Bitcoin Forum
April 23, 2024, 12:25:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTCTurk MtGox alış satış ile kar elde etme  (Read 3010 times)
TakashiMakat (OP)
Member
**

Activity: 93
Merit: 10

View Profile
August 20, 2013, 12:40:51 PM

Ya arkadaşlar BTCTurk'un satış fiyatı 205 lira. MtGox'da alış fiyatı 223 liraya denk geliyor. Arada %13 fark var. Burdan alıp MtGox'a satan var mı? Bu işi yapan şu anda iyi para kazanır. Hsapladım, 10.000 liralık yapsan 1.000 lira kar eder ki bunu içine masraflar dahil. MtGox'dan para almak zor mu? BTCTurk'den para almak ve oraya para yatırmak çok kolay onu biliyorum.

Bi de nasıl BTCTurk'de fiyat bu kadar düşüyor acaba? Türkiye'de miner mı var acaba?
1713875116
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713875116
Reply with quote  #2

1713875116
Report to moderator
1713875116
Hero Member
*

Ignore
1713875116
Reply with quote  #2

1713875116
Report to moderator
1713875116
Hero Member
*

Ignore
1713875116
Reply with quote  #2

1713875116
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713875116
Hero Member
*

Ignore
1713875116
Reply with quote  #2

1713875116
Report to moderator
TakashiMakat (OP)
Member
**

Activity: 93
Merit: 10

View Profile
August 20, 2013, 01:29:43 PM

Bu is duzgun bir sekilde yapilabilseydi arbitraj imkani hizli bir sekilde serbest piyasa tarafindan dengelenirdi. MtGox'taki fiyat yapaydir ve paranin disariya akmasindaki sorundan kaynaklanmaktadir.

Dediğine katılıyorum. Bu iş MtGox'da alış baskısı oluşturuyor. Ama İnsanlar 1 ayda falan paralarını alabildiklerini söylüyorlar. Eğer nakitin varsa bir ayda %12-13 çok iyi para.

Tabi biraz büyük rakamlarla yapmak gerek yoksa masraflar karını yiyebilir. Bitcoin çok bilinen bir pazar değil hala. 1.3 milyar dolar toplam büyüklük baya ufak. Dolayısıyla ciddi para yatıracak arbitraj kovalayacak adam çok fazla yok. Ciddi yatırımcı MtGox yarın kapanırsa ne yaparım diye soracaktır kendine.
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
August 20, 2013, 01:39:01 PM
Last edit: August 20, 2013, 02:07:04 PM by technomancer

Bu is duzgun bir sekilde yapilabilseydi arbitraj imkani hizli bir sekilde serbest piyasa tarafindan dengelenirdi. MtGox'taki fiyat yapaydir ve paranin disariya akmasindaki sorundan kaynaklanmaktadir.

Amacim burda kimse ile polemige girmek degil ama bilgi acisindan birseyler paylasayim ki bu arbitrajin ne kadar kolay ve kazancli oldugunu bilin. Malesef Turkiyeden bazi seyler zor ve zaman aliyor, bu yuzden daha derinlere inip daha detayli bir arastirma yapmanizi tavsiye ederim.

Avrupada mesela almanya ve ingilterede prepaid visa kartlari var, burada amerikada da var ama malesef bunlarda iban numarasi yok ve sepa avupa birligi uyesi ulkelerde isleyen bir sistem. Bu avrupada satilan prepaid kartlar iban numarasina sahip, bu kartlarin icerise havale yada wire transfer ile para koyabiliyorsunuz.
 Simdi btc-e bulgaristan merkezli ve cek cumhuriyetindeki bir bankayi kullaniyor, ingiltere uzerindede bir bankalari vardi ama artik onu devre disi biraktilar, ayni artik amerikan bankalarina wire transferi kapadiklari gibi. Neyse, neticede cek cumhuriyetide sepa uyesi.

Sonrasonda Ingiltere merkezli OKPay var, burasida bir sure once btc hesaplarini askiya aldi ama halen sepa uzerinden yada wire transfer uzerinden islem yapabiliyorsunuz, mtgox su anda okpay i de askiya aldi ama btc-e ile halen islem yapabiliyorsunuz, OKPay inde debit karti var. bu karti dunyanin herhangi bir yerindeki atmden para cekmek icin kullanabilirsiniz.

Simdi, elimizde iban ve sepa islemlerini yapabilecegimiz iki kart var, ihtiyaciniz olan tek sey internek erisimli bir iphone yada bir tablet bilgisayarada gerek yok. birde bu ise baslamak icin bir miktar sermaye, baslangic icin 10 bin dolar harika bir rakam. Normal ise gider gibi bu arbitraj olayina mesai harcarsan birde btc-e de altcoinleride takip edersen ozellikle FTC ve LTC  bu 10 bini 1 yilda 1 milyon yapmak oyle gorundugu kadarda zor degil.   364 dolari bu yontemle 9 ayda 12 kusur bin dolara cikarabildim ordan biliyorum bunlari.

http://www.youtube.com/watch?v=FeRuMSmUxkg

ghostshirt
Full Member

Activity: 216
Merit: 100

View Profile
August 20, 2013, 01:48:27 PM

Mtgox'tan 40 gundur para bekliyorum. Benim gibi bekleyen sayısı da çokmuş. Günde sadece 10 SWIFT işlem yapabiliyormuş. Diğer borsalarla oluşan spread'in nedeni de bu. Aksi takdirde arkadaşın söylediği gibi arbitraj fırsatı oluşmazdı. Mtgox'la işlem yapmayı şu anda hiç tavsiye etmem. SEPA transferlerinde de bekleme uzun.

muratkoker
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
August 20, 2013, 01:55:45 PM

Yabancı kaynaklı sitelere para aktarma konusunda çözüm yolu olan var mı? Mesela btc-e.
technomancer
Sr. Member

View Profile
August 20, 2013, 02:28:33 PM

Onemli olan bunu sizin nasil yaptiginiz degil, cogunlugun nasil yaptigidir. Onemli olan bazilarinin ne kadar surede paralarini aldiklari degil, cogunlugun ne kadar surede paralarini aldiklaridir. Piyasaya cogunluk yon verir. Arbitraji etkileyen tek sey paranin akisidir, dediginizin aksine arbitraji etkileyen azinlik yoktur. Bunun kaniti da arbitrajdaki acigin para akisindaki sorunlara denk gelmesidir

Zaten hersey coinlab in dava etmesiyle basladi, acgozluler. (lafim coinlab a)
 o azinlik var emin olun.

technomancer
Sr. Member

View Profile
August 20, 2013, 02:43:12 PM

Haklisiniz yok, sadece azinlik kitlesinin varligi icin yazmistim ama sanirim mesajlar birbirine girdi, fiyatlari belirleyen azinliktan bahsetmeye calismistim.
proares
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
August 29, 2013, 07:46:34 PM

Amacim burda kimse ile polemige girmek degil ama bilgi acisindan birseyler paylasayim ki bu arbitrajin ne kadar kolay ve kazancli oldugunu bilin. Malesef Turkiyeden bazi seyler zor ve zaman aliyor, bu yuzden daha derinlere inip daha detayli bir arastirma yapmanizi tavsiye ederim.

Avrupada mesela almanya ve ingilterede prepaid visa kartlari var, burada amerikada da var ama malesef bunlarda iban numarasi yok ve sepa avupa birligi uyesi ulkelerde isleyen bir sistem. Bu avrupada satilan prepaid kartlar iban numarasina sahip, bu kartlarin icerise havale yada wire transfer ile para koyabiliyorsunuz.
 Simdi btc-e bulgaristan merkezli ve cek cumhuriyetindeki bir bankayi kullaniyor, ingiltere uzerindede bir bankalari vardi ama artik onu devre disi biraktilar, ayni artik amerikan bankalarina wire transferi kapadiklari gibi. Neyse, neticede cek cumhuriyetide sepa uyesi.

Sonrasonda Ingiltere merkezli OKPay var, burasida bir sure once btc hesaplarini askiya aldi ama halen sepa uzerinden yada wire transfer uzerinden islem yapabiliyorsunuz, mtgox su anda okpay i de askiya aldi ama btc-e ile halen islem yapabiliyorsunuz, OKPay inde debit karti var. bu karti dunyanin herhangi bir yerindeki atmden para cekmek icin kullanabilirsiniz.

Simdi, elimizde iban ve sepa islemlerini yapabilecegimiz iki kart var, ihtiyaciniz olan tek sey internek erisimli bir iphone yada bir tablet bilgisayarada gerek yok. birde bu ise baslamak icin bir miktar sermaye, baslangic icin 10 bin dolar harika bir rakam. Normal ise gider gibi bu arbitraj olayina mesai harcarsan birde btc-e de altcoinleride takip edersen ozellikle FTC ve LTC  bu 10 bini 1 yilda 1 milyon yapmak oyle gorundugu kadarda zor degil.   364 dolari bu yontemle 9 ayda 12 kusur bin dolara cikarabildim ordan biliyorum bunlari.

http://www.youtube.com/watch?v=FeRuMSmUxkg

Yeni başlayacak olan birine önerileriniz nelerdir acaba ? Nasıl bir yol izlemeli, nereden başlamalıyım ?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: