Bitcoin Forum
June 30, 2024, 09:22:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Evde minig hk.  (Read 485 times)
Cleverjunta
Full Member

Activity: 1018
Merit: 146

View Profile
January 25, 2018, 05:52:07 AM

21 adet gtx 1050 ti il başlıyorum yakın zamanda.lime geçen parçalar 16 adet 1050ti 3 adet 750w 80psu gold power 3 adet ddr4 4 gb ram ve 3 adet 16 gb flash bellk.son parçlar kargoda ek internet bağlantısını bkilyorum cumaya kadar hallolacağını düşünüyorum.şuan piyasada en iyi fiyat/permormas ürünü olarak 1050ti gözüme çarptı yüksek fiyatlardan dolayı  sonrasında ne yazık ki rx560 modelleri diğer kartlarda inanıolmaz fiyatlanmalar var rx580 modeli 1 ay içerisinde 1700tl seviyelerinden 3000 tl seviyelerine ulaştı neredeyse 2 katı.şuan için eth ve etn kazmayı düşünüyorum başka önerisi olabilecek arkadaşlar var mı acaba.bu arada ilk mining deneyimim değil ilk mining yatırımım oluyor kendileri.
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
January 25, 2018, 07:25:36 AM
Merited by zonefloor (10)

6 ay mining yapmış biri olarak şunu diyebilirimki öncelikle 0 parçalarla bu işe girmeyin. 2. el garantisi devam eden haşatı çıkmamış parçalarla ilk riginizi kurun ve ROI sürenizi kısaltın. evde mining belirli bir seviyeye kadar yapılabilir 4-5 rig'e kadar sonrası hem sıcaklık hemde ses bakımından zor olacaktır bilginize.
Cleverjunta
Full Member

View Profile
January 25, 2018, 02:24:13 PM

6 ay mining yapmış biri olarak şunu diyebilirimki öncelikle 0 parçalarla bu işe girmeyin. 2. el garantisi devam eden haşatı çıkmamış parçalarla ilk riginizi kurun ve ROI sürenizi kısaltın. evde mining belirli bir seviyeye kadar yapılabilir 4-5 rig'e kadar sonrası hem sıcaklık hemde ses bakımından zor olacaktır bilginize.
bunu benim için mi söylediniz acaba Cheesy
nlcars
Member
**

Activity: 140
Merit: 22

View Profile
January 26, 2018, 12:51:48 AM

Rica'derim. Bu iş büyük deniz, kimse blockchain'in cryptonun herşeyine hâkim olamaz. Maden işini çoğu kişi hammallık olarak görse de, kazmaya başladığımdan beri (%99 ETH kazdım), kazdiğim etherleri bozdurmadım. Yok borsa düşmüş, çıkmış beni ilgilendirmiyor ve stres yaratmıyor. Bu yüzden madencilik benim için çok daha zevkli. Forumda hergün ekonomi kısmında bir ton spekülasyon dönüyor, açıp bakmıyorum bile.

EDIT : Gunde 10 ether kazıldıı dönemlere etişemedim, ama 20-30 USD/ETH'den beri kazıoyrum ve elimde epey miktar birikti şu anda, öyle büyük sistemlerim de yok, min 9 kart max 30 kart ile kazdım hep. Bu işi 200-300 kart ile yapan çok tanıdığım var, ama "HODL" konusunda itidalli olamadı hiçbiri. Piyasadaki büyük oynamalarda hep ya daha çıkmaz deyip sattılar ya da daha çok düşer diye sattılar, çoğunda bendeki kadar ETH yok şimdi.

Başka maliyeti yoksa, şu andaki piyada, bu kart için oldukça iyi fiyat. Yukarıda arkadaşında dediği gibi, uçuk fiyatlar isteniyor bu aralar. Bu kartlar ile ETH için, standart bir OC ile ~31.50 mh/s ile sorunsuz kazarsınız. (Diğer donanımlarda problem yoksa). Ben Gigabyte gtx 1070 Windforce OC8 (samsung ramli) kullanıyorum. ~33-34 mh/s ile stabil calisiyor uzun süredir. Verdiğniz sitede o da mevcut. 24€'luk bir fark var sanırım.

Merhaba hocam arkadasin biri kazma isine baslayacak diyor ki bu kart 1070 lerden daha iyi ve daha cabuk kazandirir, dogrumu?

https://azerty.nl/product/msi/2632115/geforce-gtx-1080ti-armor-oc-grafische-kaart-geforce-gtx-1080-ti

nlcars
Member
**

Activity: 140
Merit: 22

View Profile
January 26, 2018, 08:50:43 AM

21 adet gtx 1050 ti il başlıyorum yakın zamanda.lime geçen parçalar 16 adet 1050ti 3 adet 750w 80psu gold power 3 adet ddr4 4 gb ram ve 3 adet 16 gb flash bellk.son parçlar kargoda ek internet bağlantısını bkilyorum cumaya kadar hallolacağını düşünüyorum.şuan piyasada en iyi fiyat/permormas ürünü olarak 1050ti gözüme çarptı yüksek fiyatlardan dolayı  sonrasında ne yazık ki rx560 modelleri diğer kartlarda inanıolmaz fiyatlanmalar var rx580 modeli 1 ay içerisinde 1700tl seviyelerinden 3000 tl seviyelerine ulaştı neredeyse 2 katı.şuan için eth ve etn kazmayı düşünüyorum başka önerisi olabilecek arkadaşlar var mı acaba.bu arada ilk mining deneyimim değil ilk mining yatırımım oluyor kendileri.

Selam arkadas hayirli ugurlu olsun insaallah, ben anlamamda buradaki ustalar soyliyor: gordugum kadar 1050TI 4 gb rama sahip, burada ozellikle 8 gb dan asagi almayin DAG ile alakali diyorlar, yoksa bildigin mi var?

Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
January 26, 2018, 08:59:17 AM

Rica'derim. Bu iş büyük deniz, kimse blockchain'in cryptonun herşeyine hâkim olamaz. Maden işini çoğu kişi hammallık olarak görse de, kazmaya başladığımdan beri (%99 ETH kazdım), kazdiğim etherleri bozdurmadım. Yok borsa düşmüş, çıkmış beni ilgilendirmiyor ve stres yaratmıyor. Bu yüzden madencilik benim için çok daha zevkli. Forumda hergün ekonomi kısmında bir ton spekülasyon dönüyor, açıp bakmıyorum bile.

EDIT : Gunde 10 ether kazıldıı dönemlere etişemedim, ama 20-30 USD/ETH'den beri kazıoyrum ve elimde epey miktar birikti şu anda, öyle büyük sistemlerim de yok, min 9 kart max 30 kart ile kazdım hep. Bu işi 200-300 kart ile yapan çok tanıdığım var, ama "HODL" konusunda itidalli olamadı hiçbiri. Piyasadaki büyük oynamalarda hep ya daha çıkmaz deyip sattılar ya da daha çok düşer diye sattılar, çoğunda bendeki kadar ETH yok şimdi.

Başka maliyeti yoksa, şu andaki piyada, bu kart için oldukça iyi fiyat. Yukarıda arkadaşında dediği gibi, uçuk fiyatlar isteniyor bu aralar. Bu kartlar ile ETH için, standart bir OC ile ~31.50 mh/s ile sorunsuz kazarsınız. (Diğer donanımlarda problem yoksa). Ben Gigabyte gtx 1070 Windforce OC8 (samsung ramli) kullanıyorum. ~33-34 mh/s ile stabil calisiyor uzun süredir. Verdiğniz sitede o da mevcut. 24€'luk bir fark var sanırım.

Merhaba hocam arkadasin biri kazma isine baslayacak diyor ki bu kart 1070 lerden daha iyi ve daha cabuk kazandirir, dogrumu?

https://azerty.nl/product/msi/2632115/geforce-gtx-1080ti-armor-oc-grafische-kaart-geforce-gtx-1080-ti

Ne kazdığına, elektirk maliyetine göre değişir. Fiyat performans olarak bakarsan 1070 ler daha avantajlı.  Bu kartlar 1/6 oranında daha fazla enerji tüketirken, ethash algoda yine ~1/6 oranında daha fazla hashrate'e sahip. Fiyati, eğer 1070in 1/6 fazlasının üzerindeyse f/p olarak düşük, altındaysa yüksek olarak hesap edebiliriz.
freeman48
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
January 26, 2018, 09:58:17 PM

Dag'a kafayı takmayın arkadaşlar ethereum'a kadar bir sürü dag'ı küçük coin var. Örneğin expanse,ubiq vb. Whattomine.com dan ethash algoritmasını seçip bakabilirsiniz. Ayrıca sadece ethash'e de mahkum değilsiniz. Equihash algoritmasınıda kazabilirsiniz. Örneğin zcash,zencash,komodo vb.
Cleverjunta
Full Member

View Profile
January 26, 2018, 11:13:16 PM

21 adet gtx 1050 ti il başlıyorum yakın zamanda.lime geçen parçalar 16 adet 1050ti 3 adet 750w 80psu gold power 3 adet ddr4 4 gb ram ve 3 adet 16 gb flash bellk.son parçlar kargoda ek internet bağlantısını bkilyorum cumaya kadar hallolacağını düşünüyorum.şuan piyasada en iyi fiyat/permormas ürünü olarak 1050ti gözüme çarptı yüksek fiyatlardan dolayı  sonrasında ne yazık ki rx560 modelleri diğer kartlarda inanıolmaz fiyatlanmalar var rx580 modeli 1 ay içerisinde 1700tl seviyelerinden 3000 tl seviyelerine ulaştı neredeyse 2 katı.şuan için eth ve etn kazmayı düşünüyorum başka önerisi olabilecek arkadaşlar var mı acaba.bu arada ilk mining deneyimim değil ilk mining yatırımım oluyor kendileri.

Selam arkadas hayirli ugurlu olsun insaallah, ben anlamamda buradaki ustalar soyliyor: gordugum kadar 1050TI 4 gb rama sahip, burada ozellikle 8 gb dan asagi almayin DAG ile alakali diyorlar, yoksa bildigin mi var?
teşekkürler.şuan fiyat/performansa bakınca ne yazık ki en iyisi olarak 1050ti çarptı gözüme tabigi 1070 ler 1080ler rx570-580 ap ayrı bir olay daha uzun vade için daha işlevsel olacak.uzun vadede bakacak olursak yine 1050ti yi yeni düşük sistem oyuncu arkadaşlara vermekde daha kolay olacaktır bugünlerde kaç kişi 3000+tl ile ekran akrtlı pc toplıyabilir ki bu ekonomide bu sebeple kesinlikle kartları öldürmemeye özen gösterip faturaya ek yansısa dahi min zahiyat max performans ile kazım yapacağım ve amacım en azından 4 ay faturaları cepten ödeyip yada sepet ki coinlerden orası duruma göre kazımları saklayıp daha sonrasında fiyat yükseldiğinde sonraki kazımlar ile öde devam et şeklidir.ve madencilik her zaman risk olmasına karşın bana göre bu işin olmazsa olmazı gibi geldi.en kötü senaryoda elimdeki coinlerin aşırı inanılmaz değerler kaybetmesi ile sistemin net parası=sepet coin denglendiğinde piyassdan çıkmak olucaktır.hayırlısı diyelim.bu arada 1050ti'larda da bir kaç gündür inanılmaz fiyat atışı var ve çoğu marketti stok ya boş yada sistem kurulumlarında adet bazlı ve kısıtlı satışlar var.
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
January 27, 2018, 12:41:04 AM

Mining işinden anlamam ama ne zaman bu konuları okusam sürekli bir soğutma sorunu var. Soğutma sorunu için çok büyük olmayan riglerde yağ soğutma sistemi düşünen olmadımı acaba ?

Neden yağ ?
Yağ iletken bir madde olmadığı için elektronik kartlarda kolaylıkla kullanılabilir, işlemci yada ekran kartı fanları bu sistemde sökülebilir, çünkü soğutmayı yağ sağlayacak. Olası bir arıza durumunda biraz meşakkatli olabilir ama kartları yağdan temizlemek çok kolay. Fren balata spreyi yada selülozik tiner çok rahat bir şekilde kartın üzerindeki yağı sökecektir.

Örneğin, rig'i uygun şekilde yapılmış bir yağ kabına koyup 12 volt bir su pompası ile sirkülasyon sağlanabilir, basit bir araba radyatörü ve fanı ile de soğutma kolaylıkla sağlanabilir diye düşünüyorum. Aşağıda eskilerden kalma çok basit bir projenin linki var oradan izleyebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=hrW21EXlZZo
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: