Bitcoin Forum
May 22, 2024, 04:43:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin yeni dönemin İsviçre Bankaları mı oluyor?  (Read 11839 times)
ecnnn
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 2

View Profile
February 27, 2018, 04:26:46 PM

direk kamu oyunu yanıltıcı bir açıklama ve karalama amaçlı bence. çünkü isviçre bankalarını insanlar kara para aklama ve vergi kaçırmak için kullanıyorlardı. madem yeni dönemin isviçre bankaları olacak diye bir açıklama yapıyorsun, ki bu durumu kabullenmişsin, ülkenin bütün kurumları neden bitcoini vergilendirmek için on takla atıyor. wikileaks saoolsun, yıllardır isviçre bankalarında hesabı olan zenginler her ülkede biliniyor. BTCde sadece zenginlerin parası yok ki...   teknik kısmına çok girmeyeceğim ama vergilendirme olayını yasal bir zemine oturtmak için ciddi efor sarfediyorlar şu an... şimdiye kadar kara para aklayan da akladı vergisini kaçıran da kaçırdı. onlara zaten her zaman her yol mübah.. bu arada privacy coinlerin de ciddi yaptırımlarla karşılaşacağı konusunda fud var, ordan da o yolu kapamaya çalışıyorlar.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
February 28, 2018, 09:48:28 AM

ben bankacılık sistemini geçersiz kılacağına inanmıyorum. çok gelişebilir talebi arta bilir evet ama bu bankacılık sistemin geçersiz olması paralelinde başka gelişmelerle olacak bir şey. evet herkesin kendi bankası var gibi hesaplar şahsa yönelik ve hesap verilmeyen bir sistem ama sadece o kadar. ben isviçre bankası benzetmesini de pek katılmıyorum.
win_win
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
February 28, 2018, 10:43:56 PM

Aslında bu amaçla kullanılmaya çok müsait. Adın soyadın olmadan sadece cüzdan adresiyle yaptığın transferlerle paranı gizli tutabilirsin.
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
March 01, 2018, 06:50:55 AM

Bence isvicre bankalarından daha  sağlam çünkü isvicre banakalarındaki paralar sonuç itibarı ile 3. kişilerin elinde ama bitcoin sen ile hesabın arasında hiç kimsenin haberi olmadan istediğiniz kişiye gönderebilir hemde hiç kimsenin haberi olmadan dolayısı ile isvicre bankalarından daha sağlam diyebiliriz diye düşünüyorum.

Drfalcon
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

Staker.network - POS Smart Contract ETH Token

View Profile WWW
March 01, 2018, 01:25:54 PM

Zaman zaman benim de aklıma geliyor; insanların çoğu hold durumunda. Almış bi köşeye koymuş. Benim tahminime göre 60-70k $ bandına çıktığı zaman bitcoin, o zaman herkes kendi kasasında(walletlarda) bir servet taşıyacak!

ELONCITY    ❱ ❱ ❱ ❱    Power The world for FREE!
Public Sale Coming Soon  │  https://eloncity.io/
cagcug
Newbie
*

Activity: 95

View Profile
March 01, 2018, 08:54:08 PM

Tam olarak bankalar gibi değil bence ama kesinlikle paranın yeni bir evresi olduğunu artık yavaş yavaş anlıyorlar.
Atelleia7
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
March 25, 2018, 11:12:00 PM

Ne varsa yabancılarda var :d
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
March 25, 2018, 11:29:31 PM

Benzetme güzel gelecekte oladabilir bilir ama bir İsviçre bankaları gibi korunamazlar. Şu anda İsviçre'yi neredeyse dünyanın tamamı koruyor. Bu yakın gelecekte bitcoin için olmaz gibi
akub2368
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
March 27, 2018, 08:33:18 PM

Çağın buluşu bitcoin bankalarında yerini alacak gibi
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
March 28, 2018, 06:27:14 PM

Bitcoin tamam belli yerlere gelecektir elbette hatta bankaların da ( küçük bankalar ) yerini alır ama o kadar da uzun boylu değil. İsviçre bankalarında belli bir ağırlığı var yani.
frankiemalton
Member
**

View Profile
April 05, 2018, 10:29:25 PM

İsviçre bankaları zaten Bitcoin cash alım satımı yapıyorlar birkaç yıldır.
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
April 06, 2018, 11:22:23 PM

Bitcoin güzel bir ilerleme kaydediyor ama bir İsviçre bankası olması o kadar kolay değil. İnsanların onu bırakıp da bitcoine alışması çok uzun sürecektir. Onu halletmek bile ayrı bir mesele
TheSpark
Full Member

Merit: 100

View Profile
April 07, 2018, 04:15:30 PM

Bence dinamik yapısı ve sürekli hareket eden fiyatı dolayısıyla pekte güvenli bir liman sayılmaz en azından şu anda durum böyle
etzecet
Jr. Member
*

Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
April 08, 2018, 01:47:40 PM

Bu cümle "Bitcoin,yeni dönemin İsviçre Bankaları olacak" gerçekten çok çarpıcı olmuş. Ben de gelecekte bitcoinin çok daha yüksek seviyelere çıkacağını ve günlük ödeme yöntemlerinden birisi olacağını düşünüyorum.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
April 08, 2018, 03:36:22 PM

Bu teorinin tutmasını için kripto paraların şimdiki halinden çok daha kuvvetli olmaları gerekiyor.
Devlet desteği bu işi çok kolaylaştırır ve Bitcoin insanların en güvendiği para birimi olabilir.

xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
April 08, 2018, 03:45:17 PM

O kadar da güçlü bir oluşum değil. Ayrıca güçlü olsa bile insanlar arasında bu gücü fark edilmedi. Bunlar önemli etkenler. Sen ne kadar iyi olursan ol. Sağlam reklam yapamazsan hiçbir işe yaramaz.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 08, 2018, 03:54:45 PM

Kesinlikle bu tarz bir potansiyeli var. Borsalar yasaklansa escrowlar aracılığıyla al sat işlemleri devam edecektir. Bitcoin dünya üzerinde bu kadar yüksek kabul edilebilirliğe sahip olduğu sürece değeri düşse de artsa da değerli ve geçerli olacaktır. Devletlerin bu konuda en önemli korkusu bence, kara para aklama durumları. Bunun için bir önlem alınabilir mi alınırsa nasıl olur ben de fikir yürütemiyorum ama bu sağlanmalı. Örneğin yasadışı silah veya uyuşturucu ticaretinde kullanılması durumları herkese zarar verecektir. Bunun bir yolla önüne geçilmesi gerekir. Tabi bunu yaparken de merkeziyetsiz yapısı korunmalı. Kolay bir durum değil ama bence global bir fikir birlikteliği ile aşılabilecek bir durum. Türkiye içinde önemli bir durum bence G-20 de bu yönde bir karar çıksa fiyat stabilizesine bile faydası olurdu diye tahmin ediyorum. Bununla ilgili kararlar dünya genelinde kabul görecek şekilde alınırsa itiraz veya olumsuz etkilenme yaşanmaz diye düşünüyorum.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
belhanda
Full Member

Merit: 100

View Profile
April 08, 2018, 07:50:03 PM

Bitcoini sadece kara paralar için kullanılan bir sistem olarak nitelendirirsek blockchain teknolojisine haksızlık etmiş oluruz.Amerikan Hazine şefi alttan alta bitcoin'i kötülemeye çalışmış.Umarım bu teknolojik sistemin önüne geçmeyi başaramazlar.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
April 08, 2018, 10:06:17 PM

Bu durum için hala çok güçsüz ve küçük çapta kalıyor. Uzun zaman gecirmesi lazım. Ayrıca zenginler İsviçre bankalarından bir kazık yemeli ki öyle olsun. Yoksa o adamlar niçin oradan buraya bir geçiş yapmak istesin.
lokiar7
Newbie
*

Activity: 23

View Profile
April 10, 2018, 12:46:22 PM

olur ileriyi dününen bi avrupa ülkesi oldukları icin
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: