Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:36:03 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: [DUYURU] Bitmain Antminer A3  (Read 621 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
January 17, 2018, 09:48:14 PM

Bitmain Antminer A3

Algoritma: Blake(2b)
Hashrate: 815 GH/s
Güç Tüketimi: 1275 Watt
Çin Fiyatı: 2375 USD

Konu tanıtım amaçlı açılmıştır. Bu cihazın satışından yapmıyorum. Hemen Baikal Giant B ile kıyaslama yapacağım.

Baikal Giant B

Hashrate: 80 GH/s
Güç Tüketimi: 300 Watt
Çin Fiyatı: 3500 USD

Evet, karşılaştırma yaptığımızda Bitmain açık ara farkla Baikal'ı dövüyor gibi gözüküyor. Şimdi herkes Baikal cihazları yerden yere vuracak ve Bitmain cihazları övecek, ne kadar iyi olduğunu anlatacak. Çünkü klasik bir karşılaştırma yapacaklar. Burada yaptığım karşılaştırma da bunu gösteriyor. Ancak unutulmaması gereken en önemli şey Baikal cihazlar tek bir algoritmaya değil multi-algoritmaya sahiptir. Bu yüzden kim ne derse desin Baikal açık ara farkla her zaman daha iyidir. Bitmain Antminer D3 örneğinde olduğu gibi zarar etmek isteyenler yeni çıkan Bitmain Antminer A3 cihazan alabilirler. Ha Bitmain daha önce D3 cihazlarda müşterilerini zarara uğrattığını bildiği için bu defa elini çabuk tutarak 10 gün içinde kargoya vereceğini belirtmiş. İlk alanlar kazanacak sonrası yalan. Bitmain bakalım bu defa kaç kişiyi kazıklayacak. Tabi bu arada BCH ile satın almayı zorunlu kılıyor. Bu da BCH fiyatını yükselterek BTC yi bitirmöe çalışmalarını ndevamı olarak görünüyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
January 17, 2018, 10:39:40 PM

Sağolsunlar Türkiye'deki arkadaşlar 12 bin dolardan satıyorlar giant b yi  . Tam elime para geçti igotek getirirse alırız dedik ama siz de uzak durdunuz bu cihazdan .

khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
January 17, 2018, 10:42:49 PM

Bitmain Antminer A3

Hashrate: 815 GH/s
Güç Tüketimi: 1275 Watt
Çin Fiyatı: 2375 USD

Konu tanıtım amaçlı açılmıştır. Bu cihazın satışından yapmıyorum. Hemen Baikal Giant B ile kıyaslama yapacağım.

Baikal Giant B

Hashrate: 80 GH/s
Güç Tüketimi: 300 Watt
Çin Fiyatı: 3500 USD

Evet, karşılaştırma yaptığımızda Bitmain açık ara farkla Baikal'ı dövüyor gibi gözüküyor. Şimdi herkes Baikal cihazları yerden yere vuracak ve Bitmain cihazları övecek, ne kadar iyi olduğunu anlatacak. Çünkü klasik bir karşılaştırma yapacaklar. Burada yaptığım karşılaştırma da bunu gösteriyor. Ancak unutulmaması gereken en önemli şey Baikal cihazlar tek bir algoritmaya değil multi-algoritmaya sahiptir. Bu yüzden kim ne derse desin Baikal açık ara farkla her zaman daha iyidir. Bitmain Antminer D3 örneğinde olduğu gibi zarar etmek isteyenler yeni çıkan Bitmain Antminer A3 cihazan alabilirler. Ha Bitmain daha önce D3 cihazlarda müşterilerini zarara uğrattığını bildiği için bu defa elini çabuk tutarak 10 gün içinde kargoya vereceğini belirtmiş. İlk alanlar kazanacak sonrası yalan. Bitmain bakalım bu defa kaç kişiyi kazıklayacak. Tabi bu arada BCH ile satın almayı zorunlu kılıyor. Bu da BCH fiyatını yükselterek BTC yi bitirmöe çalışmalarını ndevamı olarak görünüyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

Blake(2b) algoritmasını kullanan coin lerin fiyatlarının artacağını çıkartıyorum ben. DASH da olduğu gibi. 270$ olan coin e 1500$ ı gösterdiler. Muhtemel Blake(2b) algoritmasını kullanan coinler fiyatlanır. örneğin SC
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
January 17, 2018, 10:58:25 PM

0.00000434 BTC birim fiyattan 10000 SC aldım. Toplamda 0.04350850 BTC ödedim. Buraya yazalım not olarak kalsın. Bakalım Bitmain ve Baikal 'ın yaptığı ataktan sonra ne olacak.

igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
January 17, 2018, 11:02:46 PM

Sağolsunlar Türkiye'deki arkadaşlar 12 bin dolardan satıyorlar giant b yi  . Tam elime para geçti igotek getirirse alırız dedik ama siz de uzak durdunuz bu cihazdan .

Ben getirseydim 6500-7000 USD arası olacaktı fiyat. Uzak durma nedenim araya Çin tatili gireceği için ve Baikal tarafında teslimatta gecikme yaşanacağı için müşterilere karşı tüm sorumluluk bana ait olacağından uzak durdum. Makinenin fiyatı a biraz pahalı geldi. Giant modelinde de bu şekilde yüksek bir fiyatla satış yapıp daha sonra fiyatı düşmüşlerdi. Bu yüzden aynı şey olabileceği kaygısı da vardı. Ancak son bir ay içerisidne ASIC cihazların fiyatı ciddi anlamda arttı. Üreticiler artış yaptı, çünkü karaborsacılar onlardan daha çok kazanıyor.

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 18, 2018, 07:49:40 AM

Ben getirseydim 6500-7000 USD arası olacaktı fiyat. Uzak durma nedenim araya Çin tatili gireceği için ve Baikal tarafında teslimatta gecikme yaşanacağı için müşterilere karşı tüm sorumluluk bana ait olacağından uzak durdum. Makinenin fiyatı a biraz pahalı geldi. Giant modelinde de bu şekilde yüksek bir fiyatla satış yapıp daha sonra fiyatı düşmüşlerdi. Bu yüzden aynı şey olabileceği kaygısı da vardı. Ancak son bir ay içerisidne ASIC cihazların fiyatı ciddi anlamda arttı. Üreticiler artış yaptı, çünkü karaborsacılar onlardan daha çok kazanıyor.
Bende sabah sabah maili görünce kendi kendime lan böyle bi cihaz varmıydı dedim Smiley yeni çıkmış meğer Smiley
Fiyat artırmalarının çok bi anlamı yok aslında. Onlar artırımca karaborsacılarda artıracak. Pek bişey değişmeyecek açıkçası Smiley

...
1brahim
Member
**

Activity: 94
Merit: 10

View Profile
January 18, 2018, 08:29:24 AM

bu cihazlar 2b algoritma coinlerde kazım yapınca 2b coin fiatları düşücekmi...?
siacoin yükselmişti... eğer yükselecekse cihazı almasakta coini alalım ....
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560

View Profile WWW
January 18, 2018, 08:46:57 AM

Yalnız siacoin ekibi çok sinirlenmiş normalde kendileri cihaz çıkaracakken bitmain hızlı davranmış 😂 .

al3pay
Member
**

Activity: 286
Merit: 11

View Profile
January 18, 2018, 01:05:10 PM

bende sizin gibi düşünüyorum hocam ilk iki parti teslim edilince zorluk ta büyük oranda artacaktır A3 tek algoritmadan oturu bir yerde D3 gibi kitlenecektir kanımca . BCH BTC ve LTC nin dip yaptigimi noktalarda satış açarak zaten topladigi coin lerden itina ile büyük goturdu zaten bitmain Smiley aylık boyle getirisi olan cihazi zaten niye bitmain disari satsın ki kaymağı yedi ne olacagini kendide biliyor zaten Smiley
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
January 19, 2018, 08:00:42 AM

Hep aklımda boyle cihazlar almak var ama bir türlü cesaret edemiyorum, çünkü size ulaşana kadar kazanç düşüyor. Birde çok ses yapıyor sanırım bunlar. Baikal daha iyi bir tercih gibi duruyor.

mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
January 19, 2018, 12:41:56 PM

Bu cihazlar ilk çıktıkları zaman bayağı karlı oluyor. Daha sonra bu kar doğal olarak düşüyor. ilk partiden alınabilirse kısa süre de kendini amorti edebiliyor. Dash örneğinde olduğu gibi, kazdıkları coinlerin fiyatların da güzel bir artış olabiliyor. Biraz sabır edip saklamak gerekiyor  yalnız.
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224

View Profile
January 19, 2018, 08:51:06 PM

Baikal yine antminerin önüne geçmiş. galiba antminerin tek avantajlı yanı 6 aylık bir garanti süresinin olması, baikalde garanti durumu yok sanırım
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 20, 2018, 10:20:42 PM

Ulan ben hesaba girene kadar stok tükendi amk Smiley
Görüp okuyup anlayıp hesaba girmemle stok bitmesi 8dk Smiley

...
yyildizz
Jr. Member
*

Activity: 43
Merit: 1

...

View Profile WWW
January 21, 2018, 02:19:20 PM

avrupada ort 2500$ gibi bir fiyatla sipariş verenler şimdiden 7-8000 eurolardan ilanlar vermeye başlamış.. yine aracılar kazanıyor...

...
Galacos
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile WWW
January 21, 2018, 03:00:09 PM

Çok yanlış ülkede doğmuşuz. Adamlar 2500den alıyor bize gelene kadar 6000 oluyor.

Anceluss
Member
**

Activity: 264

View Profile
January 21, 2018, 06:56:31 PM

Cihazın şu an için kazabildiği tek coin Sia.

Onunla ilgili de bazı söylentiler mevcut, sia  dev. ekibi bitmain in çıkarttığı cihazlardan huzursuzmuş. Kendileri farklı bir asic cihaz'ı desteklemek istiyorlarmış ama a3 çıkınca hesaplar karıştı doğal olarak. Bunun için soft fork yapıp sadece o cihazı destekleyebilirlermiş vb. bir yığın ihtimalden söz ediliyor. ama tabiki anladığım kadarıyla ekibin çoğunluğu ağlarının güçlenmesi için bu tarzda hareketlerden kaçınmak istiyor mantıklı olanda o.

Dikkatimi çeken başka bir nokta ise Antpool un menüsünde SC olarak a3 ler için pool açıldığı belirtildi, fakat şu anda baktığımda ben göremiyorum. Arka planda bir şeyler oluyor ama bakalım nasıl sonuçlanacak göreceğiz.

Bende a3 alımı yaptım hatta kargoya verilmiş gözüküyor şu anda. Bu acelenin yukarıda belirttiklerimle ilgili yoktur umarım. Yoksa çok fena çöp ihtimali gözüküyor.

benim cihazda kargoda dün verilmiş geldiğinde bi ortamda fikir paylaşımı yapmamız gerekecek gibi
medocy
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
January 21, 2018, 10:20:36 PM

Benim de iki sorum olacak ilgili arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim .
Antminer a3 sadece siacoin mi üretiyor ? Blake2b algirtmasında şuan sadece siacoin var bildiğim kadarı ile
Antminer a3 ile sc kaldığımızda günlük getirisi ortalama ne olur ? Kaç sc yada kaç dolar ?

Çin’den saat ve elektronik eşya getiren bir yakınım var gümrük sorunu olmadan istediğim herşeyi getirebiliyorum antminerleri onun vasıtasıyla getireceğim bu konuda önerileriniz var mı ?
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
January 21, 2018, 10:45:31 PM

Doğrudan Türkyeye gönderime başladılar mı?

Türkiye'ye satışları yoktur.

medocy
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
January 23, 2018, 06:15:01 PM

Benim de iki sorum olacak ilgili arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim .
Antminer a3 sadece siacoin mi üretiyor ? Blake2b algirtmasında şuan sadece siacoin var bildiğim kadarı ile
Antminer a3 ile sc kaldığımızda günlük getirisi ortalama ne olur ? Kaç sc yada kaç dolar ?

Çin’den saat ve elektronik eşya getiren bir yakınım var gümrük sorunu olmadan istediğim herşeyi getirebiliyorum antminerleri onun vasıtasıyla getireceğim bu konuda önerileriniz var mı ?

O algoritma da sadece siacoin var şu anda kazılabilecek.

Cihaz eline geçtiğinde günlük getirisi ne olacak kimse bunu hesaplayamaz. Şu andaki değer 450$-600$ arasında değişiyor. ( D3 lerde ilk çıktığında bu şekildeydi. ilk alanlar bir süre çok karlı kazımlar yaptı sonrasında o kadar çok adet sürüldüki zorluk derecesi tavan yaptı, piyasa ya kar vs kalmadı, şu anda ROI süreleri çok çok kötü durumda.

İlk alımı yapmadıysan bu cihaz da, ilk siparişlerin kazmaya başlaması ve durumu takip etmek en mantıklı hareket olacaktır bence.

Çin de bir aracı bulman gerekiyor çünkü Türkiyeye bitmain gönderim yapmıyor. Aracı bulursan istediğin herşeyi getirtebilirsin.

Şuan hazırda bir aracım var kendi yakınım gümrük sorunu olmadan her türlü malzemeyi getirebiliyor . Yani şuan eğer elimde bir tane a3 olursa günlük 400 dolar çıkarabilir mi ? Nasıl olacak bu ? Siacoin şuan pek değerli de değil. Bir tane a3 günlük kaç tane sia üretebilir ki ?
simmenu
Newbie
*

Activity: 19

View Profile
February 21, 2018, 09:20:38 PM

Makinenin değeri şu anda 1000USD.
https://www.cryptocompare.ltd/index.php?route=product/product&path=18&product_id=102
https://shop.bitmain.com/productDetail.htm?pid=00020180129095202674bwQAJFdr06CB
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: