Bitcoin Forum
June 22, 2024, 01:57:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
Author Topic: Toplam kaybım 35 bin dolar oldu  (Read 6526 times)
karasaplisekerr
Member
**

Activity: 88
Merit: 12

View Profile
March 22, 2018, 12:36:03 AM

Arkadaşın son mesajı olmuş, üzüldüm,
geçmiş olsun da demek istemiyorum umarım geçmemiştir ve devam ediyordur stresin ,
zararı kabul ederek piyasadan çıkış yapmamışsındır !

Adı üstünde kabul ettiğin zarar hanene yazılır,
ama kalmaya devam ettiğinde zarardan kar yapman mümkündür hatta ana para artı karda çıkarabilirsin,
aslında trader tarzı sohbetlere sıcak bakmıyorum burada, neye ne kadar yatırdın bunu da bilemeyiz
ama total olarak piyasa %50 zararda olduğunu düşünerek yazdım ve inan bana sabır edersen kara geçersin.

Bir gün x dolarlık bir işlem başlatmıştım fx piyasasında, işler terso gitti ve 6 ay beklemek zorunda kaldım o işlemi,
%60 zarardaydım 1 ayın sonunda, 6 ay bekledim, %10 zararla ayrıldım + 2 ay daha beklesem %20 karla çıkıyordum.

Üzerine 1 yıl daha beklesem komisyonlar dahil %150 karla ayrılıyordum.

Ayrıca fxde buy işlem açtığınızda, her akşam işlem ücreti ödersiniz, gecelik faize göre komisyon oranı belirlenir
Günlük 3-4 dolar gibi görünen bu rakam, aylar geçince başka boyutlara girer ve satış baskısı yaratır üzerinizde.

Bu bana büyük ders olmuştur, ilk ay zararı kabul etseydim hep o zarar kalacaktı benimle
ama bir şekilde özellikle bu piyasanın aksini ispatladığı 10 yıllık mazisini düşünürsek,
saçma sapan bir coine al in yaparak bu parayı yatırmadığınızı umarak yazıyorum tabi ki,
zararı kabul etmediyseniz, yıl sonunu bekleyin.

Hatta net duruşunuz olsun, satacağınız fiyatı belirleyin.

Özellikle reel para piyasasında grafik bir noktaya değdiyse; mutlaka o noktayı tekrar test eder, sonra yukarı yada aşağıya kırılma yaşar.
Piyasa her zaman, tersoda kalan yatırımcıyı kurtaracak tek bir şans verir kısacası.

Altcoinler için bu tam böyle değil ama gelecek beklentisi olan projeler içindeyseniz, sabırlı olun.
Özellikle hodl bu piyasasının en önemli enigması ..
Çünkü büyük beklentiler var, öngörüler var.

Devletlerin ve siyasetçilerin kullandığı bir yapı olduğunu da düşünüyorum,
her ne kadar olumsuz yaklaşımları olsa da kendi çıkarları için sistemin içine girip çıkanlar illaki var,
ve bu devam edecek !.

kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
March 22, 2018, 03:15:47 AM

Önce coine bakarım coin mi diye, sonra satana ... uyduramadım. Salt grafiğe habere göre bu işlere girmek mantıksız. Önce alacağınız coin ne amaçla üretilmiş nerelerde kullanılıyor bakmak lazım. Sonra aldıktan sonra düşse bile tekrar yükseleceğinin güveni insanı panikten uzak tutuyor.

dedolee
Newbie
*

Activity: 189
Merit: 0

View Profile
March 22, 2018, 04:40:56 AM

Benim de kaybım oldukça fazla, TL olarak sanırım 15 bin tl civarında bir kaybım söz konusu. Ama bunu tecrübesizliğe ve biraz da şansızlığa bağlıyorum. Piyasaya boğanın ortasında girdim ve artışı ucunda yakaladım. Bu ağzımıza bir parmak bal çalmış oldu, bende bildiğin zirveden piyasaya yavaş yavaş girdim. Ama son 2 ayda ne oldu, patladık. Ve dibin dibini gördük. şimdi inşallah yükseliş göreceğiz. Umutla bekliyoruz.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
March 22, 2018, 06:16:58 AM

eğer yükselişin olduğu tarihlerde satın almış olsaydınız paranızı 3-4 katına ulaştırma imkanınız olabilirdi. sorun şu: medya inanılmaz pompalıyor bitcoini ve duyan geliyor. kazanabilirim umudu ile ve kılı kırk yarması gerekli. şöyle anlatalım. ücretsiz şekilde çeşitli sitelerde, youtube kanallarında ve özellikle bu alanda uzman olan kişilerin yorumları, yazıları, videolarını takip etmeniz gerekiyor. en azından alış işlemini 1 hafta geciktirin ki o andaki tarihlerde yeterince bilgi edinin. paranızın tamamını tek bir coine yatırmanız son derece riskli. dump olurken yani sert düşüşler yaşandığı evrelerde kesinlikle parada beklenmeli. ha deyince kendini atmıyor maalesef.
mhakdemir111
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
March 22, 2018, 09:50:23 AM

Kotu bir zamanda girmissiniz galiba siz de...
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
March 22, 2018, 09:58:38 AM

15k civarında da benim zararım var bu piyasada iyi bir zaman oldu mu Cheesy
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
March 22, 2018, 11:04:54 AM

altcoinler yüksekken yatırım yapan herkes şu anda zararda zaten bunda büyütecek bir şey yok. satmazsan zarar etmezsin ve kaybın olmaz. sabırla bekleyecen ki elindekinin fiyatı yükselsin. sen elinde olmayan parayı harcarsan ya da riske atmaman gereken bi para ile yatırım yaparsan tabi ki panikten ve stresten duramaz hale gelirsin

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 22, 2018, 03:28:07 PM

Arkadaş konuyu açmış bir daha da girmemiş umarım elindeki yatırımın hepsini kaybetmemiştir uzun lafın kısası boş çene yapmayı ne çok seviyorsunuz belki piyasadan çıktı gitti geri döneceğini sanmam başkalarına örnek bir vaka olarak yazılabilir ama konunun sahibine ne yazsak fayda sağlamayacaktır.
gnawda
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
March 22, 2018, 03:46:50 PM

Ben de çok büyük kısmını kaybettim geçmiş olsun.
Aayardim
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
March 22, 2018, 04:18:03 PM

risk almadan kazanmanin imkani yok.

Biraz sans biraz koku
hsyncl
Member
**

Activity: 322
Merit: 10

View Profile WWW
March 22, 2018, 04:55:52 PM

şu an zararlara bakmak çok mantıklı değil zaten. sürekli ekran başında durmazsanız zararınızı hissetmezsiniz:)

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
March 22, 2018, 05:15:22 PM

İnşallah 2 katı olarak döner sabret sakın satıp iyice kötüleştirme sadece bekle zaten sonunda yükselir
Aayardim
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
March 22, 2018, 05:58:19 PM

Zaten pc basinda zaman gecirmedikce uyandiginda spguk dus etkisi niyetine kaybettigin parayi gorursun.

En azindan piyasayi belli araliklarla kontrol etmek lazim
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
March 22, 2018, 08:54:27 PM

hocam vallahi tam ibretlik bir hikaye olmuş hikayeniz, ne oldum dememek lazım ne olacağım demek lazım,  planlı proğramlı hareket etmek lazım diye düşünüyorum
boteks
Member
**

Activity: 155

View Profile
March 22, 2018, 09:57:11 PM

Geçmiş olsun hocam.Birileri kaybedicek ki birileri kazansın borsa bundan ibaret herkes birden kazanamıyor.Tek yapılcak şey  üzülcek miktarla girmemek ve piyasayı takip etmek
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
March 22, 2018, 10:07:27 PM

diğer yandan çevrenize de söylemeden yapın. Sizin coin işi ile uğraştığınızı öğrenen herkes sadece olumsuz haberleri size iletmek konusunda seferber oluyorlar. İster istemez çok fazla baskı hissedebiliyorsunuz.
.

Hocam katılıyorum en büyük sorunlardan birisi de bu. O kadar işsizler ki adamlar tek yaptıkları ne kadar kaybetti bugün hemen bildireyim ona.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
March 22, 2018, 11:28:28 PM

evet sağa sola söylemek büyük risk ve tehlike oluşturuyor, yani ona söyle buna söyle, mahallelerde bitirim, mafya tipler vardır, onların kulağına giderse başınıza bela alırsınız 35 bin dolar az para değil, 35 bin doları duyan dadanır

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
cagcug
Newbie
*

Activity: 95

View Profile
March 22, 2018, 11:33:08 PM

Arz - taleple doğru orantılı olduğu için elbette kâr edenler olduğu gibi zarar edenlerde olmak zorunda. Herkes olumlu / olumsuz yorum yapabiliyor. Önemli olan kendi kararlarınızı verebilmek...
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
March 23, 2018, 11:24:25 PM

Rahat yazıp yazmadığını bilemeyiz ama önemli bir noktaya ayak basmış. Kazanmak kolay değil. Zaten kolay olsa buradaki herkes milyoner olurdu. Dikkatli davranıp doğru zamanı beklememiz lazım. Şu an elimdeki bitcoin ve altcoinlere 2017 nin sonunda ciddi param olacaktı. Lakin şu an neredeyse bittim. Sadece beklemem lazım
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
March 24, 2018, 08:57:49 AM

Birileri kazanacak birileri kaybedecek. hızlı kazanmak isteyen hızlı da kaybedebilir. Risk büyüdükçe kazançta artaabilir kayıpta dikkatli olmak lazım
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  

Jump to: