Bitcoin Forum
May 02, 2024, 02:06:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Bırakın şu zararına satmayın lafını !  (Read 860 times)
farting_shot
Full Member

Activity: 318
Merit: 100

View Profile
January 23, 2018, 04:35:36 AM

Zararına satmayın lafını açmak lazım o zaman, düşmüş dibi bulmuşsa satmayın o zaman bekleyin, düşüş trendinde daha da düşeceğini hesaplayan varsa satsın zaten. YTD Smiley
1714658794
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714658794
Reply with quote  #2

1714658794
Report to moderator
1714658794
Hero Member
*

Ignore
1714658794
Reply with quote  #2

1714658794
Report to moderator
1714658794
Hero Member
*

Ignore
1714658794
Reply with quote  #2

1714658794
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714658794
Hero Member
*

Ignore
1714658794
Reply with quote  #2

1714658794
Report to moderator
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
January 23, 2018, 06:18:38 AM

herkesin kendi parası kendi stratejisi. elinizdeki btc yi satmadığınız sürece karı yada zararı realize etmemiş olursunuz. dolayısıyla yükseleceğine inancı olanlar kesinleşmiş zararı kabul etmektense olası yükselişi beklemeyi önerirler. ancak elinde mal (btc, hisse senedi, altın, döviz vb.) ile düşüşe yakalananlar genel olarak piyasanın daha da düşeceğine ve çok daha fazla zarar edeceklerine inanmaya psikolojik olarak daha hazırdırlar. bir piyasada kar ederken herkes profesyoneldir (en azından öyle hissederler). zarar ederken verilecek kararlar, acemilerle profesyonelleri birbirinden ayırır. gerektiğinde zarar kesmeyi, gerektiğinde takviye yapmayı, gerektiğinde beklemeyi bilmek gerekiyor. sadece hangisinin ne zaman yapılacağına karar vermek en önemlisi. hiç bir zaman, bu seçeneklerden sadece bir tanesi doğru değildir. seçeneklerin ne zaman nasıl kullanılacağı da tecrübeyle öğrenilen bir şeydir.
neterkhert
Newbie
*

Activity: 52
Merit: 0

View Profile
January 23, 2018, 06:28:05 AM

Trading yapan biri mutlaka ileriye dönük grafik okumayı bilmek zorunda. Zararına satış veya alış ancak bu şekilde ayırt edilebilir. Grafik okuyamıyorsanız eğer yatırdıklarınız aynı verimsiz olan topraklarda 100 hektar portakal bahçesi kurup sonra yıllarca verim almayı beklemek gibi birşey olur. Eğer amacınız gerçekten yatırımsa X miktar BTC alırsınız sonra ne bu siteye uğrarsınız ne de hergün piyasa takibi yaparsınız. Zamanı gelince o size fısıldar. Wink
Peno
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
January 23, 2018, 08:33:59 AM

Zamanı gelince 9 size fısıldar. Bunu sevdim. Arkadaş mantıklı konuşmuş eğe amaç yatırım yapmak ise günübirlik kur takibi yapıp kendini kasmaya gerek yok. Alımını yapacaksın ve unutacaksın. 1 belki 2 yıl sonra işin düştüğünde her halükarda bugünden daha pahalıya satacaksın
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
January 23, 2018, 10:06:37 AM

tecrübe ile sabit bir durum bu.. bir çok kez başıma geldi şahsen %80 bile zarar gösterse portfolyom satmıyorum. mesela geçen hafta %55 zarardaydım şu an zararım %5
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
January 23, 2018, 11:01:03 AM
Merited by fullypak (1)

Oncelikle belirtmek gerekirse zarar etmek icin kimsenin bir coini aldigini sanmiyorum. Yatirim yaptiginiz birseyi zarar etmek icin satmaniz mantiksiz degil mi ? Wink Benzer bir durumun tersini bitcoini yeni duyup 20.000$ dan alanlar yapti 1 hafta sonra 30.000$ olur diye dusunenleri vardi.
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
January 23, 2018, 11:26:52 AM

Bitcointalk forum tarihinin yapılmış en mantıklı yorumlarından biri olabilri bu bence. Bana kalırsa da sizinle aynı fikirdeyim, 2017'de emin olun çok ama çok küçük bir azınlık kar etti. Altcoinlerin düşüşü sırasında birçok kişi zarar yazmıştı.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
tadzio
Full Member

Activity: 344

View Profile
January 23, 2018, 11:27:43 AM

Zararına satmak istemeyen yükseliş trendinin zirvelerine yakın yerden satış yapmalı. En düşük fiyattan satan pahalı fiyattan geri almak zorunda kalır. Piyasa takip ederek az buçuk iniş ve çıkışlar tahmin edilebilir.
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
January 23, 2018, 09:46:52 PM

BTC yi 20.000 dolardan alıp 30.000 dolar olacak diye bekleyenler müthiş bir hüsrana uğradı. Kısa zamanda çok yüksek artış beklemek saçmalık. Ufak ufak gitmeye ihtiyaç var.
exotr
Member
**

Activity: 113
Merit: 20

View Profile
January 23, 2018, 09:48:39 PM

Valla zarar ettiklerim de oldu açıkçası keşke bekleseydim dedim ve zarar ettiklerim bir süre sonra kara yükseldi açıkçası sabırlı olmak gerekiyor ve zaten bu işler risk işi takip çok önemli açıkçası zarar ettiklerim oldu ama başka yatırımlarda kar a çıktım yani dengeledi diyelim düştü diye hemen satmayin biraz bekleyin eninde sonunda eski yerine geliyor buna şahit oldum.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 271

View Profile
January 23, 2018, 10:50:13 PM

Daha önce piyasaya ilk girdiğim zamanlarda birçok kez panik yapıp zararına sattığım için pişman oldum. Bunları düşünüyorum ve geçmişteki coin hareketlerini göz önüne getirerek zararına satmayın diyorum ben. İsteyen satar tabi ama benim düşüncem bu yönde.
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
January 23, 2018, 11:04:17 PM

79 binden satmadım pişman oldum ama şimdi düşünüyorum 79 dan satsan sonra ne olurdu? 18 bine gerileyince geri alırdın sonra 17 bine gerileyincede yine zarar ederdin. 17 satsaydın peki ne olurdu? 15 e gerileyince yine alırım. 11 gerileyince yine zarardayım.

özetle temelli çıkacağın zaman satacaksın bir daha almayacaksın. yoksa al-sat zarar ettiriyor her zaman kendinize bir hedef çizin (makul bir hedef) oraya gelince çıkın arkanıza bakmayın. benim hedefim 50.000$ usd
jerseymal
Member
**

Activity: 63
Merit: 10

View Profile WWW
January 24, 2018, 12:09:16 AM

Düşme trendini görünce hemen sattım pişman değilim.
torontoconti
Member
**

Activity: 112

View Profile
January 24, 2018, 12:28:37 AM

Hedef belirlemek gerekli. Bugünün zararı yarının karı olur.
baldur odinson
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 251

View Profile
January 24, 2018, 12:38:22 AM

Bu zararına satmayın lafı elinizde çok kötü bir koin olmadıkça ve koini pump esnasında çok yüksek fiyattan almadıysanız özel bir durum yoksa geçerlidir bana göre, koinine güvenen iyice düşmüşse bekleyecek satmayacak.
dammedonut
Full Member

Activity: 224

View Profile
January 24, 2018, 02:11:30 AM

Ben de bu güruha karşıyım. Afedersiniz ota boka yükselecek diyorlar. Bu kadar sert düşeceğini söylüyormuydu bunlar. Muhtemelen o zaman da yükselecek diyorlardı.Yav bir analizlere bakın, grafiklere bakın öyle konuşun.Bu işe yeni girenleri yanıltmayın.

kimikosMes
Member
**

Activity: 65

View Profile WWW
January 24, 2018, 04:01:33 AM

Değeri düşen değerleme aracını bütün piyasada satarlar. Alıcı varken satmak en iyi çözüm.
sgrcn36
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
January 24, 2018, 04:04:52 PM

piyasaları iyi takip etmek lazım düşüş gırafiğine girdiği ilk esnada  satarsanız kazandığınız kardan çok az zarar  edersiniz her insan fikrinde özgürdür başkasının dediğine uymak zorunda değil
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 25, 2018, 01:55:01 PM
Merited by coinpool_de (1)

al sat  yapmak ayrı bir şey yatırımı uzun vadede değerlendirip elden çıkarmadan kazanç sağlamayı hedeflemek başka bir şey. grafiklere baktığında çakılmaların ve çıkışların oranları görüp neye göre satmayın dediklerini anlayabilirsin.
evet satmak mantıklı değil. ihtiyaç vardır satarsın o ayrı. ama esneme payı yüksek bir piyasa zaten. düşmesi için arz talep dengesinde düşüşte olan bir şey olması gerekir. artan talep gayet açık gayet anlaşılır. adı duyulmayan bir para birimi için şimdi devletin yetkilileri açıklama yapıyor. prestijli bir banka kendi içinde gerekli düzenlemeleri yapıyor ve artan insan talebi cabası.
bu basit bir kaç detayı görmezden gelmek şahsen benim işime gelmez. detaydır. nabızdır.
zararına satmak isteyen buyursun satsın tabiki de.
ama zararına satmayın arkadaşlar Smiley
decano
Full Member

Activity: 316

View Profile
January 25, 2018, 02:18:05 PM

Zararına satmayın diyenler diğerlerinin elindeki sermayesinin balinaların eline geçmesini istemeyenler, kötü niyetleri yok. Ancak piyasada düşme eğilimi varsa satmakta sonra da düşük fiyattan almakta fayda var.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: