Bitcoin Forum
June 17, 2024, 11:41:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: çiftlikbank tuzağı!!! mutlaka okumalısınız  (Read 595 times)
ripplecanavari (OP)
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
January 24, 2018, 12:49:12 AM

arkadaşlar merhabalar geçenlerde çiftlikbankın mining yaptığını itiraf ettiğini okumuştuk bugün ise mining cihazlarını çiftlikbank sitesinde sattıklarını açıklamışlar adamlar resmen diyorlarki ''biz yeteri kadar kaz yolduk artık dükkanı kapatıyoruz ama bu makinalar da ziyan olmasın şunları da satalım para boşa gitmesin öyle kaçalım'' çok çok yakındır artık bu sistemin patlaması eğer sistemde olan kişiler varsa dikkate alsınlar bu yazımı
ginshimura
Newbie
*

Activity: 85
Merit: 0

View Profile WWW
January 24, 2018, 12:51:21 AM

Bu tür sistemlerde kazançlar her zaman ilk yatırımcılar arasında pay edilir. Daha sonra kazançlar azalır ve zarar edilmeye başlandığında da sistem kapanır. İlk yatırımcılar ve sistem sahipleri cepleri dolu bir şekilde sen sağ ben selamet olay yerinden uzaklaşırlar. Bu sistemde de cebini doldurabilenler doldurdu. Şu anda sistem kazancı azaldığı için adamlar aylık 3 bin lira çekme kotası koydular. Sonu yakındır diye düşünüyorum.
ripplecanavari (OP)
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
January 24, 2018, 12:57:16 AM

Bu tür sistemlerde kazançlar her zaman ilk yatırımcılar arasında pay edilir. Daha sonra kazançlar azalır ve zarar edilmeye başlandığında da sistem kapanır. İlk yatırımcılar ve sistem sahipleri cepleri dolu bir şekilde sen sağ ben selamet olay yerinden uzaklaşırlar. Bu sistemde de cebini doldurabilenler doldurdu. Şu anda sistem kazancı azaldığı için adamlar aylık 3 bin lira çekme kotası koydular. Sonu yakındır diye düşünüyorum.

kesinlikle öyle az önce sistemde olan bir arkadaşımla konuştum adam bütün bunlara rağmen halen körü körüne savunabiliyor şaka gibi ...
Sefatih
Member
**

Activity: 150
Merit: 11

The Great Trader

View Profile WWW
January 24, 2018, 05:29:46 AM

Bu sistemin ilerlemesi mümkün mantık olarak mümkün değildi. Adamalr madencilik yapıyormuş kimsenin haberi yok. Zaten Ceosu pek baskın biri değil. Muhtemelen arkasındaki akıl hocaları fena akıllı.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
January 24, 2018, 05:43:48 AM

bizim arkadaş da bu sisteme yatırım yapmıştı ve en son %80'ini çektim diyordu. Ben asla yatırım yapmam. Madencilik cihazı satışı konusunu eğer okuyorlarsa açıklama yaparlar diye düşünüyorum. Şu an en son istedikleri insanları panikletmektir.

semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
January 24, 2018, 07:16:46 AM

çalıştığım iş yerinde bu ponzi sisteme girenler var maalesef.. uzak durun arkadaşlar bu tip sistemler ilk başta ödeme yaparlar, sistem belli bir seviyeye geldiği zaman kaçarlar zaten basından da olup biteni takip edebilirsiniz bunun bir benzeri de turcoin'dir uzak durun.
joshuadav
Newbie
*

Activity: 152

View Profile
January 24, 2018, 07:53:24 AM

Ya böyle kolay yoldan para kazanılsa herkes girer, yukardaki arkadaşın dediği gibi ilk girenler kazanır sonrakiler kaybeder maalesef.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
January 24, 2018, 08:02:13 AM

güzel oldu güzel hemde çok güzel bir bu sisteme girenler akıllı zaten gerisi aptal değil mi Cheesy
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
January 24, 2018, 08:22:36 AM
Merited by bobita (1)

abi yırtmamıza gerek yok burada kendimizi. çiftlik bank gibi 10 tanesi daha gelsin dolandırsın insanların evine arabasına kadar her şeyini alsın. hiç bir şey değişmez.
bundan 1 yıl sonra sütçü açılır ona da balıklama atlar bizim insanımız.
atlama şekilleri de hep aynı olur;
bizim Osman abi 100bin basmış düzenli geliyormuş parası.
Ahmet abi kredi çekmiş girmiş.
Hüsnü amca ayda 3bin lira alıyormuş.
Kardeşim herşey çok mantıklı bak adam benim paramla inek alıyor o sütü kapı kapı dolaşıp satıyor bu sayede 3 katı fiyata satıyor ondan bu kadar çok para geliyor.
Şirketin Elazığda 50bin inekli tesisi varmış google mapste gösteriyor yerini güvenmiyorsan git bak. benim arkadaşlar gitmiş.

o yattığım yerden para kazanacağım zengin olacağım sevdası yok mu ah işte o
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 24, 2018, 08:54:48 AM

Ulan o değilde bu çiftlikbank benim planımdı amk. Ama yolmak için değil. Adam gibi yapsan varya 100yıl ekmek yedirir.
Benim sistem şöyle olacaktı;
Örneğin 1 inek aldın. Henel ahırda beslenecek ve o ahırda o inek numaralı olacak ve bir kaç kamera o ahırı görecekti. Sen kameradan kendi ineğini görebilecektin. 10 hayvan almışsan eğer özel bir ahır(yani ahırın içinde özel bir yer) olacak ve bir kamerayla izleyebilecektin.
Sütünü atıyorum 50kuruştan satın alacaktım falan filan. Tabi genel hatlarıyla benzer sistem mecburen. Ama bu fikre bile yazık edip ponzi yaptılar amk.
Ulan çığır açardı be çığır..

...
pkblgn
Member
**

Activity: 180
Merit: 10

Risk takes great win or die.

View Profile
January 24, 2018, 09:15:50 AM

Madencilik yaparak kâr payı verebilirler  ama bu kârlar mümkün değil.

____dock.io____
Decentralized professional data exchange powered by Ethereum

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ● ⚫ ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
January 24, 2018, 09:28:09 AM

Arkadaşlar boşuna milleti uyarmaya çalışmayın her zaman böyle şeyler olacak bu bitecek diğeri başlayacak çünkü bu tuzaklara düşecek insan çok. İstediğin kadar uyan durdurmak imkansız onları.  Cheesy

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
January 24, 2018, 09:34:41 AM

yavaş yavaş siteden uzaklaşmakta fayda var karı alıp çıkın zaten daha yeni başlayan yoktur varsa da artık o iş bitti
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
January 24, 2018, 09:58:22 AM

Ulan o değilde bu çiftlikbank benim planımdı amk. Ama yolmak için değil. Adam gibi yapsan varya 100yıl ekmek yedirir.
Benim sistem şöyle olacaktı;
Örneğin 1 inek aldın. Henel ahırda beslenecek ve o ahırda o inek numaralı olacak ve bir kaç kamera o ahırı görecekti. Sen kameradan kendi ineğini görebilecektin. 10 hayvan almışsan eğer özel bir ahır(yani ahırın içinde özel bir yer) olacak ve bir kamerayla izleyebilecektin.
Sütünü atıyorum 50kuruştan satın alacaktım falan filan. Tabi genel hatlarıyla benzer sistem mecburen. Ama bu fikre bile yazık edip ponzi yaptılar amk.
Ulan çığır açardı be çığır..

o işi yaparsan tutmaz. neden dolandırmayacaksın Smiley
onun yerine bak abi inek falan bahane sen bana 10bin ver sonra aç bilgisayarını soliter oyna. sen soliter oynadıkça benim hayvanlar üretim yapıyor ben ona göre eğittim hayvanları. ben sana her ay 2000 2000 ödeyeceğim de gör ozaman parayı Smiley
ha bide dersen ki sen 10bin ver kendin gibi inekler bul onlarda para versin seni paraya boğacağım zengin olacak en iyisi sen olacaksın mersedes alacaksın evin yatın katın olacak de o 10bini verir iki ay sonra kredi çeker getirir gelir 100bin lira parayı =)

mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
January 24, 2018, 12:56:12 PM

Bu adamlar kolay kolay piyasadan silineceğe benzemiyorlar. Sürekli yeni yatırımlar ve yeni anlaşmalar yapıyorlar, belli ki güvendikleri bir şeyleri var  Undecided

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
irratify
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
January 24, 2018, 01:53:16 PM

%100 ponzidir bu kuruluş. Üretim de hikayedir. Nasıl hala takip ediliyor anlamak mümkün değil.
PowerLike
Member
**

Activity: 244
Merit: 20

View Profile
January 24, 2018, 03:02:19 PM

oldum olası şu madencilik olayına hep soğuk bakmışımdır. mining olmadan da elbette güzel sistemler kurulabilir, projeler yapılabilir.
Hasuta
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
January 24, 2018, 04:10:06 PM

En başından beri zaten bir işler karıştırdıkları belliydi. Konya da Avrupa'nın en büyük çiftliğini kuruyoruz Cheesy
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
January 24, 2018, 04:14:02 PM

oldum olası şu madencilik olayına hep soğuk bakmışımdır. mining olmadan da elbette güzel sistemler kurulabilir, projeler yapılabilir.

bukadar para dağıtarak ne madencilik yapabilirsin ne hayvancılık. bu kadar kar sağlamak için ya reza gibi para çevireceksin ya da uyuşturucu işine gireceksin.
ben hala inanmıyorum o mining işine.
Baltazaar
Full Member

Activity: 168
Merit: 106

Smart Micro-Insurance

View Profile
January 24, 2018, 04:43:59 PM

walla ne diyim adamların tezgahı 10 numara tutmuş bizim vatandaşımız sayesinde simdi antminmerları da satarlar oh misss ..

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: