Bitcoin Forum
April 19, 2024, 08:48:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni Yerli Bitcoin ile Alışveriş Sitesi  (Read 4560 times)
BtcPazar (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile WWW
August 17, 2013, 01:04:20 AM

Merhaba Arkadaşlar.

Ben Salih TURAN. Php yazılımcısıyım. Aynı zamanda market işletiyorum (vergi levham fatura vs mevcut). Bu işi yasal yollardan yapmak amacıyla Daha önceden hazırlamış olduğum e ticaret yazılımımı biraz modifiye ederek Bitcoin uyumlu hale getirdim.
İlk etapta ürün seçimini yapıp, fotoğraflarını çekip, bitpay sisteminden onayı aldıktan sonra siteye entegre edip direkt olarak satma hedefim var.

Tabiki bu etapta sizlerin de önerilerinize ihtiyacım var. Siteyi mümkün olduğu kadar ileriye taşıma gibi bir hedefim var. Ülkemizde hem Bitcoin merakını artırmak, hem de minerları artırmak gibi bir hayalim var. Ayrıca Elektronik mühendisi arkadaşım aliexp.. sitesinden asic şeması satın aldı, prototipini hazırlayacak ve ilk defa yerli malı bir asic kullanabileceğiz.

Fatura olayına gelince ise TL bazında aynı ürünün satış fiyatı olarak yazmayı düşünüyorum.

adres: btcpazar.com
1713559691
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713559691
Reply with quote  #2

1713559691
Report to moderator
1713559691
Hero Member
*

Ignore
1713559691
Reply with quote  #2

1713559691
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713559691
Hero Member
*

Ignore
1713559691
Reply with quote  #2

1713559691
Report to moderator
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3696
Merit: 2067

Crypto Swap Exchange

View Profile
August 17, 2013, 01:36:22 AM
Last edit: December 18, 2013, 03:46:04 PM by ealfskillz

Siteye gelince, tasarım çok basit olmuş, mutlaka geliştirilmeli. Böyle yerlerin açılması Bitcoin'in gelişimi için önemli. İş hayatınızda başarılar.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
renovatix
Full Member

Activity: 301
Merit: 100

View Profile
August 17, 2013, 05:29:40 AM

Hayırlı olsun. Bi kaç kez denedim ama site sayfası açılmıyor.
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
August 17, 2013, 06:25:31 AM

Bitcoin mining olmek uzere, zorluk derecesi 50 milyonda network hizi 450 terahash de su anda, 3 ay icinde bu rakam astronomik bir sekilde yukarilara cikacak.
Su saatten sonra baslanan herhangi bir asic projesi sadece hobby amacli olur. bu mesaji yazdigim saniye itibari ile 50 gh/s den dusuk bir sistemin varsa zaten bir kac ay icinde ne kadar enerji tasarruflu olsada yaktigi elektigi karsilayamayacak bir duruma gelecek.Bu sebepten knc miner firmasi kasim ayi siparislerinin fiyatini dusurdu, ekim ayinda almak istiyorsan daha yuksek bir para kasim ayinda teslim almak istiyorsan biraz daha az bir para ile aliyorsunki zaten 400 ghs bir cihaz bile 7000 dolara geliyor, 2 ay sonra eline gececek ve zorluk derecesinin artma orani  gecmise donuk olarak hesaplarsan:

30 gun : 94%  60 gun : 163%  90 gun : 354%

bu durumda 1 ekimde cihaz elinde olsa ki cok dusuk ihtimal  kazanciniz su sekilde olur

Ekim : $5,380
Kasim: $3,500
aralik : $2,270
ocak 2014: $1,460    
subat 2014: $921
mart 2014: $569
nisan 2014: $337
mayis 2014: $185
haziran 2014: $85
temmuz 2014: $19
agustos 2014: $-25
eylul 2014: $-53

Cihazin parasini ve harcadigi elektrigi dusersen eline bu sure icinde toplam gececek para $7,550. buna pool komisyonu, internet ve elektrik kesintisi, bilgisayarin arizasi, calistigin pool un ddos atak almasi gibi kazancinizi negatif etkileyecek faktorler haric olarak hesaplanan iyimser bir tahmin sadece.

400 gh/s lik bir cihaz bu, bence arkadasiniz bu is icin coooooooook gec kalmis.
yigitusta9
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 19, 2013, 03:51:45 PM

site güzel de 4 çeşit tofita için 0.350 aşırı abartılı bir fiyat değil mi
BtcPazar (OP)
Newbie
*

Activity: 2

View Profile WWW
August 20, 2013, 08:06:47 PM

site güzel de 4 çeşit tofita için 0.350 aşırı abartılı bir fiyat değil mi

Buradaki fiyatlar örnek olarak eklendi, bitpay üyeliğim tamamlanma aşamasında. Üyeliğim onaylandığında sitedeki tüm eksiklikleri tamamlayıp, tamamen ssl ile erişilebilir hale getirip, birçok ürünü ekleyip, fiyatlarını da makul seviyede tutacağımdan emin olabilirsiniz. Ancak fiyatlar değişik sebeplerden dolayı yüksek olabilir. Şöyleki; ülkemizde patronların zengin olma amacı var firmayı büyütme amacı değil. Benim amacım ise Bitcoin kullanımını artırmaya çalışarak, insanların primedice, satoshidice gibi sitelerde paralarını çarçur yapmaması, onun yerine eşine dostuna küçüklere ya da kendine ufak tefek hediyeler alması. Bu sayede havaya giden paranın ülkede kalmasını sağlamak.

Buradan üstadlara danışıp yeterli tecrübeyi kazanmadan aaa bu ileriye dönük yatırım yapıştır gitsin mantığı bende yok.
Bilgilerinizi ve Tecrübelerinizi benimle paylaşmanız benim için çok önemli. Sormak istediğim sorular şunlar:

• Kargoyu fiyata dahil etmelimiyim yoksa tüm ürünler karşı ödemeli mi olsun?
  • İşlem masrafları ürün satış tutarlarını ne derecede etkileyecek? örneğin 4 lü tofita 3TL ye normalde her yerde satılıyor ancak 2 liraya verirsem ben normalde zarar etmiş olacağım 6 lira yapıp işlem masrafını sitemden alışveriş yapan kişiden mi kesmeliyim?
  • Alternatif ödeme kanalı belirlemeli miyim? (BTC haricinde paypal sanal pos vs kullanmalı mıyım?)
  • Tasarım bazında ne gibi değişiklikler sitemin daha sağlam tutunmasını sağlar?
  • Gizlilik taahhüdü ve geri iade taahhüdünde hangi maddelere dikkat etmeliyim?

Hayırlı olsun. Bi kaç kez denedim ama site sayfası açılmıyor.
Dns servislerini yeniledim daha hızlı olan diğer sunucum ile eşleşti artık yeterince hızlı şekilde açılıyor.

400 gh/s lik bir cihaz bu, bence arkadasiniz bu is icin coooooooook gec kalmis.

Saatte 350 kilometre hıza ulaşan bir otomobil olan ferrari f351 piyasaya çıktı diye diğer firmalar otomobil üretmeyi bıraksa mantıklı gelirmi size?

Rusya'da hala faal olan ve modeli 1982 olan LADA araçların üretilmesi için bir fabrika mevcut Smiley)
Ayrıca ODTÜ'nün Ankara'da silikon çip üretme ve AR-GE tesislerinin olduğunu biliyormuydunuz?

Teşekkürler.
BTCpazar.com

Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
August 20, 2013, 09:40:16 PM

BitGittigidiyor gibi birşey olsa süper olur aslında, sadece site sahibi tarafından değil GittiGidiyor, Sahibinden.com gibi satılsa daha iyi olur.
bitkoyun
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
August 21, 2013, 06:57:29 AM

Her ne kadar uzun zamandır e-ticaret yapanların yanında tavsiye vermek haddim olmasa da birkaç tecrübemi paylaşmak isterim. bitkoyun.com da aynı amaç ile kuruldu, bitcoin kullanımını artırmak ve
bunun yanında henüz kimsenin tecrübesi olmayan bir alanda, BTC ile satışı deneyerek hatalarımdan ders alarak öğrenmek. Bu süreçte edeceğim zararı da öğrendiğim dersin karşılığı olarak kabul ettim.

- Bitcoin ile alışveriş yapacak müşterinin profilini analiz edin. Üye olurken fazla bilgi
vermek istemeyecekler verseler bile sahte isim verecekler. Ben bu hataya düştüm ama ilk fırsatta
üyelik formunu basitleştireceğim.
- Bitcoin'i hiç bilmeyen müşterileri bilgilendirmek de görevimiz. Siteyi içerik ile güçlendirmek
daha fazla ziyaretçi çekiyor. İçerik toplama değil de özgün olursa daha iyi.
- Mağaza formatında çalıştığınız için kargo fiyata dahil olmalı.
- Alternatif ödeme kanallarını bence vermeyin. Sitenizin hedefi belli olmalı. Yoksa tofitayı
adı bilinen bir siteden alırım neden sizi tercih edeyim.

bittibitiyor da olabilir.. gerçi bulduğum isimleri beğenmiyorlar burada Smiley
TakashiMakat
Member
**

Activity: 93
Merit: 10

View Profile
August 22, 2013, 11:47:56 AM

BitPay ile çalışarak Bitcoin ödemesi alma kısmını kolaylaştırmış olursunuz. Her ödeme için yeni adres oluştur vs. işleri ile uğraşmayacaksınız yani.

Fakat eğer müşterilerinizden gelen Bitcoin'leri kur riski almadan BitPay üzerinde dolar ya da TL'ye çevirmek istiyorsanız işiniz biraz zorlaşır.

Bitpay'den her paranızı almak istediğinizde uluslararası para transferi ile göndermeleri gerekecek. Bu durumda hem zaman kaybı yaşarsınız hem de birsürü transfer ücreti ödersiniz.

Sonuçta teknik kapasitesi olan bir ekipsiniz. Bitcoin ödemelerini kendiniz alın ve btcturkden tl'ye çevirin. Daha ucuza gelir daha hızlı olur. Ya da Bitpay üzerinde paranızı Bitcoin olarak biriktirin ve yine burda satın.

Nacizane fikrimdir. Siz daha iyi araştırmışsınızdır heralde.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: