Bitcoin Forum
August 18, 2019, 05:50:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.18.0 [Torrent] (New!)
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Asch(Xas), Merkezi Olmayan Applikasyon Platformu  (Read 326 times)
enfarktus
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 129


icolar.net


View Profile WWW
January 13, 2018, 04:52:49 PM
Last edit: November 01, 2018, 06:57:14 PM by enfarktus
Merited by gospodin (1)
 #1


ASCH, geliştiricilerin JavaScript ve yan zincir teknolojisine dayalı, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmak için bir dizi Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) ve Uygulama Programı Arabirimi (API) sağlayan, merkezi olmayan bir uygulama platformudur. ASCH, bir dizi endüstri standardı çözümü (özelleştirilmiş yan zincirler, akıllı sözleşmeler, uygulama barındırma, vb.) sağlayarak, geliştiricilerin JavaScript uygulamalarını hızlı ve basit bir şekilde oluşturabilecekleri, kullanımı kolay, tamamen işlevsel bir tak ve çalıştır ekosistem sunuyor.

ASCH, 2016 yılının hemen başında düzenlediği ico ile platformu için gerekli olan maddi kaynağı sağladı,  aynı yılın ağustos ayında ise mainnet’i yayınladı. Şu anda Mainnet 1.4 versiyonu kullanımda. ASCH platformunun coini olan XAS’ın toplam miktarı 114 Milyon adet, dolaşımdaki miktarı ise 93 Milyon.


ASCH’ı diğer coinlerden ayıran en önemli iki özelliği Side-chain ve Cross-chain özelliklerini Blockchain’e kazandıran ilk proje olmasıdır. Cross-chain yani çapraz zincir, farklı coinlerin aynı zincir arasında iletişim kurmasını ve birbirleriyle işlem yapabilmesini sağlayan sistemdir. Bir örnek ile açıklayacak olursak, elinizde bir miktar ASCH platformunun coini olan XAS’ın olduğunu düşünün, sahip olduğunuz bu XAS’ları Btc ile değiştirmeyi düşünüyorsunuz. Bu işlemi hiçbir borsaya gereksinim duymadan ASCH platformu altında, cüzdanınız üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Karşılıklı uzlaşı sağladığınız herhangi biri ile cüzdanlar üzerinden takas yapmak imkanına kavuşmuş olacaksınız. Bugüne kadar yapılan çalışmalarla ASCH ekibi, Btc, Bch ve Eth ile çapraz zinciri başarılı bir şekilde oluşturdu ve ASCH mainnet ile birlikte çalışabilir duruma getirdi.

ASCH’ın blockchain’e kattığı önemli özelliklerden bir diğeri olan Side-chain yani yan zincir teknolojisi ise ASCH blockchain’i altında oluşturulan uygulamaların(DAPPS) ana zincirden ayrı bir zincirde oluşturulmasını ifade ediyor. Ana zincir ile bağlantılı bu yan zincirler üzerinde gerçekleştirilen etkinlikler bu şekilde hiçbir zaman ana zinciri meşgul etmemiş ve ana ağın tıkanmasını engellemiş oluyor. Geçen yıl çıkan oyun uygulamasının Ethereum ağını nasıl kullanılmaz bir hale getirdiğini hatırlarsanız, Side-Chain’in ne kadar işe yarar bir değişim yarattığını da anlamış olacaksınız.

ASCH, uygulama SDK’ları(Yazılım Geliştirme Kiti) ile çeşitli endüstrilere uygulama çözümleri sunarak müşterilerin, kullanıcı dostu ve bağımsız blockchain uygulamaları oluşturmasına yardımcı olmakta. Uygulama SDK’ları(Yazılım Geliştirme Kiti), geliştiricilerin ve  kurumsal kullanıcıların finansal sözleşmeler, dijital varlıklar, dijital içerik, kamu malları, lojistik, mevduat, depolama gibi alanlarda hızlı ve basit bir şekilde yüksek performanslı blockchain uygulamaları geliştirmelerine olanak verir. ASCH, oyun, reklam, emlak, lojistik, tahmin, sosyal ağ, perakende, bankacılık, sigorta, güvenlik gibi aklınıza gelebilecek her alanda uygulamalar geliştirilmesine izin veren bir platformdur.


Hali hazırda ASCH platformunda ondan fazla uygulama(DAPPS) oluşturulmuş durumda. Bu uygulamalardan belli başlıları,

- CCtime
- Dream World
- Block Dino
- Help Chain
- Hello Kimi
- 3U Blockchain Club
- Subspace
- ENS
- Xingbei
- Koumei Cottage

Mesela bu uygulamalardan Dream World, blockchain tabanlı VR ve AR uygulamalar geliştirmeyi hedefleyen sanal uygulamalar projesi; yine ENS ise blockchain tabanlı oyun platformu uygulaması. ASCH’ın resmi sitesini ziyaret ederseniz sıraladığım bu uygulamalar hakkında ayrıntılı bilgiler de öğrenebilirsiniz. https://www.ASCH.io/dapps

ASCH’ın konsensus(onay) mekanizması DPOS + PBFT algoritmalarından oluşur. DPOS, delege sistemini kullanan pos mekanizmasıdır. ASCH ağında seçimle göreve gelen 101 delege blokların oluşturulmasından sorumludur. 100 XAS ödeyen her kullanıcı delege olmak için aday olabilir. XAS sahibi olan kullanıcılar cüzdanları üzerinden oylamaya katılarak 101 delegenin seçilmesini sağlar. ASCH Konsensüs Protokolü bu nedenle düşük enerji tüketimiyle çevre dostu, verimli ve yüksek hata-toleransı konsensus çözümüdür.


Üstteki görselde ASCH Platformunun belli başlı dönüm noktalarını görebilirsiniz. Mesela Ağustos 2016 yılında Mainnet’in yayınlanması, bundan tam bir yıl sonra Ağustos 2017’de ise platform üzerindeki ilk Dapp’ın yayınlanması; son olarak Ağustos 2018 yılında ise Bitmain anlaşmasının imzalanması. Görüldüğü üzere Ağustos aylarının ASCH için oldukça şanslı bir ay olduğunu söyleyebiliriz.


ASCH, Temmuz 2018 de dünyanın en büyük blockchain ve kripto  para şirketlerinden biri olan Bitmain ile bir partnerlik anlaşması imzaladı. Bu anlaşma ile Bitmain ve sahibi olduğu coin olan Bitcoin Cash ile ASCH ciddi bir ortaklık kurdu. Bitmain kurucusu Jihan Wu, bu anlaşmayla ilgili olarak “ASCH’ın çapraz zincir teknolojisini ortaya çıkarmasından sonra dikkatleri üzerine çektiğini, kendilerinin de bu duruma kayıtsız kalamadıklarını ve bu teknolojinin gelişiminin devam etmesi için destek olamaya karar verdiklerini” açıklamıştı. Bu aşamadan sonra ASCH, projeyi daha ileriye götürmek için ihtiyacı olan maddi desteği de sağlamış oldu. Bitmain dışında geçtiğimiz eylül ayında da Çin’in büyük firmalarından biri olan Fanwe(www.fanwe.com), yatırım bankası hizmet sağlayıcısı olan Shujinsuo, teknoloji firması Linkbit, teknoloji inovasyon şirketi olan ForceClouds(ki bu firma Bayer gibi dünyanın en büyük ilaç firmalarına altyapı sağlayan bir şirket), borsa sistemi olan DragonEx  ile de ortaklık anlaşmaları gerçekleştirdi. Bu şirket anlaşmaları dışında Çin Halk Bankası Dijital Para Birimi Araştırma Enstitüsü ve Kore de bulunan birkaç enstitü ile de ciddi görüşmeler yürütülüyor.

ASCH, şu anda resmi olarak dört borsada listeleniyor. Yakın dönemde iki borsayla daha anlaşma yapılmış olup, bu borsalarda XAS al-sat işlemleri başladığında ayrıca duyurulacaktır. ASCH’ın listelendiği borsalar:

• OKEx

• Coinegg

• Bit-z

• KuCoin

şeklinde sıralayabiliriz. Ben bugüne kadar Kucoin, Okex ve Coinegg borsalarında XAS al-sat işlemlerimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. Özellikle yüksek hacimi nedeniyle Coinegg borsasını, İşlem kolaylığı nedeniyle de Kucoin’i öneririm.

ASCH platformunun coini olan XAS’ı güvenli bir şekilde saklaya bilmeniz için WEB cüzdan, USB cüzdan ve MOBİL cüzdan seçenekleriniz bulunuyor. Ayrıca şu anda çapraz zincir teknolojisi ile uyumlu hale getirilmesi için bakım sürecinde olan bir de DESKTOP cüzdan seçeneği bulunuyor. Hangi platform üzerinden cüzdan adresi açarsanız açın, cüzdanı açarken aldığınız SEED ile bu cüzdan bilgilerinizi diğerleri ile bağlantılı şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle USB cüzdan seçeneği güvenliği en üst seviyeye taşımanız için güzel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

ASCH cüzdan adresini nasıl alabileceğinizi bilmiyorsanız, daha önce hazırladığım şu rehber http://icolar.net/ASCH-cuzdan-adresi-nasil-alinir/size yardımcı olacaktır. Yine ASCH Cüzdan seçeneklerinizi resmi site olan https://www.ASCH.io/wallet/ linki üzerinden inceleyebilirsiniz.

ASCH platformunun bir başka önemli özelliği de platformu altında oluşturulan uygulamaların, cüzdanlarında XAS tutan kişilere airdrop yöntemiyle belirli oranlarda dağıtılıyor oluşu. Ben 2017 yılından beri XAS sahibi olduğum için bugüne kadar yapılan dört airdropa katılmış oldum. Bu sistemle bir yatırımcı olarak hem ASCH platformuna yatırım yaparken, platform üzerinde yayınlanan uygulamaların da erken dönemde bir miktar sahibi olmuş oluyorum.   

Bu yazıyı okuduğunuzda çoğu kişi, 2016 yılında piyasaya çıkmış böyle bir coini neden daha önce duymadığı sorusunu sorabilir. Bir açıdan bakıldığında aslında bu soruyu sormakta haksız da sayılmaz. ASCH proje ekibi özellikle 2018 yılına kadar yalnızca hedefledikleri amaca ulaşmak için vaatettikleri blockchain’i kusursuz hale getirmek için uğraştılar ve bu amaçlarında da başarılı oldular. Şu anda ASCH platformu, daha önce whitepaper’ın da belirtiği amaçlarını gerçekleştirmiş ve kendi zincirini işlevsel kamu uygulamalarına açmış bulunmakta. Bu açıdan değerlendirildiğinde biz yatırımcılar için eleştirilmesi gereken tek nokta bugüne kadar reklam tanıtım çalışmalarına yeterli düzeyde ağırlık verilmemiş olması. Kişisel bir gözlem olarak şunu söylemek isterim ki, şu tanıtım konusu özellikle Çin menşeli projelerin genel problemi. Diğer Çin’li projelerde de aynı şekilde gerçek bir ürün ortaya koymadan tanıtım çalışmalarına başlanmadığı genel bir prensip gibi. ASCH dışında, Neo ve Achain projeleri de aynı süreci izledi.

ASCH’ın Türkçe, İngilizce, Çince, Rusça, Ukraynaca ve Vietnamca olmak üzere altı rfarklı dilde oluşturulmuş topluluğu bulunuyor. Özellikle Türk topluluğu İngilizce ve Çince gruptan sonra oluşturulan üçüncü topluluk olma özelliği taşıyor. ASCH Türkçe topluluğuna https://t.me/ASCH_TRtelegram linki üzerinden ulaşıp, ASCH hakkında merak ettiğiniz soruları sorabilir, ASCH hakkında güncel gelişmelerden haberdar olabilir ve zaman zaman gerçekleştirilen ödül kampanyalarına katılarak XAS kazanabilirsiniz. 

Bu yazıda sizlere ASCH platformu’nu ve onun coini olan XAS’ı dilim döndüğünce tanıtmaya çalıştım. Bu okuduklarınızla yetinmemenizi, farklı kaynaklardan ASCH Platformu’nu daha yakından tanımak için araştırmanızı öneririm. Araştırdığınızda siz de göreceksiniz ki ASCH, blockchain teknolojisine yeni ve işlevsel özellikler kazandıracak bir potansiyele sahip, kaliteli ve geleceği parlak bir projedir. 

ASCH Topluluğuna Katılın:

Telegram: https://t.me/Asch_TR
Twitter: https://twitter.com/Asch_io
Reddit: https://www.reddit.com/r/Asch_Platform/
Facebook: https://www.facebook.com/AschHQ/
Github: https://github.com/AschPlatform
Gitter Chatroom for Devs: https://gitter.im/asch-development
ASCH Forum: https://bbs.asch.io/

 

1566107419
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1566107419

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1566107419
Reply with quote  #2

1566107419
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1566107419
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1566107419

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1566107419
Reply with quote  #2

1566107419
Report to moderator
Reox
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 161
Merit: 103


View Profile
January 13, 2018, 05:37:36 PM
 #2

aslında XAS konusu vardı 5 ya da 6 ay önce.


bildiğim iki coin var XAS ve ETP

ikisinin de product'ı çok güzel fakat ikisinin de sorunu marketing. İki ekipte marketingden anlamıyor. Aslında iki ekipte asya tarafında potansiyelleri çok yüksekti. Eylül ayında ki çin yasağı iki coinide resmen öldürdü.

Mesela XAS çok büyük bir çin borsasındaydı volume u yükseliyordu

Metaverse ETP ise coinone'da listelenecekti bithumb olacak gibiydi ekip öyle güveniyordu ki kendine kucoin ETP'yi listelemek istedi, marketing ile ilgilenen kişi listelemek istiyorsanız 10 btc verin dedi Cheesy binance major bir exchange değil ETP'yi orada da listelemeyecez dediler.  Eylül ayında çin çöküşünden sonra gördüler major'ı Cheesy

Yani kısaca bu iki ekip asya tarafı olmadığı için geri kalan dünya için marketing yapmayı bilmiyorlar. Umarım iki coinde marketingi kısa sürede çözer ya da çin banı kaldırır, kore yeni coin ekleme regülasyonunda hafif düzeltmeler yaparsa coinler anca düzelebilir
enfarktus
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 129


icolar.net


View Profile WWW
January 13, 2018, 06:55:06 PM
 #3

Asch ekibi yeni  yeni uyandı olaya, bu son aylarda amerikadaki blockchain seminerlerine katılıp kendilerini tanıtmaya başladılar; daha önlerinde uzun bir yol var gibi.

burkay
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 103


CAT.EX Exchange


View Profile WWW
January 13, 2018, 07:01:52 PM
 #4

Applikasyon platformu olması ve fazla da alternatifi olmaması sebebiyle güzel bir seçenek gibi duruyor aslında projeyi detaylı inceleyerek alım yapılabilir 50 dolar beklentisi yaklaşık 30 kat değerlenmesi demek, güzel bir fırsat gibi duruyor.

alpoahmo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 420
Merit: 103View Profile
January 13, 2018, 07:04:42 PM
 #5

Applikasyon platformu olması ve fazla da alternatifi olmaması sebebiyle güzel bir seçenek gibi duruyor aslında projeyi detaylı inceleyerek alım yapılabilir 50 dolar beklentisi yaklaşık 30 kat değerlenmesi demek, güzel bir fırsat gibi duruyor.

Aynen öyle benimde dikkatimi çekti bu proje 50 dolar beklentisi üstüne daha çok araştıracağım bakalım artacak mı cidden bi tam araştırayım ona göre alacağım

enfarktus
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 129


icolar.net


View Profile WWW
January 13, 2018, 08:27:41 PM
 #6

Bu arada yakında Asch altyapısında eth'deki CryptoKitties benzeri bir uygulama yayınlanacak ve Xas sahiplerine airdrop ile dağıtılacak. Sitesi bu: http://www.hellokimi.org/

enfarktus
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 129


icolar.net


View Profile WWW
January 26, 2018, 06:38:28 PM
 #7

Cctime airdropu tamamlandı, sırada 4 Şubat'ta düzenlenecek olan hello kimi airdropu var.  Katılmak için cüzdanınızda en az 500 xas olması ve cüzdanınızı 5150000 block için kitlemeniz gerekiyor.

enfarktus
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 129


icolar.net


View Profile WWW
February 01, 2018, 07:29:19 PM
 #8

Asch, aynı anda iki Airdrop düzenliyor. Bunlardan ilki Hellokimi, yapmanız gereken 4 şubata kadar cüzdanınızda en az 500 xas olmalı ve cüzdanınızı 5150000 bloka kadar kitlemeniz. Diğeri ise SubSpace. Cüzdanınızda 10 şubata kadar en az 300 xas olmalı ve cüzdan adresinizi paylaştığım linke yazarak kayıt etmelisiniz. http://spchain.io/Home/AirDrop

enfarktus
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 129


icolar.net


View Profile WWW
May 12, 2018, 11:58:58 AM
 #9

Asch Türkiye temsilcisi olarak son bilgileri paylaşayım istedim. Temsilcilik konusu şaka tabi. Şaka olmayan kısıma gelirsek Asch, Bitcoin ile çapraz zincir iletişimi konusunda beta testini resmi olarak tamamlamış. Bu şekilde çapraz ve yan zincirler arası iletişim konusunda olağanüstü bir adım atmış oldu. Bu nedenle 27 Mayıs 2018 de Çin'de bir konferans düzenleyerek bu olayı blockchain dünyasıyla paylaşacaklar. Bu aşamada bir süredir beklenen yükseliş görülebilir.

Kaynağı da şuraya bırakayım: https://medium.com/aschplatform/may-27-2018-crowne-plaza-beijing-lido-asch-cross-chain-technology-conference-will-be-held-a7badc22372

enfarktus
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 129


icolar.net


View Profile WWW
August 01, 2018, 05:19:57 PM
 #10

Asch Okex borsasında listelenmesinden sonra bugün de yaptığı duyuruda Bitmain ile yaklaşık 7.5 milyon dolarlık yatırım anlaşması imzalamış. İki gün önce de Mainnet güncellemesiyle Asch 1.4 sürümüne güncellendi. Son haber de pet game olan BlockDino uygulamasını yayınladı. Tüm bunlar fiyata yüzde 10'luk bir yükseliş getirdi.

enfarktus
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 129


icolar.net


View Profile WWW
August 16, 2018, 05:09:30 PM
 #11

Asch'ın resmi tanıtım dosyasını çevirdim, coin özelliklerini merak edenler buyursun.

ASCH Temel Özellikler:

ICO Tarihi: Haziran 2016
Mainnet Yayınlanma: 16 Ağustos 2016
Toplam Miktar: 100 million XAS
Consensus Algoritma: DPoS + PBFT
Avantajları: JavaScript, Sidechain, Cross-chain, Multi-chain, BCH partneri.

ASCH, geliştiricilerin JavaScript ve yan zincir teknolojisine dayalı, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmak için bir dizi Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) ve Uygulama Programı Arabirimi (API) sağlayan merkezi olmayan bir uygulama platformudur. ASCH, bir dizi endüstri standardı çözümü (özelleştirilmiş yan zincirler, akıllı sözleşmeler, uygulama barındırma, vb.) sağlayarak, geliştiricilerin JavaScript uygulamalarını hızla yineleyebildikleri, kullanımı kolay, tamamen işlevsel bir tak ve çalıştır ekosistemi sunar. Ağustos 2018’de ASCH, çapraz zincir(cross-chain) teknolojisini başardı ve şimdi BTC ve BCH, ASCH mainnet ile birlikte çalışabilir durumda. Ayrıca ASCH, büyük işletmeler için iş modellerini optimize etmek için blok zinciri çözüm hizmetleri başlattı ve ASCH, işletmelerin yan zincirler ile çok daha fazla özgürlüğe sahip, bağımsız bir blok zincir inşa etmesine yardımcı olan yeni bir çoklu zincir konsepti geliştirdi.

ASCH’nin Felsefesi ve Vizyonu Hakkında:

ASCH, merkezi olmayan uygulamalar için ileriye dönük, birlikte çalışabilir, tek duraklı bir DApp çözümü ve bir ağdır. Karşılıklı başarı, öncü inovasyon, teknolojiye olan inanç ve geleceği benimseyen değerler ile ASCH, küresel ticari bir blockchain uygulama ekosistemi oluşturmaya ve token ekonomisinin temel taşı olmaya kendini adamıştır. ASCH, sadece çeşitli sektörleri desteklemek için blockchain teknolojisini kullanmakla kalmayacak, aynı zamanda dünya standartlarında bir ekonominin temellerini atacaktır.

ASCH Ekip Üyeleri:

⦁ CEO | Shan QingFeng
⦁ VP | Kuai Daping
⦁ CTO | Qian Hantao
⦁ Core Engineer | Liang Peili

ASCH Blockchain Explorer (https://explorer.asch.io/):

ASCH blok Explorer, ASCH üzerindeki mevcut aktiviteyi kolayca aramanıza olanak tanır, bu da bağlı akranlar, düğümler, aktif delegelerdeki verilerden en son işlem ve bloklara kadar her şeyi içerir.

Topluluk kaynakları:

⦁ ASCH Website: https://www.asch.io/
⦁ ASCH Medium Blog: https://medium.com/aschplatform
⦁ ASCH Twitter: https://twitter.com/ASCH_IO
⦁ ASCH Facebook: https://www.facebook.com/AschHQ/
⦁ ASCH Forum: https://bbs.asch.io/
⦁ ASCH Telegram:
 İngilizce: https://t.me/AschEnglish
 Türkçe: https://t.me/AschTurkish
 Rusça: https://t.me/AschRussian
⦁ ASCH Bitcointalk: No links to other forumsindex.php?topic=2176697.0

Nasıl katılırım?

Aktif bir topluluk üyesi olun ve ASCH’yi geliştirmeye yardımcı olun. Moderatörlerimize, sorularınız, görüşleriniz veya bizim için önemli olan fikirlerinizi belirtmek için mesaj atın.

ASCH Cüzdanı:

Cüzdan, kullanıcının dijital varlıklarını depolamak ve yönetmek için kullanılır. Kullanıcılarımıza mükemmel bir deneyim sunmak için ASCH cüzdanı kişisel merkez, uygulama merkezi, blok oluşturma, blok tarama ve düğümler gibi bölümlere sahiptir. Ayrıca oylama ve varlık transferi gibi işlevler de sağlar.

⦁ Online Cüzdan: https://wallet.asch.io/
Online Cüzdan Talimatları: https://www.reddit.com/r/Asch_Platform/comments/71wmlc/creating_an_asch_web_wallet/
⦁ Mobile Wallet
⦁ Android: http://asch-public.oss-cn-beijing.aliyuncs.com/appupdate/android/app-release.apk
⦁ iOS (Geliştirme aşamasında)
⦁ USB Wallet: http://downloads.asch.cn/appupdate/pc-wallet/asch-wallet-windows.zip
⦁ Light Client (Güncelleniyor)

Konsensüs Mekanizması:

ASCH, Delegated Proof of Stake (DPoS) ve Pratik Bizans Hata Toleransı (PBFT) kombinasyonunu kullanır. DPoS’da, 101 delege, oylama yoluyla XAS sahipleri tarafından seçilir. Oylama cüzdanda gerçekleşir. Delegeler ağdaki düğümleri çalıştırır ve bloklar oluşturur. PBFT, güvenlik ve hata toleransı amacıyla kullanılır; varsayım, ağdaki kötü amaçlı düğümlerin miktarının, sistemdeki toplam düğümlerin eşzamanlı olarak eşit ya da fazla olamamasıdır. Bu, ASCH’deki 68 düğümdür.

Geliştiriciler için Kaynaklar:

ASCH Platformu, geliştiricilere daha verimli gelişim araçları ve teknik destek sağlar. Üst düzey performansa sahip bağımsız ve eksiksiz bir blockchain’in keyfini çıkarabilirsiniz. ASCH Platformu size maksimum kontrol ve özgürlük vermeyi amaçlamaktadır.

⦁ GitHub: https://github.com/AschPlatform
⦁ Gitter Chatroom for devs: https://gitter.im/asch-development
⦁ Dökümanlar ve araçlar:
 Starter Tutorial: https://github.com/AschPlatform/asch-docs/blob/master/5_minutes/en.md
 SDK: https://github.com/AschPlatform/asch/blob/master/docs/asch_sdk_api_en.md
 API: https://github.com/AschPlatform/asch/blob/master/docs/asch_http_interface_en.md

Listelendiği Borsalar:

ASCH, KuCoin ve OKEX dahil olmak üzere bir dizi borsada. ASCH’ı, aşağıda listelenen borsalarda güvenli bir şekilde trade edebilirsiniz.
• OKEx
• Coinegg
• Bit-z
• KuCoin

DApps Listesi:

⦁ CCtime
⦁ Koumei Cottage
⦁ Dream World
⦁ Block Dino
⦁ Help Chain
⦁ Hello Kimi
⦁ 3U Blockchain Club
⦁ Subspace
⦁ ENS

sonerbo
Copper Member
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1147
Merit: 503View Profile
August 16, 2018, 05:43:18 PM
 #12

Bunun madenciliği nasıl yapılıyor ?? "Consensus Algoritma: DPoS + PBFT " Daha önce böyle birşey görmedim hiç. Az biraz google yaptım ama yine birşey bulamadım.

What can I do Sometimes...
enfarktus
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 129


icolar.net


View Profile WWW
August 16, 2018, 06:49:33 PM
 #13

Bunun madenciliği nasıl yapılıyor ?? "Consensus Algoritma: DPoS + PBFT " Daha önce böyle birşey görmedim hiç. Az biraz google yaptım ama yine birşey bulamadım.

101 delege sistemini kullanıyor hocam. İşleyişi şu şekilde:

S: ASCH’ın Konsensus Mekanizması nedir?
Y: Asch, Delegated Proof Of Stake (DPOS) konsensus mekanizmasını kullanır. DPOS’ta, 101 delege, oylama yoluyla XAS sahipleri tarafından seçilir. Oylama cüzdanda gerçekleşir. Delegeler ağdaki düğümleri çalıştırır ve bloklar oluşturur.

S: Bir temsilci olarak nasıl kaydolurum ve oy kullanırım?
Y: Herhangi bir hesap 100 XAS ödeyerek bir delege olmak için kayıt olabilir. İlk 101’den biri olmanın yanı sıra, bir temsilci, blokları oluşturmak için cüzdanlarında 100 XAS değerine sahip olmalıdır. Bir temsilci olarak kaydedildikten sonra, sahipler delege için oy verebilir.

deliedenpsikolog
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 1

Market Integration Platform


View Profile
August 16, 2018, 07:18:15 PM
 #14

valla hocam piyasa artık o kadar düştü ki, kimse yatırım yapmıyor artık icolara, ne olacak belli değil bu piyasa

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
sonerbo
Copper Member
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1147
Merit: 503View Profile
August 16, 2018, 07:41:17 PM
 #15

Bunun madenciliği nasıl yapılıyor ?? "Consensus Algoritma: DPoS + PBFT " Daha önce böyle birşey görmedim hiç. Az biraz google yaptım ama yine birşey bulamadım.

101 delege sistemini kullanıyor hocam. İşleyişi şu şekilde:

S: ASCH’ın Konsensus Mekanizması nedir?
Y: Asch, Delegated Proof Of Stake (DPOS) konsensus mekanizmasını kullanır. DPOS’ta, 101 delege, oylama yoluyla XAS sahipleri tarafından seçilir. Oylama cüzdanda gerçekleşir. Delegeler ağdaki düğümleri çalıştırır ve bloklar oluşturur.

S: Bir temsilci olarak nasıl kaydolurum ve oy kullanırım?
Y: Herhangi bir hesap 100 XAS ödeyerek bir delege olmak için kayıt olabilir. İlk 101’den biri olmanın yanı sıra, bir temsilci, blokları oluşturmak için cüzdanlarında 100 XAS değerine sahip olmalıdır. Bir temsilci olarak kaydedildikten sonra, sahipler delege için oy verebilir.

Master node gibi mi ? Yoksa sadece belirlenen miktar cüzdanda olması yeterlimi. Bir kaç yazı okudum anladığım node kurmak gerekli gibi ama dedim ya ilk kez görüyorum böyle birşeyi. Bir ara waveste vardı galiba delege olayı yerelden bir arkadas oy kullanıp destek olmamızı istiyordu .

What can I do Sometimes...
enfarktus
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 129


icolar.net


View Profile WWW
August 16, 2018, 08:04:02 PM
 #16

Bunun madenciliği nasıl yapılıyor ?? "Consensus Algoritma: DPoS + PBFT " Daha önce böyle birşey görmedim hiç. Az biraz google yaptım ama yine birşey bulamadım.

101 delege sistemini kullanıyor hocam. İşleyişi şu şekilde:

S: ASCH’ın Konsensus Mekanizması nedir?
Y: Asch, Delegated Proof Of Stake (DPOS) konsensus mekanizmasını kullanır. DPOS’ta, 101 delege, oylama yoluyla XAS sahipleri tarafından seçilir. Oylama cüzdanda gerçekleşir. Delegeler ağdaki düğümleri çalıştırır ve bloklar oluşturur.

S: Bir temsilci olarak nasıl kaydolurum ve oy kullanırım?
Y: Herhangi bir hesap 100 XAS ödeyerek bir delege olmak için kayıt olabilir. İlk 101’den biri olmanın yanı sıra, bir temsilci, blokları oluşturmak için cüzdanlarında 100 XAS değerine sahip olmalıdır. Bir temsilci olarak kaydedildikten sonra, sahipler delege için oy verebilir.

Master node gibi mi ? Yoksa sadece belirlenen miktar cüzdanda olması yeterlimi. Bir kaç yazı okudum anladığım node kurmak gerekli gibi ama dedim ya ilk kez görüyorum böyle birşeyi. Bir ara waveste vardı galiba delege olayı yerelden bir arkadas oy kullanıp destek olmamızı istiyordu .

Masternode benzeri. Benzer sistemi Komodo'da kullanıyor aslında. Komodo'da bu sayı 30 kişi ile sınırlı. Buradaki sistemin asıl amacı ağda güvenliği sağlamak diye biliyorum. Kaldı ki bu delege sisteminde blok üretmek dışında bir de Asch topluluğu için aktif bir rolünüz de olmalı. Yani 101 delege arasına katılmak için Asch'ın forumunda aktif olarak materyal de üretmek gerekiyor. Bu şekilde topluluğun bir parçası olduğunuzu göstermiş oluyorsunuz. Alıştığımız gibi pasif bir sistem değil anlayacağınız.

enfarktus
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 129


icolar.net


View Profile WWW
August 16, 2018, 08:06:10 PM
 #17

valla hocam piyasa artık o kadar düştü ki, kimse yatırım yapmıyor artık icolara, ne olacak belli değil bu piyasa

Hocam Asch'ın ico'su 2016 yılında düzenlendi zaten. Son 1,5 yıldır borsalarda listelenmiş, piyasada olan bir coin.

Boinkit
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 388
Merit: 178


View Profile
August 17, 2018, 04:54:02 PM
 #18

merkezi olmayan uygulama platformu olduğunu biliyorum. hedef blockchain altyapısını geliştiriciler ve kullanıcılar için kolaylaştıracak uygulamalar üretmek. başarılı olurlar mı? marketin haline bakınca ekiplerin çok çalışması gerekli.


casty3000
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 532
Merit: 100View Profile
August 17, 2018, 04:57:47 PM
 #19

Ben bunun konusunu ilk defa gördüm forumda arkada kalmış heralde. tam anlamadım ama herkes müdahele edebilecek mi ?

enfarktus
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 129


icolar.net


View Profile WWW
August 18, 2018, 06:41:52 PM
 #20

merkezi olmayan uygulama platformu olduğunu biliyorum. hedef blockchain altyapısını geliştiriciler ve kullanıcılar için kolaylaştıracak uygulamalar üretmek. başarılı olurlar mı? marketin haline bakınca ekiplerin çok çalışması gerekli.
Ekip başarılı, başarılı olmasına da bugüne kadar işin tanıtım yönünü çok fazla ihmal ettiler. Yakın bir döneme kadar projeyi anlatan tek bir ingilizce videoları bile yoktu. Ağında bugüne kadar 8-9 dapps çıkardı. Bunlardan 4'ünü Asch tutanlara airdrop ile dağıttılar. Ağ yapısı olarak Neo'dan daha iyi bir sistem olduğunu biliyorum ama iyi olması yatırımcılara kazandırması için yeterli olmuyor maalesef.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!