Bitcoin Forum
June 23, 2024, 08:40:37 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Analiz Nasil Yapilir?  (Read 302 times)
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
January 30, 2018, 06:44:28 PM

Benim ilk baktığım şey her zaman community'dir, gir telegramına twitterına kaç kişi var bak hocam. Alıcak satıcak adam yoksa dünyanın en iyi projesini de yapsanız boş malum. Community varsa ve gerçek bot mot olmayan bir community ise zaten proje de iyidir takım da iyidir, fiyatına bakarım son bir ayda 10 katına çıkmış coinlere gidip girmem vesaire. Herşey okeyse dalarım. Mesela şuan rlc'ye daldım:) Hazır gelmişken yazayım araştırın bakalım.

mediation
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
January 30, 2018, 07:15:53 PM

Teknik analizin çok önemli bir nokta olduğu aşikar fakat en önemli noktanın gündemi takip etmek olduğunu düşünüyorum. Ayrıca paranın gelecekte kullanımı için bir şeyler vaat etmesi oldukça önemli.

Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350

View Profile
January 30, 2018, 07:21:46 PM

Analizlerimi forumu okuyarak, grafik inceleyerek ve forumdaki çok eski üyelere danışarak yapıyorum. Gözüme çarpan coini ciddi anlamda araştırıp öyle alıyorum. Sadece ismini logosunu beğenip almak kumardan başka bişey değil
SilverVigilante
Sr. Member

Activity: 361
Merit: 250

View Profile
January 30, 2018, 08:10:11 PM

Youtube da "Welcome whats'up guys" diye giriş yapan bir rus var ve ian balina var bu ikiliyi takip etmenizi öneririm ben açıkçası baya sağlam işler çıkarıyorlar.
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
January 30, 2018, 08:12:42 PM

Tecrübelilerin grafik incelemelerini araştırabilirsiniz. Grafiklere güvenmiyorsanız fiyatından yola çıkarak analizinizi gerçekleştirebilirinz. Ekibin elindeki miktar, bounty de dağıtılan miktar, hangi borsalarda işlem gördüğü önemli bnce
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
January 30, 2018, 08:27:20 PM

Gün gelir analiz ile yaramaz nadiren şartlar farklı gelişir. Onun dışında uzman yorumları, teknik inceleme, sosyal medya ilgisi, listelenen borsa vs. gibi değişkenlere bakılır.
Delinquency
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
January 31, 2018, 12:09:55 AM

Ben araştırma yaparken ilk önce coin mi token mi diye bakarım, tokense ya ethereum ya da neo olacak. Onun dışında ekibe bakarım ve en önemlisi kısa vade içi gireceği borsa
unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
January 31, 2018, 08:39:52 AM

Ben araştırma yaparken ilk önce coin mi token mi diye bakarım, tokense ya ethereum ya da neo olacak. Onun dışında ekibe bakarım ve en önemlisi kısa vade içi gireceği borsa

Ethereum ve Neo zaten piyasanın kralları. Neo'da icolarında kendi kontrol yapacakmış. Bunu duyduktan sonra neo'ya olan güvenim de arttı. Ethereum ico'larında durum biraz daha serbest olduğu için dikkatli yaklaşıyorum.

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
January 31, 2018, 08:44:17 AM

Teknik analizin yanında sosyal olarak analiz yapmakda çok önemli projenin ana amacı ne, yürürlüğe koymaları gerçeklik dahilinde mi, Icoda toplanan paralar, büyük şirketler ile yaptığı anlaşmalar ve Toplantı, buluşma vs. gibi etkenler çok etkili inip alçalmasında bir coinin.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
January 31, 2018, 11:34:35 AM

hocam her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. şu fırlayacak der birisi alırsınız kazanır veya kaybedersiniz. kimisi 10 senelik teknik analiz tecrübesine sahiptir ama pratikte para kaybedip duruyordur.

Mevcut bilgi birikiminiz ile şu anda sanalda işlemler yapın. Gerçek paranız ile işlemlerden bahsetmiyorum. Bir kağıt kalem alın ve al sat yaparak hayali 1000 dolarınızın 1 ay sonunda ne olduğunu inceleyin. Eğer eksiye gidiyor ise gerçekte işlem yapıp da hatalı davranış içerisinde bulunmayın.

Bu süre zarfında nette bir sürü teknik analizi anlatan videolar var. incelersiniz. ücretsiz de bir site bulup orada kendinize göre işlemler yaparsınız.

Kendimden örnek vereyim.

Forexde pek çok işlem yaptım ve hep sanal hesaplarda oldu bunlar. Sanal hesapta kaybedip duruyordum. işlevsel bir sistem buluncaya kadar uğraştım durdum. sanalda kazanmaya başladım. aynı sistemi gerçek hesapta uygulamaya çalıştım. sonuç mu? sıfır yine zarar ettim. sanaldaki psikoloji ile gerçekteki çok farklı.

yatırım yapmayı planladığınız ücretin ihtiyaç fazlası olmasına dikkat edin. borç işlerine girmeyin. o zamana kadar analiz bilgilerinizi artırmaya bakın. birkaç gün içerisinde kazanmayı değil bir, iki ayda pump olabilecek coin, tokenleri araştırın.

frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
January 31, 2018, 11:43:01 AM

Genelde temel analiz, teknik analiz bu piyasa için en önemlisi de haber.
Coinmarketcal dan etkinlik takvimi takip edilebilir.
rasputincoin
Full Member

Activity: 266
Merit: 148

View Profile
January 31, 2018, 12:02:11 PM

Temel analiz adı üstünde coin seçiminde işin temelidir. Bana göre ekipte kimlerin olduğu ve yol haritası işin temel özellikleridir. Teknik analiz ise değişken olabiliyor çünkü geçmiş verilere göre işlenen veriler doğru sonuç vermeyebilir. O açıdan temel analizi daha anlamlı ve önemli görüyorum.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
January 31, 2018, 12:15:44 PM

Öncelikle işlem hacmine total supply'ına bakmalısın, Ardınan girmiş olduğu borsalara dikkat et derim mutlaka çindeki bir borsaya girmiş olsun. Onun dışında ekip de çok önemli
Hoenir
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
January 31, 2018, 01:09:00 PM

İşin temeli bu forum da okuduklarıma göre post takip etmek. Bilgili olan arkadaşları yakın markaja alıcaksınız. Daha sonra onların analizleri size ışık tutacak , siz de kendiniz analiz yapmaya başlarsınız.
h4yfans
Full Member

Activity: 210

View Profile
January 31, 2018, 01:34:26 PM

BTC analizi yapmak kolay. Fakat Altlar için TA yapmak için ilk önce BTC'nin durumuna bakmalıyız. Öncelikleriniz Volume, Trend line, ichimoku ve RSI olsun derim. Bunlar size çok iyi yol gösterebilir. Takip ettiğim bi grup var isteyen arkadaşlar bakabilir. Paralı falan değil shillemiyorum yani. Arada istek falan alıyorlar sizin için bakıyorlar. Öğretici oluyor. Zaten paylaştıkları grafikleri zamanla anlıyorsunuz neden öyle çizdiklerini. Bi coin chartı açın geçmiş verilerine göre bi analiz yapın daha sonra bakın oraya gitmiş mi gitmemiş mi? Bu şekilde backtesting yapabilirsiniz.

https://t.me/fibinvest
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
January 31, 2018, 01:45:23 PM

Yatırım yapılacak coinin seçimi şurada oldukça basit bir şekilde özetlenmiş: http://icolar.net/yukselme-ihtimali-olan-coini-tespit-etmek/ Analiz süreci oldukça basit aslında, ilk sırada projenin geleceği olup olmadığını tespit ettikten sonra işin gerisi hesap makinesine kalıyor. Dolaşımdaki oranı, büyük bir borsada işlem görüp görmediği sonraki önemli hususlar. Ben bu yöntemi izliyorum, şu ana kadar kaybettirmedi.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: