Bitcoin Forum
May 14, 2024, 09:50:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Türkiye'den Bitcoin için ilk adım - Hazine'den 'kripto para' açıklaması  (Read 183 times)
mariogomer (OP)
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
January 11, 2018, 03:10:39 PM

Finansal İstikrar Komitesi'nde kripto paralara ilişkin düzenlemelerin geliştirilmesi için bir çalışma grubunun oluşturulmasına karar verildi.

Kripto paralarla ilgili Hazine Müsteşarlığı harekete geçti.

Hazine'den yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantıda küresel ve yerel ölçekte yaşanan gelişmelerin finansal piyasalara etkileri ile önümüzdeki döneme ilişkin görünüm ayrıntılı olarak değerlendirilirken, bankacılık sektörüne ilişkin uluslararası standartlara uyum kapsamında yapılan düzenlemelerin etkileri ile politika yapım sürecinin desteklenmesi amacıyla sektörün veri altyapısının güçlendirilmesi ele alındı.

Açıklamada, Türkiye'de yasal bir dayanağı olmayan kripto paralara ilişkin düzenlemelerin geliştirilmesi için bir çalışma grubunun oluşturulmasına ve kripto paraların risklerine yönelik kamuoyunun bilgilendirilmesine karar verildiği belirtildi.

--- Yapılan açıklamalar devlet kademelerinde şu ana kadar oluşan fikirlerden çok farklı değil. Haberin detayı için linki veriyorum;

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/hazineden-kripto-para-aciklamasi-bitcoin-icin-ilk-adim%2cvnVCCQyDWkywrV66EtH0fA

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
1715680222
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715680222
Reply with quote  #2

1715680222
Report to moderator
1715680222
Hero Member
*

Ignore
1715680222
Reply with quote  #2

1715680222
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715680222
Hero Member
*

Ignore
1715680222
Reply with quote  #2

1715680222
Report to moderator
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 11, 2018, 03:42:05 PM

Beklenen bir hareketti şaşırmadım. Daha ne kadar bekleyebilir ki? Bütün dünya coin borsalarını önünde sonunda açacak.

ribal
Member
**

Activity: 217

View Profile
January 11, 2018, 04:27:38 PM

Yola geldik sonunda, aklımızı kullanma vaktidir.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
January 11, 2018, 04:34:47 PM

Çalışma grubunun başına hayvanat bahçesi müdür geçmez inşallah Smiley Dogecoin'den falan haberleri olduysa geçebilir gerçi espriden anlamıyorlar zira. Blok zincirini bakana saadet zinciri diye anlattılar muhtemelen o yüzden bakan öyle bir açıklamada bulundu.
Eleştiri bir yana bu adım iyi olabilir. İşin resmiyete dökülmesi işimize gelebilir ama yüksek vergi oranları çıkmaz umarım.
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
January 11, 2018, 04:48:19 PM

Açıklamada zaten gerekeni söylemişler güvenlik sorun diye çalışma grubu kursalar ne olacak sonuç aynı şekilde güvenlik sorunun olduğu , takibinin zor olduğu için birşey yapılamamaktadır diyeceklerdir.
keşke bizi yanıltsalar da adam akıllı bir şekilde bir blockchain i tanısalar, türk borsalarındaki güvenlik sorununu halletseler.
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
January 11, 2018, 05:59:13 PM

Çalışma grubunun başına hayvanat bahçesi müdür geçmez inşallah Smiley Dogecoin'den falan haberleri olduysa geçebilir gerçi espriden anlamıyorlar zira. Blok zincirini bakana saadet zinciri diye anlattılar muhtemelen o yüzden bakan öyle bir açıklamada bulundu.
Eleştiri bir yana bu adım iyi olabilir. İşin resmiyete dökülmesi işimize gelebilir ama yüksek vergi oranları çıkmaz umarım.

Tübitak başına hayvanat bahcesi müdürünü , Milli eğitim bakanınıda Milli savunma bakanını atayan zihniyetten herşey beklenebilir.

RESMİ OTORİTENİN GÜVENCESİ ALTINDA DEĞİL = Zaten olmuş olsaydı merkezi yöneyime tabii olmak zorunda kalacaktık.

DOLANDIRICILIK İÇİN UYGUN ZEMİN OLUŞTURUYOR = Sanki Kripto para ile dolandırıcılık keşfetildi .

hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
January 11, 2018, 06:04:35 PM

Geç bile kalıyoruz. Devlet kripto para hazinesi oluşturmalı. Modern para sistemine geçiş Bitcoin madenciliğinde söz sahibi olma madencilikte payımızı arttırmak ülkemizin geleceği için şart. Blockchain üssü  olacak kapasite var bu ülkede ama kullanan yok.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
January 11, 2018, 06:22:26 PM

Tabiki devletimizin de bir an önce bu piyasada ki yerini alması lazım ama bu yeri umarım haksız vergilerle almaya çalışmazlar.
Tek korkum bu
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
January 11, 2018, 06:38:41 PM

aslında bitcoinin güvensiz olmasında gösterdikleri sebep bitcoini bitcoin yapan şeyler,bunlarda bir değişiklik olma ihtimali olmadığına göre hükümetin de zamanla bitcoinin şartlarını kabullenme yoluna gireceklerini düşünüyorum
cilgindansci
Member
**

Activity: 504

umachit.fund

View Profile
January 11, 2018, 07:47:01 PM

İyi ya da kötü Bitcoin ile devlet kurumlarının bu kadar ilgili olması iyiden iyiye Bitcoin konusunda adım atılması gerektiğini ortaya koyuyor. Umarım oluşturulacak ekip aklıselim insanlardan seçilir.

Et Hereum
Member
**

View Profile
January 12, 2018, 01:02:00 AM

Sistemin düzenli yürümesi için katkı koyacaklarsa tamam, ama anlamadıkları bir işi eline yüzüne bulaştırmalarından korkuyorum. Türkiye'de ciddi bir sayıda kripto uzmanı oluştu. Bunlardan faydalanmaları  lazım.
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
January 12, 2018, 01:15:02 AM

Kısacası ortada bir pasta var büyük bir dilimde biz alalım demek oluyor  Cheesy
aleya yavuze
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
January 12, 2018, 09:42:30 AM

Gerçek anlamda sıradan halk için lüx olabilecek ürünler için alınan vergi ile bizlerin günlük kullanımında ödediği vergiler aynı olmadığı sürece açıklamalar samimiyetten uzak geliyor pırlantadan tekne yakıtlarından alınmayan vergiler günlük yaşantımızdaki temel ihtiyaçların hepsinden alınıyor belki yanılıyorum ama krpito paralardan vergi alıyor olsalar yine aynı şeklide yaklaşacaklarına hiç inanmıyorum

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
kimsesiz
Member
**

Activity: 112

View Profile
January 12, 2018, 11:24:00 AM

Yani adamların kurduğu cümleyi okuyorum sinir olmamak elde değil. Neymiş kripto paralarin riskleri ile ilgili bilgilendirme yapılacakmış. Şunu yapana kadar memlekette dışarıdan yatırımcıyı getirelim bir kaç borsa olsun dolar girsin diye kafa yorsalar hem ülke kazanır hem yatırım yapan vatandaş kazanır.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
January 12, 2018, 11:35:14 AM

anlamsız vergileri ve ülkedeki el attıkları her şeyi kurutmalarını düşününce el atmasınlar. gerek yok el atmalarına. bizim açımızdan herhangi bir olumlu geri dönüş olmaz.

ha kendilerinin faydalanabileceği şekilde düzenleme gelir. onunda bize faydasından çok zararı olur. bunu da buraya yazarım.
Kazanova1453
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
January 13, 2018, 01:33:25 PM

BEN diğer devlet yetkililerinden dinlediğim gibi insanları bu tarz kripto paralara güvenmeselerdi konusunda uyarıyorlar ve yakında vergi de gelir diye düşünüyorum
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2086
Merit: 452

View Profile
January 14, 2018, 12:32:14 AM

Adamların ben gerçek anlamda bir araştırma yapacağını sanmıyorum.Amaçları bence 'İnsanlara fayda sağlasın diye yapalım' değil de 'Üzerinden kar elde etmeye bakalım'dır.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
January 14, 2018, 01:11:07 AM

Geçen Turcoin e mail attım, projeniz hakkında bilgi almak istiyorum diye.
Beni aradı elemanın biri, anlattı falan.
Dedi ki devletin coin projesi Turcoin Grin

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 14, 2018, 10:53:19 AM

Valla 9 sene oldu bunlar anca çalışma gurubu oluşturuyorlar, çok geride kaldık diğer ülkelerden çok, bu gerici zihniyet bizi bitirdi.
laserguy
Member
**

Activity: 98

"Highest ROI crypto infrastructure"

View Profile
January 14, 2018, 12:57:47 PM

Vergi nerede devlet orada. O yüzden rahat olun. Reis kesin bir khk çıkarır ve bunun yasallaşmasını sağlar. Teknoloji cahili olduğu için şu ana kadar haberi yoktu.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: