Bitcoin Forum
May 26, 2024, 07:01:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Polska opracuje swojego "bitcoina". Będzie bezpieczny i rządowy  (Read 296 times)
caex (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 824
Merit: 512



View Profile
January 17, 2018, 12:09:38 PM
Last edit: January 17, 2018, 12:22:00 PM by caex
 #1

A to ci niespodzianka rządzących następna głupota??.Patrząc obiektywnie czemu nie niech próbują.Tylko co to za kryptowaluta coś jak Tether (USDT)?Jak zabraknie to dodrukują no i te ujawnienie tożsamości mi się nie podoba.

"W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że 100 zł będziemy mogli wymienić na 100 jednostek dPLN bądź na odwrót. Czy tak się stanie, zdecyduje rząd. Polska kryptowaluta ma wpisywać się w przestrzeń regulacyjną Polski oraz Unii Europejskiej. Będzie się to wiązało m.in. z koniecznością ujawnienia tożsamości posiadaczy"

https://businessinsider.com.pl/finanse/polska-kryptowaluta-dpln-powstanie-polski-bitcoin/5jvx6qy
macio916
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 36
Merit: 1


View Profile
January 17, 2018, 03:12:08 PM
 #2

A to ci niespodzianka rządzących następna głupota??.Patrząc obiektywnie czemu nie niech próbują.Tylko co to za kryptowaluta coś jak Tether (USDT)?Jak zabraknie to dodrukują no i te ujawnienie tożsamości mi się nie podoba.

"W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że 100 zł będziemy mogli wymienić na 100 jednostek dPLN bądź na odwrót. Czy tak się stanie, zdecyduje rząd. Polska kryptowaluta ma wpisywać się w przestrzeń regulacyjną Polski oraz Unii Europejskiej. Będzie się to wiązało m.in. z koniecznością ujawnienia tożsamości posiadaczy"

https://businessinsider.com.pl/finanse/polska-kryptowaluta-dpln-powstanie-polski-bitcoin/5jvx6qy


Polski bitcoin jest z gory skazany na porazke, kto bedzie chcial inwestowac w walute ktora nie jest anonimowa ? polacy raczej beda mieli we d***e ta kryptowalute, moja osobista opinia

DeepOnion - Tor integrated - 100% anonymous
===> Join DeepOnion Airdrop NOW! <===​  (https://deeponion.org/apply.php?ref=1430822)
wojteks102
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 251



View Profile
January 17, 2018, 06:59:02 PM
 #3

A to ci niespodzianka rządzących następna głupota??.Patrząc obiektywnie czemu nie niech próbują.Tylko co to za kryptowaluta coś jak Tether (USDT)?Jak zabraknie to dodrukują no i te ujawnienie tożsamości mi się nie podoba.

"W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że 100 zł będziemy mogli wymienić na 100 jednostek dPLN bądź na odwrót. Czy tak się stanie, zdecyduje rząd. Polska kryptowaluta ma wpisywać się w przestrzeń regulacyjną Polski oraz Unii Europejskiej. Będzie się to wiązało m.in. z koniecznością ujawnienia tożsamości posiadaczy"

https://businessinsider.com.pl/finanse/polska-kryptowaluta-dpln-powstanie-polski-bitcoin/5jvx6qy


Polski bitcoin jest z gory skazany na porazke, kto bedzie chcial inwestowac w walute ktora nie jest anonimowa ? polacy raczej beda mieli we d***e ta kryptowalute, moja osobista opinia

Drugą ważną sprawą jest jego zastosowanie... Punkt inwestycyjny - odpada, Używanie w podobny sposób jak Tether - Okej, ale po co jest nam dPLN skoro i tak mamy pary X/PLN a najprawdopodobniej niezbyt wiele giełd spoza polski wypuści pary X/dPLN, więc może zakupy za dPLN? Ale skoro mam PLN to po co mam je wymieniać na dPLN?

Niestety ale dodrukowanie też ma swoją wadę - jeśli nie jest robione z głową to cena nie utrzymuje się w parytecie do złotówki. Powiem szczerze obecnie nie widzę możliwego użycia takiej kryptowaluty.
contractus325
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 0


View Profile
January 19, 2018, 05:01:32 PM
 #4

Czy istnieją przykłady innych państw, które posiadają podobne kryptowaluty "rządowe"? Jak myślicie ma to szansę powodzenia?
wgd
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1815
Merit: 1005


View Profile
January 19, 2018, 09:49:31 PM
 #5

Kim ma tutaj byc emitent? To bedzie z góry okreslona warttosc wzgledem polskiej waluty fiat? Watpie w powodzenie tego, no chyba ze bedzie mial faktycznie duze poparcie panstwa


            ▄██▄▄
        ▄▄█████████▄
    ▄▄████████████████▄▄
 ▄▄██████████████████████▄▄
 ▀█████████▀▀   ▀▀████████▀▀
█▄▄ ▀▀█▀▀           ▀▀█▀ ▄▄██
█████▄     ▄▄███▄▄     ██████
██████    ▄▀▀███▀▀▄    ██████
██████    ███▄ ▄███    ██████
██████    ████ ████    ██████
██████     ▀▀█ █▀▀     ██████
███████▄▄              ██████
██████████▄▄    ▄▄     ██████
 ▀▀██████████▄▄███     ███▀▀
     ▀████████████     ▀
        ▀█████████
           ▀▀██▀
 
qortal

Decentralized Internet
Infrastructure of the Future
 
████████████
           ▄▄██████▄▄                       ▄▄█████▄▄
     ▄▄█████████████▄▄                ▄▄█████████████▄▄
   ██████████▀▀█████████▄          ▄██████████████▀▀▀████▄
   ████▀▀         ▀▀ ████          █████████▀▀▀     ▄█████
   ███               ▀███          ████▀▀          ▄██████
   ██▀   ▄███  ███    ███          █████▄▄         ███████
   ██    ▀██▀  ▀█▀    ▀██          █████████▄     ████████
   ██  ▀▄▄       ▄▄█▀ ▄██          ██████████▄   █████████
   ▀███▄▄██████████▄▄███▀   ▄▄▄▄   ▀███████████▄▄████████▀

██▄▄  ▀█████████████▀▀  ▄▄████████▄▄  ▀▀█████████████▀▀  ▄▄███
█████▄▄   ▀█████▀▀   ▄▄███████████████▄   ▀▀█████▀▀   ▄███████
▀████████▄▄  ▀   ▄▄████████▀▀  ▀▀████████▄▄   ▀   ▄▄████████▀▀
   ▀▀████████▄▄████████▀▀  ▄▄██▄▄  ▀▀████████▄▄▄█████████▀
       ▀▀██████████▀▀  ▄▄██████████▄▄  ▀▀████████████▀▀
           ▀▀██▀▀  ▄▄███████████▀▀▀████▄▄ ▀▀█████▀▀
                   ████▀▀█████▀      ▀███
                   ████▄  ▀▀▀█      ▄████
                   ████  ▀          █████
                   █████▄          ▄█████
                   ██████▄        ▄██████
                   ████▀        ▄████████
                    ▀▀████▄▄▄█████████▀▀
                         ▀▀██████▀▀
 
████████████
 
     ▄▄▄██▄▄▄
▄▄██████████████▄▄▄
▀▀████████████████▀
   ▄ ▀▀████▀▀ ▄ ██
   ██▄▄    ▄▄██ ██
   ████████████ ██
    ██████████  ▀▀
     ▀▀▀▀▀▀▀▀
 
QORTAL PROJECT WIKI

   
██▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀▀▀▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀█
█ █▀▀▀█   █▀ ▄██████▄ ▀█   █▀▀▀█▄ █
██▄   █▀▀  ██▀  █   ▀██ ▀▀██   ██▀█
█ █████   ██    █     ██   █████  █
██▀   █▄▄ █   ▄███▄    █ ▄██   ██▄█
█▀█▄▄▄█   █   ▀███▀    █   █▄▄▄█▀ █
█ █  ▀█▄▄ ██    █      █  ▄█▀▀▀█▄ █
███  ▄█▀▀  ▀██▄ █ ▄▄   █ ▀▀█   ██▀█
█ █▀▀██   █▄  ▀███▀█   █   ██▀▀█  █
███   █████    ▄▄  █  ▄█ ███   ████
█ █▄▄██   ██▄▄█▀   █▄██▀   █▄▄▄█  █
██▄▄▄▄█▄▄▄█▄▄▄▄█▄▄█▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄█▄▄█
 
QORTECTOR

Obtain a QORTector Device...
Enjoy Free Internet... eventually.
  ....JOIN....
Borin
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 260
Merit: 103



View Profile
January 19, 2018, 09:54:29 PM
 #6

Na chwile obecna, tego typu rozwiazania to jakies nieporozumienie. Jedyne co wg mnie mialoby sens to jakas rzadowa platforma cryptocrowfundingowa szukajaca inwestorow na jakies wieksze projekty pod jej patronatem.
b95123
Member
**
Offline Offline

Activity: 76
Merit: 10


View Profile
January 19, 2018, 10:51:39 PM
 #7

Tytuł postu chyba jednak wprowadza w błąd. W zalinkowanym artykule jest informacja że ministerstwo wycofało swoje błogosławieństwo dla projektu. Więc może  i opracujemy swojego bitcoina i może będzie bezpieczny ale nie będzie rządowy.
caex (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 824
Merit: 512



View Profile
January 20, 2018, 07:59:52 AM
 #8

Następny artykuł prasowy na temat dPLN.
https://businessinsider.com.pl/finanse/polska-kryptowaluta-dpln-komentarz-krzysztofa-piecha/vkbs152
khanhtr
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
January 20, 2018, 08:49:33 AM
 #9

This is an idea that contributes to the development of the economy, not related to inflation.
rzepa
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 158
Merit: 100


View Profile
January 28, 2018, 11:34:48 PM
 #10

Niestety... Ministerstwo Cyfryzacji wycofało się z patronatu oraz odcięło się od projektu dPLN.
coconutbounty
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
January 29, 2018, 02:49:36 PM
 #11

A co najważniejsze, byłby zwolniony z podatków. Przynajmniej przez pierwszy rok;)
doncoinleone
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
January 29, 2018, 07:43:00 PM
 #12

błagam... kto w ogóle pomyślał, że to może wypalić
wojteks102
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 251



View Profile
January 30, 2018, 12:17:15 PM
 #13

błagam... kto w ogóle pomyślał, że to może wypalić
Ktoś z bliskiego otoczenia twórców tego "projektu" albo ktoś powiązany z tym "projektem" w jakiś sposób.
smajler
Member
**
Offline Offline

Activity: 125
Merit: 14


View Profile
January 30, 2018, 09:13:19 PM
 #14

A co najważniejsze, byłby zwolniony z podatków. Przynajmniej przez pierwszy rok;)
Jeśli by tak było w co wątpię, to wszyscy w Polsce wymieniali by Btc na dPln. Poza tym jak powstania nasza rządowa kryptowaluta to napewno po to aby nas wydoić.

▐▐   ▬▬▬▬▬   Own ONION   ▬▬▬▬▬   ▌▌
████    Highly Secure & TOR INTEGRATED    ████
▬▬▬▬   (✔) DeepVault Blockchain Notary •  SegWit Wallet Released  •  deeponion.org   ▬▬▬▬
cesarzgamer
Member
**
Offline Offline

Activity: 209
Merit: 10


View Profile
February 01, 2018, 01:59:52 AM
 #15

Ja osobiście myślę o tym inaczej. Pomyśl tak, Polska kryptowaluta zastąpi polskie opłaty internetowe dzięki czemu nie będziemy uzależnieni od banków i ich opłaty za transfer. Tak samo serwisy takie jak PayPal nie będą zbytnio potrzebne. Co więcej jeśli to się dobrze rozwinie to jest szansa że normalna waluta zostanie zastąpiona. Ja osobiście chciałbym pójść do sklepu i móc zapłacić za coś co chcę kupić kryptowalutą. Mam nadzieję że rozumiecie mój punkt. Ale także jestem ciekawy o waszych opiniach. Ja osobiście wierzę że to może jakoś wypalić, przynajmniej w Polsce.
sxafir
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 500


View Profile
February 01, 2018, 06:41:53 AM
 #16

Gdzie to kupić i sprzedać?
raiderosik
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 182
Merit: 101



View Profile
February 01, 2018, 01:09:38 PM
 #17

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem rządowej kryptowaluty a raczej implementacji tego co już jest dostępne. Byłoby to bardziej optymalne rozwiązanie niż to co mamy lub planuje nasz rząd.

cryptoair32
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
February 18, 2018, 11:13:03 PM
 #18

Zdaje się, że rząd ma obecnie przeciwne zamiary w dziedzinie kryptowalut. Nie zamierzają tworzyć własnej, a mogą nawet zabronić lub ograniczyć korzystanie z obecnych kryptowalut.
Flangler
Member
**
Offline Offline

Activity: 963
Merit: 57


View Profile
February 23, 2018, 04:00:04 PM
 #19

Zdaję, się ,że nie rząd tylko ktoś inny rząd dal oficjalną odpowiedz, że nie będzię żadnej kryptowaluty. A poza tym było by to wbrew jego polityce antykryptowalótowej. Ciekawe czego się za dascoina nie wezmą.
Urabot ska3231
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 57
Merit: 0


View Profile
February 23, 2018, 08:15:21 PM
 #20


Wyślij mi zalety tego, kto potrzebuje dwóch
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!