Bitcoin Forum
May 27, 2024, 10:37:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Adım attıkça Kripto para kaandıran uygulama: SweatCoin  (Read 682 times)
izmirligencforvet
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
January 18, 2018, 11:28:01 PM

iphone dışında hiç bi telefondaki adım sayar uygulamaları düzgün çalışmıyor ki. mi band 2 var bende. kolumu salladıkça adım olarak sayıyor mesela.

DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
January 19, 2018, 06:56:52 AM

Daha önce muadilleri yapılmaya çalışıldı fakat aşırı bir rağbet göremedi blockchain üzerinde . Hatta Türkiyeden de bir kaç kişi bu tarz bir projeleri vardı . Maalesef artık sesleri çıkmıyor . Projeleri gayet bunlardan daha kaliteliydi. Yeterli desteği bulamadılar maalesef .

Bana göre tutmayacak bir proje . Migros ' un salla kazan ' ı vardı bir ara . DH ' ciler türlü çakallıklarla puan toparlamışlardı . Yine aynıları olacağı için uğraşılmaz.
medlucky
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
January 19, 2018, 07:25:55 AM

sweatcoin hangi borsada işlem görüyo güncel fiyatı nedir

yarseli (OP)
Jr. Member
*

Activity: 166
Merit: 5

View Profile
January 19, 2018, 07:47:59 AM

Uygulama Türkiye'de marketlerden henüz indirilmiyor. İndirmek isteyen kişiler internette dolaşan veya google play üzerinden apk dosyaları indiren yazılımlar aracılığı ile indirebilirler.

- Bu coin henüz herhangi bir borsada işlem görmemektedir. Şuan için parasal olarak karşılığı yoktur.
- Appstore da neredeyse zirveye oturdu. Çok konuşulduğundan paylaşmak istedim.
" Fana bağlarım. Arabayla gidince adım sayar. Telefonu sallarım. "
gibi düşüncelere kapılıp bu uygulama tutmaz demeyin.

Henüz çalışma ve adım sayma algoritmasını çözmüş değilim fakat saalayarak fana bağlayarak saydığı adımları daha sonra bir analize gönderiyor. Bu analiz sonucunda gerçek adım sayılarını çıkarıp onun karşılığını veriyor.

Dün telefonu sallayarak 1058 adım saydırdım. Bunlardan sadece  41 adımı kabul etti. Onlarda evin içinde dolaşırken sanırım.

DAOX 《  Create & Manage Fundraising DAOs  》  https://daox.org/
☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰◤      The product is LIVE      ◥☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
January 19, 2018, 07:59:47 AM

Uygulama Türkiye'de marketlerden henüz indirilmiyor. İndirmek isteyen kişiler internette dolaşan veya google play üzerinden apk dosyaları indiren yazılımlar aracılığı ile indirebilirler.

- Bu coin henüz herhangi bir borsada işlem görmemektedir. Şuan için parasal olarak karşılığı yoktur.
- Appstore da neredeyse zirveye oturdu. Çok konuşulduğundan paylaşmak istedim.
" Fana bağlarım. Arabayla gidince adım sayar. Telefonu sallarım. "
gibi düşüncelere kapılıp bu uygulama tutmaz demeyin.

Henüz çalışma ve adım sayma algoritmasını çözmüş değilim fakat saalayarak fana bağlayarak saydığı adımları daha sonra bir analize gönderiyor. Bu analiz sonucunda gerçek adım sayılarını çıkarıp onun karşılığını veriyor.

Dün telefonu sallayarak 1058 adım saydırdım. Bunlardan sadece  41 adımı kabul etti. Onlarda evin içinde dolaşırken sanırım.

Algoritma sı olduğu sağlam olduğu anlamına gelmez. Ba biraz uğraşla bu gibi şeyleri simüle edebilirsin. Bu çok zorbir şey değil.  Aşağıda kısaca yazıyorum.

1- Titreşim /sallama simülasyonu  ( denemediğim için manaul yapalım ) ufak bir ritimde sallayın.
2- Pokemon go oynayanlar hatırlayacaklar 2 uygulama lazım birinci fake gps diğeri de (şu anda hatırlayamadım adını Smiley top secret gizli bilgi ) 2 mesafe arası belirlediğiniz hızda gitmeyi simülasyonel olarak taklit eden program.

Pokemon go ile bu sistem ile canım sıkılıncaya kadar oynadım hiç ban da yemedim.  Pokemon Go ne kadar tutarsa bu da ok adar tutar saman alevi gibi ama telefonunuza indirdiğiniz programla kim bilir siz ne kadar sıkıntıya düşersiniz. Herkesin kendi risk algısına bağlı.

Diğer bir husus arkadaşlar ben qt cüzdanı indirirken bile tırsıyorum. Şimdi google playde olmayan bir uygulamayı indirmek cesaret işi.
zhrsltn
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
January 19, 2018, 08:31:51 AM

coinmarketcapde listelenmemiş coin çok garip.. bir sürü böyle proje var ama tutanı çok az en azından bizim ülkemizde yok! postacılara kargoculara yakında dağıtırlar bundan yada istanbul taksicileri güzel para kazanabilir bununla edit:(uygulamayı bulamadım appstorede)
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462
Merit: 107

View Profile WWW
January 19, 2018, 10:48:21 AM

coinmarketcapde listelenmemiş coin çok garip.. bir sürü böyle proje var ama tutanı çok az en azından bizim ülkemizde yok! postacılara kargoculara yakında dağıtırlar bundan yada istanbul taksicileri güzel para kazanabilir bununla edit:(uygulamayı bulamadım appstorede)
daha borsalarda işlem görmüyor hocam. nasıl coinmarketcapta listelenmesini bekliyorsunuz.
bence bi para değeri olmadığı için boşuna yürüdüğümüzle kalacağız gibime geliyor.

Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
January 19, 2018, 11:17:55 AM

Bu şekilde Bir Türk uygulama da vardı. Ama bunların geliri nereden geliyor İnan bunu anlamadım. İnsanları spora teşvik etmeleri güzel. Orası da ayrı bir kısım.
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350

View Profile
January 19, 2018, 12:41:31 PM

Evet uygulamayı inceledim her 1000 adımda 95 sweatcoin veriyor diyor. Olabilir mi böyle bişey indiren var mı?
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
January 20, 2018, 07:45:03 AM

Gerçek bir uygulama galiba bu ve de süper bir uygulamaymış, hem zayıflatıyor hem de coin kazandırıyor, Iphone’lar için geliştirilmiş bir uygulamaymış, netteki bütün gazeteler duyuruyor,  mesajlaşma uygulaması şimdiden WhatsApp’ı geçmiş durumdaymış. Ülkemizde henüz uygulamaya geçmediği belirtilmiş.
WillBeOk
Full Member

Activity: 168

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 20, 2018, 08:56:32 AM

Çöp bir proje olup çıkacak düşüncem.  Çeşitli kurnazlıklar sağlanır illa ki uygulamayı kırmak adına . Borsalarda işlem görmemesi de sıkıntı ayrıca ? Kaç ay insanlara yaptıracaklar borsalara ne zaman girecek ? O süreçte sadece adım atacağız diye Sweat toplayıp bozduramadıktan sonra ne olacak ?
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1323

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 20, 2018, 11:30:41 AM

Daha önce muadilleri yapılmaya çalışıldı fakat aşırı bir rağbet göremedi blockchain üzerinde . Hatta Türkiyeden de bir kaç kişi bu tarz bir projeleri vardı . Maalesef artık sesleri çıkmıyor . Projeleri gayet bunlardan daha kaliteliydi. Yeterli desteği bulamadılar maalesef .

Bana göre tutmayacak bir proje . Migros ' un salla kazan ' ı vardı bir ara . DH ' ciler türlü çakallıklarla puan toparlamışlardı . Yine aynıları olacağı için uğraşılmaz.
Hocam o donanımhaber ölücülerinden şu kainatta hiçbir şey kaçamaz. Herifler her türlü beleşçilik, uyanıklık, çakallıkta dünya markası, sonuç aynen dediğin gibi olur, adamlar sırf dh ölücüleri yüzünden proje iptal ederler valla.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
tendor
Full Member

Activity: 350
Merit: 102

View Profile
January 20, 2018, 11:52:50 AM

bu hareket sensörüne dayalı coin kazanma fikri artık para etmiyor bence. insanlar oturdukları yerden zaten kazanıyorlar kazanacaklarını. buna benzer bir movement projesi vardı mesela. nerdeyse hiç yatırım almadı. son durum nedir bilemiyorum. tamam kazanırsınız adımlarla falan ama alıcısı var mı bu coinlerin ona bakmak lazım.
mypat3op
Full Member

Activity: 420

View Profile
January 20, 2018, 12:13:10 PM

Bence piyasada çöp coinlerin arasında yerini alır. SweatCoin talebi genişlemez. Proje mantıklı olmamış. her konuda platform oluşturulmaz. Daha çok teknolojik yenilik getirme iddiasında olan coinler yükselir. Zaman kaybı olur.
xxxgr
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

Metahash

View Profile
January 20, 2018, 04:03:53 PM

Yeni enteresan ve bana mantiksiz geldi biraz daha bakicam belki bende indiririm ama borsalarda gorunmediginden kazandigin seyleri paraya nerde cevireceksin o var ki bu en onemlisi

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
kribati7
Full Member

Activity: 196

View Profile
January 20, 2018, 04:12:22 PM

Algoritması çok kolay bir şekilde çözülebilir. Hile hurda olmayan bir dünyada yaşamış olsak gayet güzel bir proje fakat bu dünyanın içerisinde Türk diye bir ırk yaşıyor. Bunu gözardı etmeleri komik  Grin

Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
January 20, 2018, 06:22:25 PM

Vaktiyle insanları antremana yönlendirmek =en azından kardiyoya= amacında olan bir ico çıkmış, burada Türkçe çevirisi yapılıp konu açılmıştı. Fakat onun ismi farklıydı diye hatırlıyorum. Bu Sweat' ın onunla bir alakası var mı merak ettim açıkcası.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 29, 2020, 08:04:51 PM
Last edit: February 29, 2020, 08:58:11 PM by lossnet
Merited by PHI1618 (1), Lachrymose (1), Blacknavy (1)

Uzun zaman geçmiş bu başlık açılalı. Konuyu tekrar gündeme almak istedim çünkü yeni gelişmeler olduğunu düşünüyorum. Yeni başlık açmaktansa eskiye devam ettirmek daha doğru geldi. Moderatörümüz de müsade eder umarım...

Sadede geleyim ben şimdi. Geçen gün kuzenim bahsetti bu uygulamadan. Kendisinin kripto dünyası ile hiçbir ilgisi yoktur. Yakın bir arkadaşı bu uygulamayı 2 sene kadar önce indirmiş ve yaklaşık 20 aydır aktif olarak kullanıyormuş. Gün içerisinde bolca yürüyen biri olduğundan, bu 20 aylık sürenin sonunda büyük para ödülü olan 1000 USD'yi kazanmış. Kazancı 980 USD olarak IBAN üzerinden dolar hesabına (havale kesintisiyle) yollanmış.

1000 adım 1 Sweatcoin'e denk geliyor. Ayrıca uygulama içerisindeki reklamları izleyerek de coin kazanmak mümkün. Günlük adım performansınıza göre video ve reklamlardan alacağınız ödüller de değişiyormuş.
Büyük para ödülü olan 1000 USD'yi kazanmak için 20.000 Sweatcoin kazanmak gerekiyormuş. Kabaca şöyle bir tahmin yapmak mümkün: 1 Sweatcoin 1000 adımsa, 20000 x 1000 = 20 milyon adım. Oldukça yüksek bir adım miktarı bu sonuçta. Ulaşmak öyle kolay değil. Reklam kazançlarınızı da eklediğinizde belki 10 ya da 15 milyon adımla da 20.000 coin kazanılabilir. Diğer hediyeler arasında da konser biletleri, fitness üyelikleri, spor malzemeleri gibi seçenekler var. Onlara ulaşmak için kaç adım gerektiğini bilmiyorum.

İsteyenler https://sweatco.in/ sitesi üzerinden inceleyebilirler. Bu başlık 2 sene önce açıldığında, uygulama marketlerinde indirme yokmuş; web'de APK sürümleri varmış sadece. Açan kişi öyle belirtmiş... Şimdi ise iOS ve Android uygulamaları mevcut. Google Play'den baktığımda 10 milyon+ indirme sayısını gördüm.

Ben kuzeninimin telefonu üzerinden deneme yaptım biraz; öyle elde sallamakla adımlar artmıyor. Arttığını görsek bile, analize gönderildiğinde hileli sayılanlar birkaç saat içerisinde ayıklanıyor! Nasıl bir algoritmaları varsa artık hile yapmaya hiç yer bırakmamışlar. Ayrıca 3-4 seneden eski telefonlara da yüklenemiyormuş uygulama. Sanırım hareket sensörlerinin güncelliği kontrol ediliyor. Evde aynı alanda yürüdüğünüzde de adımlar sayılmıyor! Konum bazlı olarak takip ediliyor sanırım hareketler. Mesela koşu bandında yürenen mesafe de adım sayısını artırmıyor. Bakalım bunun bug'ını bulan çıkacak mı aramızdan ;)

Not: Halen borsalarda işlem görmüyor. Bu kadar popüler olmuş bir uygulama neden borsalara açılmamış orası da ilginç geldi bana!
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 29, 2020, 10:17:25 PM

Olay aslında doğrudan konum bilgilerini satmak ile alakalı olabilir. Smiley
Bence direkt olarak benim tüm datalarımı emen ve nakite çeviren bir uyuglama çıkarsa daha kullanışlı olabilir.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
March 01, 2020, 10:18:21 AM

20 Milyon adım gerçekten çok fazla ama uzun vadede yapılmayacak birşey değil.

@lossnet gerçekten çok güzel açıklamış. Ben şahsen uygulamayı inceleyip bir bakacağım. Durumu anlatırım 1-2 ay sonra falan. Ne kadar yürüdüm ne kadar kazandım şeklinde.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: