Bitcoin Forum
June 16, 2024, 07:48:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Daha fazla güvenlik söylemi ile bankalar borsa oluşturu mu?  (Read 510 times)
kimsesiz (OP)
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
January 11, 2018, 07:16:54 AM

Arkadaşlar sürekli okuyoruz falanca borsa hacklendi, filanca borsa iflas etti diyerek kapanıyor. Ortada mağdur olan onca insan var .Birde güvenlik korkusu yaşayarak iş yapanlar var. Yarın bi düzenleme getirilip her banka kendi borsasını oluşturup btc yada diğer paralarınız bu borsada daha güvenli diyerek bu işe girerler mi?
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
January 11, 2018, 08:41:38 AM

bankalar merkezi olmayan yapılara karşıdırlar o yüzden sanmıyorum.

s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
January 11, 2018, 08:55:15 AM

bankaların bu işe girebilmesi için yasal bi düzen olması lazım. bide bankalar devlet teminatında olduğu için devletinde bu işe girmesi lazım.

yapabilirlerse o borsaları kullanırım ben. hangi ülkenin bankası olduğunun pek önemi yok.

GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 11, 2018, 09:19:32 AM

Bankaların bu tarz oluşumları girmesi yapısı gereği aykırı ..

Devlet nezdinde net bir açıklama gelmediği süreçte böyle bir işin içine giremeyeceklerdir . Ha şu olur sağlam banka personelleri işlerini bırakır . Kendi referanslarıyla borsa oluştururlar Smiley
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
January 11, 2018, 09:22:36 AM

Bankaların bu tarz oluşumları girmesi yapısı gereği aykırı ..

Devlet nezdinde net bir açıklama gelmediği süreçte böyle bir işin içine giremeyeceklerdir . Ha şu olur sağlam banka personelleri işlerini bırakır . Kendi referanslarıyla borsa oluştururlar Smiley

ne zaman ki devlet açıklama yapar. bu saadet zinciri değil, balon değil bu böyle böyle bir şey diye bir rapor hazırlar. ozaman bankaların borsa yolu açılır.

kafama takıldı
öyle bir durumda imkb'ye girebilir mi bazı coinler?
gerçi yabancı şirketler bizim borsada işlem görmüyor değil mi? Türkiye'de kurulmuş bi şirket olması mı gerekiyor? akche gibi
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
January 11, 2018, 12:55:52 PM

Hayır ayrıca hiçbir mantığı yok borsanın asıl işi bu bankadan daha ileri güvenlik önlemleri geliştirebilir. Önemli olan bir güvence verebilmesi herhangi bir hack durumunda bu da zor.
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
January 11, 2018, 01:15:08 PM

Hayır ayrıca hiçbir mantığı yok borsanın asıl işi bu bankadan daha ileri güvenlik önlemleri geliştirebilir. Önemli olan bir güvence verebilmesi herhangi bir hack durumunda bu da zor.

bu coinler cold walletlarda saklanmıyor mu? veya daha doğru bir soru nasıl saklanıyor bunlar
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
January 11, 2018, 06:46:42 PM

bankaların böylesi büyük riskleri içinde barındıran bir sisteme hemen giriş yapacağını düşünmüyorum en azından şuan için fakat ileri ki zamanlar için kesinlikle sistemlerine bir şekilde dahil edeceklerini zannediyorum
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
January 12, 2018, 08:04:49 AM

Bankaların borsa tarzı işlere girmesi için önce kripto para piyasasını yasal zemine oturtmak gerekir. Sonra bunun vergilendirme işlerinin falan halledilmesi gerekir. Kısa vadede pek mümkün gözükmüyor ama Amerika ya da Avrupa’da bu yönde aksiyon alan kuruluşlar olursa bize gelmesi uzun sürmeyecektir. Bu da büyük ihtimalle yeni kurulan şirketler üzerinden olur, hiçbir banka ismini riske atmaz.
Solarminer
Hero Member

Activity: 826
Merit: 502

View Profile
January 12, 2018, 10:01:11 AM

En güzel özelliği zaten bankalardan ayırt edilebilir olması . bankaların yapısına zıtlıkla gidildiği için bankaların bu tarz da bir girişim de bulanacağını sanmıyorum . Halen çoğu banka kötüleme yönünde ..
themystick
Full Member

Activity: 182

eHarvestHub

View Profile
January 12, 2018, 10:25:39 AM

Kripto piyasası merkezi olmayan bir yapıdır ve bankalar gibi bu denli merkezileşmiş otoritelerden hiç haz etmezler. Şahsen ben böyle bişey olacağını düşünmüyorum

Druvax
Full Member

Activity: 364

View Profile
January 12, 2018, 01:12:59 PM

bankalarin boyle bir seye girismesi kendilerini inkar etmekle es degerdir. yani boyle bir sey hayatta olmaz. mumkun degil. bankalar merkezi olmayan ekonomiden cikar saglayamazlar.
entegre78
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
January 12, 2018, 01:33:46 PM

hadi borsalar güvenli değil diyelim.
Bankaların neresi güvenli.
Patır patır banka hortumlayarak kaçan kişileri sen görmedin herhalde.
Eminim ufak bir çocuksun.

Şimdi ise bankalar ellerinde para bulunduramıyor.
Bulundursa hortumlayıp kaçar.

En büyük hırsız bankalar ya, sen neyin kafasını yaşıyon.

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
January 12, 2018, 06:33:08 PM

bankalar borsa oluşturamaz bana göre. dünkü hazinenin açıklmasına göre kendi fikrim türk borsalarını spk ya bağlayacaklar , güvenlik sorununu bu şekilde aşılmış olur. kazançlardan vergi almak biraz zor borsalara btc fiyatlarına kdv eklenmesi gelebilir.
mustafa19991
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
January 17, 2019, 11:31:21 AM

Bankalar bu tarz oluşumlar girmez.
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
January 17, 2019, 11:50:30 AM

Önce kanunlarla korunması gerekiyor kripto paraların ve gerekli yasal şartların düzenlenmesi gerekiyor. Ayrıca hiçbir banka kendi adına borsa kurmaz, dolaylı yoldan belki yan şirket kurup bu işe girebilirler.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 17, 2019, 01:11:21 PM

Arkadaşlar sürekli okuyoruz falanca borsa hacklendi, filanca borsa iflas etti diyerek kapanıyor. Ortada mağdur olan onca insan var .Birde güvenlik korkusu yaşayarak iş yapanlar var. Yarın bi düzenleme getirilip her banka kendi borsasını oluşturup btc yada diğer paralarınız bu borsada daha güvenli diyerek bu işe girerler mi?

Bence buna gerek yok. Daha önceden gördüğüm bir ICO süreci devam eder borsa var. Adamlar toplanan paranın %15'ini içerdeki parayı sigorta edecek şekilde kullanacaklarını açıkladılar. %15 gibi bir rakam iyi bir rakam. Bu sayede müşterisini asla mağdur edemez. Bankalar direk kripto para hizmeti veremez diye tahmin ediyorum ben.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420

View Profile WWW
January 20, 2019, 08:03:37 PM

Her banka kendi borsasını oluşturup kendi bünyesinde kripto para alıp satım işlemi gibi bir şeyin söz konusu olacağını hiç sanmıyorum. ancak xrp ve xlm gibi coinlerin platformlarını kullanarak ödeme sistemlerini bunun üzerinde yürütme işi yakın zamanda çok daha fazla gelişebilir.

coinners
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile
January 21, 2019, 08:23:17 AM

güzel bir bakış açısı ama bankaların merkezi borsa oluşturması var olan mevcut lider merkezi borsalara rakip olabilecekleri anlamı oluşturduğunu düşünmüyorum. onların yapabilecekleri en iyi çözüm borsalarla uyumlu halde çalışmaları ve kullanıcılar için alternatif oluşturmaları olur.
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
January 23, 2019, 06:26:33 PM

Bankalar bu tarz oluşuma girerler ama direk değil. El altından. Bu piyasanın kaymağını binance dahil hiç birisei kendi başına yiyemez. Yedirmezler. Haa bu banka olacağına banka sahibi olur.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: