ama site açıldıktan sonra iki projeyi yan yana koyup bakmak neyin ne olacağını görmeye yetecektir.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
January 22, 2018, 02:19:01 PM

2. akche vakası olmasın
Akcheye ne oldu, o projeyi özel olarak takip etmiyorum ama genel olarak ekip üzerinde çalışıyor ve iyi gidiyor gibiydi, projeyle ilgili olumsuz gelişmeler mi var?

Projeyi ilk ortaya çıkaran ekip komple bıraktı diye hatırlıyorum. Forumda tanınmış kişiler bir bir projeden çekildiklerini açıkladılar
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: