Bitcoin Forum
June 24, 2024, 09:58:09 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: TSK nin Afrin operasyonu ne kadar surer?  (Read 424 times)
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
January 21, 2018, 01:11:24 AM

Fistanlilar 1 haftada itlaf edilir merak etmeyin. Allah ordumuzun yardımcısı olsun. Dışardaki hainin ne bok olduğunu biliyoruz özellikle içerdeki hainlere dikkat etmek lazım. Zaten ohaldeyiz kafasını kaldıranın kafasına vuracaksin

CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
January 21, 2018, 01:17:40 AM

Hocam a haber çok fazla abartıyor ben siyasetbilimi ve uluslar arası ilişkiler bölümü mezunuyum bu olayları ivedilikle takip ediyorum gerek muhaliflerle esat taraftarlarıyla sohbet etme imkanı buldum hatta bölümde daiş sempstizanı vardı bu elemanla konusurken  örgütün finans kaynaklarını anlattı ağzım açık kaldı bi dahaki sefer o kaynaklardan bahsederim kısaca anlatmak istediğim turkiyenin fırat ve dicle nehirlerinin arasında uçuşa yasak bölge ilan etmesiyle başlayan süreç  fırat harekatı ile devam etti son olarak afrin operasyonu ile devam ediyor benim demek istediğim şey suriyenin kuzeyi türkiye niye buraya bu kadar ehemmiyet veriyor ? Acaba ypg ypj daiş gibi örgütler niye suriyenin kuzeyine mevzileniyor acaba bu bölgede ne var ?

Ben lisedeyken bundan 9-10 sene önce olacak olayları birebir anlatmıştı tarih hocam. Suriyeyi parçalayıp sıra iran ve Türkiye ye gelecek demişti. Yapmak istedikleri pkk ile hem iran hem Turkiye ye saldırmak.  Ortadoğu da ne kadar istikrarsız ülke olursa, ısrail o kadar güvende olur. Ama o siyonist itleri elbet perişan edeceğiz

savasay
Member
**

Activity: 61
Merit: 10

View Profile
January 21, 2018, 01:29:28 AM

Amerikanın her zaman yaptığı şey işine yarayacak terör örgütlerini masummuş gibi göstermek. Ypg'yi Türkiye sınırına yığacaklardı.Böyle bir açıklamaları vardı.Bunun üzerine de böyle bir operasyon yapılıyor.İnşallah bu bölge temizlenir , şehit haberleri gelmez.En az Fırat Kalkanı Operasyonu kadar süreceğini düşünüyorum.
k1tm1r
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
January 21, 2018, 01:49:50 AM

Hocam a haber çok fazla abartıyor ben siyasetbilimi ve uluslar arası ilişkiler bölümü mezunuyum bu olayları ivedilikle takip ediyorum gerek muhaliflerle esat taraftarlarıyla sohbet etme imkanı buldum hatta bölümde daiş sempstizanı vardı bu elemanla konusurken  örgütün finans kaynaklarını anlattı ağzım açık kaldı bi dahaki sefer o kaynaklardan bahsederim kısaca anlatmak istediğim turkiyenin fırat ve dicle nehirlerinin arasında uçuşa yasak bölge ilan etmesiyle başlayan süreç  fırat harekatı ile devam etti son olarak afrin operasyonu ile devam ediyor benim demek istediğim şey suriyenin kuzeyi türkiye niye buraya bu kadar ehemmiyet veriyor ? Acaba ypg ypj daiş gibi örgütler niye suriyenin kuzeyine mevzileniyor acaba bu bölgede ne var ?

Ben lisedeyken bundan 9-10 sene önce olacak olayları birebir anlatmıştı tarih hocam. Suriyeyi parçalayıp sıra iran ve Türkiye ye gelecek demişti. Yapmak istedikleri pkk ile hem iran hem Turkiye ye saldırmak.  Ortadoğu da ne kadar istikrarsız ülke olursa, ısrail o kadar güvende olur. Ama o siyonist itleri elbet perişan edeceğiz

Hocam asıl meseleye değindiniz tarih belli sayfalarında  beni israil devleti fırat ve dicle nehirleri arasında hüküm sürdü  vadedilmiş topraklar demek israil için  arthur balfour önderliğinde  1917 yılında siyonistler bir araya geliyor  bi karara imza atarak yeni kurulacak israil devletinin sınırlarını çiziyorlar bu sırlar filistin içinde olduğu fırat ve dicle nehirleri arasında alanı israil devleti ilan ediyorlar adaların devlet kurmadan deklerasyonların bunu belirtiyorlar ve bunun için hiç bir zaman bu alanda kan durmayacak  

Operasyonun ikinci nedeni ise suriye bildiğiniz üzere arap dünyasının pazarı bu pazarda iyi şeyler var iken uyuşturcu kaçak petrol insan ticareti ve silah gibi şeyler vardır önceden esat rejimi bu suriyenin kuzey koridorunu kontrolü altındaydı şimdi ise pkk  daiş ypg ypj gibi örgütler bu koridoru kontrolleri altına almaya çalıştılar  türkiye bu olaya el attı  fırat  dicle arasını uçuşa yasak ilan ederek başlayan süreç sırasıyla  fırat kalkanı  ve  afrin operasyonu ile devam ediyor çünkü türkiye karşısında bu koridordan beslenerek pazılanan terör örgütü istemez  
Aiwenor
Newbie
*

Activity: 50

View Profile
January 21, 2018, 08:31:03 AM

Bana açıkçası uzun sürecek gibi geliyor. Dolar yükselebilir. 4'ü geçerse satış yapılabilir
miayke01
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
January 21, 2018, 09:34:20 AM

2 ay civarı sürer diye düşünüyorum
Exomars
Newbie
*

Activity: 68

View Profile
January 21, 2018, 10:28:37 AM

afrin fiziksel yapısı elbab gibi değil bu sebeple çok fazla mağara, sığınak vs bulunmakta bu sebeple çok kısa süreceğini düşünmüyorum tabiki süreci dış politika belirleyecek gerekli desteği alamazsak operasyon tamamen tamamlanmadan bitebilir.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
January 21, 2018, 10:38:16 AM

https://twitter.com/teyitorg/status/954989630067236864  a haber hala mılletı salak yerıne koymaya devam edıyor ama haklılar % 51 lıkk kısımın ne kadar cahıl koyun olduklarını bılıyorlarr
efsanesolbek
Member
**

Activity: 63

View Profile
January 21, 2018, 11:14:21 AM

Oyle temizlenip cikilacak bir bolge degil. Suriye devleti tum ulke genelinde kontrol saglayana kadar TSK orda kalici olacaktir. Ayni Cerablus ve El babda oldugu gibi.
TheEagle1903
Member
**

Activity: 154

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
January 21, 2018, 11:24:47 AM

Umarım hiç şehit vermeyiz diyordum ama maalesef bugün başka bir bölgede çığ sebebiyle 2 tane şehit verdiğimizi öğrendim.Allah askerimizin yardımcısı olsun.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
January 21, 2018, 12:21:29 PM

https://twitter.com/teyitorg/status/954989630067236864  a haber hala mılletı salak yerıne koymaya devam edıyor ama haklılar % 51 lıkk kısımın ne kadar cahıl koyun olduklarını bılıyorlarr

ahaberi kanalların arasından silmek lazım. bi boka yaradığı yok zaten. hep yalan dolan.

mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
January 21, 2018, 12:49:52 PM

Afrin'de 8-10 bin civarında terörist olduğu söyleniyor ve Afrin'in etrafı ÖSO, Rejim ve Türkiye ile sarılı diye hatırlıyorum. Bu kadar kişi silah da bırakamaz Türkiye bu kadar leş de alamaz, sonu bakalım nereye gidecek bu taarruzun

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
huzun
Newbie
*

Activity: 100

View Profile
January 21, 2018, 01:00:10 PM

Afrin'de 8-10 bin civarında terörist olduğu söyleniyor ve Afrin'in etrafı ÖSO, Rejim ve Türkiye ile sarılı diye hatırlıyorum. Bu kadar kişi silah da bırakamaz Türkiye bu kadar leş de alamaz, sonu bakalım nereye gidecek bu taarruzun

bunun sonu sıkıntılı. hele abd hükümeti açık açık desteklerken daha da sıkıntı.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
January 21, 2018, 01:06:12 PM

Fistanlilar 1 haftada itlaf edilir merak etmeyin. Allah ordumuzun yardımcısı olsun. Dışardaki hainin ne bok olduğunu biliyoruz özellikle içerdeki hainlere dikkat etmek lazım. Zaten ohaldeyiz kafasını kaldıranın kafasına vuracaksin

orası bataklık. kaç tır dolusu silah gönderildi oraya. fırat kalkanı bile 4 aydan fazla sürdü.
vurma emrini veren dürüst olsa ohal canımı sıkmaz benim de işte emri verende sıkıntı var.
borulce
Newbie
*

Activity: 60

View Profile
January 21, 2018, 01:24:36 PM

6 ay kadar sürer diye tahmin ediyorum. Doğudan Irak'tan destek alabilirler belki daha da uzar.
hndgnl
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 4

View Profile
January 21, 2018, 02:10:11 PM

Allah askerlerimizi korusun. ayaklarına taş değmesin.
irokan
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
January 21, 2018, 02:23:56 PM

Bir batakliga girdik Allah hakkimizdan hayirlisini versin.  an itibariyla girmekten baska care kalmamisti. Suriyenin bolunmesine katkida bilunanlar ic savasa sebeb olanlar.7 yildir olen sucsuz siviller,bunlarin gunahini kim  cekecek. bunlarin bedelini  Amerika mi,Rusya mi Iran mi yoksa Beser esad mi odeyecek. Esed in ic savas basladigi yillarda bir sozu vardi hic unutamiyorum.( bu ic savasi kiskirtanlarda benim gibi bu sikintiyi yasayacaklar) demisti. bakalim kim yasayacak. herhalde sira iran a geliyor. irak bolumek uzere.suriye ha keza bolunuyor. bir iran kaldi, Uzmanlarin dedigine gore su anki cizilen harita 1990 li yillarda cizilmis.Ama Turk ordusu abd nin oyununu bozdu  haritayi degistiriyor. Kahramanlar Allah yardimciniz olsun.
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
January 21, 2018, 02:25:40 PM

Bir Ak partili olarak a haber izlemiyorum. Bir olayda ifrat tefrit yapılmaması lazım. Abartmakta uçuyorlar resmen sadece a haber değil ama bizdeki tüm medya böyle.

yobit.net is banned from signatures
pearon
Member
**

Activity: 68

#Blog Writer

View Profile
January 21, 2018, 02:28:37 PM

umarım en kısa sürede biter ve bütün unsurlarımız sapasağlam evlerine geri dönerler. Umarım 3 milyon suriyeli de bir an önce afrine doğru yola çıkarlar.

Lonesome Cowboy...
earmark
Member
**

Activity: 196

View Profile
January 22, 2018, 11:59:53 AM

ben uzun sürer diye düşünüyordum ama sanırım kısa sürecek. fazla uzun tutmak istemiyor hükümet.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: