Bitcoin Forum
May 09, 2024, 02:54:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: bel fıtığı  (Read 460 times)
hacidasi (OP)
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
January 16, 2018, 09:57:40 PM

dostlar bel fıtığı olan var mı yaşım daha genç olmasına rağmen belimde 2 tane büyük fıttık çıkmış.1.5 ay önce ameliyat oldum ameliyattan öncede hiç oturamıyodum zaten ağrı kalçama vuruyordu.şimdi en azından oturabiliyorum ama bacağımda ve kalçamda ağrılar var doktor bişey yok desede bu ağrıların normal olmadığını düşünüyorum. bilgisi tecrübesi olan var mı?

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715266457
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715266457
Reply with quote  #2

1715266457
Report to moderator
1715266457
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715266457
Reply with quote  #2

1715266457
Report to moderator
sinyalci
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
January 16, 2018, 10:01:45 PM

Bişey yok demelerine bakma arkadaşım  bulaşık yıkıyordu yıkarken beline kramp girdi fıtık başlangıcı çıktı
by.microp1
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
January 16, 2018, 10:05:13 PM

bacaktan başlayıp sonradan beline vuran bi sancısı mı var ?

▬▬▬▬▬▬   THRIVE   ▬▬▬▬▬▬
THE PREMIUM DECENTRALIZED AD MARKETPLACE
[  Private Round | Jan 15th, 2018  ][/center (http://ico.thrivelabs.io)
svdtpl
Member
**

Activity: 276
Merit: 10

View Profile
January 16, 2018, 10:05:28 PM

allah şifa versin kardeşş... hacamatla şifa bulan var kaplıcayla sporla . birde bioenerjiyle mutlaka bunları araştır özellikle bio enerjiyi

hacidasi (OP)
Member
**

View Profile WWW
January 16, 2018, 10:06:57 PM

şuan kalçamla bacağın birleştiği yerde sanki kas yırtılmış gibi acıyla karışık bir ağrı var, hani koltuğa oturursunuzda bacaklarınızı uzatırsınız ya işte o pozisyona getiremiyorum bacağımı açılmıyor bacak.

zhrsltn
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
January 16, 2018, 10:08:34 PM

arka baldırındaki kaslardan dolayı bi sıkıntı yaşıyo olabilirsin bende yaşamıştım o sorunu hamama gidip o kasları uzatmak ıcın egzersız yap
uclrtpl
Member
**

Activity: 202
Merit: 21

View Profile
January 16, 2018, 10:10:44 PM

fizik tedavide bi yöntem olabilir ama ameliyettan sonra geçmesi lazımdı :S

sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
January 16, 2018, 10:20:31 PM

Geçmiş olsun .Keşke ameliyat olmasaydın diyecem fakat iş işten geçmiş .2 kere masadan döndüm en iyi en doğru çözümü doğru yerde doğru ellerde fizik tedavi.

hacidasi (OP)
Member
**

View Profile WWW
January 16, 2018, 10:27:32 PM

açıkcası ameliyat olmayı bende istemezdim ama sinirin yüzde 80 i ezildği için hem topuktan felç riski vardı hemde dayanılmaz ağrılar vardı. yeniden mr çektirdğimde sinire baskı olmadığını gördüm (az bucuk anlıyorum sağlık sektöründenim) ama kalçadaki piriformis kasından itibaren halen ağrılarımın olması çok can sıkıcı kendimi 1 2 ay daha denicem umarım uzun süre hareketsiz kalmanın etkisiyle kaslarda oluşan bi sıkıntıdır. genetik olmayıp kasta oluşan en büyük sıkıntı bile 6 ayda geçerken sinir kendini bi ömür yenileyemiyor.

ck1903
Newbie
*

Activity: 97

View Profile
January 16, 2018, 10:33:20 PM

dostlar bel fıtığı olan var mı yaşım daha genç olmasına rağmen belimde 2 tane büyük fıttık çıkmış.1.5 ay önce ameliyat oldum ameliyattan öncede hiç oturamıyodum zaten ağrı kalçama vuruyordu.şimdi en azından oturabiliyorum ama bacağımda ve kalçamda ağrılar var doktor bişey yok desede bu ağrıların normal olmadığını düşünüyorum. bilgisi tecrübesi olan var mı?

Annemin bel fıtığı bacağa vuruyordu. Bacak ağrısından duramicak duruma gelmişti. Ameliyatı olduktan sonra da ağrıları devam etti, psikolojik olarak çok kötü bir süreçti, ameliyatın başarısız olduğunu dahi düşünüp başka bir doktora gittik, kontrastlı MR çektirdi. Çekilen MR sonucuna bakarak ''ameliyat başarısız olmuş, isterseniz hemen yarın ameliyata alalım'' dedi. Yolda söve söve kendi doktoruna gittik, filmleri gösterdik. Tıbbi terim olarak söyleyemicem ama diğer doktor şurdaki yere bakıp başarısız olduğunu sanmış ama filmler başarılı gözüküyor fıtık temizlenmiş dedi. Ameliyattan sonra çekilen MR'lar gerçeği yansıtmaz bi 6 ay geçmesi lazım ama kontrastlı MR'da görüldüğü üzere bir problem yok dedi. Sonrasında zor bela ağrılarla beklemeye geçtik. Yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 1-1,5 ay sonra ağrıları geçti. Sizin durumunuzu bilmiyorum belki 2-3 ay sürücektir biraz sabretmenizi öneririm. Ama durulmicak kadar ağrılar oluyorsa kontrastlı MR seçeneğini düşünün. Yalnız anlattığım gibi bazı kendini doktor sanan tüccarlar insanları mal gibi görüyorlar. Sonuçları alanında gerçekten uzman olan farklı bir kaç doktora götürmenizde fayda var.
hacidasi (OP)
Member
**

View Profile WWW
January 16, 2018, 10:52:17 PM

önceki ağrılarımın 10 da 1 i bile yok aslında ama ağrı varsa sinirde baskı vardır diye düşünüyorum. aslında sıkıntılarım ayy canım çok acıyo değil niye acıyo la benim canım temalı neyse sabredecez başka yolu yok. Cheesy

Odd Thomas
Sr. Member

Activity: 272
Merit: 310

View Profile
January 16, 2018, 10:55:13 PM

Oldukça önemli bir hastalık. Fakat kesinlikle çıkıkçılara ya da ona benzer yerlere gitmemek lazım. Omurilik şakaya gelmez, felce kadar yolu var.
ck1903
Newbie
*

Activity: 97

View Profile
January 16, 2018, 11:00:09 PM

önceki ağrılarımın 10 da 1 i bile yok aslında ama ağrı varsa sinirde baskı vardır diye düşünüyorum. aslında sıkıntılarım ayy canım çok acıyo değil niye acıyo la benim canım temalı neyse sabredecez başka yolu yok. Cheesy

Sinire baskı olsaydı ağrı o kadar az bir düzeyde olmazdı zannetmiyorum ama doktor değiliz sonuçta Smiley Dediğiniz gibi biraz sabredin düzelmezse ameliyatı yapan doktorunuza görünürsünüz. Çok geçmiş olsun hocam.
hacidasi (OP)
Member
**

View Profile WWW
January 16, 2018, 11:03:09 PM

herkese çok teşekkür ederim konuyu uzun süre takip edicem bilen biri varsa bana ulaşırsa çok mutlu olurum.Ağrılarım öldürecek ya da süründürecek durumda değil hatta 2 ay öncesine göre superman gibiyim bunu da şükür dostlar.

merserize
Newbie
*

Activity: 58

View Profile
January 16, 2018, 11:14:46 PM

Arkadaşlar bel fıtığı çok ciddi bir durum. Fıtık resmen hayatınızı zehir ediyor. Ağrıdan kıpırdıyamıyorsunuz. Gündelik işlerden, seks hayatınıza kadar sıkıntı çıkarıyor.
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266

View Profile
January 17, 2018, 12:56:06 PM

bel fıtığı çok ciddi rahatsızlık veren bir hastalık
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
January 17, 2018, 04:03:45 PM

arkadaşlar balıkesir manyaslı kasap mustafa diyorum size Smiley
isterseniz internetten araştırın. bu amca balıkesir manyasta yaşayan kasap bir amca. ama fıtık için kendisine giderseniz 30 saniyelik bir işlem yapıyor. üstelik ücret de istemiyor.sen istersen kasaptan alışveriş yap o senin bileceğin iş ama öyle bir beklentisi de yok zaten. bakın boş yorum yapmadan önce internetteki yorumları okuyun hatta çevrenizde giden varsa bir de onlardan dinleyin. gitme kararınız varsa mümkünse ameliyat olmadan önce gidin
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
January 17, 2018, 06:09:40 PM

2 sene önce fıtık atmıştı. ne yatabiliyordum ne oturabiliyordum. belimde ve bacaklarımda inanılmaz ağrı. Mr çekildi. fıtık atmış 2. seviye mi neymiş.
ameliyat olmak istemedim. 2 haftalık fizik tedavi verdi. onu yaptık ağır ağır. ağrılar azaldı. sonra devam ettim fizik tedaviye. 4 5 ay sonra tamamen rahatlammıştım.

0xxxxxx0
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
January 17, 2018, 06:15:55 PM

Allah şifanı versin kardeşim  en yakın zamanda geçer ihşallah
frarslan
Member
**

Activity: 140

View Profile
January 17, 2018, 06:28:15 PM

Ameliyat çözüm değil arkadaşım malesef. fizik tedavi, spor, pilates vb. ağır olmayan sporlar çözüm olabilir.

SafeKeet ICO: A new cryptocurrency for a Simple, Smart & Secure digital safe deposit box
—————— ■  ICO SALE FEBRUARY 1, 2018  ■ ——————
WhitepaperBitcointalk ANNTelegramTwitterFacebookLinkedIn
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: