Bitcoin Forum
May 07, 2024, 02:49:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: cex.io kredi kartına çekim işlemi oldu görünüyor ama para gelmedi  (Read 281 times)
michealfox (OP)
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
January 22, 2018, 05:24:08 AM
Last edit: January 22, 2018, 09:44:20 AM by michealfox

cex.io, aslında normalde kullanmazdım bu borsayı ama paribuda fiyatlar öyle çok yüksekti ki o aralar mecburen kredi kartı ile buradan aldım sonra btc fiyatı paribuda cex.io nun altına indi bende cex.io dan satayım dedim.
İlk 3 işlemim anında kredi kartına yansıdı (100 100 300$) fakat son ikisinde 2000$ çektim ve ayın 16'sından beri para hesabıma geçmedi site üzerinde "completed" görünüyor işlem ama yok para ortada,cex.io supportu çok çok kötü. otomatik mesaj atıp tiket çözüldü deyip konuyu kapatıyorlar. Bankayı aradım bize gelen ödeme görünmmüyor dediler.
Bu konuda ne  yapabilirim? Yardım ederseniz sevinirim.
PAra cex.io hesabına geri döner mi 1 ay gibi bir zamanda? En azından btc alıp geri paribuya yollayayım?
1715093377
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715093377
Reply with quote  #2

1715093377
Report to moderator
1715093377
Hero Member
*

Ignore
1715093377
Reply with quote  #2

1715093377
Report to moderator
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715093377
Hero Member
*

Ignore
1715093377
Reply with quote  #2

1715093377
Report to moderator
1715093377
Hero Member
*

Ignore
1715093377
Reply with quote  #2

1715093377
Report to moderator
CXath1
Newbie
*

Activity: 40

View Profile
January 24, 2018, 07:28:51 AM

hocam bende çekim yaptım ama bana da ödeme gelmedi.
Devamlı aynı maili atıyorlar.
Benim anladığım şu şekilde..
Kartla yaptığın ödeme kadar aynı karta aynı ödeme cinsiyle yatırdığın tutar kadar çekim yapabiliyorsun.
ben btc transfer etmiştim sonra dolara çevirdim. 249 dolar tuttu. çekim yaptım gelmedi.
sonra denemek için 20 dolar yatırdım, aynı karta 20 dolar çektim. 3 gün sonra harcama iadesi şeklinde geldi.
ama 249 dolar hala ortalıkta yok.

desteğe kaç kere yazdım ama aynı maili atıyorlar. gelen mail bu şekilde

Now we actively solve your tickets in several streams.
=You can help us very much if you carefully read the following information=
If you have a problem with withdrawals to VISA cards, this information is for you. Especially if you get the error "initial transaction was not found".
1. If after 29 December 2017 you failed to make a successful withdrawal, you need to make at least one minimum deposit in the currency you want to withdraw (EUR, USD, GBP). In such a way, an initial transaction is generated, which allows you to withdraw to a card.
This is due to the recent change in the MCC code for transactions on 29 December 2017. The previous MCC code caused additional charges in some banks during transactions. Therefore, this step will improve the user experience.
2. We remind you that a withdrawal to the card can go up to 3 banking days (!) for VISA and Mastercard.
3. On 2 January 2018 our payment provider had a problem that was resolved the same day. Therefore, if you have successfully done deposits from 29 Dec 2017 to 2 Jan 2018, please try again, without the need for a second minimum deposit.
4. If you have a VISA card and you made a successful deposit, but you can not make a withdrawal in the same currency contact the bank and make sure that your bank understands such transactions and you do not have any limits on your card.
Also please check if we support card withdrawals in your region
https://cex.io/limits-commissions#/direction/withdrawal

For example,
- US citizens can't make card withdrawals, but are authorized to make card deposit
- Indian customers are not allowed to withdraw via VISA
If the problem persists, create a separate ticket through https://support.cex.io. Describe the steps in details, add screenshots and add the following text "visa_withdrawal_mcc" in your message.
5. If you have a Master Card and you can not make withdrawal, contact your bank and make sure that your bank accepts such card withdrawals and you do not have any limits on this card.
If the problem is not solved, create a new ticket with a description of the steps that you implement, attach screenshots and add "mastercard_withdrawal_01" to the text. Such a combination will allow us to promptly escalate such cases.
If your situation does not concern the above issues, please accept our deepest apologies for the inconvenience and resubmit the ticket with a detailed description of your problem.
Please do not create multiple tickets on the same requests. This takes only extra time for our team for requests processing like merging dozens tickets on the same request.
We reserve the right to lower the priority of tickets, which are created for the same request.
We work hard 24/7, the whole department is concentrated on speed and resolution. We will solve your issue for sure.
Thank you for understanding.

CEX.IO Team
Arizona
Full Member

Activity: 264
Merit: 100

View Profile
January 24, 2018, 08:35:39 AM

Genellikle bu işlemler sahte kredi kartları ile işlem yapılmaması için teyitli çalışıyor diye biliyorum.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
January 24, 2018, 12:41:29 PM

Bu işlem cex.io'da instant gerçekleşiyor ve çoktan gerçekleşti bile.

Eğer bankanız reject ederse cex.io'ya bilgi gidecek ve bakiye yerine gelecek. Banka reject etmezse bankada öyle duracak, bekleyecek.
Bankanıza işlemin tamamlanması için başvurun. Yapmayacaklarsa da reject etsinler.
mehmetlbj
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
January 26, 2018, 02:07:27 AM

ben de kredi kartiyla almak icin cex kullanmayi dusunuyorum

cozuldu mu bu olay bilgi verirsen ona gore hareket ederim
CXath1
Newbie
*

View Profile
January 26, 2018, 07:37:17 PM

Hocam kartla alım açık mı bilmiyorum ama benim çektiğim tutarlar geldi çok şükür.
Kartla %3,5 komisyon var ve fiyatı da zaten yüksek. Nakit avans çek ve buradan al bence daha iyi
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
January 26, 2018, 07:57:15 PM

supporta mail attım gelmedi diye adamlar önce hallettik sorun yok dediler
sonra  bütün swift bilgilerini yollayıp bakın sorun biz kesin yolladık bunlar ile bankanıza sorun diye bir mail daha attılar.
sorun çıkaran bir yer değil supportta öyle 3 gün otomatik mesaj değil iki saatte cevapladı.
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
January 30, 2018, 09:22:55 AM

merhaba arkadaşlar
bddk gereğinde masterkartlarına sadece 5000 tl değerinde aylık çekim yapabilirsiniz yabancı borsalardan sorun bu yüzden kaynaklanmış olabilir.
ayrıca bu limit sizin bddk id nize tanımlı olup başka mastercard larınız ile kart başına 5000 tl çekemezsiniz.

sorun cex.io da olmayabilir fakat cex.io da başka sorunlar var. sistemden sizin paranız Transaction ID almadan payment tablosunda görünür ve paranızın üstüne en iyi ihtimal ile 8 hafta alamayabilirsiniz. tabi bu iyi ihtimal kötü ihtimal ise paranız arada kaybolabilir ki forumda oldukça parası arada kaybolan arkadaşlar vardır.

dimyat'a pirince giderken elinizdeki bulgurdan olmayın.

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
CXath1
Newbie
*

View Profile
January 30, 2018, 09:36:22 PM

Hocam ben mastercarta 100 dolar bile çekemiyorum.
bitskytr
Member
**

View Profile
January 31, 2018, 08:29:51 AM

Son 10 gündür kabul etmeseler bile bir sorun var sistemlerinde ya da parayı geç gönderiyorlar bilemiyorum.
Ya da en son ihtimal dolandırılacağız Smiley

senin sorunun o kart ile ödeme yaptıysan o karta geri ödeme yapmamaları ile alakalı olabilir. Başka bir kart dene ve onayla.

2-3 günde düşen paralar artık bir nedenle gönderilmiyor. Ben bu siteden işlem yapmayı tüm param hesabıma düşene kadar durdurdum.
Eskisi gibi güven vermiyor maalesef. Exmo bile daha iyidir bunlardan şu anda.

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
February 01, 2018, 09:10:16 AM

Daha önce cex.io dan dolar olarak kredi kartıma ki dolar hesabım yok para çekebiliyorum işlem anında gerçekleşiyor fakat paranın karta geçmesi süresi uzun oluyor bu da anladığım kadarıyla bankalar arası transfer işleminin uzunluğundan kaynaklı. 10 iş günü oluyor kafadan dolar bozum kur farkı yatacağı gün hesaplanıyor karta geçiyor. Öyle hemen alayım bozayım çekeyim diyeceklerin bu bilgiyi göz önünde tutmaları önemli ...
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
February 26, 2018, 11:39:17 AM

Daha önce cex.io dan dolar olarak kredi kartıma ki dolar hesabım yok para çekebiliyorum işlem anında gerçekleşiyor fakat paranın karta geçmesi süresi uzun oluyor bu da anladığım kadarıyla bankalar arası transfer işleminin uzunluğundan kaynaklı. 10 iş günü oluyor kafadan dolar bozum kur farkı yatacağı gün hesaplanıyor karta geçiyor. Öyle hemen alayım bozayım çekeyim diyeceklerin bu bilgiyi göz önünde tutmaları önemli ...
12 gün oldu gelmiyor visa karta çektiğim para..
entegre78
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
February 26, 2018, 01:44:05 PM

cex.io büyük saçmalık. kafalarına göre davranıyorlar. ordaki hesabımı kapattım ben.

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
February 26, 2018, 04:44:47 PM

Cex üzerinden zaten komisyonlu btc alıyorsunuz. Onun yerine tanıdığınız bir işletme veya kuyumculardan altın alıp nakitle türk borsalarından almanız daha kolay ve başınızı ağrıtmaz. Aynı şekilde cex üzerindeki bitcoinlerinizi türk borsalarından bozdurmanız da kolay yöntemlerden birisi. Riski de sıfıra yakın.

bitskytr
Member
**

View Profile
February 27, 2018, 08:00:01 AM

https://status.cex.io/ 

https://status.cex.io/incidents/60yml3fsmp05

yani burada diyor ki visa wd durdurduk siz nasıl çekim yaptınız.
O paranın hesabınıza düşeceğini pek sanmıyorum ticket açın bakiyenize eklensin ya da mastercard a çekim yapın.

ayrıca cex. io hep dewrinlik hemde karlılık olarak benim gözümde bitmiş bir yerdir.
alternatifi bulan varsa bi mesaj kadar uzağındayım :=)

Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
February 27, 2018, 10:20:48 AM

https://status.cex.io/  

https://status.cex.io/incidents/60yml3fsmp05

yani burada diyor ki visa wd durdurduk siz nasıl çekim yaptınız.
O paranın hesabınıza düşeceğini pek sanmıyorum ticket açın bakiyenize eklensin ya da mastercard a çekim yapın.

ayrıca cex. io hep dewrinlik hemde karlılık olarak benim gözümde bitmiş bir yerdir.
alternatifi bulan varsa bi mesaj kadar uzağındayım :=)

Hocam usd için kapalı değil visa  GBP için kapalı demişler ayrıca çekim yapamazdım. iletişime geçtim bana arn rrn ve batch id verdiler bankanızla görüşün diye baka ne yapacağını bilmiyor ? Ne yapabilirim ben bu arn rrn ve batch id ile ?
emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
February 27, 2018, 10:25:00 AM

Bankanız hangisi cex io da benimde bakiyem var enpara ya çekim yapabilen varmı kartlar çekimden silinmiş önce deposit istiyorlar.
bitskytr
Member
**

View Profile
February 27, 2018, 12:17:04 PM

visa kartlara çekim kapalı zaten kendi status leri de onaylıyor söylediğimizi kendileri nedense kabul etmek istemiyorlar.

son visa gönderimleri herkeste problemli tavsiyem 1250 dolar altı rakam ise mastercarda çekmeniz.

ayrıca visa çekimi başlatıldı ise garanti bankası ise bankanız parayı anca 20 günde alabiliyorsun ayrıca kurdan geçiriyor.

emre senin sorunda ise enpara artık deposit ettirmiyor ve wd yapamıyorsun doğal olarak otomatik visa kartlarını iptal ettiler bir nevi .

Mastercarddeneyin ama çok verimli değil aysonu olduğu için 28 şubat 23:55 tsi ile bir çekim 1250 dolar yapıp 1 mart 00:00 tsi ile tekrar 1250 dolar çekim yaparak ancak bir miktarı çekebilirsiniz.

ya da tr borsalarında bazen yüksek oluyor oraya transfer ile çekebilirsin.

bir püf nokta daha var artık onuda tecrubeleriniz ile bulun.

emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
February 27, 2018, 12:28:14 PM

Benim kartlar sistemde deposit kısmında var fakat çekim kısmında yok deposit yollasam kartlar aktif oluyormu acaba garantiye çektiğimde 20 günü buluyor gelmesi enpara hemen geliyordu iş bankası 1 2 gün sürüyordu
bitskytr
Member
**

View Profile
February 27, 2018, 01:45:25 PM

hangi kart için konuşuyorsunuz?
visa mı mastercard mı?

eğer deposit edebilirseniz wd edebilirsiniz, şayet silerseniz kartınızı takrar sisteme tanıtamazsınız decline der durur

içerdeki bakiyeniz ne kadar pm ile gönderin bakalım ne yapılabilir diye bir de rica edicem heryere isim soyisim ile yazmayın.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: