Bitcoin Forum
May 03, 2024, 05:43:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Vatan bilgisayar arızalı ürün iadesi  (Read 340 times)
necas (OP)
Member
**

Activity: 62
Merit: 10

View Profile
November 07, 2017, 09:09:19 AM
Last edit: November 08, 2017, 10:42:14 AM by necas

Birçoğumuz ikinci el ürün alıyoruz. Alırken de garantisi olup olmadığını soruyoruz. Ben de aynı şekilde
Vatan bilgisayarda garantisi devam eden bir anakart aldım ve bir süre sonra arızalandı. Vatan bilgisayara
götürdüm, teslim aldılar incelediler ve değişim/para iadesi kararı verdiler. Buraya kadar  herşey normal.
Parayı almak için gittiğimde ise sadece fatura sahibine iade yapabileceklerini söylediler. Yani ikinci el ürünleri
alıp tamir ediyorlar ama iadesini fatura sahibine yapıyorlar. Tanımadığımız veya tekrar ulaşamayacağımız bir kişiden
Vatan garantili bir ürün almak şu aşamada sıkıntılı. Firmanın attığım mesaja cevabı ise extra güzel

"Konu ile ilgili fatura sahibi dışında işlem sağlanamamaktadır. İlginize teşekkür ederiz.
Saygılarımızla...
Vatan Bilgisayar San. Tic. AŞ
vatanbilgisayar com"

İlgime teşekkür ediyor. Mağduriyetle ilgili birşey yok.  Cheesy Cheesy Cheesy
1714758216
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714758216
Reply with quote  #2

1714758216
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
November 07, 2017, 11:21:57 AM

İlk kez böyle bir şey duyuyorum. Ürünü satın aldığınız kişiye ulaşmayı denediniz mi?

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
necas (OP)
Member
**

View Profile
November 07, 2017, 12:20:37 PM

evet. o arkadaşı tanıdığım için bir şekilde çözüm bulacağız.
Ama sahibini tanımadıklarım var.. inşallah arıza yapmazlar diyorum.. Smiley Smiley
Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
November 07, 2017, 12:40:29 PM

Vatan pişmanlıktır Cheesy bugüne kadar alıp kullanmaya devam ettiğim hiç bir ürünü olmadı. Adamlar özellikle mi seçiyor anlamış değilim ne alsam bozuldu defalarca değişim yaptım yerine aldıklarım da bozuldu. Sonuç: Para iadesi ve başka firmalarda tekrar arayış  Cheesy
private investor
Newbie
*

Activity: 60
Merit: 0

View Profile
November 07, 2017, 01:26:37 PM

Bunu söylediğin iyi olmuş kardeşim. Anlaşılan 2. el ürün almamak gerekir. Vatan garanti konusunda da çok iyi değil, zamanında aldığım kulaklığı 2 kez değiştirmişliği vardır ama bir yakınımın tvsi arızalanınca "bizi ilgilendirmiyor gidin philips i arayın" da demiştir. Çok sevmiyorum kendilerini.
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
November 07, 2017, 04:29:41 PM

ülkemizde bu magduriyetler epey fazla yaşanmakta ben de bir keresinde internet üzerinden hepsiburada dan bir sogutucu fan sipariş etmiştim fakat paketi aldıktan sonra geri iadesinin mümkün olmayacagı paketi actıgım icin geri alamıcaklarını söylediler.Dikkat etmek lazım böyle durumlara.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
orgeneral
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
November 07, 2017, 06:00:07 PM

hocam bile bile lades olmuşsun zaten vatanda  kalitesiz bir şirket bence ben şimdiye kadar hiç memnun olanı görmedim duymadım ayrıca benimde başıma 1-2 kere geldi bozuk ürünleri satmaktan vazgeçmeyen bir marka
sahinkod
Member
**

Activity: 119

View Profile
November 07, 2017, 06:34:33 PM

vatan bilgisayardan yine espriler Smiley) Fatura sahibini getirince de demesinler ekran kartı şirketinden gidip alın diye Smiley umarım çözülür olayınız.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
November 07, 2017, 07:14:31 PM

Yıllar önce vatan bilgisayardan alışverişi bıraktım. Hiçbir konuda güven vermiyorlar (:

yanhizmetler2010
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
November 07, 2017, 07:43:39 PM

Vatanbilgisayar para iade durumunda faturada kimin adı yazıyorsa, ödemeyi o kişiye yapıyor.
yanhizmetler2010
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
November 07, 2017, 07:51:29 PM

Vatandan ürün alın. Ancak ups kargoyla ürünün gelmesi insanı çileden çıkartıyor.
necas (OP)
Member
**

View Profile
November 07, 2017, 08:21:19 PM

Vatanbilgisayar para iade durumunda faturada kimin adı yazıyorsa, ödemeyi o kişiye yapıyor.

bu sisteme yeni geçtiler. Ben daha önce para almıştım..
zenfon6
Member
**

Activity: 148

View Profile WWW
November 07, 2017, 08:57:23 PM

vatan bilgisayarı sevemedim gitti ...teknik personeli çok yetersiz

Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
November 08, 2017, 01:02:17 AM

ta ta tatannnn. sen bir de benim hepsiburada da başıma gelenleri duysan, bir ara üşenmeyip yazıcam, ama nerdeyse ben bile inanmayacağım, o kadar saçma, asıl mevzu ülkede hukuk yok, herkes istediği atı koşturuyor, seni beni koruyacak bir şey olmayınca, o yüzden şaşırma, sadece vatan diye de düşünme, şuan ülkede her yerde durum bu, daha n11 vaaar, ebrar bilgisayar vaaar, var da var...

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 08, 2017, 01:17:17 AM

Vatan bilgisayarın böyle bir sıkıntısı var. Abim yeni bir bilgisayar topladı buradan bilgisayarda sorunlar bitmek bilmedi.. en son servise bıraktı bize sorgu numarası verdiler. 3 hafta bekledik ama ne parça geldi ne bilgisayar yapıldı. bunun öncesinde sandisk wireless hardisk almıştık.. hardisk in oturduğu soketlerden birisi kırık çıktı bunu değiştirmek için belki 20 gün uğraştık. kısacası bazen fiyatların uygun olması yetmiyor.. satış sonrası verilen hizmet daha önemli.
necas (OP)
Member
**

View Profile
November 08, 2017, 10:44:24 AM

Fatura sahibine ulaştım. Saolsun vatan bilgisayara bir dilekçe yazacak. Parayı benim alabileceğime dair. Bakalım ne cevap gelecek.. Grin Grin
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 08, 2017, 01:11:21 PM

Vatan bilgisayarın teknik servisine birşey diyemem , bu zamana kadar aldığım ürünler daha arıza vermedi. Elektronik işi birazda şans aslında aynı fabrikadan aynı banttan çıkıyor ama bazıları sorunlu olabiliyor. Para ödemesine gelince bunu çoğu firma zaten böyle yapıyor fatura sahibine ödemesini gerçekleştiriyor.Aslında güzel bir uygulama.
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
November 08, 2017, 02:08:42 PM

Demek ki ikinci el piyasasında Vatan Bilgisayar'dan alınmanın geçerliliği kalmayacak artık.

warlicnuker
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
January 23, 2018, 02:58:44 PM

vatan bilgisayarı oldum olası sevmem işlerine gelmediği zaman her iade ürünü almıyorlar
Pages: [1]
  Print  

Jump to: