Bitcoin Forum
June 17, 2024, 04:14:30 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Airdroplar icin Kimlik Gonderilir mi?  (Read 823 times)
depecoin
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 1

View Profile
February 16, 2018, 07:02:26 PM

galiba polymath istemiş ve gönderdiği token 200 dolardan fazla ediyormuş bu arada airdroptan kimsenin haberi olmadı tabi benimde Smiley
byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
February 16, 2018, 08:05:52 PM

Kimlik bilgilerini veriyoruz borsalara vesaire de iyice abartmayın bence arkadaşlar, airdrop nedir yani üç kuruş para için kimlik bilgileri verilir mi, bountyler de istemeye başlamış cins cins şeyler çıkıyor her gün.
Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
February 16, 2018, 08:07:37 PM

projeye bakıcaksın misal zeepin istiyodu göndermdim ben Smiley tokenleri de bir şekilde çektik cüzdana. ben kimlik gönderme taraftarı değilim şahsen
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
February 16, 2018, 08:17:19 PM

Ben kesinlikle göndermezdim . O kadar proje kimlik bilgisi istemeden airdrop yapıyor da bunların farkı ne yani? Kaliteli bir proje olsa bile yollanmaz eğer normal bir şey olsaydı diğer airdroplarda da şart konurdu
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
March 13, 2018, 01:10:08 AM

ben iki  bounty için kimlik gönderdim. emek vermiştim tokenler kalmasın diye. aslında fazla bir miktarda değildi şimdi yorumları okuyunca canım sıkıldı biraz.

özellikle katıldığım bir tanesinde admin acayip kyc meraklısı. yeni bir kampanya daha yapıyor. neden kyc istediğini sordum. birden fazla hesapla katılanların önüne geçmek için vs dedi.

takımı inceledim sonradan adamlar hakkında ico sayfası hariç hiç bir bilgi yok. ne twitter ne facebookta profilleri var.

gönderdiğim şeyler zaten daha önce borsaya gönderdiğim
kimlik önlü arkalı foto (telefonla çekilmiş)  - ikametgah (taranmış belge - yasal süresi dolmuş)  ve kimlik ile çekilmiş selfie.
bu arada gönderdiğim kimlik eski tc kimliği.
gönderdiğim bilgilerin üzerine herhangi bir şey yazmadım. (sadece şu iş gibisinden)

---

bu belgeleri toplu halde satarlarsa kimlikler hackerlerin eline geçer. belki hack yapacakları hesapları bunlarla onaylarlar. bu gibi senaryolar aklıma geliyor...

yasal olarak bakarsak gönderdiğim evraklar geçersiz. ikametgahın süresi geçmiş, kimlik eski tc kimliği...
ve yasal olarak üzerinde ıslak imza olmayan her türlü şey geçersizdir.

konu hakkında bilgisi olan var mı, bu durumda yapabileceğim bir şey var mı ? kimliği verdik artık ve zamanı geri alma şansım yok.
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
March 13, 2018, 03:35:22 AM

Airdrop projesi daha kendi hakkında en ufak bir bilgi vermezken ben onlara niye kıymetli kimliğimi vereyim. Dünyada kimlikle yapılan bin türlü dolandırıcılık hikayesi var. Biz burada bankamıza bile kimlik vermeye çekinirken elin adamına neden verelim, eksik kalsın o token kardeşim.
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
March 13, 2018, 03:53:21 AM

airdropa yüklü bakiye tuttuğunuz cüzdan adresinizi verip bir de adres/kimlik veriyorsaniz arkadaşlar kusura bakmayın da iyi yapmıyorsunuz.
konteskarlo
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
March 13, 2018, 04:47:18 AM

aslında hiç bir yere kimlik gönderilmez.ama illa göndermeniz gerekiyorsa renksiz ve üzerine bu kimlik fotokopisi şu şu sebeple buraya yollanmıştır diye belirtmelisiniz..
pancupan1903
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
March 13, 2018, 06:02:50 AM

şu ana kadar hiç göndermedim , sadece switchneo projesine gönderecektim onlarda kyc yı kapatmıs kısmet olmadı . çok güvenilir ve iyi bir getirisi olan bir proje dışında göndermeyi düşünmem .

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
medlucky
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
March 13, 2018, 06:07:15 AM

bu airdroplarda kimlik telefon numarası ve gerçek email adresin bunların hiçbirini vermeyin hatta bazı airdroplarda size şifre oluşturun ve hangi uluslararası borsaları kullanıyorsunuz gibi sorular soruyorlar bunlardan uzak durun derim

murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
March 13, 2018, 07:43:10 AM

valla bazıları kimlik istiyor diyosunuz azıcık bir kazanç için böyle bir riske girmeyin kesinlikle yazık olur katılmayın gitsin hocam.

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
March 13, 2018, 07:58:35 AM

Kimlik verilir mi hiç arkadaşlar, nasıl cesaret edebiliyorsunuz hayretler içerisindeyim. Airdrop yapan için kimlik bilgisinin ne önemi var belli ki farklı bir şey için kullanacak.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
March 13, 2018, 08:21:26 AM

Eski kimlik eski ikamet falan olması sizin için + puan olmuş. Bundan sonra yapabileceğiniz hiçbir şey yok, o gönderdiğiniz bilgiler kim bilir kaç farklı yerde depolanıyor ve sonsuza da de birilerine satılma-paylaşılma riski altında. Stresli olmanıza gerek yok, milyonlarca kişinin kimlik bilgisi zaten her yerde var (:

coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
March 13, 2018, 09:21:17 AM

Eski kimlik eski ikamet falan olması sizin için + puan olmuş. Bundan sonra yapabileceğiniz hiçbir şey yok, o gönderdiğiniz bilgiler kim bilir kaç farklı yerde depolanıyor ve sonsuza da de birilerine satılma-paylaşılma riski altında. Stresli olmanıza gerek yok, milyonlarca kişinin kimlik bilgisi zaten her yerde var (:

hocam benim kafama çok takıldı bu, kimlik kaybetmek bile daha iyi. gazeteye ilan verir hükümsüz yaparsın.
 sadece kimlikle üye olamazlar, ben gerekli diğer belgeleride sansürsüz verdim. verdiğim belgelerle borsa üyeliği yada akla gelmeyen bin türlü işlem yapabilirler. türk üyeleri sınıflandırıp, türkiyeden kyc ihtiyacı olanlara satabilirler. işledikleri suçlarda bana girer. uluslar arası suçlarda neler olabilir hiç bilmiyorum.

böyle bir hata yaptım tamamda bundan kurtulmak şimdi imkansız mı? bir ara avukata gidip bilgi alacağım rahatlamak için gerekirse gazeteye ilanda veririz.  kimlik bilgilerim hacklenmiş olabilir, digital ortamdaki kimlik fotoğraflarım geçersizdir gibisinden.

Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
March 13, 2018, 12:29:06 PM

Güvenilirlik ve kaltie önemli projeler için ama bana sorarsanız airdrop için kimlik göndermeye değmez.

Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
March 13, 2018, 01:02:27 PM

Eskiden borsaya kimlik gönderilir mi diye endişe edenler vardı. Airdrop için kimlik gönderme olayı ise, bazı icolarda olan kyc için gerekli değilse pek mantıklı değil.

cryptobr4in
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 1

View Profile
March 13, 2018, 01:26:54 PM

Çoğu airdrop bunu multi engellemek için yapıyoruz diyor ama bana göre yeterli bi sebep değil sonuç olarak kimlik gönderdiğin kişileri tanımıyorsun, kimlik bilgilerinin kontrol edildikten sonra silinip silinmeyeceğinden emin değilsin bu yüzden airdrop için kimlik gönderilmemesi taraftarıyım.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
March 13, 2018, 02:30:55 PM

airdropa yüklü bakiye tuttuğunuz cüzdan adresinizi verip bir de adres/kimlik veriyorsaniz arkadaşlar kusura bakmayın da iyi yapmıyorsunuz.
Yuklu bakiyenin oldugu ethereum adresini vermek sorun cikarmaz ama onu dogru duzgun bir sekilde korumak lazim yani her dakika forkdeltaya bakip oraya private key gireceksen birgun onu caldirirsin virus vs. bulasir birsey olur. Kimlik bilgilerini satip para kazanan kisiler var bundan bir kazanc saglamak icin isteyenler olabiliyor evet.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
March 13, 2018, 08:41:43 PM

Üç kuruş kazanmak için ( pardon üç kuruş demişim belki 0 kuruş da gelebilir ) kimliğinizi sakın ha vermeyin. E-mail adresinizi ve kimliğinizi verdikten sonra sizin borsa hesaplarınızı patlatmaları için pek engel kalmamış oluyor. E-mail zaten bir şekilde patlatırlar, onu yapamasalar bile borsada ticket açıp kimliğinizle hesabınızı ele geçirebilirler. İhtimaller dünyası. Dandik airdropçu bebeler neden kimliğinizi istesin başka amacı olamaz, multiyi engellemek için kimlik ekstra gereksiz bir önlem.

SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
March 13, 2018, 08:48:28 PM

Bazı Airdroplarda telefon numarası istiyor. Onlara bile katılmıyorum. Airdrop dediğin 5 tane bilemedin 20 tane taş çatlasın 200 tane gönderiyorlar. O yüzden gönderilmez.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: