Bitcoin Forum
April 24, 2024, 09:11:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: Legalno rudarenje u Srbiji  (Read 1604 times)
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
August 08, 2018, 11:25:22 AM
 #61

daj da pitam jel se isplati jos uvjek rudarit ili bas i ne?
Trenutno je neisplativo, ako nisi ranije otplatio hardver, ali mislim da i onako vecina rudari i hodla,cekajuci bolje dane i vise cene. Po ovim cenama prodaje samo ko nema da plati racun za struju.
1713949907
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713949907

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713949907
Reply with quote  #2

1713949907
Report to moderator
1713949907
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713949907

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713949907
Reply with quote  #2

1713949907
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713949907
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713949907

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713949907
Reply with quote  #2

1713949907
Report to moderator
1713949907
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713949907

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713949907
Reply with quote  #2

1713949907
Report to moderator
1713949907
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713949907

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713949907
Reply with quote  #2

1713949907
Report to moderator
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
August 08, 2018, 12:36:38 PM
 #62

daj da pitam jel se isplati jos uvjek rudarit ili bas i ne?
Trenutno je neisplativo, ako nisi ranije otplatio hardver, ali mislim da i onako vecina rudari i hodla,cekajuci bolje dane i vise cene. Po ovim cenama prodaje samo ko nema da plati racun za struju.

Zašto ljudi kažu da nije isplativo rudariti? Moja još uvijek nisam otplatio opremu ali zarađujem dvostruko više nego što plaćam struju. Konkretno, rudarim ETC i zarađujem oko $4.5 dnevno, a na struju potrošim oko 15 kn (oko $2.33). Po meni je to još uvijek više nego OK zarada. Naravno da isplativost nije kao što je nekad bila, ali samo ako odmah prodaše ono što izrudariš. Ako držiš i čekaš bolje dane kao ja, onda je isplativost još veća.
Jedino se može reći da je isplativost rudarenja jako pala u odnosu na 1. mjesec ali nikako se ne bi složio da se ne isplati.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
August 09, 2018, 02:24:24 PM
 #63

daj da pitam jel se isplati jos uvjek rudarit ili bas i ne?
Trenutno je neisplativo, ako nisi ranije otplatio hardver, ali mislim da i onako vecina rudari i hodla,cekajuci bolje dane i vise cene. Po ovim cenama prodaje samo ko nema da plati racun za struju.

Zašto ljudi kažu da nije isplativo rudariti? Moja još uvijek nisam otplatio opremu ali zarađujem dvostruko više nego što plaćam struju. Konkretno, rudarim ETC i zarađujem oko $4.5 dnevno, a na struju potrošim oko 15 kn (oko $2.33). Po meni je to još uvijek više nego OK zarada. Naravno da isplativost nije kao što je nekad bila, ali samo ako odmah prodaše ono što izrudariš. Ako držiš i čekaš bolje dane kao ja, onda je isplativost još veća.
Jedino se može reći da je isplativost rudarenja jako pala u odnosu na 1. mjesec ali nikako se ne bi složio da se ne isplati.
Koliko kosta kompletna oprema na kojoj izrudaris tih 4,5 USD dnevno? Ako trosis preko 2 USD dnevno na struju, pretpostavljam da imas nekoliko grafickih karti.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
August 09, 2018, 03:51:08 PM
 #64

daj da pitam jel se isplati jos uvjek rudarit ili bas i ne?
Trenutno je neisplativo, ako nisi ranije otplatio hardver, ali mislim da i onako vecina rudari i hodla,cekajuci bolje dane i vise cene. Po ovim cenama prodaje samo ko nema da plati racun za struju.

Zašto ljudi kažu da nije isplativo rudariti? Moja još uvijek nisam otplatio opremu ali zarađujem dvostruko više nego što plaćam struju. Konkretno, rudarim ETC i zarađujem oko $4.5 dnevno, a na struju potrošim oko 15 kn (oko $2.33). Po meni je to još uvijek više nego OK zarada. Naravno da isplativost nije kao što je nekad bila, ali samo ako odmah prodaše ono što izrudariš. Ako držiš i čekaš bolje dane kao ja, onda je isplativost još veća.
Jedino se može reći da je isplativost rudarenja jako pala u odnosu na 1. mjesec ali nikako se ne bi složio da se ne isplati.
Koliko kosta kompletna oprema na kojoj izrudaris tih 4,5 USD dnevno? Ako trosis preko 2 USD dnevno na struju, pretpostavljam da imas nekoliko grafickih karti.

Iskreno, ne sjećam se točno koliko sam sve platio jer sam kupovao grafičku po grafičku. Ali kupovao sam u veljači kad su cijene bile puno veće nego sad. Mislim da bi sad za cijenu koju sam plaćao GTX1060 6GB lako dobio GTX1070. Mislim da sam GTX1060 6GB (imam ih 6 kom) plaćao oko 2500 kn, a GTX1070 oko 3500 kn. Sve osim jedne sam kupio preko Njuškala.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
fruitspirit
Member
**
Offline Offline

Activity: 164
Merit: 13


View Profile
August 09, 2018, 05:01:54 PM
 #65

Sad gledam da brdo ljudi preko facebooka, vjerojatno i njuškala i ostalih oglasnika, masovno prodaje opremu koju je kupovata na vrhuncu cijena i to za puno manje nego što su ga platili čak i duplo manje, vjerojatno da vrate novac koji su uložili

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
August 09, 2018, 09:56:03 PM
 #66

daj da pitam jel se isplati jos uvjek rudarit ili bas i ne?
Trenutno je neisplativo, ako nisi ranije otplatio hardver, ali mislim da i onako vecina rudari i hodla,cekajuci bolje dane i vise cene. Po ovim cenama prodaje samo ko nema da plati racun za struju.

Zašto ljudi kažu da nije isplativo rudariti? Moja još uvijek nisam otplatio opremu ali zarađujem dvostruko više nego što plaćam struju. Konkretno, rudarim ETC i zarađujem oko $4.5 dnevno, a na struju potrošim oko 15 kn (oko $2.33). Po meni je to još uvijek više nego OK zarada. Naravno da isplativost nije kao što je nekad bila, ali samo ako odmah prodaše ono što izrudariš. Ako držiš i čekaš bolje dane kao ja, onda je isplativost još veća.
Jedino se može reći da je isplativost rudarenja jako pala u odnosu na 1. mjesec ali nikako se ne bi složio da se ne isplati.
Koliko kosta kompletna oprema na kojoj izrudaris tih 4,5 USD dnevno? Ako trosis preko 2 USD dnevno na struju, pretpostavljam da imas nekoliko grafickih karti.

Iskreno, ne sjećam se točno koliko sam sve platio jer sam kupovao grafičku po grafičku. Ali kupovao sam u veljači kad su cijene bile puno veće nego sad. Mislim da bi sad za cijenu koju sam plaćao GTX1060 6GB lako dobio GTX1070. Mislim da sam GTX1060 6GB (imam ih 6 kom) plaćao oko 2500 kn, a GTX1070 oko 3500 kn. Sve osim jedne sam kupio preko Njuškala.
Verujem da se sada moze kupiti za manje novca, a i tacan iznos nije toliko bitan. Moja poenta je da po trenutnim cenama samo za otplatu hardvera treba (gruba procena) oko dve godine. Zato sam napisao da rudarenje trenutno nije isplativo. Naravno, sve se moze promeniti vec za par nedelja, ali trenutno je ovako.
coindetective
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 100


View Profile
August 13, 2018, 08:26:13 AM
 #67

Kao sto neko gore rece, prodavati sada je veoma losa odluka.

To rade samo oni koji ne mogu da plate struju drugacije ili oni koji nemaju povjerenja u crypto odrzivost.

Ako je ovo drugo, onda su u pogresnoj industriji.


Darkslix (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 106



View Profile
October 03, 2018, 09:25:11 AM
 #68

Kao sto neko gore rece, prodavati sada je veoma losa odluka.

To rade samo oni koji ne mogu da plate struju drugacije ili oni koji nemaju povjerenja u crypto odrzivost.

Ako je ovo drugo, onda su u pogresnoj industriji.


Potpuno si u pravu, ko do proleća nije prodao krypto sada nikako ne treba da prodaje samo u krajnjoj nuždi

★ ★ ★ ★ ★   DeepOnion    Anonymous and Untraceable Cryptocurrency    TOR INTEGRATED & SECURED   ★ ★ ★ ★ ★
› › › › ›  JOIN THE NEW AIRDROP ✈️        VERIFIED WITH DEEPVAULT  ‹ ‹ ‹ ‹ ‹
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ANN  WHITEPAPER  FACEBOOK  TWITTER  YOUTUBE  FORUM   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ZeljkoNemet
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 7

Gigzi - Independent Wealth Management


View Profile
October 03, 2018, 06:16:09 PM
 #69

mislim da smo trenutno na dnu i da bi ubrzo cene trebale ici gore jedini trade koji bi sad radio je menjao btc u altcoine Smiley

GIGZI - INDEPENDENT WEALTH MANAGEMENT
www.gigzi.com
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
October 04, 2018, 08:04:35 AM
 #70

mislim da smo trenutno na dnu i da bi ubrzo cene trebale ici gore jedini trade koji bi sad radio je menjao btc u altcoine Smiley

Dno = 0,00

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
October 04, 2018, 04:28:17 PM
 #71

Kao sto napisa sbogovac, dno je na nuli. Svi smo mi optimisti, ali, realno gledano, nece sve valute ni preziveti, a kamoli dostici neku veliku vrednost. Sad se mesaju karte, a posle cemo da igramo sa onim sto imamo u ruci.
ZeljkoNemet
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 7

Gigzi - Independent Wealth Management


View Profile
October 05, 2018, 04:49:33 PM
 #72

mozes ti dici na bankomatu 20 novcanica znaci ako nadjes neki bankomat koji ima novcanice od 5000 mozes podici 100000. Sve sto dizes u banci ili tako nesto postoji mogucnost da ce te jednog dana pitati za poreklo. Zato iskreno nsita preko banke nego samo payoneer i cao Smiley

GIGZI - INDEPENDENT WEALTH MANAGEMENT
www.gigzi.com
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
October 05, 2018, 08:04:31 PM
 #73

Koiko dnevno mozes dici novca u srbiji a da ne podlegnes pisnju prijave I objasnjenje o poreklu novca?
Nije poenta koliko dnevno podignes sa racuna, nego koliki priliv dobijes iz inostranstva. Odavno se nisam raspitivao jer ne planiram skoro da prodajem, ali ako se ne varam moras da objasnis poreklo i potpises izjavu u banci cak i za male iznose, reda velicine par stotina EUR. Treba praviti razliku izmedju izjave o poreklu priliva u banci i objasnjavanja poreskoj upravi odakle ti novac. Ono prvo je bezbolno, a ovo drugo ume bas da zaboli Sad
CryptoCoinArbitrage
Member
**
Offline Offline

Activity: 485
Merit: 12

$WPP $HyFi https://hyfi-corp.com/


View Profile
October 05, 2018, 11:43:21 PM
Last edit: October 06, 2018, 12:07:45 AM by CryptoCoinArbitrage
 #74

Rudarenje je informatički posao. Ne mislim da se mnogo razlikuje od drugih IT poslova. Druga stvar kako će se prijaviti prihodi, troškovi i amortizacija. 
ZeljkoNemet
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 7

Gigzi - Independent Wealth Management


View Profile
October 06, 2018, 10:53:26 PM
 #75

kazem napravite payoneer karticu. Nikad ne dizete pare u banci i nece imati nikakve informacije o Vama i nema brige.

GIGZI - INDEPENDENT WEALTH MANAGEMENT
www.gigzi.com
Dzeronimo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 103


View Profile WWW
October 07, 2018, 02:20:54 PM
 #76

Jesi li prebacivao fiat sa neke Crypto menjacnice (na primer Cex) na Payoneer karticu? Na sajtu se ne vidi koliki su troskovi. Kakva su tvoja iskustva?
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!