Bitcoin Forum
May 05, 2024, 07:18:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Paribu 1 Milyonluk BTC Vergisi  (Read 216 times)
zunnun (OP)
Newbie
*

Activity: 167
Merit: 0

View Profile
January 11, 2018, 05:09:21 PM

paribudan 1 milyon liralık btc bozmayı düşünüyorum ne kadar vergi öderim beni çağırırlarsa ne söylemem gerekli veya başka platformlardan vergisiz çekebilir miyim türk lirası ve dolar olarak
1714936732
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714936732
Reply with quote  #2

1714936732
Report to moderator
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714936732
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714936732
Reply with quote  #2

1714936732
Report to moderator
ap3311
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 300

View Profile
January 11, 2018, 06:27:59 PM

paribudan 1 milyon liralık btc bozmayı düşünüyorum ne kadar vergi öderim beni çağırırlarsa ne söylemem gerekli veya başka platformlardan vergisiz çekebilir miyim türk lirası ve dolar olarak

paribudan 1 milyonluk btc yi bozarsan 1 günde çekemezsin önce onu söyleyeyim kardeşim. sonra herhangi bir vergi ödemezsin paribu da zaten benim bildigim vergi ödemiyor. bana mail felan gelmiyor kendi iç işlerinde bu konuyu nasil hallediyorlar onu da bilmiyorum. btcturkte bozarsan ama keserler faturanı gönderirler. bu arada sen gidip ekstra vergi ödemiyorsun yada adamlara da vergiyi ödemiyosun yani işin özü sen sadece bitcoinini atip bozup komisyonunu ödeyip parani çekiyosun o kadar. onlar hallediyor gerisini. 1 milyonluk btc'i benim sana önerim her gün 1oo bin şeklinde btcturk paribu da bozman günde 2oo k ile 5 günde bozar cikarsin.

⚫▶      BUILDERIUM 
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Creating the future you desire, one bid at a time

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
YOUR RELIABLE PLATFORM FOR SKILLED &
QUALITY CONSTRUCTION CLIENTS & CONTRACTORS

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄██████████▀▀▀▀██████▄
▄█████████▀     ███████▄
▄██████████   ███████████▄
█████████▀▀   ▀▀██████████
█████████       ██████████
███████████   ████████████
███████████   ████████████
▀██████████   ███████████▀
▀█████████   ██████████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄██████████████▀▀▀█████▄
▄█████ ▀███████     ▀▄███▄
██████   ▀▀█▀▀      ▄█████
███████              █████
████████             █████
█████████▄          ██████
▀████████▀        ▄██████▀
▀███▀▀        ▄▄███████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄████████████████▀▀▀███▄
▄███████████▀▀▀      ████▄
██████▀▀▀       ▄    █████
███▄         ▄█▀    ██████
██████▄    ▄█▀      ██████
█████████▄█▀       ███████
▀██████████  ▄     ██████▀
▀█████████ ███▄  ██████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀
Whitepaper
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
JOIN AIRDROP

apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
January 11, 2018, 06:43:35 PM

Mantık olarak direk gözüken bir vergi işlemi yok. öncelikle kanunlar da kripto paraların tanımının yapılması yani bir emtia olarak tanımlanması yada mevcut yasalar üzerinden yorumlanması lazım. Olur da bu paranın kaynağı neresi diye sormak için şüpheli işlem olarak görülebilir orada ne diyeceğini daha önceden yaşamış birisi yanıtlarsa iyi olur. Normalde MASAK ta
http://www.masak.gov.tr/userfiles/file/rehber1_1/MSK-RHB-ŞİB-001-1_1.pdf

"T-001-3.47 Müşteri hesaplarından bitcoin satan aracı kuruluşlara bitcoin alımına yönelik para transferi yapılması"

Şüpheli işlem tipleri içerisinde var. Ama bu yeni çıkmış birşey değil. Ama istense şüpheli bir işlem olarak görülebilir. Kesin net birşey söylemek zor.
cnkt
Sr. Member

Activity: 267
Merit: 252

View Profile
January 13, 2018, 01:50:24 PM

2 yıldır bu işin içindeyim. Toplasan 1-2 btc hacmim var piyasadaki bütün borsalara yabancı yerli üyeyim. Herşeyi takip ediyorum. Düşündüm de bir milyon TL lik BTC hacmim olsa herhalde ofis açar Broker filan çalıştırırım. Kalkıp ta buradan milyon bozacam filan diye sormam  Grin
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
January 13, 2018, 05:59:57 PM

işte hatası şurda arkadaşın burdan sormak bir yerde fikir verirde genede yanlış öyle rakamı gerçekten bozdurup parada bankaya 20 kerede  hesaba çektin diyelim total 1.000.000 TL çeksen sonuçta bir şekilde alo maliye olabilirmi olursada işte maliye çağırabilir olmazda olur.Bazısı doğru yalan 5.000.000 TL çektim arayan yok soran yokda peki o dediği rakam ne kadar doğru yada yalandan kim ölmüş olayımı yani Grin
 sana tavsiyem bulabilirsen sen sağlam işten anlayan muhasebeci bulup böyle olay var işte ben parayı aktarırsam bişey olurmu olsursa misal beni gelir vergisi dilime bağlayıp % 35 kısma monte ederlermi diye sorarsan emin ol en doğru işi yapmış olursun kolay gelsin. Roll Eyes
olmazda oldu % 35 e bağladılar diyelim söke söke bu devlet alır... Shocked
dolagani
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
January 14, 2018, 06:05:37 AM

Çok çekiniyorsan elden satış imkanlarına bak. Küçük küçük satabilirsin. Dikkat çekemz.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
January 14, 2018, 10:00:57 AM

bitcoin ile ilgili herhangi bir vergilendirme yok şu anda. işimi şansa bırakmayım dersen maliyeyi ara. oradanda teyitini al. bitcoin'den vergi alınıyormu diye. hatta işi ilerlet de ki 20 bin liralık çekim yapacağım sıkıntı olmaz demi  diye

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 14, 2018, 01:47:57 PM

Hocam çağırmazlar merak etmeyin, borsadan yapılan kazançlar vergilendirilmiyor türkiyede

haa illaki kesin vergilendirilecek o zaman ne öderim diyorsanız, türkiyede kaynağı belirsiz paradan kesilen vergi En fazla %20 dir...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: