Bitcoin Forum
May 06, 2024, 05:47:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Expertii economisti  (Read 193 times)
nicolae20188 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
January 17, 2018, 02:11:20 PM
 #1

Urmaresc cu interes articolele care apar in celebrele publicatii media unde experti economisti de prin USA sau China apar cu articole in care precizeaza faptul ca preturile vor continua sa mai scada si ca ceea ce se intampla este un lucru normal. Afirma ca preturile oricum erau extrem de umflate si ca in cele din urma se va stabiliza piata, dar cresterile nu vor mai fi masive ci vor ramane in zona aia in care se stabilizeaza. Aveti si voi alte informatii?
1714974463
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714974463

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714974463
Reply with quote  #2

1714974463
Report to moderator
1714974463
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714974463

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714974463
Reply with quote  #2

1714974463
Report to moderator
1714974463
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714974463

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714974463
Reply with quote  #2

1714974463
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Alin998
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
January 18, 2018, 09:51:28 PM
 #2

Da!
Altele!
Nu mai citi prostii!
Privește și analizează sumele care intră și ies din piețe!
Nu fii o găscă! Informează-te din cât mai multe surse și citește date!
nicolae20188 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
January 18, 2018, 11:03:47 PM
 #3

Eu am spus ceea ce vorbesc economistii pe BBC sau CNN si de aia am deschis acest topic sa vad daca au si altii alte informatii sa ne facem o idee despre ceea ce va urma. Cat despre ceea ce spui tu ca citesc niste prostii sau sa analizez cati bani intra cati bani ies...asa ceva pe planeta pamant?? ti-as raspunde si eu la nivelul argumenteleor tale si anume : o lege nescrisa spune "ca cate intra atatea ies".
ambushiv
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
January 19, 2018, 12:19:35 PM
 #4

Eu am spus ceea ce vorbesc economistii pe BBC sau CNN si de aia am deschis acest topic sa vad daca au si altii alte informatii sa ne facem o idee despre ceea ce va urma. Cat despre ceea ce spui tu ca citesc niste prostii sau sa analizez cati bani intra cati bani ies...asa ceva pe planeta pamant?? ti-as raspunde si eu la nivelul argumenteleor tale si anume : o lege nescrisa spune "ca cate intra atatea ies".

Dupa parerea mea analistii aia nu stiu cu ce se mananca cryptomonedele. Ei incearca sa aplice ce au invatat la facultate / pe piata normala in aceasta piata nereglementata. In bitcoin sunt cateva sute de persoane care detin peste 40% din bitcoin (sau mai mult din ce am vazut), acele persoane se joaca atat de mult cu piata incat o pot darama in cateva ore.

Graficele celor de la BBC / CNN etc. sunt 100% invalide. Crypto nu urmeaza nici o logica in viata asta momentan. Toti fac "shill" pe monede de cacat, toti vor sa faca bani. Nici 5% din cei ce fac trade nu baga pentru a astepta 5-10 ani sa isi scoata investitita. "Bate fieru cat ii cald" right?
Alin998
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
January 19, 2018, 09:13:51 PM
 #5

Eu am spus ceea ce vorbesc economistii pe BBC sau CNN si de aia am deschis acest topic sa vad daca au si altii alte informatii sa ne facem o idee despre ceea ce va urma. Cat despre ceea ce spui tu ca citesc niste prostii sau sa analizez cati bani intra cati bani ies...asa ceva pe planeta pamant?? ti-as raspunde si eu la nivelul argumenteleor tale si anume : o lege nescrisa spune "ca cate intra atatea ies".
Dacă neuronul era treaz, realiza sensul celor scrise de mine.
Dacă toată lumea scoate bani, adică vinde și nimeni nu bagă bani, adică niciun prost nu cumpără, e groasă rău de tot. Asta ca să mă exprim în termeni economici, gen economico-NBC.
Atâta timp cât sunt foarte mulți bani care intră în piață, ce înseamnă?
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!