Bitcoin Forum
May 10, 2024, 07:44:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Asus N56vz S4400d bilgisayarım ile coin madenciliği yapabilir miyim?  (Read 116 times)
nur1234 (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
January 21, 2018, 07:04:05 PM

Arkadaşlar,
Coin madenciliğine merak sardım. Bilgisayarın teknik özellikleri;

İŞLEMCİ TÜRÜ   Intel Core i7
İŞLEMCİ   Intel Core i7 3630QM - 2.4 GHz (Turbo Boost Teknolojisi İle Max 3.4 GHz) 6 MB Önbellek
RAM   8 GB DDR3 1600 Mhz. (Max. 16 GB)
HARDDİSK KAPASİTESİ   1 TB SATA (5400 Rpm) HDD
İŞLETİM SİSTEMİ   Windows 10
EKRAN KARTI   NVIDIA GeForce GT 650M 2GB GDDR5

Daha önce hiç madencilik yapmadım. Coinin türü ne olursa olsun nasıl madencilik yapılacağını öğrenmek istiyorum. Madencilik için bir yazılım mı gerekli, her coin türü için ayrı bir yazılım mı gerekli, yazılımları coinlerin resmi sitelerinden mi ediniyoruz? Konuyla ilgili ayrıntılı bilgisi olan ya da linkle yönlendirecek olanların yardımlarını bekliyorum.

Birkaç araştırma yaptım hesaplama sitelerinden ama oradaki parametreleri bile dolduramayacak kadar yeniyim bu konuda ama bir yerden başlamak gerekiyor. Bugün dönüp tenezzül etmediğimiz coinlerin değerleri yarın onlarca dolarları buluyor. Her türlü bilgiye yardıma açığım.
Şimdiden teşekkürler.  Smiley

"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 28, 2018, 10:10:39 AM

notebook ile madencilik yapmak hic akil kari degil. daha once de defalarca kez konusuldu yazildi cizildi. cihazinizi yiprattiginiza degmez. benim illa ki bu cihaz ile para kazanmam lazim diyorsunuz muhtemelen Smiley bunun icin duyurular konusundaki kampanyalari takip edin. imza kampanyasi simdilik sizin hesabiniz icin uygun degil ama twitter facebook gibi sosyal medya kampanyalari ya da youtube reddit gibi icerik kampanyalarina katilarak bu cihaz ile yapacaginiz madencilikten kat be kat fazlasini kazanirsiniz.

madencilik notebook ile yapilacak bir uygulama degildir. notebook gunluk 8-10 saat calismaya gore tasarlanmis mobil bir cihazdir. bosyere yipratmayin
https://steemit.com/mining/@frek45/why-laptops-are-bad-for-mining-at-all
Pages: [1]
  Print  

Jump to: