Bitcoin Forum
May 03, 2024, 11:54:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
Author Topic: Toplam kaybım 35 bin dolar oldu  (Read 6484 times)
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
April 21, 2018, 06:25:07 AM

Öncelikle Geçmiş olsun. İnşallah en kısa zaman da zararınızı çıkarır ve kara geçersiniz.
Acizane kendi tecrübelerimi yazdığım bir konu.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3347471.0
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714780473
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714780473
Reply with quote  #2

1714780473
Report to moderator
1714780473
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714780473
Reply with quote  #2

1714780473
Report to moderator
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
April 21, 2018, 07:11:07 AM

Çok geçmiş olsun kardeşim umarım bu tl ye çevrilmemiştir coinler toplar belki ama şu yazdıklarından bir şeye katılıyorum çevrene çok fazla internet ilr alakalı işleri söylemeyeceksin 2000 3000 lira maaş alan insanlar çok fazla intermeti anlamıyor bu bkısır bir genelleme.. ter akmadan para kazanılmaz diyorlar, ama internetin her alanıda insanı yoruyor aalına bakarsnız..
hacidasi
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
April 21, 2018, 06:25:12 PM

arkadaş eğer zararına satmadıysa yavaş yavaş eski  noktaya dönmeye başlar.  bu işte eğer shitcoinlerle çalışmayıp büyük zararlar etmediyseniz biraz sabır gösterip beklemekte fayda var.

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
SCSY_dev
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
April 21, 2018, 07:21:34 PM

Hocam geçmiş olsun baya yüklü bir miktar kaybetmisiniz inşallah daha iyi yerlere gelirsiniz son zamanlarda bitcoin ve ethereum da kıpırdama var zaten

various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
April 21, 2018, 07:55:15 PM

geçmiş olsun umarım kaybınız kapanır şu geçtiğimiz günler de piyasa gittikçe düzelmeye başladı ve mutlaka daha iyi şeyler olacaktır diye düşünüyorum, umarım sabretmişsinizdir

Rovsen.vahabov
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
April 21, 2018, 08:54:40 PM

Kriptoya para yatırırken ilk olarak onun ne zaman be ne kadar müddetde mövcud fiyata yükseldiyini öyrenmek gerekir. En önemliside daha dayanıklı və tanımlı kriptoya para yatırmak kötü sonuçla bitmez. İlk olarak analiz gerekir.
k4ys3rs0z3
Member
**

Activity: 101
Merit: 17

View Profile
April 21, 2018, 09:08:44 PM
Merited by EFS (1)

Başlığa bakıyorum da ümitvar arkadaşların sayısı epey fazla, bu moral üstünlüğünü taşımayı, dağılmamayı öğrenmeyi görmek çok güzel. İnsanlar 300 bin lira gibi paralardan bahsediyorlar ama gün gelince o parayı tekrar kazanacaklarına inanıyorlar, o ani yükseliş dönemi kısa yoldan kar etmek isteyen insanları topladı bu camiaya, gemiyi ilk terkedenler de onlar oldu. Kısa yoldan kar planı er yada geç çöker arkadaşlar, bir bitcoin'in, altcoinlerin, iconun ne olup, ne olmadığını tam manasıyla öğrenmeden yola çıkmayın...

❍ Treon ❍ │▌▌▌  TwitterTelegram  │▌▌▌ ❍ Treon ❍
Utilities payments made  simple
███ Telecom, Electricity, Gas and Water  ███
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
April 22, 2018, 07:41:58 AM

Başlığa bakıyorum da ümitvar arkadaşların sayısı epey fazla, bu moral üstünlüğünü taşımayı, dağılmamayı öğrenmeyi görmek çok güzel. İnsanlar 300 bin lira gibi paralardan bahsediyorlar ama gün gelince o parayı tekrar kazanacaklarına inanıyorlar, o ani yükseliş dönemi kısa yoldan kar etmek isteyen insanları topladı bu camiaya, gemiyi ilk terkedenler de onlar oldu. Kısa yoldan kar planı er yada geç çöker arkadaşlar, bir bitcoin'in, altcoinlerin, iconun ne olup, ne olmadığını tam manasıyla öğrenmeden yola çıkmayın...

gemiyi terk edenler zaten kaybetmeye mahkum. biz burada sadece birkaç ay ya da bir iki yıllık yatırımlar yapmıyoruz bu geleceğe inanan kişiler olarak ne kadar batarsak batalım tekrar yükselen piyasalar göreceğimize emin olarak yaşıyoruz Smiley

fckGravity
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 2

View Profile WWW
April 28, 2018, 05:39:50 PM

Abi gecmiş olsun ya uzuldum valla
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
April 28, 2018, 09:07:03 PM

her iste oldugu gibi bunda da kazanmak zor kaybetmek kolay. en mantikli yol hodl yapmak.
pavetjove
Newbie
*

Activity: 118

View Profile
April 29, 2018, 04:01:28 AM

Piyasada yeni olanların (bende dahil) öncelikle kaybetmeleri halinde zor duruma düşmeyecekleri miktarlarla yatırım yapmaya başlamaları mantıklı olur diye düşünüyorum. Olası düşüşlerde hemen panik yapmamak. Kar edildiğinde o karı koruyacak taktik ve stratejileri kavramak ve piyasaya en azından ortalama düzeyde hakim olmak gerekir. Yoksa cripto para piyasasından stabil bir gelir elde etmek mümkün olmaz
ugur2222
Member
**

Activity: 210
Merit: 16

View Profile
April 29, 2018, 10:31:05 AM
Merited by EFS (2)

Gerçtekten çok fazla araştırılıp , beyin süzgecinden geçirilip ondan sonra yapılacak bir iş. Kesinlikle borçla , krediyle yapılacak bir iş değil.  Kredi çekip terste filan kalırsanız Allah korusun akıl sağlığınızı bile yitirebilirsiniz. Büyük oynayan büyük kazanır fakat işi bilmezse büyükte kaybedebilir. Mesela ben bu işe Ocak ortaları - Ocak sonu gibi girmiştim hiç birşeyden haberim yok 16k $  17k$  18k$  bitcoin aldım. Neyseki 500TL lik küçük bir yatırım yapmıştım . Okuduğum her yazıda çok çok övülen TRX , XVG , XRP gibi coinleri alıp hepsinden çok çok büyük zararlar ettim ayı sezonu girince . Dediğim gibi ben 500TL ile işe girdim iyi yada kötü borsayı az çok öğrendim. Şimdi yatırımımı arttırdım fakat kendmi üzmicek kadar kaybetsemde denedim olmadı diyebilceğim tutar. Sonuçta bu işi dükkan açmaya benzetiyorum ben. Risk alıp bir dükkan açmaya kalksanız 10bin TL'ye güzel bir dükkan açamazsınız. Ama burda 10bin TL lik bir yatırımla ve biraz işi biliyorsanız. Aylık %20  %30 çıkartsanız bile çok güzel. Çünkü kira sigorta ıvır zıvır ekstra maliyetler yok. Sadece biraz zaman ayırıp takip etmeniz gerekli gerisi BTC nin hareketine bağlı
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
April 29, 2018, 08:36:50 PM
Merited by EFS (2)

geçen gün bir haber hızlıca yayıldı, erc20 lerin hepsi kopyalanıyormuş diye, Allah dedim eth değeri akşama 50 dolara düşer toplaması da en az 8 ay alır, bu haberi duyan herkes korkar, total marketcap iner 10 da 1ine, çevremde de yüklü para yatıranlar var, uyarsam mı uyarmasam mı, işin akıbeti gerçekten böyle mi değil mi, panik de yaptırmak istemiyorum kimseye, ciddi para kaybeder millet, neyse ben düşünürken haber geldi, uyduruk bir iki coinde olmuş olay, pireyi deve yapmışlar yine herzamanki gibi, üstelik düşeceğine hepsi artışta, iyi ki dedim kimseyi arayıp, böyle bir durum var dememişim. Evet dediğin gibi para yatırdığını duyan herkes arayıp en kötü haberleri aktarıyor hep, dikkatli olmak lazım ama, nasıl olcak, biz bile bir anda boşluğa düşüyoruz, dinlesek miii dinlemesek miii, üstelik genelde bunu düşünürken çok geç oluyor, acele etsek yine aynısı olabiliyor. O yüzden bu piyasa biraz da şans. Özellikle de şunu bilmek lazım, bu sistem gelişmekte olan bir sistem ve mutlaka büyük açıklar da verecek, verecek ki açıklar kapansın, sistem güçlensin. Ama bu süreçte piyango hangimize vurur bilinmez, şans. Çin çıkar borsaları yasaklıyorum der, haydeeee tak kafana huniyi gez 1 hafta, son söz: bedava ekmek fare kapanında.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
baris553
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
April 30, 2018, 12:52:57 PM

çevreninde etkisi çok fazla oluyor önemli olan kimseye kulak asmamak. herkes bir ağızdan kaybedersin girme bu işe düşüşte vs. vs. şeyler söylüyor sen işinin ehli olsanda onların baskısı altında kalıp psikolojik olarak çöküşe geçiyorsun ve buda yaptığın işe yansıyor. sen doğru olduğuna inanıyorsan sonunda kaybedeceğini bilsende kendi yolunda ilerlemen gerekir.
Bugraaydin
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
May 17, 2018, 02:57:03 AM

Ben de ac gozlulugumun kurbani oldum bir ara 25bin dolarlara ciktim sonra bozdurmadim simdi 2000dolar durumundayim. Uzucu
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
May 17, 2018, 08:01:32 AM

Hocam umarım kardan zararınızdır 35k dolar. Öbür türlü gerçekten kaybetmek için büyük para (En azından benim için:) ). Yeni başlayan arkadaşlara tavsiye olarak demişsiniz ama yenilerin ilk alması gereken tavsiye bence bu teknolojiyi anlamaları gerektiğidir. Forumda bir kaç ay zaman geçirip okumaları gerekiyor ve bu sırada airdrop ve bountylerle haşır neşir olmaları lazım ki sistemin içine dahil hissetsinler kendilerini. Direk yatırım yapmaktan ziyade az sabredip bountylerden kazandıkları miktarlarla trade yapmaları lazım. Aksi halde direk para yatırıp hiç bilmeden birşeyler yapmaya çalışmak körü körüne olur ve çoğu zamanda eldekinden de oldurtur.
zekimuren
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
May 17, 2018, 12:06:04 PM

Ben de çok bilgi birikim toplamadan al-sat yapmaya başlamıştım. Birkaç bin lira kazanabilecekken 500 lira kaybetmiştim. Hoş, çok büyük para değil fakat sabırlı olamamanın pişmanlığını yaşıyorum. Şu anda sadece bilgi toplayıp izlemekle yetiniyorum, yeni başlayanlara da bunu öneririm.
ForsetiSpaghetti
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
May 18, 2018, 09:08:04 AM

Birden yüklü miktar meblağ ile girmek yerine daha ufak üzmeyecek miktarda paralar ile girip deneme yapmak da fayda var arkadaşlar. Sonrasında büyük hezeyanlar yaşamamak adına dikkat edilmeli.
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
May 18, 2018, 09:31:47 AM

Cok haklisiniz gercekten bizim milletimiz felaket tellalligini cok sever olumsuz olmayi olumsuz konusmayi.. bu nedenle kimseye guvenmemek lazim bu konuda hele ki bilgisi olmayan kisilere.. sabirla arastirip piyasayi takip etmek anlik karar vermemek lazim.
edipcansever
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
May 18, 2018, 11:36:51 AM

"Hodl" felsefesi buradan geliyor sanırım. Al-sat yapmak yerine uzun vadede gelecek vaat eden projelere odaklanmak ve küçük projeleri iyi görüp az da olsa borsa öncesi yatırım yapmak bana daha güvenli ve stressiz bir iş gibi geliyor. Nitekim  destek olarak portföyü bölmemle ve her zaman dengeli ( coinlerin risk oranlarına göre görece  paylar ayırmak ve uzun vadeli yaklaşmak) dağıtmamla ani iniş çıkışlarda panik yapmadan rahat rahat uyuyorum.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  

Jump to: