Bitcoin Forum
May 25, 2024, 12:10:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Avustralya Bitcoin’den Vergi Almak İçin Özel Ekip Kuruyor  (Read 184 times)
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
January 13, 2018, 12:08:58 AM

Özel ekip falan janjanlı laflarmış. Özel ekiplik bir durum yok döviz oalrak değerlendirmiyorlarsa direkt borsalara yasa koyalar güp çekim işinde vergi biner!
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
January 13, 2018, 11:54:48 AM

Özel ekip lafı falan beni de ilgilendirmiyor açıkçası.Ben asıl ne kadar vergi almaya karar vereceklerini merak ediyorum.Adaletsizlik yapmaları durumunda bu iş patlar diyeyim.
barabut
Full Member

Activity: 224

View Profile
January 13, 2018, 11:58:53 AM

Bizimkilere örnek teşkil edebilir. Bizde de muhakkak çalışmalara başlamışlardır ama neye göre ne kadar vergi alınacağı henüz netleşmemiştir.
Vergi alınmasın demiyoruz ancak ne bizi üzsün ne borsaları batırsın. Orta yollu birşeye kimse itiraz etmez sanırım.
Başladılar zaten, 2018 ile birlikte yurtdışına fon transferi yasaklandı çoğu bankalar yapmıyor, yapanlar da karmaşık belge bilgi istiyor, sistemi git gide zorlaştırıyorlar. Yurtiçindeki exchange platformlarda çalışma prensipleri değişmeye başladı, üyelik kabul süreleri birçok yerde uzadı ileride tüm bu problemlerin çözüleceğine inanıyorum.
procesdad
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile
January 13, 2018, 12:51:14 PM

Aslında vergi almak kara para aklamanın önüne geçecektir fakat vergi almaya belli bir miktar paranın üstündeki işlemlerden başlamak lazım diye düşünüyorum, parası az olan adam da vergi ödemesin artık

barabut
Full Member

Activity: 224

View Profile
January 13, 2018, 01:23:43 PM

Avustralya hükümetinin resmi kuruluşu ve başlıca gelir toplama organı olan Avustralya Vergi Dairesi (ATO), ülkedeki tüm kripto para işlemlerini izlemesine ve tanımlamasına yardımcı olmak için özel bir görev gücü oluşturduğunu bildirildi. Bu görev gücü tamamen vergi toplamak için oluşturuldu. Oluşturulacak ekip vergi memurlarının kriptokrasi ticareti ve vergi kaçakçılığı ile uğraşmasına yardımcı olacak.

Haberin devamı -> https://teknochain.com/avustralya-bitcoinden-vergi-almak-icin-ozel-ekip-kuruyor/
Vergi yada şu bu şekille nasıl olursa olsun sonuçta regüle olan piyasalarda kripto vd para birimlerinin yasal olması ve buna benzer bir uygulamanın da Türkiye'de olması arzu ettiğim bir şey. Kazançtan tabiki de vergi alınmalı, alınsın ki onunla birlikte alınması gereken tedbir ve korumalar da gelsin.
Kazanova1453
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
January 13, 2018, 01:30:31 PM

Avusturya da vergici devletler arasına giriyor bizim de fazla kalmadı bence vergi alınmasına
Ama kolay şekilde dolarsan da yapılabilir işlemler diye biliyorum
lekegami
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile
January 14, 2018, 11:19:39 AM

Vergi kaçakçıları ile uğraşsın devlet. Problem olmaz.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 14, 2018, 05:41:14 PM

Avustralya bu tip teknolojilere çok yakın bakan bir ülke, son teknolojiyi her zaman destekleyen bir ülke bu. Bitcoinden vergi alması onu sıkıştırması, kendileriyle çeliştiklerini gösteriyor, ne yaptılar acaba Türkleri mi örnek aldılar?
lxjtian
Full Member

Activity: 201

View Profile
January 15, 2018, 11:05:41 AM

Avustralya aslında Btc ve diğer kripto paraları destekliyor. Yapılmaya çalışılan iş ktipto paraları kullanarak vergi kaçıran kişileri tespit etmek, olumsuz bir haber yok.
Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
January 15, 2018, 12:47:12 PM

Ben açıkçası avustralyanın btc yi vergilendireceğini düşünmüyorum, çünkü avustralya cennet gibi bir ülke, aynı zamanda vergi cenneti diyebileceğimiz kategoriye giren de bir ülke.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: