Bitcoin Forum
June 10, 2024, 02:17:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: IOTA Hacklendi  (Read 748 times)
stewart2012
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 255

View Profile
January 23, 2018, 05:19:02 PM

IoTA'nın bu şekilde acemi hareketlerde bulunması Hdac gibi blokzincir tabanıyla IoT'u entegre eden projelerin ekmeğine yağ sürüyor. IoTA çok sorunlu bir proje ve Hdac daha ön planda olacak.
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
January 23, 2018, 06:36:43 PM

Iota çok iyi gidicekti ama bu tarz haberler çok sarstı, önce anlaşmalar yalan çıktı dendi sonra hack olayı derken güven kalmadı pek, bakalım toplayabilcekler mi, zarar ettirmez inş insanlara.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
January 23, 2018, 07:08:23 PM

Bu hack olayları bir bitmedi arkadaş, her sabah benzeri haberlerle karşılaşıyoruz. Öyle aman aman olumsuz bir etkisi olmadı sanırım, zaten Iota’nın güncel hali ortada.
fodoyr565
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
January 23, 2018, 07:17:20 PM

IOTA Microsoft şokundan sonra bu şok hiç iyi olmadı. Bir miktar alıp bekliyordum ama artık çok yükseleceğini sanmıyorum
Himmeli
Jr. Member
*

Activity: 169
Merit: 5

View Profile
January 23, 2018, 07:23:00 PM

Çok kötü olmuş ya.Bunun sebebi yatırımcıların Iota cüzdanını kullanmanın inceliklerini bilmemeleri yüzünden de olabilir. Çünkü diğer kripto paralardan farkları var.Mesela aynı adresi birden fazla kullanmama gibi.Adresi birden fazla kullandığınızda private keyiniz hackleniyor. Birde en başta o private keyide kuralına göre oluşturmanız lazım vs vs. Bence Iota'ları şu aşamada güvendiğiniz bir borsada tutmanız daha mantıklı.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
January 23, 2018, 07:30:38 PM

IoTA Tangle ile çalıştığı için ve Tangle ağında bazı sorunlar yaşandığı için yakın bir zamanda blokzincir teknolojisiyle çalışan Hdac IoTA kadar değerli olacaktır.. Buna dikkat edip, risk alıp yatırım yapmak lazım.
byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
January 23, 2018, 07:43:58 PM

Bir ay önce böyle bişey okumuştum bu haber acaba ozaman olan şey mi yoksa tekrar mı hack durumu yaşandı acaba, büyük güven kaybediyorlar umarım kötü olmaz sonları.
bybrq
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
January 23, 2018, 07:47:23 PM

Haber gerçek değil, hani böyle bir haberi okuyunca ilk olarak bakılması gereken yer coinmarketcap. Malum en ufak haber sonrasında büyük hareketler görebiliyoruz. Ayrıca coin ve borsaların gerçekten hacklenmesi de hiçbir zaman inandırıcı gelmedi bana, kendileri indiriyorlardır ya öyle sağlam bir işe giriyorsan bi korsan takımın vardır zaten mücadele için.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
January 23, 2018, 08:00:51 PM

IOTA cüzdandan kaynaklanan bir durum olmadığını okumuştum, farklı siteler kullanarak cüzdan oluşturanların hacklenmesi söz konusuymuş, tabiki böylede olsa IOTA adı kullanılıyor ve kötü bir durum.
Renovatioo
Member
**

Activity: 159
Merit: 10

View Profile
January 23, 2018, 08:03:35 PM

Xrb yakında iotayı tahtından edecek çok uzun sürmez. Bu tip haberler raiblocksu daha da güçlendiriyor.
LongHodler
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
January 23, 2018, 08:21:26 PM

IOTA'da daha önce de özet fonksiyonu ile alakalı bir zayıflık bulunmuştu.

Bence IOTA'nın vakit kaybetmeden uzman bir kadro tarafından güvenlik analizi yapılması gerekli.
Hack vb haberler sadece IOTA'yı değil bütün kripto paralara olan güveni zedeliyor.
semes (OP)
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
January 24, 2018, 10:17:11 AM

bir çok haber çıkıyor x coin için her coin için bunlar çok normal mesele bu coinlerin haberlerinden en az şekilde etkinlenmek tabii çok ciddi bir sorun varsa elinizden çıkartın ama her şey aslında piyasaları manüple etmek için çıkarılıyor, vesselam zararına satış yapmayın derim IOTA vs tüm coin'ler için.
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617
Merit: 250

View Profile
January 24, 2018, 10:44:32 AM

Hacklenme haberlerinin çoğu itibar edilecek gibi değil, çok fazla böyle haberler çıkıyor artık. Artık kripto paralar çok büyük bir hacklenme olmadığı sürece artık olumsuz bir etki olmaz.
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
January 24, 2018, 10:45:44 AM

Arkadaşlar iota galiba adam olacak içeriden aldığım bilgiye göre iota bosch ile anlaşmış kesin bilgiymiş bayağı yatırım yapmış iota ya bosch

chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
January 24, 2018, 10:54:34 AM

Valla bir gün iş yerindeyim bi haber geldi dediler ki hastanedeki doktorlar btcyi satmış iota alıyorlar ulan bi koştum ki görmen gerek aradım hemen abi nedir olm dedi bosch ile anlaşmış fırlayacak acele et neyse gittim nereden alacaz hemen binance a üye oldum vesselam Smiley Alıyorum da alıyorum bi görecen o arada nissan bi kampanya yapmış 40000 0 faiz felan diyorum şu iotadan bi vursak da 40 da kredi çekeriz  gerisini de az iotadan toplarız felan böyle hayaller paris misali Smiley Aldık neyse alış o alış bir dünya zarar Smiley) Daha tövbe o koşuşumu ripple a yapsaydım şimdi  mercedese binerdim Smiley)
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
January 24, 2018, 11:05:13 AM

Okudum da millet öfke kusuyor ioataya, bi sürü insan yatırım yapmış bu çok büyük bir güvenlik açığı olacak ki 3.9 milyon ne demek
zunnun
Newbie
*

Activity: 167

View Profile
January 24, 2018, 11:56:22 AM

iotanın wallet bozuktu bu da tuz biber oldu
balron
Jr. Member
*

Activity: 122
Merit: 5

View Profile
January 24, 2018, 12:19:42 PM

IOTA walletin açık kaynak kodlu geliştiricilerinden biriyim.
Aynı zamanda IOTA ile birlikte birçok altcoini takip ediyorum

Tüm konuyu okudum sadece 3-4 kişi haberi sorgulayabilmiş.
Yazılan haber tamamen IOTA'yı karalama amaçlı yazılmış. Belki bilenler vardır IOTA kripto paraların %99 nun kullandığı blockchaine alternatif olarak Tangle teknolojisini kullanıyor , blockchain mantığına benzemekle birlikte teknik altyapısı tamamen farklı.

Bitcoin uzun yıllardır geliştiriliyor ve bitcoin'den forklanan tüm alt coinler bitcoin ile ortaya çıkan Blockchainin artık oturmuş olan altyapısı üzerinden miras yiyor. Transactionlar , walletleri o nedenle sorunsuz.

IOTA geliştiricileri ise Tangle altyapısını 2-2.5 senedir geliştiriyorlar. Bitcoin ve Etherium'un ilk zamanlarındaki gibi güvenlik açıkları oldu , düzelttiler. Walletı çok stabil , para gönderip alırken transferi takip edip manuel işlem yapmanız gerekiyor , ama tüm bunların yanında doğru kullanırsanız gayet güvenli.

Bir şeye yatırım yapıyorsanız özellikle kripto paralarda , en azından en temel özelliklerini öğrenmek zorundasın zarar etmek istemiyorsanız. IOTA'nın reddit grubunda belki 1000 kere yazılmıştır , online seed kullanmayın diye. Seed denilen nane de cüzdanınızın anahtarı gibi düşünebilirsiniz. Hatta güvenli bir şekilde seed üretebilmeniz , internetten indireceğiniz en basit linux distro su ile 5 dakikada tamamlanmaktadır.

Haberde geçen, paralarını kaptıran kişilerin 1. özelliği tembel olmaları 2. özelliği IOTA hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadan balıklama atlamalarıdır. IOTA'nın transfer ağı hacklenmedi , 5 dakkalık araştırma yapıp cüzdanlarını güvenli olarak şifrelemeye üşenen , internetteki güvensiz şifre üreten site üzerinden aldıkları kodla şifreleyenlerin tüm parası uçtu. Bankanın web sitesi yerine , korsan web siteye girip tüm bilgilerinizi vermekle aynı şey.

Sonuçta giden paralar,  IOTA teknolojisinin açığından değil kullanıcıların cüzdanlarını nasıl güvenli olarak şifreyeleceğini bilmemesinden kaynaklı ki bunu nasıl yapacakları hakkında tonla bilgi var. Acı ve pahalı bir ders olmuş. Bir daha yapmazlar umarım.
semes (OP)
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
January 24, 2018, 02:29:50 PM

iotanın wallet bozuktu bu da tuz biber oldu

aynen katılıyorum bu haber de kötü oldu IOTA için..
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
January 24, 2018, 02:33:23 PM

Kripto para nedir bilmeyen bir çok insan bilir iota almıştı bu haber onları korkutacaktır. Ama nasıl çalınıyor sızdırma olayı olmadın ben bunu anlamıyorum..
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: