Bitcoin Forum
May 29, 2024, 06:46:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto paralar yasaklama söylentileriyle düşüşe geçti  (Read 456 times)
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
January 17, 2018, 08:21:55 PM

2014 den bu yana bu piyasadayım. Her sene Çin Bitcoin'i yasakladı vs.. haberleri yapılırdı hatta bu seneye kadar. Bu bayrağı şimdi Güney Kore almış görünüyor. Güney Kore Bitcoin 'i yasakladı... Güney Kore şunu yaptı... Yeni moda da bu. Ve bitcoin hala yerinde duruyor. Özellikle bu aleme yeni giriş yapanlar çok etkileniyor ilk mantığıma yatan bu..
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 17, 2018, 08:46:02 PM

Yetkililerden alınan bilgilere göre Çin 450. defa Bitcoin'i yasakladı. Kuzey Kore, "heyecan varsa ben de varım" dedi ve 15. roketini Bitcoin'e fırlattı. Güney Kore, "Kuzey varsa ben yokum bu işte" dedi, alayına gider yaptı. O şunu dedi bu bunu dedi, olan yine yeni yatırımcıya oldu, sattı elindekileri... Çin, "aslında ben yasaklamamıştım" dedi, Kuzey Kore de "ben oyuncak füze attım zaten" dedi. Olay kapandı, önümüzdeki ay Bitcoin tekrar yükselene kadar yasaklama haberlerine ara verildi Cheesy
boram16
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
January 17, 2018, 10:44:39 PM

Benim de düşüncem bu yönde eğer böyle bir çekince sebebi olmasaydı insanlar paralarını çekmezdi ve şuna ki ciddi düşüşler yaşanmazdı

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
January 17, 2018, 10:50:02 PM

Bu yasaklama haberi tamamen spekülatif bir haberdi. Ve yapacağını yaptı piyasayı aşağıya çaktı ne var ne yok topladılar milletten. şimdide şişirip satacaklar.
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
January 17, 2018, 10:52:29 PM

Bu tür haberlerin amacı belli arkadaşlar çok fazla itibar etmeyiniz. Treni kaçıranlar kendilerini fırsat oluştura bilmek için yasaklanacak sert düşecek desteğimizi çekeceğiz gibi altı boş haberler yaptırarak kendilerine fırsat oluşturmaya çalışıyorlar.

[/center]
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
January 17, 2018, 11:26:18 PM

Hiçbir şeyin yasaklanacağını sanmıyorum devletler şu an kriptoparaları kontrol altına alabilmek için hep bir ağızdan söylenti uydurup sonrasında düşük fiyattan alım yaptılar, bunu direkt olarak devletler yapmasa bile devlete bağlı iş adamları, tanıdıklar vasıtasıyla büyük bir spekülasyon çalışması yürüttü. Bir ara cryptopia'da bitcoin fiyatı 8 bin dolara kadar düştü.
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
January 17, 2018, 11:34:29 PM

Ulan bu asyalılardan ne çektik be ,yakında 2-3 gün içerisinde bir açıklama yapacaklardır.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
January 17, 2018, 11:41:53 PM

Bitcoin yasaklandı demekle görmezden gelmeye çalışmakla bu iş olmuyor. Bu haberlere bakıp alım-satım yapanların aklına acırım.tamam bizde zarar ettik ama coinler hala yerinde duruyor sürekli düşemez mutlaka çıkışa geçecek.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
January 18, 2018, 01:21:57 PM

Dünden bu yana düşüş sanki hız kesti kanısındayım. Ama yine de 10 binin altına da salabilirler. 17 binin üzerine atması gerekli kendisini. bunu yapamadığı sürece risk her zaman vardır. Ama dün parada kalıp uygun ucuz seviyelerden alanlar neredeyse parasını ikiye katladı. %70 gibi kar oranları gördüm bazı altcoinlerde. bize denk gelmedi o kadarı Smiley

koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
January 18, 2018, 01:39:59 PM

Hocam bu tip yasaklama söylemleri hep oluyor tamamen asılsız olduğunu düşünüyorum, her 2 ayda bir büyük yalan ortaya atılıyor, her 1 ayda 1 de bir küçük yalan ortaya atılıyor.
samuel3414
Full Member

Activity: 252

View Profile
January 18, 2018, 02:11:24 PM

Böyle düşüşler olması normal abartmaya gerek yok bence. Düştüğü gibi çıkmaya da başladı zaten yavaş yavaş. Balinaların işine gelen şeyler bunlar her dönemde olur illa ki.
boteks
Member
**

Activity: 155

View Profile
January 18, 2018, 02:29:20 PM

Yasaklama haberlerinden dolayı düşüyor bu kadar.Ayrıca bitcoin'in bu kadar hızlı değer kaybetmesi güvensizliğe sebep oluyor.
soilwork79
Full Member

Activity: 252

View Profile
January 20, 2018, 09:02:26 AM

Kripto para piyasası böyle söylentilerden çok etkileniyor. Kripto paralara güven arttıkça daha az etkilenecektir şu anda yeni yatırımcı fazlasıyla panik yapıyor ve elindeki kripto paraları ucuzdan satıyor.
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2100
Merit: 456

View Profile
January 20, 2018, 01:37:30 PM

Evet bu tarz söylentiler ( hele ki Güney Kore'nin açıklamasından sonra ) Bitcoin'i önemli şekilde etkilemişti.Çok şükür ki Bitcoin tekrar yükselişe geçmiş bulunuyor ve kısa olmayan bir süre boyunca yükselişini sürdürecektir bence.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
selfymenu
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
January 20, 2018, 10:51:24 PM

Ben de bu yönde düşünüyorum çünkü be saman devletler olumsuz açıklamalar yaptı ve insanlara güvensiz dedi o zaman düşüşe geçti
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
January 21, 2018, 12:53:01 PM

Devamlı aynı senaryo ile düşük fiyattan coinleri alma taktiği büyük yatırımcıların daha da büyüdüğü bir sonuç
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
January 21, 2018, 01:07:17 PM

Kriptoda oyun ve aktörler hep aynı söylenti çıkar fiyat düşür, söylenti çıkar fiyat yükselt, silkele elinden al, pump yap eline ver, son noktada sabreden kazanacak bu piyasa çocuk oyuncağı bir yer değil, gelen para tatlı ama zor koşullar altında para kazanmaya çalışıyoruz.
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
January 21, 2018, 01:08:08 PM

Yasaklama haberi manipülasyonu işe yaradı. Panik halinde satışa geçen borsa sakinleri fiyatları dip yaptırarak tuzağa düştü. 3 günde toparlanacaksa niçin 200 milyar dolar küçülen piyasayı gördük?

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
January 21, 2018, 02:01:55 PM

Ne yazık ki kripto para piyasaları manipülasyonlara çok açık ve uzun bir süre daha böyle devam edecek gibi görünüyor. Uzak doğulular da bu işlerden çok iyi anlıyorlar haklarını yememek lazım

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
January 21, 2018, 02:07:35 PM

Bu yasaklama haberleri kabak tadı verdi amma yasak adı altında ülkelerinde  bazı düzenlemeler yaparken aynı zamanda da malı götürüyorlar yuh artık.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: