Bitcoin Forum
May 02, 2024, 02:29:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Yatırımınız güvende mi?  (Read 1505 times)
Ceisus
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
April 12, 2018, 04:36:37 AM

konuyla tam olarak ilgili olmasa da ben kendi güvenliğimi yazıcıya yazdırdığım verileri gömerek saklıyorum ve birkça yakın aile bireyi haricinde kimseye söylemiyorum bunları.

Gömmek derken hocam? Fiili anlamda cidden gömmek mi? Testiye koyup toprak altına gömmek gibi?
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
April 12, 2018, 05:54:46 AM

2fa kodunu kaybetmek, sitenin destek bölümü ile bolca uğraşmak anlamına gelir. kağıda şifreleri qr kod ile bastırmak çok yerinde. aynı şifreleri flash diske, sd karta 2,3'er kopyasını almak yerindedir. bilgisayara virüs girer o bilgileri alır ona dikkat edin. teamviver ile kime uzaktan bağlantı izni veriyorsanız hiçbir koşulda en ufak dosya transferi yapmasına izin vermeyin. giriş anahtarı bir kere sizden çıktığında dönüşü yok.
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
April 12, 2018, 05:20:51 PM

Multifactor Authentication onemli bir konu. Back up key elinizde olmaz ise telefon ve ya ipad inizi kaybettiginiz zaman en az 2 haftaya yakin bekleyebiliyorsunuz. Bu donemde alim satim dan kayip yasayabilirsiniz. 2Factor gercekten faydali bir arac ama back up i elinizde bulundurmaniz onemli.
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
April 27, 2018, 07:03:53 PM

en büyük problemlerden birisi artık yatırımların güvenliği. gerçekten ilk zamanlardaki hangi altcoine yatırımın yapalım ın yerini elimizdekileri nasıl daha güvende tutarız aldı. bu piyasa hiçbirşeyin takibi mümkün olmadığından bundan kötü yönde yararlanmak isteyen bir sürü insan çıkacaktır. bu yüzden olabildiğinden güvenlik adımları oluşturulup private key ler online olmayan yerlerde saklanmalı...
lightbringer14
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
April 27, 2018, 07:31:52 PM

Hiçbirsey %100 güvende değil. Burada kendimiz bilgi alıp ona göre elimizden geldiğince kendi yatırımımızi güvence almamız lazım. Ortalıkta çok fazla olta var ve elimizi attığımızda ciddi zararlar ile karşılaşıyoruz. Tabiki de tecrübe lazım ama biraz da dikkatli olmak lazım.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
ikinokta
Newbie
*

Activity: 171

View Profile
April 27, 2018, 10:55:34 PM

Bence açıkçası güvende, çünkü ben pvt key kullanmıyorum json file kullanıyorum, tabi o da çalınabiliyor ama bir yere kadar daha zor çalınması
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
April 28, 2018, 12:22:41 PM

Ben bu konuyu epeyce düşündüm. Öncelikle olası bir felaket senaryosunda aklınıza gelecek ilk şey emin olun kriptolarınız olmayacaktır. Canınızı kurtarmaya bakın. Canınız yoksa kriptonuzun sizin için bir önemi de yok.

Canı kurtardıktan sonra mala dönme zamanımız geldiğinde de öncelikle kripto hiçbir zaman acil ihtiyaç durumunda kullanmam gereken bir değer olmadı. Onu düşünecek kadar rahatladıysam en kolay erişebileceğim yer her zaman dijital saklama alanları olacaktır. Keza o alanlara ulaşamıyorsam zaten farklı bir yerde sakladım kriptoları kullanabilme şansına da sahip olmayacağım.

Bu düşünceleri aktardıktan sonra kara verdiğim en mantıklı saklama ortamına geleyim:

"Bir HW wallet, güvenli olduğunu düşündüğüm dijital saklama alanlarında kriptolanmış seed kayıtları ve bu kayıtlara ulaşabilmek için aklımda tutabileceğim ve birkaç güvenli yerde saklayacağım kısa bir password."
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
April 29, 2018, 05:27:59 AM

Su ana kadar sadece borsa adreslerinde tuttum. Guvenilir olmadigi soyleniyor ama cekmek icin 2fa gerekli. Bu konudada sahtekarlik yapabiliyorlarmi?
Gocu
Member
**

Activity: 302
Merit: 12

View Profile
April 29, 2018, 09:32:20 AM

Ben tüm banka işlemlerini,cüzdan işlerini telefondan hallediyorum.Bilgisayarımda bankacılık ve kripto para işlemlerini kullanmıyorum.Ne kadar doğru bilmiyorum ama telefonun daha iyi korunduğunu söylüyorlar.
baris553
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
April 30, 2018, 12:42:03 PM

Deprem ya da yangın gibi durumlarda ilk önce canımı ailemin canını düşünürüm yatırımımı düşünmem o an. tabi yatırırım çöp olursa çok üzülürüm ama yapacak bişey yok
yasin0538
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
May 02, 2018, 12:00:59 PM

ben her gün işim bittiğinde dosyalayıp faceden kendime gönderiyorum sizede tavsiye ederim.
criptocash
Jr. Member
*

Activity: 240
Merit: 7

View Profile
May 02, 2018, 01:23:45 PM

düşündümde ani felaket senaryolarına yönelik olarak hiç bir hazırlığım yokmuş. Biran önce bir acil drum planlaması yapmam lazımmış
skaynar
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
May 04, 2018, 01:27:12 AM

Hiç bu kadar ayrıntılı düşünmemiştim. Her türlü bir tehlike var. Tam olarak ne yapmak lazım vücuda dövme mi yaptırsak ne yapsak
vatalay
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
June 23, 2018, 07:15:09 PM

yapilan hic bir yatirimin %100 güvencesi yoktur yani bugun bütün yatırımınızı bir bankaya bile yapmış olsaniz geçmişte örnekleri olduğu gibi bununda bir garantisi yoktur
karakan77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
June 24, 2018, 06:14:51 PM

Kripto paralarım, cüzdanlarım, borsa bilgilerim 2FA ve bunlar gibi önemli ve kaybedilmemesi gereken bilgilerimi öncelikle asla ve asla online bilgisayarımda tutmuyorum hatta şite şifrelerini bile kayıt etmiyorum.Bunnun yerine bilgilerimi iki ayrı eş usb bellekte ve iki ayrı kara kaplı defterde farklı ev adreslerinde tutuyorum bir ara google drive a yüklemeyi de düşündüm ama sonra güvenli olmayacağına karar verdim dört ayrı yedeğim ile şimdilik mutluyum  Cheesy

Evde küçük çocuğunuz varsa güvenlik önlemlerinizi üst seviyede tutun derim.Onlar her deliğe girip çıkabilir dikkat derim.

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
June 25, 2018, 08:22:31 AM

Şu ana kadar çok büyük paralar kazanmadığım için herşey bilgisayarımda Cheesy ama biraz para kazanınca sırf walletler için 2. bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Pc nize sızılmadığı sürece yada private key paylaşmadığınız sürece cüzdanlarınıza bişey olacağını sanmıyorum.
bitpazari (OP)
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 25, 2018, 04:42:44 PM

Konuyu açalı epey zaman geçmiş 14k dan düşmüşüz yatırımlar güvende değil  Grin Şaka bir yana önlem almayan üyelerimizin konuya eğilmelerini istiyorum varınız yoğunuz uçtuktan sonra ah vah etmeyin. Ben anlamam bilmem diyen olursa özelden yardımcı olurum kendi taktiklerinizi geliştirmelisiniz madde madde saysak bile unuttuğumuz aklımıza gelmeyen veya dolandırıcıların yeni tuzaklarına düşebilirsiniz. En başta dikkatli olmalı üç kere düşünerek hareket etmelisiniz. Sağlam yedek almayı unutmayın yaptığınız her işlem sonrası şifre yedeği backup json dosyası gibi yedeklerinizi şifreleyerek saklayın hangi siteye hangi mail adresiyle üye oldunuz not alın. Ekran görüntüsü almak işinizi kolaylaştırabilir. Kayıt ettiğiniz yedekleriniz dikkatli şekilde saklanmadığı zaman başınızı ağrıtabilir.
hadikocum1
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
June 25, 2018, 05:32:20 PM

bence fiziksel olarak saklanmalı ama yedekleri olmalı yinede çok büyük bir mevlanız yoksa ben dijital olarak saklarım.
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
June 26, 2018, 06:30:31 PM

Deprem tarzı bir durumda canımızı kurtarmak dururken coin aklıma gelir mi bilmiyorum ama yatırımları güvene almak gerçeği de bir gereklilik. Bu yüzden güvenilen biriyle daha -kardeş, baba gibi- bu bilgileri paylaşmak ve bir yedeğinin de onlarda durması kötü anlarda ikilemde kurtulmaktan bırakabilir.
sanjimor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 26, 2018, 09:19:37 PM

En güvenlisi usb cüzdanlar hele borsalar en güvensizi bence borsalar pri keyleri senin elinde olmayan cüzdanlarda tokenler. Borsalar coinleri alıp kacabilir
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: