Bitcoin Forum
June 19, 2024, 09:39:00 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  
Author Topic: Bilim kurgu film önerisi var mı?  (Read 20289 times)
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
November 25, 2019, 03:04:04 PM
Merited by Tom Bombadil (1)

Chyperpunk'ın öncüsü blade runner.
Yüksek teknoloji, düşük yaşam felsefesi.

Ridley Scott bilimkurgu'da gerçekten bambaşka özel bir yeri hak eden yönetmen, fantastik fikirlerinin çok enteresan felsefi açılımları da oluyor,

Blade Runner filmlerinin yanında yine kendi üretimi olan Alien serisinin devamı niteliğinde, insanları "üreten" Engineer türünün hikayesini ve androidleri incelediği

Prometheus ve Covenant, çok tartışılan filmler olmakla beraber felsefi derinlikleri sebebiyle kesinlikle tavsiye ediyorum:

Tom Bombadil
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 304

View Profile
November 25, 2019, 03:12:32 PM

Prometheus ve Covenant, çok tartışılan filmler olmakla beraber felsefi derinlikleri sebebiyle kesinlikle tavsiye ediyorum:

Bu önerdiklerinizi de listeme aldım izleyeceğim. Cyberpunk sayılır mı bilmiyorum ama Madmax 1980 yapımı 2. filmini izledim akşam. İnsanlık savaşlar ve yüksek teknoloji yüzünden medeniyeti çökertmiştir. Geriye kalanlar yağmacılar, zalimler yol kesmekte. Yüksek teknolojiler var ama düşük bir hayat var.

Cyberpunk akımını hiç bir zaman anlayamadım aslında. Hep gotik bir havası var, iç karartıcı atmosferleri ve hikayeleri var. Acı dramatik bir geleceğe gönderme yapan mesajlar barındırıyorlar aslında. Bir moda akımı olarak sevemiyorum.

Bu arada etkileyici bir blade runner analizi dinlemek isterseniz: https://www.youtube.com/watch?v=ZWxqQ7MZM7Y
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
November 25, 2019, 03:20:05 PM
Last edit: November 25, 2019, 04:24:05 PM by Vispilio
Merited by dannybrown (1)

Bu önerdiklerinizi de listeme aldım izleyeceğim. Cyberpunk sayılır mı bilmiyorum ama Madmax 1980 yapıp 2. filmini izledim akşam. İnsanlık savaşlar ve yüksek teknoloji yüzünden medeniyeti çökertmiştir. Geriye kalanlar yağmacılar, zalimler yol kesmekte. Yüksek teknolojiler var ama düşük bir hayat var.

Cyberpunk akımını hiç bir zaman anlayamadım aslında. Hep gotik bir havası var, iç karartıcı atmosferleri ve hikayeleri var. Acı dramatik bir geleceğe gönderme yapan mesajlar barındırıyorlar aslında. Bir moda akımı olarak sevemiyorum.

...

Cyberpunk değişik açılımları olan bir akım, bununla ilgili efsane statüsüne ulaşmış Projekt Red stüdyosunun daha önce bahsettiğim 2020'nin tartışmasız en beklenen oyunu olan Cyberpunk 2077 'yi de şiddetle tavsiye ediyorum  Grin

Cyberpunk'ın bağlı olduğu felsefelerden biri de aslında Post Apocalytic düşünce sistemidir, yani birçok entelektüelin modern zamanlarda aklında dolaşan soru: "Teknolojik olarak diğer gezegenleri kolonize etme yeteneğine tam kavuşamadan önce dünyayı yok eden (veya büyük ölçüce tahrip eden) noktaya acaba gelir miyiz?"

Cyberpunk ve Post Apocalyptic eserlerin birçoğunda bu tür senaryolar inceleniyor...

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 25, 2019, 03:48:43 PM
Merited by dannybrown (1)

Çok var aslında ama aklıma gelen ilk 5 şu şekilde:
- Başlangıç (Inception)
- Yıldızlararası (Interstellar)
- Limitsiz (Limitless)
- Evrim (Transcendence)
- Zamana Karşı (In Time): Bu çok az biliniyor sanırım ama acayip güzel bir konusu var. Para yerine zamanın kullanıldığı bir distopya.

Ayrıca "Project Almanac" adında bir film de vardı. Eğlenceli bir bilimkurgu. İzlemeyenlere öneririm.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
November 25, 2019, 05:46:32 PM

Bu önerdiklerinizi de listeme aldım izleyeceğim. Cyberpunk sayılır mı bilmiyorum ama Madmax 1980 yapıp 2. filmini izledim akşam. İnsanlık savaşlar ve yüksek teknoloji yüzünden medeniyeti çökertmiştir. Geriye kalanlar yağmacılar, zalimler yol kesmekte. Yüksek teknolojiler var ama düşük bir hayat var.

...

Cyberpunk değişik açılımları olan bir akım, bununla ilgili efsane statüsüne ulaşmış Projekt Red stüdyosunun daha önce bahsettiğim 2020'nin tartışmasız en beklenen oyunu olan Cyberpunk 2077 'yi de şiddetle tavsiye ediyorum  Grin

Cyberpunk'ın bağlı olduğu felsefelerden biri de aslında Post Apocalytic düşünce sistemidir, yani birçok entelektüelin modern zamanlarda aklında dolaşan soru: "Teknolojik olarak diğer gezegenleri kolonize etme yeteneğine tam kavuşamadan önce dünyayı yok eden (veya büyük ölçüce tahrip eden) noktaya acaba gelir miyiz?"

Cyberpunk ve Post Apocalyptic eserlerin birçoğunda bu tür senaryolar inceleniyor...

Witcher3 ,skyrim ve Fallout new vegas eklemek isterim hocam Smiley
2077 yi bende dört gözle bekliyorum..

- Başlangıç (Inception)
- Limitsiz (Limitless)
- Evrim (Transcendence)
- Zamana Karşı (In Time): Bu çok az biliniyor sanırım ama acayip güzel bir konusu var. Para yerine zamanın kullanıldığı bir distopya.

Ayrıca "Project Almanac" adında bir film de vardı. Eğlenceli bir bilimkurgu. İzlemeyenlere öneririm.

Gravitiy ve Hayat filmlerinide eklemek isterim.
Gravitiyi bilirsiniz ama hayatı izleyin beyler.

http://www.beyazperde.com/filmler/film-244761/
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
November 25, 2019, 06:37:40 PM

geçen haftasonu bu başlığı görünce geleceğe dönüş serisi aklıma geldi ama haftasonu planlarım olduğundan indirip izleme şansım olmadı. biraz fantazi biraz nostalji için seriyi indirip önümüzdeki haftasonuna izlerim diye düşünüyorum. zamanın en başarılı bilim kurgu filmlerindendi

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 25, 2019, 06:52:07 PM

İnterstellar olabilir. Gerek konu olarak gerek sürükleyicilik olarak harika film diyebilirim.  Onun dışında aksiyon olsun dersen Matrix. Suretler filmi de iş yapar. İnterstellar bir numaramda.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 25, 2019, 07:29:59 PM

- Başlangıç (Inception)
- Limitsiz (Limitless)
- Evrim (Transcendence)

Gravitiy ve Hayat filmlerinide eklemek isterim.
Gravitiyi bilirsiniz ama hayatı izleyin beyler.

http://www.beyazperde.com/filmler/film-244761/

Teşekkür ederim hocam. İkisini de izlemiştim ama iyi ki aklıma getirdiniz, tekrar izleyesim var Smiley "Hayat" acayip güzel bir filmdi, hele o son sahne efsaneydi. Devamı gelir diye düşünmüştüm ama çekmediler.
Başka bir başlıkta film tavsiyem vardı. Bilimkurgu değil ama çok enteresan bir konusu var. Şurada anlatmıştım: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2165402.msg53146356#msg53146356
Aqualung89
Hero Member

Merit: 529

View Profile
November 25, 2019, 07:33:25 PM

Aslında çok var saysam burada bitmez kısaca ama çoğunu izlemiş de olabilirsin güncel den gidersek eğer.

Yıldızlararası,Alita savaş meleği,Terminatör 6,captain marvel,yenilmezler 4, Ben efsaneyim gibi filmlere bir bakın derim aslında daha sayabilirim söyleyebilirim ama şimdilik bu kadar yetet bence. Wink
Tom Bombadil
Sr. Member

View Profile
November 25, 2019, 07:40:45 PM

Bu felsefeye uygun bir yapım olan Love Death Robots gibi keyifli sanatsal bir seriyi öneriyorum. Netflix serisidir.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1372
Merit: 968

View Profile
November 25, 2019, 07:48:08 PM
Last edit: November 25, 2019, 08:52:26 PM by Lachrymose

Love, Death & Robots, Black Mirror'da olduğu gibi her bölüm başlı başına farklı bir bilim-kurgu hikaye.

Bilim-kurgu seven birinin anime ya da film olarak izlediği içeriği ayırmayacağını düşündüğüm için gerçekten çok güzel bir televizyon serisi tavsiye etmek istiyorum. Bu dizi Amerikan yetişkin animasyon bilim kurgu antoloji dizisi (American adult animated science fiction anthology web television series) olarak geçiyor.

Sadece ilk üç bölüm hakkında bilgi verdiğim kalan 15 bölümün de muhteşem olmadığı anlamına gelmiyor.

1. Bölüm - Sonnie's edge
Yeraltı dünyasındaki canavar dövüşleri

2. Bölüm - Three robots
Kıyamet sonrası şehre inen üç robot

3. Bölüm - The witness
Bir cinayete tanık olan kadının katilden kaçışı

Yani şiddetle tavsiye ediyorum, beğenmedim diyen gelsin alıntılasın.

Bu felsefeye uygun bir yapım olan Love Death Robots gibi keyifli sanatsal bir seriyi öneriyorum. Netflix serisidir.

Sen benim ikizim misin kardeşim? Grin
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Merit: 1030

View Profile
November 25, 2019, 08:59:49 PM

Love, Death & Robots, Black Mirror'da olduğu gibi her bölüm başlı başına farklı bir bilim-kurgu hikaye.

Bilim-kurgu seven birinin anime ya da film olarak izlediği içeriği ayırmayacağını düşündüğüm için gerçekten çok güzel bir televizyon serisi tavsiye etmek istiyorum. Bu dizi Amerikan yetişkin animasyon bilim kurgu antoloji dizisi (American adult animated science fiction anthology web television series) olarak geçiyor.

Sadece ilk üç bölüm hakkında bilgi verdiğim kalan 15 bölümün de muhteşem olmadığı anlamına gelmiyor.

1. Bölüm - Sonnie's edge
Yeraltı dünyasındaki canavar dövüşleri

2. Bölüm - Three robots
Kıyamet sonrası şehre inen üç robot

3. Bölüm - The witness
Bir cinayete tanık olan kadının katilden kaçışı

Yani şiddetle tavsiye ediyorum, beğenmedim diyen gelsin alıntılasın.

Sen benim ikizim misin kardeşim? Grin

Şu ikinci dünya savaşı sırasında rusyanın doğusunda gerçekleşen bazı olaylar var
O bölümde harika
Bu arada bencede o arkadaş senin ikizin kanka.
Tom Bombadil
Sr. Member

View Profile
November 25, 2019, 09:14:48 PM

Karrdeşinim artık Lachrrrymose Cheesy
https://youtu.be/1TF25SXWhGA
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
November 25, 2019, 10:45:13 PM

Evrenle ilgili bir teoriye göre evrenin sonuna ulaştığınızda evrenin başına dönersiniz, bizim "leg"ler de newbieye dönüşüyor Cheesy Wink
piyasa 2018 başında en geniş halini aldı, geri başladığı yere döndü, muhtemeldir ki birgün yok olup gidecek yerini başka bir devrime bırakacak.

https://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/06/150616_vert_ear_evrenin_sonu (o teori yok ama başkaları var ilginç bir yazı)

---------------------------
şunları da herkes bilir ama yazmamış

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 26, 2019, 04:20:43 AM

- Başlangıç (Inception)
- Limitsiz (Limitless)
- Evrim (Transcendence)

İn time filminde en çok dikkatini ceken sahneyi özelde. Bana yaz hocam. Eğer cok önceden izlemediyseniz. Bir sahnesi beni çok etkiledi. Buradan yazmayalım ki spoiler olmasin o bakımdan ozelden yaz dedim.
İn time güzel  film.

1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
June 24, 2021, 10:04:38 PM

Bilim kurgu dizisi önersem olur mu peki?  Grin  Çünkü harika bir önerim olacak ve kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Zaten buradaki arkadaşların birçoğu da biliyordur bence.

The Man in the High Castle

IMDB Puanı: 8/10

Philip K. Dick'in aynı adlı romanından uyarlama bir bilim kurgu dizisi. 4 sezondan oluşuyor.

Konusu: Dizide ele alınan ana konu, "2. Dünya Savaşı'nı Mihver Devletleri kazanmış olsaydı nasıl bir dünya olurdu?" şeklinde. Bu senaryoya göre, Mihver Devletleri savaşı kazanmış ve ABD'yi 3 parçaya bölmüşler. Bir bölümünü Naziler, bir bölümünü Japonlar kontrol ediyor ve diğer bölge ise tampon bölge olarak belirlenmiş. Olaylar oldukça ilginç bir şekilde gelişirken Naziler'in bilim adamları ilginç bir bilimsel buluşa imza atıyor. Ve o noktadan sonra işler oldukça değişik bir hal almaya başlıyor.

4 sezonu da izledim ve hayran kaldım. Sonunu çok yetersiz buldum malesef. Oldukça fazla boşluklar bırakmışlardı. Ama dizi genel olarak muazzamdı. Benim puanım da sonu nedeniyle 8.
verbakalim
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 638

View Profile
June 25, 2021, 08:30:22 PM

Bilim kurgu dizisi önersem olur mu peki?  Grin  Çünkü harika bir önerim olacak ve kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Zaten buradaki arkadaşların birçoğu da biliyordur bence.

Philip K. Dick'in aynı adlı romanından uyarlama bir bilim kurgu dizisi. 4 sezondan oluşuyor.

Konusu: Dizide ele alınan ana konu, "2. Dünya Savaşı'nı Mihver Devletleri kazanmış olsaydı nasıl bir dünya olurdu?" şeklinde. Bu senaryoya göre, Mihver Devletleri savaşı kazanmış ve ABD'yi 3 parçaya bölmüşler. Bir bölümünü Naziler, bir bölümünü Japonlar kontrol ediyor ve diğer bölge ise tampon bölge olarak belirlenmiş. Olaylar oldukça ilginç bir şekilde gelişirken Naziler'in bilim adamları ilginç bir bilimsel buluşa imza atıyor. Ve o noktadan sonra işler oldukça değişik bir hal almaya başlıyor.

4 sezonu da izledim ve hayran kaldım. Sonunu çok yetersiz buldum malesef. Oldukça fazla boşluklar bırakmışlardı. Ama dizi genel olarak muazzamdı. Benim puanım da sonu nedeniyle 8.

Zamanınızı boşa harcamadığınızı göreceksiniz. Güzel bir film. Tavsiye ederim seyredin.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
emrecemsan
Sr. Member

Merit: 355

View Profile
June 25, 2021, 11:02:14 PM

Gördüğüm en güzel önerilerden birisi. Ben bir arkadaş vasıtasıyla böyle bir dizi olduğunu öğrenip izlemeye başladım. İlk 3 sezon tarihi bir dizi havasında geçiyor. Asıl olaylar 4. sezonda başlıyor. Beni ekrana kilitleyen nadir dizilerden biri olur kendisi. Her bölümünden ayrı bir keyif aldım.

███████████████████████████████▀▀▀▀
███████████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███
██████████████████████████████
███████████████████████████▄███
█████████████████████████▄▄████
█████████████░░░███████████████
███████████░░░█████████████████
█████████░░████████████████████
█████░░░██████████████████████
███░░█████████████████████████
▀░░░█████████████████████████▀
█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
W Jr.
Copper Member
Legendary
*

Activity: 1316
Merit: 1012

View Profile
June 25, 2021, 11:22:13 PM

Benim bilim kurgu olarak hoşuma giden yapımlar ;

*Star Wars serisi,
*Uzayla ilgili olabilecek neredeyse tüm yapımlar,
*Tabii ki Lord Of The Rings…

Aklıma ilk bakışta gelenler bunlar oldu.En sevdiğim film tarzı bunlar oluyor zaten.Güzel başlıkmış, iyi ki tekrar hort edilmiş.  Grin

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
coderben
Full Member

Activity: 854
Merit: 113

View Profile
June 25, 2021, 11:26:23 PM

Bilim kurgu film denilince aklıma ilk olarak The Lord of the Rings efsanesi gelir. Bu üçlemeyi kim bilir kaç kere izlemişimdir şimdiye kadar. Her seferinde ayrı bir keyifle izlettiren harika bir başyapıt. Olur da izlemediyseniz 1 numaralı tavsiyem budur.

Ayrıca kitap serisini hiç okumadım bile. Onu da planlıyorum bir yandan.
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  

Jump to: