Bitcoin Forum
May 03, 2024, 11:38:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Uzun Vadeli Yatırım Hakkında  (Read 459 times)
dewildance
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
March 11, 2018, 05:34:25 PM

Sıkılma meselesine hiç girme eğer uzun vadede yatırım yapmayı kafana koyduysan haftada bir veya 2-3 güne bir tuttuğun coin ile ilgili haberleri takip etmeye çalış. Zaten uzun vadede seçtiğin coin kısa vadede ani bir hareket sergilemez.
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714736283
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714736283
Reply with quote  #2

1714736283
Report to moderator
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
March 11, 2018, 06:04:04 PM

Dikkat ediyorum ellerindeki coinleri uzun süre 1-2 sene saklayanlar çok ciddi para kazanmış oluyorlar okudugum yorumlara göre mesela gecen sene xrp bu vakitler 0,012 dolar iken şimdi düşük hali ile 0,85 dolar seviyelerinde yani bir senede kat kat arttıgı ortada bundan dolayı da uzun süre bekletiklen coinlerden kazanç çok daha fazla elde ettiğini görmektediyiz ALDIGIM COİNLERİ SAKLAYACAM BENDE

natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
March 11, 2018, 07:35:42 PM

malesef bu acelecilik, çabuk para kazanma hırsı daha çok kazanma derken tam tersine daha çok kaybetmemize neden oluyor. şöyle genel olarak bu piyasaya baktığında alıp bekleyenler ilk etaplarda zarar etmiş gibi görünse de bir yerden sonra mutlaka kara geçmiş oluyor.

yavuzcelik
Member
**

Activity: 168

View Profile
March 11, 2018, 08:17:42 PM

Belli başlı adam akıllı coinler var onlar alınıp saklanabilir türden ben daha çok neo tabanlı coinlere yöneldim sizde tavsiye ederim

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
March 11, 2018, 08:22:56 PM

Ben bunu her konunun altında yazıyorum bunu da yazayım biz yapı olarak hep tez canlıyız.. Hemen kara geçelim sonra başka yere geçelim yada paramızı çekelim mantığındayız eğer sen o paraya ihtiyacın yoksa bir daha bozdurana kadar bakmaman gerekir.. Her defasında bozdurmak için beyninde kendini ikna etmemen lazım bende aynı hatayı sürekli yapıyorum bakıyorum sonra hemen bozdurmaya kalkıyorum.. Sonra bir daha bakıyorum bozdurdugumun 2 katı artmışş sonra tekrar alıyorum.. Bir bakıyorum ilk aldığım yerine geri geliyor.. Anlayacağın bu yapıdan vazgeçmedikten sonra zarar etmeye mahkumuz.. Belki para kaybetmeyiz ama kardan zarar ederiz.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
March 11, 2018, 08:57:23 PM

Hocam ben de ilk başlarda öyleydim emin ol en sonunda çıldırıp kafayı yiyorsun Smiley ben artık yatırım yapıyorum ve günde 1 kere aklıma gelirse açıp bakıyorum ne olmuş ne bitmiş diye. Diğer türlü sonu gelmiyor. Mesela sermayeyi %20-25 eritmişim ama eninde sonunda eski miktara gelecektir diyip sakinliğimi korumayı öğrendim
headache1327
Member
**

Activity: 196

View Profile
March 11, 2018, 10:10:55 PM

Sağlıklı bir psikoloji, aklı başında bir sosyal çevre ve insanın kişisel uğraşlarının kendisine getirdiği mutluluk ile inşa edilebilir. 7 gün, 24 saat kripto para piyasalarını düşünmek size faydadan ziyade zarar olarak geri dönecektir. Bu yüzden kripto paraları hayatımızın merkezine koymak yerine, hobilerimize, ailemize ve sevdiklerimize zaman ayırmak hem sosyal terapi hem de nefes alma imkanı vereceğinden, karar alma mekanizmanızın daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. Sağlıklı bir karar alma mekanizmanız varsa, bu piyasada başarılı olma ihtimalinizin oldukça yüksek olduğu bizzat bu piyasadaki büyük aktörler tarafından dile getirilmiş bir gerçekliktir. Daha sağlıklı bir karar alma mekanizması için, kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırmayı lütfen ihmal etmeyin.

Yaklaşık 1 ay önce yazdığım ve 5 maddeden oluşan, yatırımın psikolojik yönü yazımın son maddesinde belirtmiştim bu durumu dostum.

Konu linkini aşağıya bırakıyorum. Okuyup, uygulamaya çalışman yararına olacaktır.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2972072

Paylaşım için teşekkür gerçekleri içeriyor, aşırı düşünülen konular stres yaratır ve balinaların istediği bu, herkesin bütün güvenin kırmak ve daha fazla para kazanmak onların ilkesi. fomo fud birbirini takip ediyor olan şeyler hep anı değişen yok.
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
March 11, 2018, 11:26:12 PM

Uzun vadeli yatırım için uzun vadede ihtiyacın olmayacak bir para lazım. Yani yatırım arkadaşların bahsettiği gibi psikoloji işi ve gerçekten bu borsayı her gün takip inanılmaz yıpratıcı oluyor.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: