Bitcoin Forum
May 10, 2024, 02:44:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ICO’da yatırım yaparken mutlaka dikkat edilmesi gereken 7 madde  (Read 190 times)
gokayc (OP)
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
January 17, 2018, 12:38:58 AM

Kripto teknolojisine inanılmaz güveniyorsunuz ve yatırımlarınızın bir kısmını kripto paraları sepetinize dahil ettiniz diyelim. Ama bu da yetmedi biraz daha maceraperest olup ICO’da da yatırım yapmak istediniz. Böyle bir karar aldınız en azından şu maddelere dikkat etmenizde fayda var. Zira ICO pazarı kripto para borsalarından da oynak ve bazı durumlarda da sahtecilik ve dolandırıcılık ile sonlanabiliyor. Yatırımcılarına büyük kayıplar verdirebiliyor.
Geliştirici takımın kalitesi

Öncelikle ICO’yu geliştiren takımın geçmiş çalışmalarına ya da fikirlerine göz atmaya çalışın. Birden bire ortaya çıkmış adı sanı duyulmamış geliştiricilerden genellikle kaçının.
White Paper’ları muhakkak okuyun

White Paper’lar ICO’nun neden geliştirildiği, nasıl bir işlem yarattığı, teknolojisi, neye yarayacağı gibi bir çok konuyu teknik olarak açıklandığı yayınlardır. White Paper’ı olmayan veya başka bir ICO ile çok benzer ICO lardan uzak durun.
Geliştirilme amacını anlayın

Yatırım yapacağınız ICO’nun kullanım alanlarını ve potansiyelini anlamaya çalışın. Bir hayal mi satmaya çalışıyorlar yoksa gerçek hayatta uygulanabilir bir teknoloji mi?
GitHub sayfasını inceleyin

ICO’ların muhakkak GitHub’da geliştirici sayfaları olmalıdır. Bu sayfalar proje ilerledikçe güncelleniyor ve beta testlerinin takip edilebiliyor olmasına dikkat edin. GitHub sayfası bulunmasına rağmen hiçbir hareket gözlemlenmeyen ICO’ları da dikkate almayın.
Takım içi sürtüşmeler

Genelllikle ICO lar fikir aşamasında iken bütün geliştirici takım tek ses konuşur ancak proje ilerledikçe geliştiriciler arasında da fikir ayrılıkları doğabilir. Bu fikir ayrılıkları proje gelişimi için iyi sonuçlar doğurabileceği gibi projenin tamamen parçalanmasına da neden olabilir. Geliştiriciler ile ilgili Twitter gönderilerini takip edin.
Kendi toplulukları ile olan iletişimlerine bakın

Hemen hemen her ICO girişiminin kendi topluluğu da arkasında oluşuyor ama girişimlerin kendi toplulukları ile olan iletişimleri hep aynı seviyede olmayabiliyor. Gelişmelerden topluluğu ne kadar ve ne hızla haberdar ettikleri, topluluğa karşı sorumlu oldukları geliştirmeleri ne kadar sürede tamamlayıp yayınladıkları önemli. Geliştiricilerin ve ICO’ların sosyal hesaplarını takip edin, onlara sorular sorun.
Her şey çok yeni

Ve son olarak bu yatırım araçlarının tamamen çok yeni olduklarını aklınızdan çıkartmayın. ICO’lar şu aşamada düzenlemelere tabi yatırım araçları değiller. Uzun süreli bir geçmişleri de yok. Dolayısı ile geleceklerine dair kesin sonuçlar tahmin etmek güç. Çok iyi projeler olduğu gibi tamamen dolandırıcılık amaçlı projelerde mevcut ve hiçbir kesin çizgi bunları ayıramıyor. Yukarıda saydıklarımızı dikkate aldığınızda en azından daha güvenilir ICO’ları seçmekte başarılı olabilirsiniz.

https://webrazzi.com/2018/01/16/icoda-yatirim-yaparken-mutlaka-dikkat-edilmesi-gereken-7-madde/

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
zenfon6
Member
**

Activity: 148
Merit: 10

View Profile WWW
January 17, 2018, 02:06:34 AM

neo icolarında scam ihtimali çok düşük deniyor sebebi de önce neo ekibinin denetiminden geçiyormuş sizin fikriniz nedir ?

stewart2012
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 255

View Profile
January 17, 2018, 02:07:56 AM

Bu konu daha önce açılmıştı diyecektim ki ikisinin farklı blog yazıları olduğunu farkettim. Bana göre ilk yapılması gereken projenin kendi zincirini oluşturup oluşturmayacağını öğrenmektir. Waves asseti ise en baştan uzak durmak, Ethereum ise temkinli yaklaşmak gerekiyor. Projenin geliştirici ekibinin hangi ülkeden olduğuna dikkat etmekte büyük fayda var.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
January 17, 2018, 02:24:08 AM

Güzel paylaşım forumda ICO'ya katılanlar her geçen gün artıyor benim için sağlam bir araştırma ikincisi nereden gelir uyruk ücde road map ve uygulayabileceklermi road mapleri bunlara bakarım ve destekleyenler.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
January 17, 2018, 07:33:45 AM

Güzel bir yazı olmuş ICO'ya dahil olmak isteyenler için. Scam veya dolandırma durumların dışında aslında ICO'ya baştan katılmak bonus almak bile kazandırır normal seyrinde gitse ve zaten kaliteli ICO'lar kendini belli ediliyor her yerde konuşuluyor biraz erken yakalamak kar getirir.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
asperra123
Newbie
*

Activity: 152
Merit: 0

View Profile
January 17, 2018, 09:56:28 AM

yüksek kazançların ico  aşamasında girmekten geçtiğini düşünüyorum bir okadarda riskli olduğu için yatırılan miktar ve araştırma kısmını iyi gözden geçirmesi gerektiği fikrine vardım  bilgiler için teşekkürler en azından yatırımların küçük bir kısmının ico da denenmesinin faydalı olabileceği kişisel düşüncem
uclrtpl
Member
**

Activity: 202
Merit: 21

View Profile
January 17, 2018, 11:33:56 AM

ICO yu denetım altına alan bır coın bır kurulus olsa ne güzel olur ama maliyetleri yükseltmemeli bu şeffaflık sorunu cekıyoruz bu piyasada ve bu gayet su istimal edilebilir

zorbit
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile
January 17, 2018, 02:57:45 PM

evet başlık güzel ve içerik faydalı. o kadar fazla ico varki artık yetişemiyorsunuz hepsine. yatırım yapmadan önce kılı kırk yarmak gerekir ama çok güvendiğiniz projeler fos çıkarken bundan bir cacık olmaz dedikleriniz de sizi şaşırtabiliyor.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
January 17, 2018, 04:30:11 PM

İçerik için teşekkürler yatırım yapmak isteyen arkadaşlar için dikkat edilmesi gereken maddeleri güzelce yazmışsınız. Genelde icolara katılmıyorum ama her zaman aklımın bir köşesinde duracaktır.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 17, 2018, 05:03:39 PM

Güzel paylaşım forumda ICO'ya katılanlar her geçen gün artıyor benim için sağlam bir araştırma ikincisi nereden gelir uyruk ücde road map ve uygulayabileceklermi road mapleri bunlara bakarım ve destekleyenler.
What does Turkish mean?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
BurakXel
Member
**

Activity: 238
Merit: 30

View Profile
January 17, 2018, 05:05:49 PM

güzel bir başlık olmuş faydalı olacağına inanıyorum ico dolandırıcılığına geçit vermemek gerekir aksi halde bi piyasaya bedeli çok ağır olabilir.
TheFiendishOne
Full Member

Activity: 147
Merit: 100

View Profile
January 17, 2018, 05:21:52 PM

ICO projelerinden token alırken dikkat edilecek kurallar bütünü açısından faydalı bilgiler içeren bu başlığı kullanmak lazım. Sadece dolandırma amaçlı olan, ekibi dağılan, projesine güven olmayan ve değerlenme şansı olmayan Ico platformları zarar ettirir.

Et Hereum
Member
**

Activity: 224

View Profile
January 17, 2018, 05:37:19 PM

Icolara para gönderip token alırken dikkat edilmesi gereken kuralları madde madde düzenlemeniz faydalı olmuş. Yeni başlayan acemi arkadaşlar bu kurallara harfiyen dikkat etsinler. Çok faydasını görecekler.
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
January 17, 2018, 05:50:13 PM

Çok yararlı bir konu arkadaşlar cidden, Dolandırıcı olmasa bile icolar tokenleri aşırı geç yolluyabiliyorlar, borsalara giremeyebiliyorlar, bunlar dışında ico'ya destek veren insan sayısı da çok önemli çünkü yarın birgün bu proje borsaya girdiğinde alıcının oluşması lazım

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
iconista
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
January 17, 2018, 10:03:10 PM

Çok faydalı bir çalışma olmuş, emeginize sağlık.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
January 17, 2018, 10:33:51 PM

Söylediğiniz maddelere tamamiyle katılıyorum. Fakat çok fazla ICO inceliyorsanız zaten hızlıca elemeye de başlıyorsunuz. Sitesini açtığınızda  bile o ICO ile az çok fikriniz oluşuyor. Sonrasında takım elemanları, whitepaper'a olan özen, fikirin gerçekcekci bir fikir olup olmadığı derken hızlıca kafanızda şekillendirebiliyorsunuz.
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
January 17, 2018, 10:37:11 PM

Bu konuyu ilk defa görüyorum gerçekten en azından benim için çok faydalı olacağını düşünüyorum.Benim gibi bir çok arkadaş da bunları dikkate alacaktır.Emeğinize sağlık.
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 17, 2018, 11:08:25 PM

Çok faydalı bir sayfa açılmış teşekkürler, izah edilen tüm maddelere katılıyorum, bende bir icoyu incelerken gelecek zamanda bu projenin ne alanda kullanılacağı kısmına çok fazla kafa yoruyorum ve en önemlisi de ekibin geçmişi, bu konuda üşenmeyip her yerden araştırmaya çalışıyorum.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
msahin35
Member
**

Activity: 99

View Profile
January 18, 2018, 05:22:05 AM

neo icolarında scam ihtimali çok düşük deniyor sebebi de önce neo ekibinin denetiminden geçiyormuş sizin fikriniz nedir ?

Aynı şeyi waves ve bancor da yapıyor önce inceliyorlar. Eth da boyle bir sey yok direk yapabiliyorsun.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
January 18, 2018, 10:17:45 AM

Neo daha önce insanların başına gelen şeylerden dolayı tahminim bunu yapabiliyor ama ne kadar sağlıklı orasını bilemiyorum. Ama böyle bir durum varsa nispeten daha kolay ve daha fazla kişiye ulaşılabilen eth altyapısını tercih ederler. Yakında zeepin icosu var, bunun hakkında iyi olmayan yorumlar duydum herhalde zamanla göreceğiz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: