Bitcoin Forum
June 16, 2024, 01:47:17 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: İbretlik btc-e.com konusu  (Read 170 times)
otto_diesel (OP)
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 13, 2018, 02:32:39 PM

Evet arkadaşlar bu konu gerçekten ibretlik bir konu. zamanında borsalara yüklü btc yatıranlar ve paralarını buralarda tutan insanlar bu sitelerin hacklenmesiyle birlikte yaya kaldılar.

https://btc-e.com

O yüzden yatırımımızın hepsini borsada tutarsak ileride olası risklerle karşı karşıyayız demektir.
Morchopius
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

BTC Alınır Satılır

View Profile
January 13, 2018, 02:36:45 PM

Binance açısından risk olacağını düşünmüyorum açıkcası

Burası boş kalmasın.
bitcointr01
Full Member

Activity: 149
Merit: 100

View Profile
January 13, 2018, 02:38:01 PM

Kesinlikle doğru, eğer trade yapmıyorsanız yani hodl için borsada tutuyorsanız, tutmamanızı öneririm. Official bir wallet indirip orada tutmanız daha mantıklı.
Morchopius
Member
**

BTC Alınır Satılır

View Profile
January 13, 2018, 02:41:13 PM

Kesinlikle doğru, eğer trade yapmıyorsanız yani hodl için borsada tutuyorsanız, tutmamanızı öneririm. Official bir wallet indirip orada tutmanız daha mantıklı.

Binancenin sigortası var hocam?

Burası boş kalmasın.
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
January 13, 2018, 02:49:40 PM

binance açısından nasıl doğru bulmuyorsunuz, yani binanancenin dokunulmazlığı mı var, hergün Hackerlar saldırı gerçekleştiriyor, çöker demiyorum, ama bir gün çökerse borsa paranızı alamazsınız.

o linki de tıklayın diye koydum, bir resim çıkıyor,

abd kolluk kuvvetlerine ait, onlardan hangi parayı alacaksınız, ki paranın %80 i çalındı %20 sini bile bulamadılar.
digital1755
Member
**

View Profile WWW
January 13, 2018, 05:23:54 PM

Hackerler borsaya operasyon yapar hesabınızı boşaltırlarsa hiç bir hak talep edemezsiniz. En güvenli yol kendi fiziksel cüzdanlarınızda paranızı tutmak. Her zaman kötü niyetli hack olayları vuku bulacak.
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
January 13, 2018, 06:01:21 PM

Yatırımları bir yere koymamak en güzeli hatta bunun için en güzel örnek Btc-e dir. Eskiden burayı kullanıyordum USD olduğu için al sat çok mantıklı geliyordu. el koyulmadan 1 ay önce içerideki paramı tesadüf çekmiştim sonrasında zaten hiç bir borsaya %100 girmedim. %50 bittrex, %25, poloniex, %25 binance şu an. bir token/coin almam gerekiyorsa 3 hesaptan ayrı ayrı alıyorum veya hepsinden farklı farklı coinler alıyorum. zahmetli oluyor ama en azından bana göre güvenli.
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
January 13, 2018, 10:23:54 PM

Arkadaşlar en risksiz olay harici cüzdandır borsa adı vermeye gerek yok hepsi çeker gider yaya kalırız. Sigorta falan dünyanın bir ucu bizi kurtarmazlar yanarız gibi geliyor bana.
exfilesx
Member
**

View Profile
January 13, 2018, 11:16:42 PM

Bu borsayı hiç kullanmadım açıkçası kullananlar açısından üzücü. Hiç bir borsanın garantisi yok tabiki ama trade yaptığımız için çekemiyoruzda borsalardan.
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
January 14, 2018, 01:13:38 AM

Evet arkadaşlar bu konu gerçekten ibretlik bir konu. zamanında borsalara yüklü btc yatıranlar ve paralarını buralarda tutan insanlar bu sitelerin hacklenmesiyle birlikte yaya kaldılar.

https://btc-e.com

O yüzden yatırımımızın hepsini borsada tutarsak ileride olası risklerle karşı karşıyayız demektir.

Bu gerçekten çok önemli bir uyarı dostum. Düşünsene al sat yaptığın borsa kapansın. Çok kötü konuşması bile. Kapatalım bu konuyu.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
January 14, 2018, 06:23:09 AM

cryptobey hocam, eskilerden olupda bu şekilde çok fazla btc kaybeden var, o zamanlar btc çerez gibi oradan oraya atılıyordu, küsüratlara önem vermiyordu kimse cüzdanlarda kayboluyordu o şekildeydi,

sonra birden btc yükseldi, (yükselmiş hali bile çok çok komik rakamlardı)

sonrasında bu borsa felaketi gerçekleşti gerçekten büyük kayıplar yaşandı o zamanlar dolar bazında,

şimdiki hesaba vurunca zaten, mecidiye köydeki trump tower'ı alacak kadar para kaybeden bireysel kullanıcılar vardır. öyle böyle paralar değil

o yüzden btc lerinize sahip çıkın, 2020 de ne kadar olacağını bir allah bilir.
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266
Merit: 0

View Profile
January 14, 2018, 07:41:20 AM

Borsalar çöküyorsa nereden alacağız koinleri, başka nasıl elde edebiliriz, bir airdrop diye bir şey varmış, onu araştırdım ama onla zor mesela ben MTH nasıl alırım?
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
January 14, 2018, 09:25:08 AM

Borsalar çöküyorsa nereden alacağız koinleri, başka nasıl elde edebiliriz, bir airdrop diye bir şey varmış, onu araştırdım ama onla zor mesela ben MTH nasıl alırım?

borsalar çöküyor değil. borsalar çökebilir o yüzden dikkat etmek lazım. hodl durumunda bekleyecekseniz elinizdeki coinle en mantıklısı cüzdana çekmek.
yok devamlı trade yapılıyorsa yapılacak birşey yok s.ke s.ke borsada tutacağız.

mth için önce btc eth ltc birisini alacaksın türk borsalarından. sonra bunu binance kucoin gibi birisine göndereceksin oradan da mth alacaksın veya satmak isteyen olursa foruma konu aç.
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
January 14, 2018, 10:32:30 AM

Borsalar sistemsel yetersizliklerden çökebilir ve bu durumda %100 olmasada %80-90 oranlarında verilerde bozulma olmaz ama sistem çökertiir yada hacklenirse hackleyenin insafına kalmış bir durum olur

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
otto_diesel (OP)
Hero Member

View Profile
January 14, 2018, 10:45:29 AM

Borsalar çökmüyor hocam, sadece çökme riski var, sizin btc ninizin sahibi, ptvt keyin sahibi kime odur. siz mantıken al-sat yapabilmek için private keyi vermiş oluyorsunuz, böylelikle bunun güvenliği borsaya geçmiş oluyor, o yüzden tedbirli olmak gerekiyor.
ATAK T-129
Sr. Member

Activity: 386
Merit: 250

View Profile
January 14, 2018, 10:59:29 AM

Kesinlikle borsalarda paralarınızı tutmanızı ÖNERMİYORUM! Arkadaş ibretlik bir konu açmış, ellerine sağlık.

Ben de bir aralar btc-e kullanıyordum ve içerden paramı çektikten 1-2 hafta sonra olay oldu ve zor yırttım. Bu aralar da Binance çok etkili, gümbür gümbür geldi resmen. Referans sistemiyle kısa zamanda bir çok yeni üye topladı. Bu hızlı büyüme beni çok korkutuyor ve bu yüzden Binance'e hiç bir şekilde bulaşmadım ve bulaşmayacağım da.

Son olarak... DİKKATLİ OLUN ARKADAŞLAR, HER ŞEYE TEDBİRLİ YAKLAŞIN BUNDA FAYDA VAR!!!
Pages: [1]
  Print  

Jump to: