Bitcoin Forum
June 17, 2024, 12:54:11 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: MERİT DÜZENİ adaletsiz merit dağıtımı  (Read 445 times)
faruk34 (OP)
Full Member

Activity: 336
Merit: 107

ETH: 0x1C829E7A1b5cA44cc381863e10448504e07f78e9

View Profile
January 25, 2018, 08:52:46 AM

Bazı arkadaşların heroya 1 haftası kalmasına rağmen hero ya sanki ilk defa adım atmış gibi merit verilmiş bu olayın benzeri çoğu kişinin başına gelmiştir bence bu düzeltilmeli doğru bir dağıtım olmadı bir de merit kaynakları neye göre belirlenecek kaynak tanıdıklarına sürekli merit verirse ne olur?

muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
January 25, 2018, 09:31:35 AM
Merited by EFS (1)

Bazı arkadaşların heroya 1 haftası kalmasına rağmen hero ya sanki ilk defa adım atmış gibi merit verilmiş bu olayın benzeri çoğu kişinin başına gelmiştir bence bu düzeltilmeli doğru bir dağıtım olmadı bir de merit kaynakları neye göre belirlenecek kaynak tanıdıklarına sürekli merit verirse ne olur?

ekşisözlük'ten donanımdan ve diğer forumlarda bizim forum para dağıtılıyor böyle imza kampanyaları varmış airdrop diye birşey varmış herkese coin dağıtıyorlar diye anlatılıyor. ondan dolayı bir süredir foruma bir akın var. dikkat etmişsinizdir her gün ayrı bir airdrop a nasıl katılabilirim diye başlık açılıyor.
adam üye olmuş 5 dk sonra konu açıyor. abi bi aç bi bak. sonra activity jr falan öğreniyor dayan posta.
çok dikkat ettim adam sadece "?" koyuyor veya üstteki mesajı okumadan tekrar soru soruyor, alakasız mesajlar yazıyor. bunlardan zaten hepimiz muzdariptik. merit sistemi bunu önleme açısından mükemmel olmuş. Jr iken zaten bişey kazanamıyor. member olmak içinde 10 merit gerekiyor. yani üye veya üyeler senin mesajını beğenecek değer verecek öyle değer verecek ki merit puanı verecek. bu da fason mesaj atanlar için imkansız demek. forum bu sayede çok rahatlayacak.

merit kaynaklarını teymesos seçmiş sadece 35 kişi kendisi belirlemiş ve bir üyeye bir ayda en fazla 50 puan verebilecekmiş. eşine dostuna dağıtırda dikkat çekecek kadar dağıtamaz. EFS herhalde hiç uyumuyor gece gündüz forumda. EFS'nin veya diğer üyelerin dikkatini çekerse cezasını çekecektir. 3 5 üyeliğe rank atlatmak için kendi üyeliğinden de olabilir. olabilir değil olur.

tek sıkıntı o rank atlama. Salı günü Full member olmanın hayallerini kurarken bi baktım oha bu ne merit? merit kaç merit 10 merit bana kaç lazım 50. geçmiş olsun 3 5 ay full member olmam zor. umarım bu konuda bi düzenleme gelir. 112 activity ile 70 activitynin merit puanı açısından bir farkı olur.
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
January 25, 2018, 09:36:54 AM

Eski üyeleri ayıran kast sistemi gibi olmuş.
Kimse merit vermekle uğraşmaz whatsup ve telegram gruplarında merit alışverişine döner iş.

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
January 25, 2018, 09:43:56 AM
Merited by Afterweeks (1)

Bana iyi bakın..
Haftaya hero olabilecekken bu yeni gelen merit sistemi yüzünden kaç ay bekleyeceğimi siz hesap edin.
Bu arada benim gibi mağdur olmuş onlarca kişi gördüm.
Yeni sr member olmuş biri ile aynı merite sahip olmak insana koyuyor.
Bu kadar değerli bir forumun böyle adaletsiz bir dağıtım yapması beni gerçekten üzdü.
Bu konu hakkında yapılabilecek birşey varsa hep beraber yapmalıyız.
Ben kesinlikle sisteme karşı değilim.Sadece sistemin başında yapılan bu adaletsizlik çok gücüme gitti.
Kaç yıldır bu forumdayım isteseydim spamlarla cartla curtla çoktan legendary olmuştum.kaç kezde  hero olabilirdim.
Ama her zaman kaliteli içerikten yana oldum.
Spam ve kalitesiz içeriklerin son bulması için bu sistem gerekli ama önce ADALET!
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
January 25, 2018, 09:46:40 AM

ekşisözlük'ten donanımdan ve diğer forumlarda bizim forum para dağıtılıyor böyle imza kampanyaları varmış airdrop diye birşey varmış herkese coin dağıtıyorlar diye anlatılıyor. ondan dolayı bir süredir foruma bir akın var. dikkat etmişsinizdir her gün ayrı bir airdrop a nasıl katılabilirim diye başlık açılıyor.
adam üye olmuş 5 dk sonra konu açıyor. abi bi aç bi bak. sonra activity jr falan öğreniyor dayan posta.
çok dikkat ettim adam sadece "?" koyuyor veya üstteki mesajı okumadan tekrar soru soruyor, alakasız mesajlar yazıyor. bunlardan zaten hepimiz muzdariptik. merit sistemi bunu önleme açısından mükemmel olmuş. Jr iken zaten bişey kazanamıyor. member olmak içinde 10 merit gerekiyor. yani üye veya üyeler senin mesajını beğenecek değer verecek öyle değer verecek ki merit puanı verecek. bu da fason mesaj atanlar için imkansız demek. forum bu sayede çok rahatlayacak.

merit kaynaklarını teymesos seçmiş sadece 35 kişi kendisi belirlemiş ve bir üyeye bir ayda en fazla 50 puan verebilecekmiş. eşine dostuna dağıtırda dikkat çekecek kadar dağıtamaz. EFS herhalde hiç uyumuyor gece gündüz forumda. EFS'nin veya diğer üyelerin dikkatini çekerse cezasını çekecektir. 3 5 üyeliğe rank atlatmak için kendi üyeliğinden de olabilir. olabilir değil olur.

tek sıkıntı o rank atlama. Salı günü Full member olmanın hayallerini kurarken bi baktım oha bu ne merit? merit kaç merit 10 merit bana kaç lazım 50. geçmiş olsun 3 5 ay full member olmam zor. umarım bu konuda bi düzenleme gelir. 112 activity ile 70 activitynin merit puanı açısından bir farkı olur.

Seninle aynı durumdayım hocam maduruz. Yani ayın 30 'unda bende full member olucaktım ama bugün bi girdim baktım merit diyor.Dedim şansımıza bak ya bu rütbe atlamaya yakın olanlara bi el atmaları lazım yoksa atlayamayız
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
January 25, 2018, 09:49:04 AM

Bana iyi bakın..
Haftaya hero olabilecekken bu yeni gelen merit sistemi yüzünden kaç ay bekleyeceğimi siz hesap edin.
Bu arada benim gibi mağdur olmuş onlarca kişi gördüm.
Yeni sr member olmuş biri ile aynı merite sahip olmak insana koyuyor.
Bu kadar değerli bir forumun böyle adaletsiz bir dağıtım yapması beni gerçekten üzdü.
Bu konu hakkında yapılabilecek birşey varsa hep beraber yapmalıyız.
Ben kesinlikle sisteme karşı değilim.Sadece sistemin başında yapılan bu adaletsizlik çok gücüme gitti.
Kaç yıldır bu forumdayım isteseydim spamlarla cartla curtla çoktan legendary olmuştum.kaç kezde  hero olabilirdim.
Ama her zaman kaliteli içerikten yana oldum.
Spam ve kalitesiz içeriklerin son bulması için bu sistem gerekli ama önce ADALET!

sen hero meritine takıldın bende full member meritine. sana lazım 250 bana da 90 son haftasında hemde. ingilizcesi iyi olanlarla globalde konuşmamız gerekiyor bu konuyu. sadece biz değiliz zaten bir sürü insan var bu şekilde durumda kalan. bu sistemi adil bir şekilde getirmeleri lazım.
faruk34 (OP)
Full Member

Activity: 336
Merit: 107

ETH: 0x1C829E7A1b5cA44cc381863e10448504e07f78e9

View Profile
January 25, 2018, 09:49:53 AM

Haklısınız hocam sisteme bişey demedim zaten hilelerin önüne büyük ölçüde geçilir ben sadece aylarca sr de bekleyip mesela heroya tam geçecekken bu sistem geldi ve adamlar belki tekrar aylarca bekleyecek ondan dedim yoksa sistem 10 numara hoş olmuş

LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1520

View Profile
January 25, 2018, 09:51:55 AM
Merited by dannybrown (1)

Hero olamayacağın için ağlıyorsun ya biz ne yapalım? Smiley

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
January 25, 2018, 09:59:02 AM

Hero olamayacağın için ağlıyorsun ya biz ne yapalım? Smiley

Activity: 994
Merit: 500

senin adına ben de üzüldüm   Embarrassed
ben Sr için 150 merit düşünürken 500 merit nasıl toplanır
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
January 25, 2018, 10:07:04 AM

Anladığım kadarıyla hero olup potansiyel activity e sahip olanlar yani legendary olmaya hak kazanan kişilerde sanki bunu daha önceden hak etmemiş gibi meritleri hero member üstünden verilmiş. Ama bu adam önceden kazandığı potansiyel activitysi bulunuyordu büyük bir hak yenilme olayı var ortada. Yada diyelim adam sadece tek bir hesap kullanmış postları kaliteli 2k mesajı var ama adam hero member heroya göre meridi verilmiş. Bence yeniden bir düzenleme yapılması şart.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
January 25, 2018, 10:33:09 AM

Anladığım kadarıyla hero olup potansiyel activity e sahip olanlar yani legendary olmaya hak kazanan kişilerde sanki bunu daha önceden hak etmemiş gibi meritleri hero member üstünden verilmiş. Ama bu adam önceden kazandığı potansiyel activitysi bulunuyordu büyük bir hak yenilme olayı var ortada. Yada diyelim adam sadece tek bir hesap kullanmış postları kaliteli 2k mesajı var ama adam hero member heroya göre meridi verilmiş. Bence yeniden bir düzenleme yapılması şart.

Eskilere ve emeklere sahip çıkılmalı katılıyorum
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
January 25, 2018, 11:07:04 AM

Eskilere ve emeklere sahip çıkılmalı katılıyorum

geçmiş olsun birisi benim emeklerime sahip çıksın Sad
sözde salı günü full member'dım.  Embarrassed

suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
January 25, 2018, 11:41:59 AM

Bence bu tarz dezavantajları olsa bile çok iyi oldu çünkü forum yeni üyeler yüzünden okunamaz hale geldi her yer saçma sapan yorumlar ile doldu. Yorum kalitesini artıracaktır

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
January 25, 2018, 11:43:26 AM

Aynen katılıyorum. merit dağıtımı mevcut aktiiti ile aynı sayıda olmalıydı en azından. Adamın aktivitesi ramak kalmış üst rütbeye sen adamı yeni baştan başlatıyorsun. Çok adaletsiz olmuş. Çok şikayet giderwe bu konuda belki değişikliği gidebilirler çünkü bariz haksızlık yapılmış.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
cacakax
Member
**

Activity: 299
Merit: 11

View Profile
January 25, 2018, 12:33:27 PM

Boktan birşey dün gece full member olmam gerekirken şu an hala aynıyım dakika ile kaçmış . Hedef ben miyim Tayfun Huh Düzeltilsin bu
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
January 25, 2018, 01:10:42 PM

Güzel düşünülmüş bir sistem aslında ama kontrol sağlanmazsa kötüye kullanan çok fazla insan olur. Neyseki kimin kimi meritlediği falan hep kayıt altında olacak.
Eğer bu merit alan verenler iyi denetlenir ve çoklu hesaplar tespit edilirse bu sistem iyi ki gelmiş deriz.

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
BurakXel
Member
**

Activity: 238
Merit: 30

View Profile
January 25, 2018, 01:16:18 PM

bence cok adaletsiz bir dagitim olmus normal sartlarda haftaya full member olacaktim ben smdi en kotu 2 3 ay bekleticek su olay bari aktivitye gore dagilimi degisselermis
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
January 25, 2018, 01:38:02 PM

Sr. Member olamayacağım az farkla diye dertlenmiştim ama ne halde olanlar var Allah onlara daha fazla sabır versin. Bu merit puanları kolay kolay yükselmez arkadaşlar kimse kimsenin babasının oğlu değil burada, herkes cimri davranacaktır. Bakalım ne kadar uygulanabilir olacak yeni sistem diye ortaya attıkları

Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
January 25, 2018, 02:14:23 PM

Sr. Member olamayacağım az farkla diye dertlenmiştim ama ne halde olanlar var Allah onlara daha fazla sabır versin. Bu merit puanları kolay kolay yükselmez arkadaşlar kimse kimsenin babasının oğlu değil burada, herkes cimri davranacaktır. Bakalım ne kadar uygulanabilir olacak yeni sistem diye ortaya attıkları

Yalnız Kullanılamayan Meritler aynı şekilde silinme ihtimali'de var bana göre mantıklı ve kaliteli Post atan insanlara Merit verilmesi gerekiyor. Tabi ama her zaman evdeki hesap çarşıya uymaz.
BurakXel
Member
**

Activity: 238
Merit: 30

View Profile
January 25, 2018, 02:40:01 PM

dağıtım çok saçma ya haftaya full member olacakken şimdi 100 tane merit toplamam gerekiyo 70 aktivtysi olana da 10 tane merit vermiş bana da çok saçma değilmi sizcede. bari böyle bir uygulama yapacaksınız güncellemeden sonra yapaydılar. yakında merit ticareti çıkar demedi demeyin.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: