Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:14:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Bırakın şu zararına satmayın lafını !  (Read 860 times)
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
January 22, 2018, 10:22:54 AM
Last edit: January 23, 2018, 11:04:01 PM by ferhat1242
Merited by Networkk (1)

Abi içinizden hanginiz geleceği görüyor ? Hanginiz bu kadar eminsiniz piyasanın yükseleceğinden ? Günde 100 yorum okuyorsam yemin ederim 90'ı satmayın geri rekor kıracak,uçacak,kaçacak diyor.Sizler yüzünden bu hale geldi biliyormusunuz ? Siz ne zaman ki artık battı diyene kadar düşürecekler.Nerden biliyorsunuz gelecekten mi geldiniz ? Neden heryıl 2017 gibi geçsin arkadaş neden ? Neymiş efendim 10$ 'lık bir DERGİ'nin kapağında 2018'e hazır olun diyor ve insanlar ben dahil onbinler belkide yüzbinler yatırıyoruz  Grin Allah bize akıl fikir versin diyorum..

Gelelim konuya ; 15 e düştü satmayın dediniz,14 düştü satmayın dediniz şimdi 10-11 satmayın diyorsunuz heryerde herkese günde 10 kere.Yarın öbürgün 5-6 düşecek diyorum ben,o zmanda mı satmayalım?  Smiley Ya ömür boyu birdaha yükselmezse bitcoin ozaman tabi hesap soran yok size dimi .. Heryerde şu kelimeyi yazmayı bırakın yada sonuna YTD yazında insanları yönlendirmeyin.İsteyen çıksın gitsin yükseleceğide birdaha eski haline geleceğide belli değil !

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
1714857253
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714857253
Reply with quote  #2

1714857253
Report to moderator
1714857253
Hero Member
*

Ignore
1714857253
Reply with quote  #2

1714857253
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714857253
Hero Member
*

Ignore
1714857253
Reply with quote  #2

1714857253
Report to moderator
darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
January 22, 2018, 11:03:00 AM

Öncelikle büyük düşüşlerde kademeli olarak çıkılması taraftarıyım her zaman öyle yaptım ve yapmaya devam edeceğim. üstad geçen konu dada gördüm girdiğin rakamları terste kaldığın belli. ancak kripto para piyasasının böyle olduğunu bilerek girdik her zaman çıkması gibi düşmeside önemli bu piyasa bankalar gibi güvenli bir sistem değil ve sürekli olarak spekülasyon yapıyorlar neden hiç birimiz güvenli olan bankalara yatırmadık paramızı buradayız? daha çok kazanmak için ve para kazanma hırsı çok olduğu zaman işler yolunda gitmediğinde etkileride büyük oluyor. inş hemen ödeme yapacağın bir parayla girmemiş sindir.  yazılarından görüyorum 7/24 takiptesin bu süreç seni yapratıyor bence biraz ara vermen gerekli. bende bu piyasanın sonsuza kadar gideceğine inanmayanlardanım ancak bu zaman şimdi değil bence 3-4-5 sene içince olağına inanıyorum. İnş yakında zamanda zararını çıkarırsın.
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
January 22, 2018, 11:20:58 AM

Öncelikle büyük düşüşlerde kademeli olarak çıkılması taraftarıyım her zaman öyle yaptım ve yapmaya devam edeceğim. üstad geçen konu dada gördüm girdiğin rakamları terste kaldığın belli. ancak kripto para piyasasının böyle olduğunu bilerek girdik her zaman çıkması gibi düşmeside önemli bu piyasa bankalar gibi güvenli bir sistem değil ve sürekli olarak spekülasyon yapıyorlar neden hiç birimiz güvenli olan bankalara yatırmadık paramızı buradayız? daha çok kazanmak için ve para kazanma hırsı çok olduğu zaman işler yolunda gitmediğinde etkileride büyük oluyor. inş hemen ödeme yapacağın bir parayla girmemiş sindir.  yazılarından görüyorum 7/24 takiptesin bu süreç seni yapratıyor bence biraz ara vermen gerekli. bende bu piyasanın sonsuza kadar gideceğine inanmayanlardanım ancak bu zaman şimdi değil bence 3-4-5 sene içince olağına inanıyorum. İnş yakında zamanda zararını çıkarırsın.
Ben çıkış yaptım kardan zarar ettim biraz sağlık olsun.Çıkış yapma sebebim düşmesi değildi , şu yeni gelen 10-20 x tayfacı varya heryerde şu artacak bu uçacak,işte bitcoindir bu yine yükselecek diyen newbielerden midem bulandı artık 10x yapacağını bilsem yatırmam  Grin

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
January 22, 2018, 11:40:26 AM

Zararına satmayı da bilmek lazım dediğiniz gibi.
yoksa şu konudaki gibi durumlar oluyor : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2196465
allah sabırlar versin Smiley
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
January 22, 2018, 11:50:05 AM
Merited by fullypak (2)

All time chartı açıp bir bakın. Hangi zaman diliminde olursanız olun, ne zaman giriş yapmış da bugün zararda olan insan var?
Satmayın diyen adam buna dayanarak söylüyor. Elbette günün birinde yanılacaklar. Ama 8 yıldır yanılmadılar. Belki bugün, belki 18 yıl sonra yanılacaklar. Biz de bu fırsatı değerlendirmiyor muyuz?
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
January 22, 2018, 12:04:15 PM

insanlar tecrübe ettiği için zararına satmayın diyorlar.
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
January 22, 2018, 12:10:29 PM

All time chartı açıp bir bakın. Hangi zaman diliminde olursanız olun, ne zaman giriş yapmış da bugün zararda olan insan var?
Satmayın diyen adam buna dayanarak söylüyor. Elbette günün birinde yanılacaklar. Ama 8 yıldır yanılmadılar. Belki bugün, belki 18 yıl sonra yanılacaklar. Biz de bu fırsatı değerlendirmiyor muyuz?

100 $ ödediğim btc transferi saatlerdir gitmemişti.Kusura bakmayında vaad ettiği herşey birbir yıkılıyor.Çözüm de bulunamıyor.Bulunan çözümlerlede Core ekibi umrunda değilmiş gibi ilgilenmiyor.Bence Core ekibinin amacı çok farklı ve umarım yanılırm.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
January 22, 2018, 06:29:25 PM

Satmayın diyorlar çünkü geçmişte satmayın diyenler aynı durumlarda satış yaptılar ve kaydettiler, Eğer içinden Bitcoinin belirttigin   değer  seviyelerine gelebileceği geliyorsa o zaman hiç durma sat kardeşim .
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
January 22, 2018, 06:58:27 PM

her gün yükselmeyeceğine , bu teknolojiye de alternatif bir şey olmadığına ,dünya savaşı da çıkmadığına ve paraya acil ihtiyacınız olmadığını düşünürsek zararda satmayın.
nasıl olsa yükselecek.düşüş başladığı zaman zaten hissedersiniz.bunun adı düşüş değil daha.
mesela abd btc türevlerini yasakladı diye bir haber çıkarsa o zaman kaçmak için çare arayın ama bu şekliyle kaçmanın lüzümu yok.
teraviboys68
Member
**

Activity: 85
Merit: 10

Earn with impressio.io

View Profile
January 22, 2018, 07:00:02 PM

Beklemeyi bilmiyorsan derhal burayı terket kardeşim ! evet kripto para piyasası hızlı para ama o kadarda değil yani Smiley))

▰▰▰▰▰▰      IMPRESSIO     ▰▰     THE FUTURE OF INVESTING      ▰▰▰▰▰▰
Lightpaper   ▰   ✔ Instant Withdrawals  ✔ Team with a huge experience in the field   ▰   Facebook
Telegram   ███  ✔ 5% Partner Commission  ✔ Automated system for investors   ███   Twitter
nemruth
Member
**

Activity: 138
Merit: 12

View Profile
January 22, 2018, 08:10:30 PM

Ben firsat buldukca insanlari uyarmaya calisiyorum.2013 te bu cok guzel bir balon hareketi ile kasim-aralikta 10 kat artti ocakta tam bir balon patlamasi yaratti ve neredeyse butun bir 2014  yilini surunerek gecirdi.20k hareketide  olasilikla ( bir balon un butun hareketlerine uydu teknik olarak) balon hareketiydi.Uzunn bir sure o fiyatlara cikamama olasiligi var arkadaslar.Ustelik gidin tradingview de profesyonel analizcilerin analizlerini okuyun.Önumuzde 8k 5-6k yine olasilik olarak duruyor.Milleti gazlayip 15den aldiriyorsunuzda yazik gunah olacak..
Sampix
Member
**

Activity: 98

“Innovation Powered by Crypto”

View Profile
January 22, 2018, 08:26:44 PM

Geçmişteki yaşananlardan dolayı satmayın diyorlar. herkes gördü düşüşlerden sonra nasıl yükseldiğini. beklenti yine öyle olmasından yana.

ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
January 22, 2018, 08:39:26 PM

Çok şükür Rabbime güzel bir kazancım oldu geçen yıl.Artık kendi işimi gücümü yapabilirim.Kriptolardan tam çıkmadım aslında %25 btc+waves %75 nakitdeyim.Demek istediğim belki balonun kabarcıkları uzun süre bitmeyecek inmeye devam edecek.O yüzeen heryerde kesin yükselir demeyin ne olur ne olmaz kimse bilemez ..

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
January 22, 2018, 09:02:16 PM

Bu iş sabır işi. Geçmiş dönemler gösterdi ki zarar ediyorum diyerek satanlar sonradan çok pişman oldu. Sabredenler de iyi ki beklemişim dediği için zararına satmayın diyor. İlla satacağım diyeni kimse satmaması için zorlamıyor ki  Grin sat kurtul.
sercey
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
January 22, 2018, 09:08:15 PM

En ufak zararda hemen satın çıkın. Coini alırken x3 x5 yapacak diye alanlar, % 50 düştü mü satın nidalarına başlıyor. Ultra tradersın ya, herşeyini en dipten sen alacaksın, en tepeden de sen satacaksın. Bir senede 20 kat artıp % 50 düşünce battı oluyor. Gidip 10.000 dolardan bitcoin aldınız, 20.000 e çıktı güzeldi, şimdi aldığınız fiyata geldi diye ağlıyorsunuz. Yalnız senden 6 ay 1 sene önce alanlarda var. Hiç mi kar realizasyonu yapmayacaklar. Senin verdiğin paraya, adam senden bir yıl önce 20-25 tane aldı. Bırakta bi 5-10 tanesini satsın.
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
January 22, 2018, 10:18:14 PM

Geçmiş tecrübeler gösteriyor ki zarar dayken satış yapılmaz. Sabırlı davranıldığı zaman borsa her zaman kazandırmıştır. O yüzden zararına satmayın denir.

[/center]
obradovic
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
January 22, 2018, 10:41:04 PM

Bence de bırakılmalı çünkü son düşüşten önce çoğun alanlar gerçekten de zarar ediliyor
Allah kolaylık versin
hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
January 22, 2018, 11:29:18 PM

Zararına satıp tekrar zarar edeceğini bile bile almaktansa hiç satmayıp yükselmesini beklemek daha doğru. Kişi bazen aldığı fiyatın altına satıyor ve daha cok düşecek düşüncesiyle bir daha alım yapıp işin kötüsü daha çok panik hale gelip onuda elden çıkartıyor.  Bence exit planını belirleyip sınırım burası deyip ona göre hareket etmekte fayda var.
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
January 22, 2018, 11:43:32 PM

Bakın size şöyle söyliyim zararına 2 küsür kadar bitcoin sattım ve şuan en dip 40.000 tl civarından 3 adet alabiliyorum o zaman zararına sattığım halde.Bazen de trend hep aşşağıysa ben düşeceğim diye bağırıyor ve zararına satmak mantıklı oluyor.Tabi hiç hareket etmeden sabırla bekleyenleri zaten kutluyorum en zoru onlr başarıyor.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
January 23, 2018, 03:33:22 AM
Merited by coinpool_de (3), Bheze (2)

Bitcoin dijital bir para birimi ve geleceğin ödeme sistemi olarak tasarlandı. Bugün kârdasın ama yarın Bitcoin elli bin dolar olduğunda kârdan zararda olmuş olacaksın. Bundan dolayı günlük kârlara sevinmek yerine bu piyasaya uzun vadeli bakmak gerekiyor. Siz kaybettiğinizde üzülmeyeceğiniz miktarla oynadığınız sürece hiçbir zaman zararda olmamış olursunuz. Bir hedefiniz olmalı, hedeflerinize ulaştığınız anda önce onları gerçekleştirmelisiniz. Benim hedefim Türkiye'de, yani kendi ülkemde 'insani' koşullarda yaşayabilecek imkana sahip olmak. Şu an ev ve araba almak gibi hayallere belkide hayatımda hiçbir zaman olamayacak kadar yakınım. Bu öğrenci biri için büyük bir şey ama eğer ben ve çevremdeki insanlar sabırlı olmasaydık üzülerek söylüyorumki bugün aynı senin yaptığın gibi sadece günü kurtarmış olacaktık. Dünya giderek dijitalleşiyor ve gerçek dünyadaki hayatımızı garantiledikten sonra dijital dünyada yer almamız gerekiyor. Bitcoin sürekli geliştirilebilir bir teknoloji şu an geliştirilmek için uygun zaman bekleniyor. Bitcoin'in transfer ücretine çözüm getirilmemesinin bir sebebi var, ''zamanlama''. Bitcoin'i kötü günler bekliyor, dünyanın çeşitli bölgelerindeki insanlar kötü açıklamalarda bulunarak Bitcoin'i gelişen dünyada saf dışı bırakmak istiyor. İşte bu çözümler Bitcoin'in jokerleri ve Bitcoin bunu kötü günler için saklıyor. Her şey bu düzenin yaratıcılarının oluşturduğu plana uygun ilerliyor bundan dolayı insani ihtiyaçlarımı karşıladıktan sonra benim amacım her zaman için elimdeki Bitcoin sayısını arttırmak olacak.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: