Bitcoin Forum
May 09, 2024, 02:07:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ledger nano s Aldım sahtemi  (Read 197 times)
Berr_JWick (OP)
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
January 23, 2018, 02:46:09 PM
Last edit: January 23, 2018, 09:45:07 PM by Berr_JWick

Ledger nano s aldım sıfır kutu diye ambalajı açtım ama içerisinden güvenlik kartı çıkmadı
Sahte mi bu kullanmıyım mı param boşa mı gitti
1715220421
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715220421
Reply with quote  #2

1715220421
Report to moderator
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715220421
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715220421
Reply with quote  #2

1715220421
Report to moderator
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
January 23, 2018, 08:34:08 PM

özel kod numarası dediğiniz seed ise onu zaten kurulumda size veriyor ve kağıda yazmanızı ve daha sonra rastgele bazı kelimeleri doğrulamanızı istiyor.Sorunuz çok net değil tam olaak neyi soruyorsunuz?
Berr_JWick (OP)
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
January 23, 2018, 08:53:23 PM

Kutudan ledger özel olarak vermiş olduğu şifre yok öyle mi
Ben bi yerde sanki gördümde örn i harfinin karşılığı 6 gibi o şekilde bi kağıt var sanıyordumda extradan
Astandra
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
January 23, 2018, 11:55:29 PM

Sahtesini yapsalardi muhtemelen anlayamazdin oyle basit seylerle anlasilmaz yani ayrica soyle birsey var orjinalinin uzerinde degisiklik yapilipta satilabilir.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
January 24, 2018, 01:11:15 AM
Merited by EFS (1)

Genelde direkt kendi satıcılarından almak tabiki lazım ama Türkiye de yaşadığımızdan mecburen distribütör görevi gören yerlerden almak laazım. Genelde ledgerde yapılan adilik direk size seed (yani 24 kelime) in yazılı olduğu bir kağıt yollamaları bu normalde olağan dışı çünkü kurulumu kendini yapıp onun size gösterdiği rastgele 24 kelimeyi sizin yazıyor olmanız lazım. Aldığınız ürünün içinde eğer sizin private keyinizi oluşturacak seed yani 24 kelimelik (tabi boş 24 kelime yazmanız için bırakılan boş küçük kağıdı kastetmiyorum) bir kağıt yollamışlarsa orda bir sıkıntı vardır. Dediğim gibi bu kelimeler ilk kurulumda size rastgele gösterilecek kelimeler.

https://np.reddit.com/r/ledgerwallet/comments/7obot7/all_my_cryptocurrency_stolen/

bu üstteki konuda kişi ledger i internetten aldığını ve kutudan 24 kelime hazır yazılı olarak kazımalı bir kağıt çıktığını ve bu ledger ile 25000 euroya karşılık gelecek coin inin çalındığını söylüyor. Buradaki sıkıntı hazır sadece kazıma işlemi kalmış bir kağıtta böyle bir key gelmiyor bu keyler kurulumda size rastgele gösterilecek keyler.

Kutudan başka ne çıkıyor .

Anahtarlık
USB Kalbosu
24 Kelimeyi yazmak için kağıt
Tanıtım Kağıtları vs

Bunlar haricinde önemli birşey yok. Kutunun üstünde resmi ve ismi, altında ise barkod numarası ve firma ismiyle birlikte birkaç detay bulunuyor.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
January 24, 2018, 09:27:26 AM
Merited by EFS (1)

Ben bi yerde sanki gördümde örn i harfinin karşılığı 6 gibi o şekilde bi kağıt var sanıyordumda extradan

Şifre kartı Ledger Nano için gerekli. Nano S'te bir ekran ve fiziksel butonlar var. Giriş işlemlerini o butonlarla yaıyorsunuz ve ekran aracılığıyla görüyorsunuz. UI değişik her iki üründe.

Ama, bu detayın farına varmadığınıza göre elinzdeki cihazın ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını bilmiyorsunuz demektir. Kullanmadan önce ciddi bir araştırma içine girmenizi öneririrm.
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
January 24, 2018, 05:17:04 PM

Şifre kartı Ledger Nano için gerekli. Nano S'te bir ekran ve fiziksel butonlar var. Giriş işlemlerini o butonlarla yaıyorsunuz ve ekran aracılığıyla görüyorsunuz. UI değişik her iki üründe.

Ama, bu detayın farına varmadığınıza göre elinzdeki cihazın ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını bilmiyorsunuz demektir. Kullanmadan önce ciddi bir araştırma içine girmenizi öneririrm.

Bende aldım o dediğiniz kart yok ama kurulumu felan yaptım çalışıyor o şifre kartı ne için gerekli 24 kelimelik karttan bahsetmiyorsunuz değil mi ?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: