Bitcoin Forum
April 26, 2024, 05:10:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Android  (Read 4078 times)
yusuf221 (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
August 19, 2013, 11:50:14 AM

Bitcoin uygulaması yerine bitcoin android uygulamasını kullanabilirmiyim güvenlimidir?
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714108201
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714108201
Reply with quote  #2

1714108201
Report to moderator
yusuf221 (OP)
Newbie
*

View Profile
August 19, 2013, 01:53:48 PM

Sorumu şöyle değiştiriyorum ben şuan başka bir yerdeyim burda bitcoin uygulamasını indirip(bilgisayar için) bitcoin kazanzam eve gidince o hesaba erişebilirmiyim
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
August 19, 2013, 06:08:17 PM

Eğer online bir wallet kullanırsanız istediğiniz her yerden sadece şifre (SMS ve özel mail kodu vsvs(wallet e göre değişir) ile girebilirsiniz.
yusuf221 (OP)
Newbie
*

View Profile
August 19, 2013, 10:11:00 PM

Online wallet değil bilgisayara kurduğumuz
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
August 19, 2013, 10:32:29 PM

Bilgisayara kurduğunuz wallet programlarının wallet.dat multibit.dat armory.dat vs wallet dosyalarını yedekleyerek girebilirsiniz ancak telefon için http://bitcoin.org'dan applicationlar'a göz atmanız gerekiyor.
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
August 20, 2013, 12:39:26 AM

sanirim mining programindan bahsediyor arkadas cuzdandan degil. Sorular boyle net olmayinca iste insanlarda yanlis anliyorlar ve anlamak icinde kafa yormak istemiyorlar acikcasi sorunuzu defalarca okudum ve ne demek istediginizi anlamaya calistim, anlayamadim ve cevapta vermedim.  Eger biraz daha zaman ayirir 3 5 kelime daha fazla yazma zahmetinde bulunursaniz belki birileride o zaman bu zahmete karsilik cevap yazma zahmetinde bulunur.

pc ye kurdugunuz nedir, programin adi ne, ne yapiyo? pc yemi coinleremi, poolami erismek sitiyorsunuz baska yerden?
technomancer
Sr. Member

View Profile
August 20, 2013, 12:41:08 AM

Online wallet değil bilgisayara kurduğumuz

online  wallet degilse ne?
yusuf221 (OP)
Newbie
*

View Profile
August 20, 2013, 10:39:15 AM

miningdeğil wallet
ben şunu demek istemiştim Smiley şimdi biz bunu indirince http://bitcoin.org/en/download
ben şuan başka bir yerdeyim burda bitcoin kazandım diyelim eve gidince o bitcoinlerimi bulabilirmiyim
technomancer
Sr. Member

View Profile
August 20, 2013, 11:39:13 AM
Last edit: August 20, 2013, 11:50:47 AM by technomancer
Merited by tesla80 (1)

miningdeğil wallet
ben şunu demek istemiştim Smiley şimdi biz bunu indirince http://bitcoin.org/en/download
ben şuan başka bir yerdeyim burda bitcoin kazandım diyelim eve gidince o bitcoinlerimi bulabilirmiyim

Bitcoin kazma isini yaptigin bilgisayara yeni cuzdan kurmak zorunda degilsin. Cunku kazandigin coinler bilgisayarinda degil bitcoin aginda yani o cozulen bloklarin icinde, yapilan her turlu harcamalarda. evindeki bilgisayardaki bitcoin adresini verirsin kazdigin yerlere ve eve ne zaman gidersen cuzdanini actiginda program aga baglanip bloklari senkronize ettiginde coinlerinin aninda geldigini gorursun. bunun yaninda esas sorunun cevabi evet. herhangi bir bilgisayardan herhangi bir bilgisayarda kurulu olan farkli cuzdana ulasabilirsin, cuzdana degil ama o cuzdana ait coinlere desem daha dogru olur. Bunun icin oncelikle " Private key" ini bilmelisin, bu key kimselerle paylasmaman gereken, guvenli bir sekilde saklaman gereken bir key.
1. bu keye erismek icin bitcoin-qt yi calistir
2. program penceresinin en ustundeki seceneklerden "yardim" i tikla

3. acilan kucuk pencere hata ayiklama yada ona benzer birsey olmali ingilizcesi debug, ona tikla

4. karsina cikan yeni pencerede en ustte konsol tabina tikla

5. acilan pencerenin altinda bir komut satiri yazmak icin kutucuk goreceksin, oraya "dumpprivkey (bitcoin adresin)"  yazip enter a basacaksin .tirnak ve parantez isaretlerini sen yazmayacaksin, belileyici olmasi icin o sekil yazdim.

6. enter dedikten sonra yukarida senin private key in belirecek, tekrar ediyorum kimse ile paylasma ve orta yere yazma, o key senin kasanin anahtari cunku.

yukaridaki islemleri yaptiktan sonra private key ve bitcoin adresini bir kenara yazdiktan sonra bilgisayarina format bile atsan, dunyanin obur ucuna bile gitsen yapman gereken tek sey bitcoin walleti yeniden yuklemek ve bu private keyini az evvel nasil export ettiysek bu seferde import ederek coinlerine ulasabilirsin.

import etmek icinse yapman gereken yukaridaki adimlarin ilk 4 unu aynen yapip 5. adimdaki kutucuga ise :

importprivkey (o cok uzun private key) (ve bu key icin herhangi bir isim) enter.   parantezleri yazmiyorsun yine.  yaklasik 2 ila 10 dakika sonra eski adresine ve icindeki coinlerine bu sekilde ulasabilirsin.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: