Bitcoin Forum
May 26, 2024, 10:50:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum Bitcoin Market Cap'i Geçip 1. Olur mu Sorunsalı  (Read 1580 times)
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
January 16, 2018, 01:03:38 PM

ether ile ilgili çok konuştuk ettik. bir arkadaşımla konuşuyorduk ileride ether bitcoin'i geçerse nasıl olur diye. bu konuda ki düşünceniz nelerdir? ether bitcoin'i geçip ilk sıraya yerleşir mi dersiniz? geçerse neler olabilir bitcoin için çöküş mü başladı diye düşünürüz öyle bir durumda?

signature not found.
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
January 16, 2018, 01:11:25 PM

Ether POS fork olmadan BTC'yi geçemez. Kedi oyunuyla sistem göçtü ve güvenilirlik konusunda büyük darbe yedi. POS forku sonrası durum değişebilir ama daha en az 6 ay var. Eğer flippening olur ve ETH BTC'yi geçerse evet o zaman Bitcoin bitmiştir diyebiliriz bence.
mbp
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
January 16, 2018, 02:17:15 PM

Selamlar, bence geçebilir ne kadar zamanda gerçekleşir bilinmez. Eğer geçerse btc bitmiş olarak düşünmem ben şahsen, artık diğer cinlerin en azından sağlam ekip ve vizyona sahip gerçekten bir takım problemleri çözen coinlerin btc'den bağımsız şekilde ilerlemesi gerekmekte. Geçen vitalik'in veryansın ettiği kadar var kimse kripto para dünyasının çözdüğü problemlere odaklanmıyor, ağırlıklı olarak para kazanma olarak görüyorlar. İşin felsefesine odaklanmalıyız, felsefesine odaklandığımız zaman. BTC den bağımsız kendi değerlerini bulacaktır.
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
January 16, 2018, 02:23:26 PM

Eninde sonunda ethereum bitcoinden daha cok marketcapa ulasacaktir ama bunun 2018de olmasini beklemiyorum acikcasi.

CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
January 16, 2018, 02:36:53 PM

BTC nin her zaman 1. sırada olacağını düşünüyorum. Btcden daha iyi coinler var ama şimdilik onu geçecek bir coin yok olamayacakta

bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1323

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 16, 2018, 02:39:45 PM

Ethereum ekosistemi gerçek hayatta yaşayabilecek bir yapı olduğu için o zamanlar geldiğinde oldukça değerlenecektir ama bitcoin her zaman yatırım aracı olma vasfını sürdürecek gibi göründüğü için fiyat olarak geçeceğini pek zannetmiyorum. Ayrıca geçmesi gerekmiyor, Ethereumun vizyonu bitcoin de dahil olmak üzere hepsinden başka olduğu için bu kadar başarılı gidiyor bence.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
January 16, 2018, 02:44:47 PM

Ethereumun BTC ye yaklaşması durumunda #BITCOINWILLWIN tarzı kampanyalarla buna engel olurlar diye düşünüyorum. Community izin vermez.
darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
January 16, 2018, 02:52:38 PM

Ether bitcoini geçerse bencede sıkıntı ama geçeceğini düşünmüyorum.
ceyceyki
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

Renewable Energy Cryptocurrency

View Profile
January 16, 2018, 03:16:52 PM

Ethereum güzel bir altyapıya sahip bana göre en iyi altcoinlerden hatta belki de en iyisi. Proje sahibi ve lideri Vitalik güzel çalışıyor. Kripto kedi oyununa gelecek olursa bu şekilde ağır transcastion başka bir coinin blok zincirinde olsaydı diğer coinlerin altyapıları ne kadar dayanırdı sorgulamak gerekir. Evet ethereum blok zinciri şuanda sıkıntılı ama gelecek olan güncellemelerle daha iyi konuma gelecektir. Ethereum gerçekten gelecek vaadeden bir coin. Ben ethereum destekçisi birisi olarak bitcoin'in marketcap'ini geçeceğini sanmıyorum. Bitcoin artık bu marketin altını gibi. Herkes bitcoin sayısını arttırmaya çalışıyor. Yarın bir gün çok önemli değişiklikler olmazsa bitcoin her zaman lider kalacaktır.

Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
January 16, 2018, 03:24:08 PM

Ethereum tam Bitcoin'in yerini alırken piyasaya fork dedikodusu geldi ve daha şimdilerde bile gözümüzü açabilmiş değiliz. Birkaç madenci grubu insanlara bedava para dağıtarak herkesi Bitcoin'e çekti ve Bitcoin'i piyasanın lideri konumunda tutmayı amaçladılar. Bir ara Vitalik kanser hastası, ölecek, rus ajanı hatta uzaylı gibi haberler bile yayıldı. Bitcoin'in arkasında kim ya da kimler var ise hiçbir zaman böyle bir şey olmasına izin vermiyorlar. Bitcoin'in çalışma stili merkezsiz olabilir fakat piyasa tam anlamıyla merkezsiz değil, gücü elinde tutan gruplar ne istiyorsa o oluyor. Bu spekülasyonlardan kurtulmak içinse bana göre direkt olarak dolar ile alışveriş yapılabilen borsalar gerekiyor, Bitcoin merkezli borsalar yüzünden piyasa bu kadar kolay bir şekilde manipule edilebiliyor.
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294

View Profile
January 16, 2018, 03:44:18 PM

2018 yılı içerisinde bunu bekliyorum ben bence olacak diye düşünüyorum. olmaması için hiç bir neden yok, akıllı kontratlar hayatımızı değiştirecek diye düşünüyorum.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
January 16, 2018, 04:41:43 PM

Ben Ethereum'un market kapasitesinin Bitcoin'i geçebileceğini düşünmüyorum ama garip bir şekilde Ripple bunu yapabilir gibime geliyor. Bitcoin madencileri piyasayı istediği kadar manipule edebilir, onların iki dudağının arasına bağlıyız.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
January 16, 2018, 04:59:13 PM

Bitcoin bu haliyle bir ödeme aracı olarak değerlendirilmeye çok uzak ve çözümlemesi gereken problemler mevcut. Yatırım aracı olarak yoluna devam etmesi büyük olasılık. Ethereumun ekibi sürekli çalışıyor ve başarılı bir ekip. Zamanla Ethereumun gelişticilerinin çok başarılı projelere imza atabileceklerini düşünürsek böyle bir olasılık mümkün görünüyor. 
numan8114
Full Member

Activity: 124
Merit: 100

View Profile
January 16, 2018, 05:02:31 PM

Etherium ekibi gerçekten güzel işler çıkarıyor. Bitcoini geçemese bile market cap i çok iyi değerlere gelecektir bu sene içinde.

hirozaki faraday
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
January 16, 2018, 05:29:30 PM

Ben bu ihtimali her zaman %51 olarak görüyorum. Marketteki coinlerin çok büyükmbir çoğunluğu Erc20 tabanlı ama bu yarışa artık neo gibi kendi üstünden ico yapılan coinlerde katılacak. Neo ve eth çekişmesi belki sonradan bu yarışa katılacak başka coinler olabilir. Belli olmaz kısacası.
sosaco
Jr. Member
*

Activity: 125
Merit: 2

View Profile
January 16, 2018, 05:43:35 PM

eth, uzun vadede btc'yi kesinlikle geçecek. Ama bu sene olması biraz zor. Önümüzdeki 5 sene içinde eth 1. sıraya oturur.
etkisizeleman
Member
**

Activity: 170
Merit: 11

View Profile
January 16, 2018, 05:44:18 PM

bu soru bile yanlış şuan hemen hemen her yerde btc alım satımı var eth ise yeni yeni giriyor bu uzun sürecektir.
skip60
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 253

View Profile
January 16, 2018, 05:52:43 PM

Ben kriptonun 3-5 yıla yok olmasını beklesek yanlış olmaz diye düşünmeye başladım her gün 3-5 kötu haber çıkıyor. BTC yatırımlarınız anında çöp olabılır vb. haberler piyasayı mahvediyor, sürekli borsa kapatma veya olumsuz beyanlar cabası
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
January 16, 2018, 06:22:58 PM
Last edit: January 16, 2018, 06:39:45 PM by mtahanci48

ethereum 5.000 dolar olduğu noktada 100 milyon yaklaşık var desek 500 milyarlık bir market-cap'e ulaşır.  btc 20.000 dolarda kalırsa 21 milyon tane var dersek 420 milyar dolarlik bir market-cape sahip olur ki açıkçası emin değilim. böyle bir durumda eth 0.4 btc edecek.  

teorik olarak 100 milyon eth sahibi isterlerse ellerindeki ethereumlarla bütün bitcoinleri alabilecekler ama bunu yapmayacaklar demek de olmuyor mu? yani tercih etmeyecekler. şu anki 100 milyarlık market-capi buna yetmiyor. bilemiyorum altan.

hesap hatası varsa düzeltin lütfen
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
January 16, 2018, 06:34:54 PM

Bitcoin o kadar çok ön planda ki şu son 1-1.5 aydır olan gelişmeler bizi yanıltmasın. Bitcoin eşsiz yapısıyla koltuğunu kimseye kaybetmez

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  

Jump to: