Bitcoin Forum
June 17, 2024, 11:38:40 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Nichehashden Karlı Awesome Miner Ve MiningPoolHub İle Mining(YENİ VİDEOLAR EKL)  (Read 1254 times)
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 18, 2018, 10:28:46 PM

sistem reset attıktan sonra otomatik mining başlatma yerini bulana kadar işim bitti, ama sonunda buldum. Rig kapanıp açılsa bile full devam

shell:startup kısmına miner programın kısa yolunuda atsanız aynı işlemi yapar hocam Smiley
Nv tabanlı ekran kartıyla ne kassak diye düşünüyorum fikri olan varmı değersiz olup ilerde artabilicek bir coin ?

MaDJeR
Newbie
*

Activity: 156
Merit: 0

View Profile
January 18, 2018, 10:33:57 PM

Zcash için bu pool yöntemini kullanayım diyorum.. bir türlü beceremedim. yardım edecek var mı..
Hasuta
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
January 19, 2018, 01:20:42 AM

sistem reset attıktan sonra otomatik mining başlatma yerini bulana kadar işim bitti, ama sonunda buldum. Rig kapanıp açılsa bile full devam

shell:startup kısmına miner programın kısa yolunuda atsanız aynı işlemi yapar hocam Smiley
Nv tabanlı ekran kartıyla ne kassak diye düşünüyorum fikri olan varmı değersiz olup ilerde artabilicek bir coin ?

öyle yapınca protram açılıyor ama mining yapmıyor. mining ayarlarından açılışta mining başlasın seçeneği var onu aktif etmek gerekiyor.
Hasuta
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
January 19, 2018, 02:09:54 AM

Zcash için bu pool yöntemini kullanayım diyorum.. bir türlü beceremedim. yardım edecek var mı..

Pooldan işçi için nvidia zacash seçeneğini seçin ve programı çalıştırın. Sorununuz çözülecektir.
sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
January 19, 2018, 07:25:11 AM

Nasıl yaptığınızı paylaşsanız hocam, merak edenlere de yardımcı olmuş olursunuz.
MaDJeR
Newbie
*

View Profile
January 19, 2018, 11:21:08 AM
Last edit: January 19, 2018, 12:04:43 PM by MaDJeR

Pooldan işçi için nvidia zacash seçeneğini seçin ve programı çalıştırın. Sorununuz çözülecektir.

malesef olmuyor..  tam başlıyor  gibi oluyor , kırmızı birşey yazıp kapanıyor. sonra tekrar restart çekiyor program.. gene kapanıyor.
engin3030
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
January 19, 2018, 12:59:43 PM

Öncelikle video için teşekkürler. Programı indirdim ve zpoolda çalıştırmaya başladım mph 'da da deneyeceğim btc ödeme oranları ve komisyonlarına göre 2 pooldan birinde devam edeceğim.birde profit swithing menüsünde birden fazla pool yazabiliyoruz. hem mph hemde zpool adresleri kayıtlı olduğunda hangi pool daha kazançlıysa ona göremi kazım yapıyor?  restart tan sonra otomatik çalışsın kutucuğunu işaretlememe rağmen program otomatik çalışmıyor. ve hatta bilgisayar restart' tan sonra awesome tıklamama rağmen açılmıyor. programı kaldırıp tekrar kuruyorum ve çalışıyor. neden olabilir? (hala restart aktifleştiremedim?)

batuh007 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 35
Merit: 6

View Profile
January 19, 2018, 03:08:04 PM

Öncelikle video için teşekkürler. Programı indirdim ve zpoolda çalıştırmaya başladım mph 'da da deneyeceğim btc ödeme oranları ve komisyonlarına göre 2 pooldan birinde devam edeceğim.birde profit swithing menüsünde birden fazla pool yazabiliyoruz. hem mph hemde zpool adresleri kayıtlı olduğunda hangi pool daha kazançlıysa ona göremi kazım yapıyor?  restart tan sonra otomatik çalışsın kutucuğunu işaretlememe rağmen program otomatik çalışmıyor. ve hatta bilgisayar restart' tan sonra awesome tıklamama rağmen açılmıyor. programı kaldırıp tekrar kuruyorum ve çalışıyor. neden olabilir? (hala restart aktifleştiremedim?)

Merhaba öncelikle sadece auto profit switching bölümünde isaretlediginiz poolar arasında geçiş yapabiliyor atıyorum mph isaretlediginiz hangi coin o havuzda en karlı ise onu kazıyor.Restart kısmına gelirsek ayarlardan Windows başlandığında başlat ve minerı otomatik baslat seçeneklerini işaretlerseniz sıkıntısının çözülür diye umuyorum.
batuh007 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 19, 2018, 03:10:11 PM

Ayarları yaparken bir yeri hatalı girmissiniz büyük ihtimalle işçi adınız şifreniz vs tekrar kontrol edin lütfen.
MaDJeR
Newbie
*

View Profile
January 19, 2018, 03:16:47 PM

Ayarları yaparken bir yeri hatalı girmissiniz büyük ihtimalle işçi adınız şifreniz vs tekrar kontrol edin lütfen.

tam başlıyor  gibi oluyor , kırmızı birşey yazıp kapanıyor. sonra tekrar restart çekiyor program.. gene kapanıyor.
batuh007 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 19, 2018, 03:47:25 PM

tam başlıyor  gibi oluyor , kırmızı birşey yazıp kapanıyor. sonra tekrar restart çekiyor program.. gene kapanıyor.
Kırmızı yerde ne yazdığını söylerseniz daha net bir şekilde yardımcı olayım.
MaDJeR
Newbie
*

View Profile
January 19, 2018, 08:21:59 PM
Last edit: January 19, 2018, 09:43:21 PM by MaDJeR

tam başlıyor  gibi oluyor , kırmızı birşey yazıp kapanıyor. sonra tekrar restart çekiyor program.. gene kapanıyor.
Kırmızı yerde ne yazdığını söylerseniz daha net bir şekilde yardımcı olayım.

ewbf's cuda miner dan..

INFO : Target : 000100000000...
INFO : Detected new york: e03  diye başlıyor...

Ardından kırmızı olarak : ERROR : Stratus  authorization error diyor..

miningpoolhub.com dan üyelik açtım.. zcash kısmına gelıp hub workers tan xxxx.abcZec diye bir worker oluşturdum..  şifre de 1234  job kısmını ilk denemede boş bıraktım.. 2. sinde Zcash seçtim..    Ardından AwesomeMiner programına geldim..  New Miner dedim.. ardından  Managed Miner > Miner description Zec1234 dedim. alt kısımlar aynen kaldı  local ve none olarak.. Algoritma Equihash , Software : ewbf  cuda zcash minerı seçtim..  onun altındaki kısım otomatik download da tıklı halde.. path kısmı boş.. pool kısmına new diyip ardından >  Description  opsiyonel olduğu için zec111 dedim..  server url yi , miningpoolhub tan zcash i seçip oradan europa daki europe.equihash-hub.miningpoolhub.com:20570  adresini girdim..  worker name başta bahsettiğim gibi :   xxxx.abcZec dedim.. şifreyede 1234 dedim.. ok dedim.. ilerledim.. arkasından başlattığımda , en başta bahsettiğim başlıyor gibi oluyor ve arkasından kırmızı yazı cıkıyor ve ewbf cuda miner kapanıyor...   ERROR : Stratus  authorization error diyor..  .. tekrar açmaya çalışıyor ama tekrar aynı hata.. devam ediyor böyle.. Nedeni ne olabilirki.. nerde hata yapıyorum. şuan hali hazırda ewbf cuda miner programıyla nanopooldan zec miningi yapıyorum.. omu kapatıp bunu deniyorum ... onunlamı alakası var.. yardımcı olursan çok sevinirim...

Edit : Ek olarak Zcash kısmındaki wallet a , zcash wallet adresimide girdim.. ..
Edit 2 : hazır olan ewbf yi editliyorum.. söylenen bilgilerle değiştirdim gene olmadı.. Miner cfg yi bile değiştirdim yok olmuyor bir türlü.. awesome minerla zcash kazan varsa ewbf klasorunu atsa.. değişiklikleri yapıp öyle denesem olur mu acaba...
sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
January 19, 2018, 08:31:32 PM

Bugün denedim ve benden düşük puan aldı. Video'da anlatıldığı gibi ayarları yapmama rağmen, 'kendince' en karlı coinin zcash olacağını hesaplamış ki zcash kazmaya başladı. Oysa ki Zencash, BTG daha karlıydı miningpoolhub'da olan. Kapattım, belki ilerleyen günlerde tekrar denerim.
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 19, 2018, 08:53:43 PM

Claymore mi sizce yoksa Awesome miner mi ne dersiniz veya kesinti ücreti çok düşük olan miner programları biliyormusunuz onu kullanalım. Simpleminig olayı tam fiyasko kafadan 10 dolar gidiyor her rig başına.

mhmmtcn
Newbie
*

Activity: 60

View Profile
January 20, 2018, 12:28:23 PM

asic cihazlarıda bağlayabiliyormuyuz acaba bu siteye mesela antminer d3
batuh007 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 20, 2018, 04:39:41 PM

asic cihazlarıda bağlayabiliyormuyuz acaba bu siteye mesela antminer d3
Evet baglayabilirsiniz ama bende asic olmadığı için nasıl bir işlem yapılıyor bir fikrim yok.
batuh007 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 20, 2018, 04:48:26 PM

Claymore mi sizce yoksa Awesome miner mi ne dersiniz veya kesinti ücreti çok düşük olan miner programları biliyormusunuz onu kullanalım. Simpleminig olayı tam fiyasko kafadan 10 dolar gidiyor her rig başına.

Hocam siz olayı çok yanlış anlamışsınız claymore bir mining programı iken Awesome Miner monitoring ve managing denen kısımlardan sorumlu yoksa atıyorum eth kazıyorsanız yine claymore üzerinden kazıyor .
rambetiko
Member
**

Activity: 188
Merit: 10

View Profile
January 20, 2018, 06:18:42 PM

sgminer bir türlü benim sistemde çalışmadı. vega64 ve blockchain driver var. acaba sürücüden mi kaynaklı
batuh007 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 20, 2018, 08:24:27 PM

sgminer bir türlü benim sistemde çalışmadı. vega64 ve blockchain driver var. acaba sürücüden mi kaynaklı
--gpu-platform 1 yazın sgminer konsoluna.
MaDJeR
Newbie
*

View Profile
January 20, 2018, 09:19:52 PM

--gpu-platform 1 yazın sgminer konsoluna.

Hocam benim sorunu yazdım bi yardım edebilir misin Smiley
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: